• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Szerintetek lehetséges az, hogy a tegnap esti vízcsere után mért 93-as TDS érték ma estére felment 163-ra?????
Ha az akvárium vize melegebb, az is megemeli a TDS-t, legalábbis az olcsó mérők szerint. Ha nem is fűtöd, a lámpák felviszik pár fokkal a szobahőmérsékletű cserevízhez képest.
 
Köszönöm az infókat, akkor ezek szerint ez ennek az akinak sajátossága ezzel az elrendezéssel, egészen addig, míg életképes az amazonia. Érdekes, mert a KH minden esetben felmegy pár órán belül 5-6 értékre vízcserét követően, és egy hétig ott is marad, soha nem megy feljebb. TDS-t nem nagyon szoktam méregetni, de most figyelni fogom azt is. ;)
 
Hali srácok!Beszereztem egy TDS mérőt ,ami új ugyan de nincs hozzá kalibráló folyadék.Szóval elolvastam Vik bevezető mondandóját,de abból nem derül ki ,hogy hogy is működik ez a műszer,pláne ha új és most használná az ember először.Lenne esetleg a fórumról valaki ,aki beavatna ezekbe a dolgokba is?Mit kell tennem első használatkor stb,stb.És Még annyi ,hogy tibicuknál is két féle színű folyadékot láttam ,na ezek miben különböznek ,és mire jók???Előre is köszi a válaszokat:notworthy:
 
Annyira nem, mert van ami kalibrálva jön már alapból. Ha ilyen akkor csak használni kell és majd pár hónap múlva kalibrálod.
Értem.Erről van szó:
20200375_268aed6cf2a0cfca633d96ad4f84a774_l.jpg
 
Hasonló van nekem is, de csal 7 TDS-t. Elvileg a hátulján van egy pici lyuk és belül egy csavar. Egy arra alkalmas csavarhúzóval tudod kalibrálni miközben benne van a folyadékban.
 
Hasonló van nekem is, de csal 7 TDS-t. Elvileg a hátulján van egy pici lyuk és belül egy csavar. Egy arra alkalmas csavarhúzóval tudod kalibrálni miközben benne van a folyadékban.
Vagyis beleállitom a folyadékba,és addig csavarom a csavart míg el nem ér egy értéket?És az mi???És miért láttam kétféle folyadékot tibicuknál is???(n)
 
Tibicuknál nem pH mérőt láttál? Neked egy 1413 mikrosiemenses folyadék kell, és a TDS mérőt kell beállítanod 706,5-re (pont a fele)
 
Tibicuknál nem pH mérőt láttál? Neked egy 1413 mikrosiemenses folyadék kell, és a TDS mérőt kell beállítanod 706,5-re (pont a fele)
Van e nektek(hogy a villába ne lenne;))ilyen folyadékotok????És ha nagyon szépen megkérlek titeket hozzádobjátok ,és elkülditek a pinnatifidámmal ami ott maradt tegnap este?????
 
Van e nektek(hogy a villába ne lenne;))ilyen folyadékotok????És ha nagyon szépen megkérlek titeket hozzádobjátok ,és elkülditek a pinnatifidámmal ami ott maradt tegnap este?????

Green Aqua email :) A folyadékot a shopban megtalálod.
 
Én tegnap cseréltem szén- és 5micrós szűrőt. mért tds 50ről le ment 36 ra. Így még használhatom? Vagy cseréljek membránt ?
Már át áltam GH/KH+ ra.
 
Az algásodásra milyen hatással van a lágyvíz?

MIlyen értelemben? Nem fog elmúlni az algásodásod hipp-hopp, de a növények jobban fogják érezni magukat, ezért gyorsabban nőnek, ez segíthet.
 
Back
Oldal tetejére