• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sütés, főzés (gasztro-tech)

Megpróbálkoztunk a pizzasütéssel is :)
Elsőre egész jó lett, a tészta teljesen jól sikerült, levegőbubiból nem volt hiány. o_O
Csak a sütési mószerrel/idővel kell még játszadozni, mit lehet a hétköznapi otthoni sütőből kihozni, mert 400 fokot sajna tuti nem. :D

Tudom régi poszt, de én még csak most találtam rá a topicra. Az otthoni alacsony hőmérsékletű sütés sikerének a kulcsa egy jó kovász, és a tészta elősütése még feltétek nélkül. (kb 2 perc elég neki)
A pizza kő is hasznos kiegészítő, érdemes egy órával sütés előtt már maxra állítani a sütőt, hogy a kő forró legyen. Légkeverni nem szerencsés, az csak kiszárítja a tésztát. Így kb 6-7 perc alatt készül el, ami persze messze van az ideális 3-tól, de csodák nincsenek, a hagyományos sütő ennyit tud. Nálunk így néz ki az otthoni pizza. 🙂
IMG_20210220_130716.jpg
 
Tudom régi poszt, de én még csak most találtam rá a topicra. Az otthoni alacsony hőmérsékletű sütés sikerének a kulcsa egy jó kovász, és a tészta elősütése még feltétek nélkül. (kb 2 perc elég neki)
A pizza kő is hasznos kiegészítő, érdemes egy órával sütés előtt már maxra állítani a sütőt, hogy a kő forró legyen. Légkeverni nem szerencsés, az csak kiszárítja a tésztát. Így kb 6-7 perc alatt készül el, ami persze messze van az ideális 3-tól, de csodák nincsenek, a hagyományos sütő ennyit tud. Nálunk így néz ki az otthoni pizza. 🙂
View attachment 102291
Ez eddig mind szép és jó, de inkább térj a lényegre: mikor indul be a házhozszállítás? :p
 
Tudom régi poszt, de én még csak most találtam rá a topicra. Az otthoni alacsony hőmérsékletű sütés sikerének a kulcsa egy jó kovász, és a tészta elősütése még feltétek nélkül. (kb 2 perc elég neki)
A pizza kő is hasznos kiegészítő, érdemes egy órával sütés előtt már maxra állítani a sütőt, hogy a kő forró legyen. Légkeverni nem szerencsés, az csak kiszárítja a tésztát. Így kb 6-7 perc alatt készül el, ami persze messze van az ideális 3-tól, de csodák nincsenek, a hagyományos sütő ennyit tud. Nálunk így néz ki az otthoni pizza. 🙂
View attachment 102291
Pont ma volt nálunk megint pizzanap, beletrafáltál az aktualitásba ;) A tészta már tegnap elkészült, 24 órát pihent a hűtőben.
A te verziód a mi ízlésünknek kicsit fakó, szeretjük az égett bubikat, az is jelzi, hogy jó levegős a tészta. A kétszer sütés nem szükséges. Ha tud grillt a sütőd, tökéletesen bevált az a módszer, hogy max hőfokon előmelegíteni a sütőlappal együtt (nálunk ez cca 260 °C) majd 5 percig sül alsó-felső sütésre állítva a legalsó sínen, hogy alulról kapja a lehető legtöbb hőt, majd átkapcsoljuk grillre és legfelső sínen további 4 perc. Így szépen megpirul és nem lesz száraz.
Az eredméy (ebben van kis %-ban teljes kiőrlésű liszt is):
IMG_20210220_173446.jpg
Bónusz: kipróbáltuk milyen a szotyi mikrozöldet rásütni. Spoiler: baromi jó plusz ízt ad ;)
 
Hát ennek a pizzának a puszta látványától éhes lettem...

Én a kenyér sütéssel próbálkozom a home office óta...ez a legújabb - olivás, aszalt paradicsomos mediterrán kenyér:

View attachment 102303
Hajrá! Ez kovászos vagy élesztős? Van egy tök jó videó, ami sokat segített fejleszteni a kenyérkészítést:
Amire viszont elég hamar rájöttünk, nem mindegy, milyen lisztet használsz. A kovász fejlődése összehasonlíthatatlan volt. A királybúza lisztek elég jól beváltak, kenyérhez és sütikhez is. :)
 
Hajrá! Ez kovászos vagy élesztős? Van egy tök jó videó, ami sokat segített fejleszteni a kenyérkészítést:
Amire viszont elég hamar rájöttünk, nem mindegy, milyen lisztet használsz. A kovász fejlődése összehasonlíthatatlan volt. A királybúza lisztek elég jól beváltak, kenyérhez és sütikhez is. :)
Élesztős. Próbálkoztam kovászt csinálni, de 2x sem volt benne sikerélményem, így egyelőre pihentetem a kovászt...nyáron restart Szabi a pék utasításai szerint...

Öregtésztával csináltam már 2x-3x kenyeret - nem egy kovász - de ég és föld a különbség már azzal is, milyen lenne kovásszal...

Sima BL80 kenyérlisztet használok a szigetszentmiklósi Szabó malomból :) Nekem ez bevált. Királybúzáról hallottam már, bár még nem próbáltam.
 
Próbálkoztam kovászt csinálni, de 2x sem volt benne sikerélményem, így egyelőre pihentetem a kovászt..

A normális kovász valóban "macerás", próbálkozz először egy egyszerű gyors kovásszal. Fél kiló liszthez írok egy példát:

70 gr víz
70 gr liszt
3 gr száraz élesztő
3 gr méz

Összekeverés sorrendje víz, méz, élesztő, liszt

Egy órát hagyd szobahőmérsékleten, majd 24-48 órát hűtőben lezárva. (1-2x egy pillanatra valószínűleg fel kell majd nyitnod a tetejét, hogy szét ne durranjon a gázoktól)

Ezután a kovászod víz és liszt mennyiséget vond ki a kedvenc kenyér receptedből, és először a fennmaradó vízzel keverd össze a kovászodat, utána a fele liszted, só, majd a másik fele liszted, és kész is vagy.

Próbáld ki, tetszeni fog az eredmény! 😉
 
Ma pedig egy nagy kedvencünk készült, ami az egyik legegyszerűbb, mindössze 4 összetevőből áll (kínai kel, husi, só és bors). Az összeállítása csak ami időigényes, viszont azután csak a tűzhelyre kell rakni és pár órán keresztül el is felejthető, addig lehet csinálni bármi mást. :)
Magyar nevét nem tudjuk, japán mille-feuille, recept itt:
A kép nyers állapotban készült, ilyenkor gusztábban néz ki, ha már elkészült, nem ilyen mutatós, de legalább finom. :D
IMG_20210221_120217.jpg
 
Zsidó kalács, babka. 😍
View attachment 103122View attachment 103123

Ez alapján a recept alapján készült:

Én elöször ódzkodtam a cukorsziruptól, de kell neki. Nagyon jó szaftos lesz. 🤤

Nagyon jól néz ki, mi múlt héten csináltunk csokis-diósat, de sajna csak a kelési fázisról van képem. :)

Kalacs_copy_820x1458.jpg
 
Back
Oldal tetejére