• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Step in ...

Egy pár izgalmas pillanaton túl vagyok, azonban haladok, most épp új algával küzdök de remélhetőleg a Co2 rendbe rakja a dolgokat, na akkor nézzük csak mi történt.

1) A friss 2kg-os co2 palackom kólás üveget játszott (nyitod=>sistereg), ezért ideiglenesen a 95g-os mini szettet üzemeltem be a helyére, amivel sikerült lemérgeznem szegény halakat. Mivel kivettem a skimmert behártyásodott a felszín plusz gondolom a meleg se segített az oxigén szintnek amit tetézett, hogy túl csavartam az ideiglenes co2 rendszert is.
Összességében öröm, hogy veszteség nélkül megúsztam, már elég csúnyán nézett ki a helyzet. Minden hal pipált a felszínen, az Otokra pedig már konkrétan keresztet vetettem, csak sodorta őket a flow.
Gyorsan bekapcsoltam levegőztetést, skimmert ideiglenes beüzemeltem, lilyt csobogóra állítottam. 30 perc igzalmas várakozás után rendbe jött mindenki, még az az Oto is aki látszólag már egyáltalán nem lélegzett. Nagy túlélők.
2) Mivel több mérgezést nem akartam ráadásul elfogytam co2-ből, jött a várakozás hogy eljussak GA-ba, amire mindig csak hétvégén van lehetőségem. Abban a pár napban erőre kapott algaelvtárs. (képet lásd lent)
3) a Rhizo (mint kiderült ez a dög sanyargatott) visszaszorulóban van. Eleinte minden növényt beborított, de egy co csővel leszívtam kb naponta mindenhonnan ahonnan tudtam. Mostmár visszaszorulóban van, úgy látom nagyon jó indikátor, hogy melyik növény érzi magát rosszul, mert mintha már csak azoknál lenne akik még küzdenek a helyükkel.
4) vettem egy két új növényt, így ültettem, plusz a szokásos nyírás, újraültetés mindig játszik. HM, rotala napi teendőt ad.
5) végre rendeztem a technikát, most hogy a co2 palack már rendben így nyugodtan neki eshettem. Képet szintén lásd lent.

És akkor az állapot:
IMG_0293.JPG


A technika
IMG_0298.JPG


és az alga... vki tudja esetleg ez mi szösz lehet? kapott az arcában tömény phyton git-et, de eddig semmi, plusz úgy tapad mindenhez, hogy manuálisan se tudom leszedni...

IMG_0292.JPG

vki ötlet?

köszi
 
nálam anno két tenyérnyi területet borított ez az alga.A tápozásból vettem vissza és egy kb.70%-os vízcsere után egy hétvége alatt eltűnt.De ez az én esetem..csak azt akartam mondani,hogy ha meg van az ok akkor pikpakk eltűnik.:)
 
Az elatine úgy néz ki feladta, egy két csokor maradt még meg, de többségében ki kellett vegyem.
Az alga pedig elég ronda :( mert sok helyen van és már a növényeket is támadja (dekor annyira nem érdekelt).
 
Ez érdekes, lehet, hogy ez elatine mégsem olyan egyszerű mint gondoltam, elég sokaknál adta be a kulcsot.
 
Ez érdekes, lehet, hogy ez elatine mégsem olyan egyszerű mint gondoltam, elég sokaknál adta be a kulcsot.
A hőmérsékletre elég kényes, egyébként full low tech körülmények között is elvan, de a meleget nem szereti, mivel nem trópusi növény. szerintem ezen vérzik el sokaknál ez a növény. Saját tapasztalatom nincs róla sajnos.
 
Nekem inkább úgy tűnt, hogy valami hiánytünet, vas talán. Az akiban nálam pl. most nincs is fűtés.
 
Ha megnézitek a nanomat, ott gyönyörű gyepet sikerült összehozni elatine-ből. Ami kb 2 hét alatt tűnt el teljesen. A melegre nem gondoltam de elképzelhető, mert április-ban kezdődtek a gondok, amikor már voltak meleg tavaszi napok.

Az hogy ebben az akiban nem maradt meg végülis nem meglepő. Nem sikerült neki szerintem túl jó helyet találni, vagy a flow nem volt tökéletes vagy nagyon árnyékos volt az adott hely és a co2 hiány sem segítette szerintem.

