• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Kinyitod a narancssárga cső végén levő fehér csapon, a fekete kart. ;)
 
@Maci

Én még annyit tennék a 20as TDS-edhez, hogy ez több mindentől függő érték. Pl.: mérés előtt érdemes RO vízzel kimosni a teszt edényt, meg a műszert is lemosni, mert ha kis pohárban kis vizet mérsz, akkor kevés kosz is már növeli a TDS-t. A másik, hogy a készülék hozama, és a készített víz tisztasága hőmérséklet függő. Télen a hideg csőből lassabban jön, de tisztább, míg melegben gyorsabban jön, viszont kicsit magasabb TDS-el. Pl. télen nálam 1-3 közt volt, most, hogy melegebb van 5-6-os. Ha még melegebb nap van, még 1-2öt felmegy. Én ősszel vettem, azt a sebességet szoktam meg, amióta melegebb van folyamatosan kifolyik a tartályból, mert túl "gyorsan" jön... :) Szóval a 20-as TDS egy melegebb napon, kicsit koszos pohárból, nem tiszta mérővel akár ki is jöhet...

Szerk.: a nyomás is hatással van a tisztasággal, játszhatsz az öblítőcsap állásával, vagy a jobb vízhálózati bekötéssel is. (Pl.: szerintem a csapra szerelt verziók nem olyan hatékonyak, jobb ha rendesen a hálózaton vannak.)

Péter
 
Köszi Péter!
Közben kiderült, hogy a készülékem nem éppen a legoptimálisabb beállít szerint működik, de lassan kezdem átlátni a működést és az egész RO-ást.
 
Sziasztok!

Van egy rejtvényem mindenkinek.

Szóval van én nekem Ro készülékem, ami kb 4-5 TDS es vizet produkál ez a víz bitang savas, frissen valahol 5.0 alatt van a ph értéke. Na én ezt a vizet sózom vissza 120 as TDS ig Sakura Gh+ sóval ekkor már kevésbé savas, de még mindig nem 7.0 ás hanem valahol 6.0 és 5.0 között van. ( Csepegtetős tesztem van sajna..) Ahonnan vettem a garnikat ott nem sóztak vissza semmit mégis 7.0 ás semleges vizük volt????????!! Az akvárium és a teknika ugyan az mivel kompletten vettem lakókkal.

Talajnak csak amazónia van benne kb fél éves, illetve red moor ág és növények, ennyi se kő vagy egyéb más. 4-5 nap múlva még mindíg enyhén savas a víz de a tds már 150 körül jár és stagnál???????!!!

Na ez miért lehet bármi ötlet?

( CRS garikat tartok benne amúgy akik petésednek szaladgálnak szóval egyenlőre nincs bakjuk de kicsit aggódok.)
 
Aktiv talaj. Ph stabilizalo es a benne levo asvanyi anyagok miatt a nullas vizbol 80-100-as tds-t csinal. Ha adsz asvanyi port vagy kozetet az emelhet meg
 
Valóban ezt elfelejtetem, de a magas tds nem jár együtt a magas ph val is?


Én a GA-ból viszem az a vizet, az is 5 körül van. GH+-al beállítom 120-130-ra, és akkor a pH 6.5... @Cecska azt javasolta, hogy keverjek hozzá csapvizet (KH-t kéne mérni...)
 
Sziasztok!

Van egy rejtvényem mindenkinek.

Szóval van én nekem Ro készülékem, ami kb 4-5 TDS es vizet produkál ez a víz bitang savas, frissen valahol 5.0 alatt van a ph értéke. Na én ezt a vizet sózom vissza 120 as TDS ig Sakura Gh+ sóval ekkor már kevésbé savas, de még mindig nem 7.0 ás hanem valahol 6.0 és 5.0 között van. ( Csepegtetős tesztem van sajna..) Ahonnan vettem a garnikat ott nem sóztak vissza semmit mégis 7.0 ás semleges vizük volt????????!! Az akvárium és a teknika ugyan az mivel kompletten vettem lakókkal.

Talajnak csak amazónia van benne kb fél éves, illetve red moor ág és növények, ennyi se kő vagy egyéb más. 4-5 nap múlva még mindíg enyhén savas a víz de a tds már 150 körül jár és stagnál???????!!!

Na ez miért lehet bármi ötlet?

