• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Step in ...

Zoli83

Főkertész
azaz belépés...
a dzsungelbe.. avagy a növényezés örömökkel teli világába és nem
a pocsojába ..ahol is reménytelen küzdelmet folytatok az algával.

A naplót a már végig gondoltak összegzésére indítom, folyamatosan bővíteni tervezem, egyúttal előre is megköszönve minden segítséget, tanácsot amit kapok.

Az akvárium előélete rövid, a standard 54 literes szettem ajándék formájában érkezett. Minden velejáró hibájával. Majd az információgyűjtés hatására úgy döntöttem olyan életteret alakítok ki leendő lakóim számára ami hosszútávon megfelel, élhető.
Rólam szintén röviden annyit, hogy 10 éve volt már röpke tapasztalatom akvarisztikával, élveztem, szerettem, de jó időre fel kellett függesztenem. Nade majd most... :)

Az indítás a teljes technika beszerzése miatt még várat magára...illetve az élővilág kapcsán is még hezitálok..de remélhetőleg rövid időn belül minden feltétel adott lesz... addig is nézzük hogy állok :)

Technikai adatok:

Akvárium: 54l, (60x30x30)
Bútor: Ada style, fekete

Talaj: florapol + Amazónia (9l)
bevásároltam manadoból is, de annyit olvastam az Amazónia előnyeiről, hogy végül ez kerül bele.

Szűrés: EHEIM 2032 (500 l/h), gyári szettel indul, a Lily-n még gondolkozom.
Világítás: QUAD T5 4x24W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed
Talán soknak tűnhet, de tekintve hogy semmi sem zárja ki a nagyobb akváriumot vmikor, nem akartam magam már most bekorlátozni, a két-két cső pedig szabadon variálható. Plusz akciós volt a GA-ban :)
Jelenleg fektetett (sajnos megfelelő kombinált fogó hiányában -szerintem- túl közel a vízhez).
A függesztésről napok óta olvasok, de mivel gyenge vagyok DIY megoldásokban ez valószínűleg még megoldatlan kérdés lesz egy darabig -ahhoz képest hogy szinte csak egy vasdarab mindenhol rendesen megkérik az árát :(

CO2 rendszer:
1kg palack beszerzés alatt, hegesztés technikai boltból (ebből könnyen lehet hogy 2 kg lesz)
upAqua reduktor + mágnesszelep
Ista turbo reactor (tartalékban van itthon diffúzor is)
Tetratec viszafolyásgátló szelep +1 tartalék lesz beépítve
CO2 Drop Checker

Fűtés: jelenleg a gyári Jager van, rövid időn belül cserélve lesz külső Hydorra.

Hűtés: nincs, nyárra tervezem (Cold wind cooling fan), mivel nincs légkondi.

Tápozás: Green Aqua Növény wellnes csomag.

Dekoráció: terv szerint 10kg Seiryu kő + mangroove

Egyéb kellékek:
ADA Bacter 100
ADA Green Bacter 50ml
Digital pH meter, folyamatosan nézem
vízcseréhez kertitó szivattyú :)
mérni tudok GH-t, nitritet, nitrátot, pH-t, kH-t.

Növények: ezt még sokkal részletesebben végig szeretném sakkozni, de vannak már fix pontok.
Előtér: parvula, bár HC nagyon tetszik kezdőként nem merek belevágni :)
Középre: Bonsai + amik még nincsenek eldöntve
Úszó: Limnobium
Háttér: teljesen eldöntetlen.

Élőlények: jelenleg 4 RC tüsténkedik, őket fogom bővíteni, plusz neonokat tervezek.

Lesz előtte, utána fotó, de ezek csak később.

Addig meg kell szabadulnom az FBS ragasztott 3d háttértől (nagyon rossz ötlet volt!) és a fekete bazalttól.

Remélem mindent végig gondoltam :) ..folytatás később.
 
Na a másik akvárium indulása némileg felborította a terveket (thx Nigro :) de ami késik nem múlik és talán egyszer még össze is jöhet.
Nézzük csak, hogy is állok. A főbb paraméterek nem változtak, de egy két dolog mégis:
  • Dekor: dragon kő + mangroove lesz
  • Növények: Pogostemon helferi, Blyxa Japonica, Hydrocotyle Tripartita Japan; elatine + ami még megtetszik időközben;
  • Szűrő: eheim 200
  • garnélák mennek nanoba, amint fehér maradt a tesztem Nitritre, nitrátra
  • Helyette guppik lesznek (éljen a családi béke!)
Ami még hiányzik az induláshoz: Co2, Dragonkő, flóra és párja

