• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terrárium Tartessos kertjei

Amikor egy esős vasárnap délután megérkezik a kívánság, hogy építsünk terráriumot, de semmi eredeti ötleted nincs:

View attachment 177958
Kis bolygónkon alig van olyan hely, ahol az ember nem épített valamit. Nem csak az érintetlen ősvadon lehet természet. Miért lenne fantáziátlan egy elhanyagolt lépcső, amit a természet kíván vissza? Ez semmivel sem fantáziátlanabb, mint a sok Buddhás akvárium. És semmivel sem giccsesebb, mint a sok homokos ösvényes erdő. 🙂
 
Nagyon szépek ezek a kis üvegek! Gratulálok mindhez. Lehet ezt majd én is elkezdem, feleségem Szlovéniában az OceanOrchids-nál látott hasonlókat 60 euro-ért, bár abba csak 2 kavics, 1 deci akvaföld és 3 tő pici növény volt. Nagyon tetszett neki, de nem merte leemelni miután meglátta mennyiért vesztegetik, azóta rágja a fülemet hogy csináljak neki ilyeneket az irodába.
 
Kislányom segedelmével elűztük az unalmas esős vasárnap délutánt. Tulajdonképpen főként a középső növényke miatt építettük. Meg pár növényt ki akartam még próbálni. Egyenlőre lámpát nem kap, a sáskás mellé tettük, mert ott folyamatosan kap szórt fényt nappal.

IMG_5288.jpeg
IMG_5289.jpeg
 
Péntek délután csináltam egy ilyen liánosat. Egy dolgot rontottam el. Nem tekertem hygrolon anyagot a kanóc köré. Remélem azért így is felvezeti elég magasra a vizet. 3 féle vízi mohát aprítottam és kötöztem cérnával rá. Meg ne kérdezzétek milyet, mert nem tudom már milyen volt itthon. Talán az egyik karácsony moha volt. Bucék is a nevelőüvegből jöttek. Tettem az aljára kísérletképpen egy ficus pumillát is. Ha nem működne a hygrolon nélkül, max szétszedem és csinálok egy újat. 6-7 ugróvillást is tettem bele.

IMG_5297.jpeg
 
Mivel ez itt a projekt naplóm, ide teszem fel. Ahogy korábban írtam, az ágyunk mellé a hálószobába tettünk egy tv asztalt, mivel a tetőtér miatt ez egy kihasználatlan része volt a szobának. Ma fölé akasztottam egy chihiros AII 90cm-es lámpát.

IMG_5325.jpeg

Nagyobb projektet tervezek ide. Green Aqua segedelmével készül ide egy 40x25x35 (h x sz x m) dooa air jellegű florárium üveg.
 
Utoljára módosított:
Már egy hete beteg vagyok. Feleségem tegnap dőlt ki, mivel hétfő kedd muszáj volt bemennem az irodába, most már ott is potyognak az emberek betegszabadságba… Covidnak nem covid, de hasonlóan GERONIMO. Hét elején jött az üzenet GA-ból, hogy elkészült a tervezett florárium egyedi készítésű üvege, átvehetem. Mivel nem igazán vagyok kimozdulóképes, ezért megkértem @inadsz -t, hogy küldjék el az üveget extra védett csomagolásban. Amikor a futár átadta a csomagot, már lehetett tudni, hogy tényleg komolyan vették a sérülésmentes csomagolást a majorban. Le a kalappal. Aztán kibontottam és lehervadt a mosoly. Az akváriumkészítő szakinak valahogy nem jött át a dooa air koncepciója.

IMG_5330.jpeg

Úgy voltam vele, egye fene most a legfontosabb az egészség és ugye mi is gyógyítja jobban az embert mint az ha pozitívan áll a dolgokhoz és olyan dolgokat csinál, amit szeret.

Azért írtam Daninak azzal a háttérgondolattal, kérdezzenek már rá a költőre, hogy mire is gondolt amikor megnézte a fotót hogy mit kell csinálnia.

Teljes ledöbbenés volt amikor írták, hogy természetesen az üveg árának felét jóváírják. Tulajdonképpen minden rossz szájízem eltűnt. Ezért szeretem a GA-t, mert kérés nélkül azonnal tudják, hogy mitől lesz elégedett az ügyfél!
 
Már egy hete beteg vagyok. Feleségem tegnap dőlt ki, mivel hétfő kedd muszáj volt bemennem az irodába, most már ott is potyognak az emberek betegszabadságba… Covidnak nem covid, de hasonlóan GERONIMO. Hét elején jött az üzenet GA-ból, hogy elkészült a tervezett florárium egyedi készítésű üvege, átvehetem. Mivel nem igazán vagyok kimozdulóképes, ezért megkértem @inadsz -t, hogy küldjék el az üveget extra védett csomagolásban. Amikor a futár átadta a csomagot, már lehetett tudni, hogy tényleg komolyan vették a sérülésmentes csomagolást a majorban. Le a kalappal. Aztán kibontottam és lehervadt a mosoly. Az akváriumkészítő szakinak valahogy nem jött át a dooa air koncepciója.

View attachment 178666

Úgy voltam vele, egye fene most a legfontosabb az egészség és ugye mi is gyógyítja jobban az embert mint az ha pozitívan áll a dolgokhoz és olyan dolgokat csinál, amit szeret.

Azért írtam Daninak azzal a háttérgondolattal, kérdezzenek már rá a költőre, hogy mire is gondolt amikor megnézte a fotót hogy mit kell csinálnia.

Teljes ledöbbenés volt amikor írták, hogy természetesen az üveg árának felét jóváírják. Tulajdonképpen minden rossz szájízem eltűnt. Ezért szeretem a GA-t, mert kérés nélkül azonnal tudják, hogy mitől lesz elégedett az ügyfél!
Vigyázz, le ne koppintsa a DOOA az új dizájnt! ;)

Ha szép és jó a berendezés, ahogy szoktad, a Qtya se nézi, hogy hol van a frontüveg!
 
Back
Oldal tetejére