Összességében nekem kudarc, de ettől még ajánlom, mert jó volt látni amikor toppon volt :)
 
Az akiban nálam pl. most nincs is fűtés.
Az a gond, hogy ettől még lehet magas hőmérséklet a növénynek, mivel ha jól tudom, Skandináv eredetű látonyafaj a hidropiper. Van olyan, ami nálunk őshonos, az a magyar látonya, ami kicsit máshogy néz ki, lehet, hogy azzal egyszerűbb lenne a helyzet, mert az elvileg a magyar rizsföldek jellemző gyomnövénye volt, tehát az alacsony vizet szereti és gondolom, bírja a nyári meleget is, de ez meg tudtommal védett. :p

Nem, tudom, hogy a GA-s akiban milyen hőfokon tartják a srácok azt a szép elatine gyepet, mert az nagyon szép.

Elvileg a fény és a co2 nem annyira fontos neki. Annyi, hogy low tech körülmények között sötétebb a színe, meg gondolom, lassabb kicsit.
DE hangsúlyozom, hogy ez csak az én elméletem. :D
 
A hőmérsékletre elég kényes
Akkor az én esetem tovább bonyolítja a dolgot.

Submers változat:

Brutál fény CO2 erős tápozás, télen- nyáron legalább 25 fok a lakásban. Így a víz hőmérséklete állandóan 26 fok körül alakul(az ATI lámpa miatt) Táptalaj nincs alatta és a Manadoban lassan,de megbízhatóan növekszik.

Emers változat:

A hőmérséklet ugyan az, illetve csak 25 fok, mivel a LED lámpa nem pörköl úgy, mint az ATI.
Tropica táptalaj + ADA Amazonia, rendszeres spriccentés és elpárolgott víz utántöltés.
Egy darabig szépen növögetett sűrűsödött, aztán hirtelen berohadt az egész.

Érteni nem igazán értem a dolgot, de ez is egy info volt.
 
Hajónapló, kiegészít.

Az elmúlt két hétben fölénybe került Mr. Algae. Megelőző válaszcsapásként ma elindítom a csodafegyvert (3db kukás zacsi) és bevetem a blackout kúrát.
Kíváncsi vagyok az eredményre tekintve hogy az alga lexikonból nem találok olyan szereplőt aki ne lenne hívatlan vendégem.
Külön-külön:
A cryptot és a hydrot staghornt és BBA támadja.
Az üvegen zöld pont alga kalandozik.
A köveken ipari mennyiségben van zöld alga hajcsimbókok formájában.

Ma nagytakarítást követően 50% vízcsere, halak finoman megetetve, Co2 kikapcsolva, szépen betakarva az aki, beüzemeltem a levegőztetőt.

Itt egy kép a megelőző helyzetről. Viszlát 3 nap múlva aki.

IMG_0664.JPG
 
Jelentkezem

Az aki gyönyörű!!!! nem hiszek a szememnek....

Ez a kő..

IMG_0681.JPG


Ez a másik meredő:

IMG_0682.JPG


Ez pedig fény nélkül, most a halakat még nem akarom megsütni vele...

IMG_0688.JPG


Ez vmi brutááál!!

majd kiugrok a bőrömből :):):):):):)

Ami biztos:
A hydro nincs jó bőrben, de a többiek még nőttek is a teljes sötétségben.
A moháimat újra látom :)
 
Új szerzeményem 100 ml Seachem Purigen, hétfőn beszervizelem a felét.
Plusz mivel vashiányos volt az aki vettem jó kis Easylife vas tápot a fase1 és fase 2 mellé.

A blackout után 4 órába indítom az akit (16-20-ig), aztán majd meglátom.

Egy biztos a hottonia jobb elől be fog költözni hátra, a cryptonak meg vmi helyet kellene találnom. Lehet megcserélem őket...

De az durva hogy a beömlő olyan mintha egész este sikáltam volna.... :D

Annyira jól sikerült ez a blackout, hogy most törhetem a fejem mit adok a két oto-nak meg a 2 sziáminak :) (bár lehet az a moha erdő megteszi egy darabig).
 
Szia Zoli! A teljes elsötétítés már nekem is bejött, eltűntek a gonoszok.
Az akihoz pedig gratulálok, nagyon kellemes látvány!
 
Gratula az akihoz, de szerintem a black out csak ha minden kötél szakad, én jobban szeretem ha megtalálom a probléma forrását, úgy tanul belőle az ember. Mindig van oka az algásodásnak. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére