• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apám emlékére!

Nekem különálló, és így van beépítve.
Hasznos volt amúgy, én magam úgy ítéltem meg, hogy nem annyira rossz a nyomás, de azért rendeltem egy órát külön, hogy megnézzem, hát látom hogy csak 3,5 bar. Mondom ez még nem olyan rossz, éppen pont elmegy. Összeraktam az RO szettet, és akkor meg már csak 2-2,5 bar-t mutatott a membrán előtt, az előszűrők után.
Igen a vertikális órát így szokták. A membránra szerelhetőt is az előszűrő és membrán közé teszik. Azért kérdeztem rá a technikai kötésnél, mert szerintem ott már más értéket mutat.
 
Ezért is tettem a 2. membrán technikai vízelvezető végére. Ott lehet legkisebb a nyomás, ami nekem így is 3 bar. Csak nem írtam le, nehogy bárki kiröhögjön, ha baromságnak tűnik a nyomásvesztés... ☺️
Nálam ez az órázás lényegtelen. Nem ruházok be rá.... most rendeltem egy új szabályzót, mert a jelenlegivel nem vagyok megelégedve, meg be kell ruháznom megint egy nyomásfokozóra... De, hogy melyiket vegyem az most passz. Az a vicces, hogy eladtam mert a rendszer bőven hozta a mennyiséget, most nesze neked karbantartás vehetek megint 😊
 
Nálam ez az órázás lényegtelen. Nem ruházok be rá.... most rendeltem egy új szabályzót, mert a jelenlegivel nem vagyok megelégedve, meg be kell ruháznom megint egy nyomásfokozóra... De, hogy melyiket vegyem az most passz. Az a vicces, hogy eladtam mert a rendszer bőven hozta a mennyiséget, most nesze neked karbantartás vehetek megint 😊
Pedig nyomásfokozónál főleg ajánlom az órát, különösen az állítható átfolyáskorlátozóval, mert azzal hipp-hopp jó nagy nyomást tudsz csinálni. Ha nincs órám, én is addig állítgatom a korlátozót amíg 1:1-es arányt elérek, ezzel meg már 8 bar fölé kerültem volna, ami ugyan a membránban még nem tesz kárt, de a fittingeknek nem biztos hogy jót tesz már, főleg ha nem tökéletesek a kötések. Illetve vannak bizonyos elemek, amik papíron 8 bar-t bírnak csak.
Ha neadjisten mégis vennél, akkor a glicerin csillapításút ajánlom, nekem ekkora nyomáson folyamatos rezgésben van a mutató, és hangosabb ez mint maga a nyomásfokozó pumpa.
 
Pedig nyomásfokozónál főleg ajánlom az órát, különösen az állítható átfolyáskorlátozóval, mert azzal hipp-hopp jó nagy nyomást tudsz csinálni. Ha nincs órám, én is addig állítgatom a korlátozót amíg 1:1-es arányt elérek, ezzel meg már 8 bar fölé kerültem volna, ami ugyan a membránban még nem tesz kárt, de a fittingeknek nem biztos hogy jót tesz már, főleg ha nem tökéletesek a kötések. Illetve vannak bizonyos elemek, amik papíron 8 bar-t bírnak csak.
Ha neadjisten mégis vennél, akkor a glicerin csillapításút ajánlom, nekem ekkora nyomáson folyamatos rezgésben van a mutató, és hangosabb ez mint maga a nyomásfokozó pumpa.
Azért az arányokat szeleppel és a nyomás mennyiségét eddig is láttam óra nélkül is... Amúgy is ha veszek pumpát abból is a legkisebbet venném a 0,6l/perceset de még az is sok így lehet nyomáscsökkentőt venni hozzá, hogy ne küldje meg 8-10 bárral.
 
Ismeri valaki ezt a szettet? Érdemes megvenni a nagy és kisnyomású kapcsolóval? Csak azért kérdezem, mert mintha olvastam volna, hogy a nagynyomású kapcsolót és a kisnyomásút más-máshova kell felszerelni.

nyomásfokozó szett.jpg
 
Ismeri valaki ezt a szettet? Érdemes megvenni a nagy és kisnyomású kapcsolóval? Csak azért kérdezem, mert mintha olvastam volna, hogy a nagynyomású kapcsolót és a kisnyomásút más-máshova kell felszerelni.

View attachment 158545
Én nem ismerem, viszont szerintem a kis nyomású a pumpa előtt lehet, hogy bekapcsolja a pumpát, ha ráengeded a hálózati nyomást, a nagyomású meg a pumpa mögé, hogy kapcsolja le, ha elérte az üzemi nyomást. A nagynyomásúnál lehet szükséges a rendszer élethosszításához egy tágulási tartály, hogy kevesebbszer kapcsoljon ki-be a pumpa és a kapcsoló. Remélem nem kavartam nagyon, ha igen, akkor bocsi, ez nekem is új terület. Szóval amíg ezt más nem erősíti meg, ne vedd készpénznek. 🙂
 
Én nem ismerem, viszont szerintem a kis nyomású a pumpa előtt lehet, hogy bekapcsolja a pumpát, ha ráengeded a hálózati nyomást, a nagyomású meg a pumpa mögé, hogy kapcsolja le, ha elérte az üzemi nyomást. A nagynyomásúnál lehet szükséges a rendszer élethosszításához egy tágulási tartály, hogy kevesebbszer kapcsoljon ki-be a pumpa és a kapcsoló. Remélem nem kavartam nagyon, ha igen, akkor bocsi, ez nekem is új terület. Szóval amíg ezt más nem erősíti meg, ne vedd készpénznek. 🙂
Most, hogy mondod lehet igazad van. Az eladó is kérdezte, hogy tartályba megy e. De nem tért ki arra, hogy mivan akkor ha nem.... Szóval akkor elég csak a pumpa ezekszerint. Csak kicsit félek tőle, mert amikor előszőr használtam ilyet kinyomta a szénszűrő gumigyűrűjét azt spriccelt a víz szanaszét. Hajnali 1kor észleltem az esetet. 😁 Most az is lehet, hogy azért történt mert akkor még jó volt nélküle is a víznyomásom és azt megturbóztam vagy nem az előszűrő elé kellett volna rakni hanem a szűrő és a membrán közé.
Na ezt majd valaki elmondja melyik a jobb megoldás... :)
 
Na srácok akkor okosodjunk, mert valami csak nem stimmel.
Megvettem a nyomásfokozó pumpát és hozzá nyomásmérő órát. A pumpát nem szereltem még be csak az órát. De nagyon úgy tűnik, hogy a pumpát feleslegesen vettem meg, ugyanis az óra szerint a nyomásom 4 bár. Ha ráadom a membránra akkor felmegy 6 bárra, de a víz csak csordogál nem folyik. Szóval akkor csak gebasz van a membránnál. 🤔
 
Na srácok akkor okosodjunk, mert valami csak nem stimmel.
Megvettem a nyomásfokozó pumpát és hozzá nyomásmérő órát. A pumpát nem szereltem még be csak az órát. De nagyon úgy tűnik, hogy a pumpát feleslegesen vettem meg, ugyanis az óra szerint a nyomásom 4 bár. Ha ráadom a membránra akkor felmegy 6 bárra, de a víz csak csordogál nem folyik. Szóval akkor csak gebasz van a membránnál. 🤔
Ne haragudj, nekem nincs ötletem se. 🤷‍♂️ Az enyém se biztos, hogy hozza a gyári értékeket, de nekem bőven van helyem egy hordóra... Meg időm is akad várni.
 
Ne haragudj, nekem nincs ötletem se. 🤷‍♂️ Az enyém se biztos, hogy hozza a gyári értékeket, de nekem bőven van helyem egy hordóra... Meg időm is akad várni.
Idő? Minél hamarabb annál jobb... nem mindegy mennyi víz folyik el a csapból. Én most már csak arra tudok gyanakodni, hogy a membrán dugult el és a sok felesleges pénzkidobás helyett egy új membránt kellett volna venni... Csak furcsa, hogy nincs 2 hónapos. Nyomócső karbantartás előtt szuperül ment azóta sehogy... De ha a membrán eltömödött azt, hogy csinálta? Na rákérdezek a topikban....
 
Ha letolod a zöld port az üvegről, akkor azért nem olyan vészes a helyzet. A halválasztás viszont problémás. Sok és nagy is ez a gurámi ebbe az akváriumba.
Sok? 6db. 180l-ben? A zöld kaparás egy dolog, de a MC kuka... tele mohával stb.
De már annyira nem érdekes, jövőre új építésű lesz...
 
MC-nek egy durva metszés, talajig.
Ha nincs a zöld filterszűrő az üvegen, rózsásabb lesz a helyzet.
Keményebb legény vagy te annál, hogy itt legyints és feladd!
Ezt az MCt már nem lehet tővig nyírni nem fogja már a talaj. Zöldséglevesnek jó lesz 😁
Tekintettel arra, hogy idén szeptemberbe akartam újjá építeni, csak nem jött össze, így elvegetálok vele jövő évig... 😊
 
Back
Oldal tetejére