• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terrárium Albino Pantherophis Guttata

Sushi

Főkertész
Nyitok egy külön bejegyzést neki, mégse legyen az akvárium naplómban. 2015 április 12 vasárnap óta van velünk itthon. (Sose gondoltam volna korábban, hogy kígyóm lesz.) Kislányom választotta egy kisállat bemutatón :) Picike volt és aranyos. De végül is miért ne? Egy eltolható üveges terráriumot rendeztem be neki, háttér sziklapárkány, száraz faágakkal. Többféle talajt próbáltam, végül a kókuszrost talaj vált be a legjobban, évek óta azt használom. Nem sérti fel a hasát, jó nedvszívó, szagtalan, könnyen cserélhető. Van búvótere is, az ivó edényen kívül beraktam neki egy kerámia virág alátétet is, amiben előszeretettel fürdik és kipancsolja a vizet belőle szinte minden éjjel. A terrárium alsó lapjának felére tettem elektromos fűtőszőnyeget, az állandóan megy, így ő tudja hova kell feküdnie, kedve szerint változtathatja a különböző hőmérsékletek között a helyzetét. Néha virág spricnivel locsolunk be párát neki, attól felpörög. Fagyasztott egerekkel tápláljuk (szigorúan anyósom bögréjében kiolvasztva) , eleinte hetente, most kb két hetente kap. 6 év alatt egyszer kellett állatorvoshoz vinni, amikor egy púp lett rajta és kiderült tojás, ami nem jött ki. Felvágták, kivették, összevarrták, meggyógyult szerencsére. És most tojásokat rakott magától pár napja. Kivettem őket, hiszen terméketlen tojások.Viselkedése békés, érdeklődő. Kipróbáltam, hogy az akvárium mellé rakom, egy kis ideig úgy voltak, majd mindenki számára nyugisabb lett végül az a megoldás, hogy a nappali egyik sarkában terrárium, másik sarkában akvárium.Mesterséges világítása jelenleg nincs. Gyárilag sajnos nincs zárja, így a két üveg tolóajtót középen kis műanyag ékkel zártam. Nagy szabadulóművész. Képes kinyitni, eltolni az üveget oldalirányban, ha nincs ott az ék.
Ilyen volt 6 éve:
 

Attachments

  • IMG_2760.JPG
    IMG_2760.JPG
    118.7 KB · Megtekintések: 52
  • IMG_7307.jpeg
    IMG_7307.jpeg
    367.3 KB · Megtekintések: 34
Etetéskor általában nem a talajon megy, hanem fentről "támad" és felveszi az egeret. Érdekes, hogy amikor elkezdem előkészíteni, kiveszem a mélyhűtőből, bögre, melegítés, akkor már várja, megérzi az üveg mögül is.
 

Attachments

  • IMG_20181126_194132.jpg
    IMG_20181126_194132.jpg
    290.3 KB · Megtekintések: 33
Most meg a tojások, amiket őrzött egy ideig, illetve nem tudom érez e szomorkodást a kivétel után.
 

Attachments

  • DSC_2855.JPG
    DSC_2855.JPG
    170.2 KB · Megtekintések: 25
  • DSC_2895.JPG
    DSC_2895.JPG
    179.6 KB · Megtekintések: 23
  • DSC_2913.JPG
    DSC_2913.JPG
    128.1 KB · Megtekintések: 22
  • DSC_2919.JPG
    DSC_2919.JPG
    159.3 KB · Megtekintések: 22
Keresgélek a neten, találtam egy amerikai oldalt, próbálom meghatározni vajon pontosan melyik cornsnake is ő. Mert elfelejtettem megkérdezni amikor vettem. És azt se tudtam hím vagy nőstény e.... Sokféle van. Talán rá hasonlít a legjobban? Nem használtam semmi színszűrőt a fotómhoz. Ja, egyébként látni a szemén a fenti képen, hogy hamarosan vedleni fog. Olyankor kicsit beszürkül a szeme, ami egyébént albínó piros és fakóbb lesz a teste. Vedlés után élénkebb lesz újra az új bőre. Majd akkor kiveszem a terráriumból. És kap tiszta, új kókusz aljzatot is majd. Gyerekek kezében is kézről kézre jár olyankor. Simán tűri. És ha valaki nem ideges, akkor ő is megnyugszik és teljesen nyugiban is tud lenni a kézben illetve az ember csuklójára tekeredve. Nagyon érzékeny lény. Terrárium tetején a szellőzőket nem takartam le, próbáltam úgy is régebben, akkor a pára talán jobban, tovább bent maradt. De szerintem a friss levegőt ő is jobban kedveli, legalábbis kiváncsibb így minden illatra.
 

Attachments

  • scrnli_2021- 06- 01- 21-51-21.png
    scrnli_2021- 06- 01- 21-51-21.png
    198.7 KB · Megtekintések: 20
  • scrnli_2021- 06- 01- 21-44-03.png
    scrnli_2021- 06- 01- 21-44-03.png
    202.4 KB · Megtekintések: 47
Back
Oldal tetejére