A hardscape sponsored by Oliver Knott. Vmi ilyesmi lesz kiegészítve mangrooveval, persze piciben :)

mqdefault.jpg
 
ma biztos elgurult vmi,

mert az alábbi (grafikusok most ne nézzenek ide) izzét sikerült megszülnöm :D

Bármilyen tanácsot javaslatot elfogadok és örömmel veszek akár elrendezésre akár növényekre vonatkozik. :notworthy:

(A következő verzió az volt hogy a mangroove ágak is bekerültek :ROFLMAO: -elmebaj?- , és már csak utólag jutott eszembe hogy nana petite is tetszik és lehetne felkötözve...)

terv.jpg
 
ma biztos elgurult vmi,

mert az alábbi (grafikusok most ne nézzenek ide) izzét sikerült megszülnöm :D

Bármilyen tanácsot javaslatot elfogadok és örömmel veszek akár elrendezésre akár növényekre vonatkozik. :notworthy:

(A következő verzió az volt hogy a mangroove ágak is bekerültek :ROFLMAO: -elmebaj?- , és már csak utólag jutott eszembe hogy nana petite is tetszik és lehetne felkötözve...)

terv.jpg
Szia! Nem is rossz ez a sematikus ábrázolás-bár én nem vagyok híve mert amikor majd a kezedben tartod a matériákat, akkor jönnek csak az igazi ötletek..szerintem. Persze jo az ha van egy elképzelés (kell).
 
Biztos a korlátolt képzelőerőm tehet róla, de máshogy nem látom át.
Pl ebből jutottam oda, hogy a Blyxa-t mint ötletet elvetem, mert RO kell neki, az meg nem lesz.
 
A növèny topicjában Viktor tollából olvastam hogy kifejezetten lágyvizes növèny (Ada szerint) ès többeknèl csak vegetál a kemèny vìzben.
 
Megnéztem.(szèp az aki :)

Csak ötlet, de Nem lehet, hogy a tőzeg amit használtál lágyìtott annyit ami segìtett? :)
 
Szia Zoli!

A talaj segített az elején, de azóta is csak csapvízzel cserélek.
A cserélt víz pedig teljesen tiszta (tehát nem oldódik a tőzeg, mert akkor kicsit sárgítaná).
Szerintem nem mutat rosszul csapvízben sem, csak nem akar kimászni 3 havonta az akváriumból, és a kezdeti átállás, regenerálódás hosszabb.

A.ttila
 
Vki segítene nekem beazonosítani hogy ez micsoda?

na nem a helena.. hanem ami rajta van...ilyen kis zöld pete szerű vmik..

IMG_0070.JPG
 
Miután megtudtam, hogy elkészült a bútor a nanoba bekerültek a garnélák és robbantottam az akit. Laza 3 óra alatt sikerült az FBS ragasztótól pengével megszabadulnom (soha többet !!).

Szegénykém sok mindent megélt. Így kezdte a pályafutását, vasfával, ismeretlen kövekkel.

photo.jpg


Most így néz ki, épp bebábozódva :)

IMG_0071.JPG


Ha vki esetleg érez erőt magában segíthetne legozni. :)

Középen és elől dekor homor lesz, az "elkerített" részek lesznek növényesítve.

További képek: LEgozZz - Google+
 
Nekem az tűnt fel, hogy a fák nagyon közel vannak az üveghez, nehéz lesz mellette, körülette takarítani szerintem. Az elképzelés jó, én még pakolgatnék, és fotóznék több variációt is azért;)
 
ugyan ezt éreztem tegnap éjszaka miközben nézegettem, ezért a középső kis meder részt "eldőntöttem" most nem egyenes jön szembe, illetve a nagy követ a balon, pedig cca 45-50 fokban megdöntöttem.

A gond csak az hogy mivel súlyos darab nem tudom jól megtámasztani, de az ötletet köszönöm, használni fogom :)

Viszont a két "központi" kővel bajban vagyok, ha egy irányba néznek akkor szimetrikus, ha egymás felé néznek akkor meg nagyon béna => lugas jellege van.

Este rakok fel képet az új próbálkozásról. Ezzel el leszek egy darabig :D
 
ma biztos elgurult vmi,

mert az alábbi (grafikusok most ne nézzenek ide) izzét sikerült megszülnöm :D

Bármilyen tanácsot javaslatot elfogadok és örömmel veszek akár elrendezésre akár növényekre vonatkozik. :notworthy:

(A következő verzió az volt hogy a mangroove ágak is bekerültek :ROFLMAO: -elmebaj?- , és már csak utólag jutott eszembe hogy nana petite is tetszik és lehetne felkötözve...)

terv.jpg
:) hasonlóban gondolkodom én is :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére