• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Van gond,vagy nincs,én ezt akkor is valahogy természetellenesnek érzem akváriumi körülmények között.Mi az ,hogy 0kh,na neee.
4 legalább legyen.
 
Van gond,vagy nincs,én ezt akkor is valahogy természetellenesnek érzem akváriumi körülmények között.Mi az ,hogy 0kh,na neee.
4 legalább legyen.

Ha nem méred sosem tudod. A TDS mérés nem GH/KH alapú mérés. De működik.
Én ara tippelek, hogy a legtöbb ilyen akiban 0-5 közötti KH van egyébként.
 
Van gond,vagy nincs,én ezt akkor is valahogy természetellenesnek érzem akváriumi körülmények között.Mi az ,hogy 0kh,na neee.
4 legalább legyen.

Szóval arra szerettem volna célozni, hogy mi van akkor, ha a KH hiába alacsony a hatalmas pH ingadozások nem jelentkeznek.

Mert ettől félünk nem? Az egyetlen dolog amiért 3 felett tartanánk a KH-t az, hogy elkerüljük a drasztikus pH változásokat.
Mi van akkor, ha ez amitől félünk simán kiküszöbölhető aktív talajokkal? Mert ennyit a legtöbb talaj stabilizál. A halak garnélák miatt teljesen mind1, hogy 0 vagy 3 a KH. A fontos, hogy a pH ne össze vissza mozogjon. CO2-es aktív talajos akiban viszont nem tapasztalunk ilyen jellegű drasztikus változásokat.
 
Igen, nekem ez az elsődleges aggodalmam.
Mivel nálam jelenleg a táptalajon csak egy semleges JBL Sansibar White fedőtalaj húzódik,félő, hogy borulna az egyensúly.
Én jelenleg 50% csapvíz és 50% RO víz párost használok minden cserekor (így jelenleg a KH-m 6 a GH 7-es. a PH szintén 7-7,5) Tehát ha full RO-val cserélnék és visszasózáshoz csak a fent említett készítmények (Salty Shrimp -ek valamelyikét.) használnám, akkor is extra alacsony lenne a KH-m mikor a TDS már rég beállt az ideális tartományba a GH-val együtt. Ezért gondolom kellene még pluszba valamilyen KH növelő készítmény....amire talán az ELOS KH buffere lenne a legmegfelelőbb, mert más terméket nem találtam.

Bár most előre gondolkodtam, mivel még nincs CO2 rendszerem sem, tehát egyelőre nem lenne ami borítaná a PH-ját az akinak, viszont ezt a visszasózást is a CO2 beüzemelésével egyidejűleg tervezem.....bár addigra már egy aktív talaj is szóba jöhet :D (Próbálok előre "okosodni".)
 
Igen, nekem ez az elsődleges aggodalmam.
Mivel nálam jelenleg a táptalajon csak egy semleges JBL Sansibar White fedőtalaj húzódik,félő, hogy borulna az egyensúly.
Én jelenleg 50% csapvíz és 50% RO víz párost használok minden cserekor (így jelenleg a KH-m 6 a GH 7-es. a PH szintén 7-7,5) Tehát ha full RO-val cserélnék és visszasózáshoz csak a fent említett készítmények (Salty Shrimp -ek valamelyikét.) használnám, akkor is extra alacsony lenne a KH-m mikor a TDS már rég beállt az ideális tartományba a GH-val együtt. Ezért gondolom kellene még pluszba valamilyen KH növelő készítmény....amire talán az ELOS KH buffere lenne a legmegfelelőbb, mert más terméket nem találtam.

Bár most előre gondolkodtam, mivel még nincs CO2 rendszerem sem, tehát egyelőre nem lenne ami borítaná a PH-ját az akinak, viszont ezt a visszasózást is a CO2 beüzemelésével egyidejűleg tervezem.....bár addigra már egy aktív talaj is szóba jöhet :D (Próbálok előre "okosodni".)

A Saltynak a Sulawesi keveréke magasabb KH aránnyal működik, mint a GH+. De ahogy Viktor írta van kifejezett KH puffer is.

Egy időben én is paráztam az alacsony KH miatt (ADA Malaya talaj) az első fél évben 0-1 volt, aztán 1 év után 1-2-(3). Csepegtetőssel mérem, és nem 5 ml vizet, hanem 10-et, így pontosabb. Próbaként raktam koralldarabokat az akváriumba és a szűrőbe is. 100 L-be kb 1 marék nagy méretűt. Ez kicsit emeli a KH-t. Olyan 1-2-vel, ha többet raksz, jobban emeli. Tehát ha a KH-t akarod emelni, akkor használhatod a GH+ -t és a korallzúzalékot is (vagy akár a szépia is jó lehet, de nem tudom, hogy azt kezelik-e valamivel, így inkább korallt vettem.) A korall nagyon olcsó és hosszú távú megoldást tud adni. Ha van Co2-öd, akkor gyorsabban oldódik be. Persze használhatsz KH puffert, vagy berakhatsz és meszesebb követ, csinálhatsz saját KH emelő port.
 
Kutatok pár anyagot a témában, hogy a természetben mennyi is az a KH, de ilyenkor persze minden lassabban megy (legalább megtaláltam az Iwagumi anyagot a hiényzó fotókkal amit pótolok a napokban!!! :) )

Szóval Amazonas:
Expedition 2009 Brazil - JBL

Olyan alacsony a vezetőképesség, TDS, hogy alig mérhető. KH padlón van a pH mégsem halálos a bent lévő élővilág számára
 
Szóval Amazonas: Expedition 2009 Brazil - JBL Olyan alacsony a vezetőképesség, TDS, hogy alig mérhető. KH padlón van a pH mégsem halálos a bent lévő élővilág számára

Nagyon kemény, ezzel azért nem próbálkoznék itthon:

Water temperature: 26.3°C
Type of water: clear water
pH: 4.5
Conductivity:
8 µS/cm
 
Nagyon kemény, ezzel azért nem próbálkoznék itthon:

Water temperature: 26.3°C
Type of water: clear water
pH: 4.5
Conductivity:
8 µS/cm

Ez spec helyekre igaz. Van az a hal ami ebben érzi jól magát. És gondolom nem csak sziklákkal van körülvéve.
Nekünk nem ideális :)

De van olyan sügi tenyésztő aki ilyen vizekben neveli a sügiket.
 
Közben megvan amit kerestem. Jól rémlett, hogy Christel Kasselmann növény lexikonjában is volt egy sor mérési paraméter különböző vizekből. Nem mai mérések, de reméljük azóta nem boosterezték be ezeket a helyeket :)

Dél-Amerikai helyeken a legtöbb vízben KH 1 alatt volt és a GH sem igazán volt több. Ez elég sok területet érint. Brazilia, Venezuela, Argentina, Peru-ban mértek 5 körül.

De mielőtt leamerikáznánk a fenti számokat, érdemes megjegyezni, hogy sok más mérés sem volt több jelentősen. Madagaszkár, Pápua Új Gínea, Malájzia részein is 2 alatti KH és ugyanekkora GH volt jellemző pH 6.5.6.7 mellett. Malájzia 5.3pH.

Szóval a tananyag valóban előír egy minimális KH-t, hogy stabil legyen a pH akváriumi körülmények közütt, de ha nincs pH gond akkor nincs miért aggódni sem nemigaz?
 
Akármikor amikor előveszem ezt a könyvet egy rakat időt el lehet vele tölteni. Akinek még nincs meg érdemes beszerezni.
Christel Kasselmann - Aquarium Plants. Sokadik kiadását éli, az utolsók talán csak németül jelentek meg.

Viszont az egyike azoknak a könyveknek ami sok növénynél leírja a természetes élőhelyet. Vízparaméterek stb.

Apropó lágy víz. Azt mondtam már ugye, hogy a Tropica jelenleg 5-7-es keménységű vízzel neveli a növényeit. És csak azért nem használnak tisztán esővizet, hogy a kedves ügyfélnél ha bekerül a növény ne menjen tönkre azonnal pl keményvíz esetén?
 
Még mindig én beszélgetek magammal remélem nem baj :)

Szóval Bolbitiiiiis. A fene egye meg ;)
Boltban mindig utáltam, hogy teljesen lágy vizes akiban álomszép volt. De amint bekerült egy Seiryu-s akváriumba szenvedett mint a dög. Ronda levelek jöttek stb. Nagyon nem bírja a változó keménységet.

A könyvben ez szerepel a növénynél:
ph 6-6.8 aksiban
Természetben Cameroon: 24 celsius fok, pH 5.5-5.7/7.2, GH 0.5-4, KH 0.1-0.8!!! alatt, 40-120-as microsiemens

Ez akkor meg is magyarázza miért volt álomszép az egyik akiban és gyenge közepes a másikban ;)
 
Köszi Vik a mai infókat. Ez a téma eddig kicsit homályos volt nekem, de attól tartok még sokaknak.
A tanulság ezek szerint az, hogy egyáltalán nem gáz a porok okozta alacsony KH és GH. Igaz a pH-t nagyon meg kéne borítsa ilyen kis vízközegben, de az aktív talajok megoldják ezt a problémát. Ami számomra meglepetés ebből a szempontból, hogy a Manado-nál is jól működik a stabilizálás
 
Szerintetek lehetséges az, hogy a tegnap esti vízcsere után mért 93-as TDS érték ma estére felment 163-ra?????
 
Szerintetek lehetséges az, hogy a tegnap esti vízcsere után mért 93-as TDS érték ma estére felment 163-ra?????
Szerintem cserélj elemet.
Egyébként, ha nem történt semmi extra az akvával, akkor nem lehetséges.
 
Annyi kővel minden lehetséges :) Eddig nem mérted, hogy mennyire megy fel vízcsere után?
 
Vízcserét követő napon még nem mértem soha, ezért lepett meg a dolog. Vízcsere előtt 220 szokott lenni általában. A tegnapi 3KH ma estére 6. Szóval seiryu azt mondjátok? Kemény srác! :)
 
Back
Oldal tetejére