( CRS garikat tartok benne amúgy akik petésednek szaladgálnak szóval egyenlőre nincs bakjuk de kicsit aggódok.)

Szia,

a csapvizedben magas a Co2 tartalom. A RO nem szedi ki a gázokat, de a szűrés után minden só (puffer) kikerül belőle, a sok Co2 miatt bitang savas lesz a vized. A SaltyShrimp GH+-al csak visszasózod, nem adsz puffert a rendszerebe, mert a GH+ a KH-t nagyon kis mértékben növeli, így nincs ph puffer hatás. Nálam is savas a RO víz, szerintem a legtöbb helyen. Viszont, ha hagyod egy kicsit állni (én pénteken csinálok vizet, szombaton cserélek), akkor nem csak a szoba hőmérsékletét veszi fel a víz, hanem az edény fala tele lesz kis bubikkal, kiül a Co2. A gáz kiszáll, a víz ph-ja emelkedik. Szerintem a boltban sem azonnal használják fel a friss RO vizet, pl. a GA-ban egy hatalmas dézsában (?) áll a RO víz...

Az aktív talajod meg enyhén savas ph-ra állítja be a vized a csere után.

Szerk.: A saltyshrimp-nek a sulawesi pora jobban emeli a KH-t a GH mellett, így ph pufferelő hatása is van. De a CRS-hez a Bee GH+ kell neked.
 
Szia,

a csapvizedben magas a Co2 tartalom. A RO nem szedi ki a gázokat, de a szűrés után minden só (puffer) kikerül belőle, a sok Co2 miatt bitang savas lesz a vized. A SaltyShrimp GH+-al csak visszasózod, nem adsz puffert a rendszerebe, mert a GH+ a KH-t nagyon kis mértékben növeli, így nincs ph puffer hatás. Nálam is savas a RO víz, szerintem a legtöbb helyen. Viszont, ha hagyod egy kicsit állni (én pénteken csinálok vizet, szombaton cserélek), akkor nem csak a szoba hőmérsékletét veszi fel a víz, hanem az edény fala tele lesz kis bubikkal, kiül a Co2. A gáz kiszáll, a víz ph-ja emelkedik. Szerintem a boltban sem azonnal használják fel a friss RO vizet, pl. a GA-ban egy hatalmas dézsában (?) áll a RO víz...

Az aktív talajod meg enyhén savas ph-ra állítja be a vized a csere után.

Szerk.: A saltyshrimp-nek a sulawesi pora jobban emeli a KH-t a GH mellett, így ph pufferelő hatása is van. De a CRS-hez a Bee GH+ kell neked.


Nekem jó pár napot áll az RO, de nem javít a helyzeten...
 
Köszi mindenki, amúgy néha én is csalok egy kis csapvízzel mert az ideig óráig semlegesen tartja vizet.
 
Itt nem használ senki RO készülék által visszasózott vizet? Utolsó fázisban a tiszta RO vizet sózza. Inadsz mérte meg nekem a GA-ban és 75 volt a víz TDS értéke így.

Ásványvízzel is lehetne visszasózni, csapvíz helyett. Persze szénsavmentesre gondolok. Fix ásványianyag tartalom, azzal is be lehet lehetne állítani a TDS értéket mint porral. Az ára sem vészes. Van 2 liter 49 Ft-ért is szép táblázattal az oldalán, hogy mi van benne :)

Ásványvizek TDS értékét mérte már valaki?
 
Ásványvizek TDS értékét mérte már valaki?
A kedvedért megmértem a "tesó akváriusz" zöld kupakosat. Eredmény: 280ppm
De én visszasózásra nem használnám. A porokat pont úgy találták ki, hogy minden legyen benne ami kell és semmi ami nem.
Ugyan ez igaz a csapvizes visszasózásra is.
 
Visszasózásra én sem alkalmaznám.
Ha már nem akarsz esetleg kész porokat használni, még akkor is van jobb megoldás mint az ásványvíz, vagy a csapvíz
 
Egyszerű a kérdés: mi a baj az ásvanyvízzel?

ugyan az mint a csappal, csak a "fontosabb" elemeket írják rá
de pl a nehézfémeket, szilikátokat, nem tudjuk mint ahogy a csapvíz esetén sem.

És én pl már eleve úgy vagyok, hogyha van egy tiszta vizem akkor minek szennyezzem vissza ismeretlen összetételű és mennyiségű anyaggal
 
Back
Oldal tetejére