• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Skimmerek

Aliexpressen fent van, mini surface skimmer néven megtaláljátok, de nem dicsérik agyon.
Nem mondom, hogy hosszasan böngésztem, de a néhány ajánlatnál alig találtam néhány véleményt. Majd idővel...

Amazonon viszont van 14, bár itt sem tűnik mindegyik használhatónak. Érdekes amúgy, hogy a kétféle verzió véleményeit együtt kezeli az oldal.

Ezt honnan? Pont egy akkora kellene nekem a kis shallow tankba :)

ez egy felszíntisztító? van honlapja? köszi
Legalább 10 helyre írtam már a fórumon az évek alatt, de akkor most újra... :D
Srácok, használjátok már a képkeresőt! Nem csak itt, mindenütt nagyon hasznos tud lenni. Főleg vásárlásokhoz, a fantázianevek világában. Megtetszik valami egy fotón, vagy egy webáruházban, de fogalmad sincs hogyan keresd, esetleg a név szerinti keresés sem dob találatot? Hát persze, mert saját nevet kapott, nehogy máshonnan szerezd be..

1706709713077.png
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, adott egy AquaRebell 13mm-es üveg skimmer amit egy Tetra EX 800 plus hajt :)
A probléma az hogy nem funkcionál egyszerűen nem tudom normálisan beállítani akár hogy fojtom alul nem szív rendesen tudom ez így elég suta megfogalmazás de remélem érthető :)
Nem tudom merre induljak esetleg valakinek hasonló, vagy valami ötlet?! Gyenge lenne a szűrő?
Még egyszer bocsi az idétlen megfogalmazásért :ROFLMAO:
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, adott egy AquaRebell 13mm-es üveg skimmer amit egy Tetra EX 800 plus hajt :)
A probléma az hogy nem funkcionál egyszerűen nem tudom normálisan beállítani akár hogy fojtom alul nem szív rendesen tudom ez így elég suta megfogalmazás de remélem érthető :)
Nem tudom merre induljak esetleg valakinek hasonló, vagy valami ötlet?! Gyenge lenne a szűrő?
Még egyszer bocsi az idétlen megfogalmazásért :ROFLMAO:
Lehet gyenge a szűrő is. Nem ismerem. Próbáld meg az úszó levegőszoknyáját csökkenteni egy fecskendő segítségével. És esetleg térítsd ki a függőleges pozícióból. Előfordulhat, hogy a víz felületi feszültségét így legyőzi és az alacsonyabb oldalon elkez csordogálni. Az már elég. 🙂
 
Egyébként nem érdemese foglalkoznod vele! A .com Amazonról olyan sokba kerül bármit rendelni, hogy biztos vagyok benne nem konkurencia nektek. Szállítás, vám, áfa. Gyakorlatilag duplája lesz a termék mire onnan ideér.
Főleg, mert a jövőben a magyar kereskedőkkel szemben hendikepje lesz az Amazonnak :D :D
 
Ezt nem értem. Kötelezik a magyar kereskedőt a postára?
Így van. Egy barátom szerint aztán majd ha a kereskedők 10k-ért és 3 hetes kiszállítással kínálják a szolgáltatást, jön majd a hatósági ár is :D
Igazából sokan dícsérik az MPL-t, az már egy másik kérdés, hogy a cég egyéb szolgáltatásainak mai "színvonala" hogyan fog változni a növekevő terhelés hatására.
 
Ezt nem értem. Kötelezik a magyar kereskedőt a postára?
Ez nekem elég verseny ellenesnek tűnik.
Másrészt elképzelem magam amint beteszek egy ADA üveg kifolyó csövet a GA webshopban és a szállítási opcióknál döntenem kell:
- Érte jövök
- Magyar Posta

Nincs az a kertész, aki ezt elküldetné az MPL-el.
(Természetesen értem, hogy a többi futárcég is a versenyben marad)

Másrészt, akkor rákényszerítenek több tízezer vállalkozást az MPL-el való szerződéskötésre?
@viktorlantos ti tudtok erről valamit?
 
Ez nekem elég verseny ellenesnek tűnik.
Másrészt elképzelem magam amint beteszek egy ADA üveg kifolyó csövet a GA webshopban és a szállítási opcióknál döntenem kell:
- Érte jövök
- Magyar Posta

Nincs az a kertész, aki ezt elküldetné az MPL-el.
(Természetesen értem, hogy a többi futárcég is a versenyben marad)

Másrészt, akkor rákényszerítenek több tízezer vállalkozást az MPL-el való szerződéskötésre?
@viktorlantos ti tudtok erről valamit?
Ennyi infó van egyelőre, ami ebben a linkelt cikkben is: https://fogyasztobarat.hu/kotelezo-lesz-az-mpl-es-szallitast-biztositani-minden-webaruhaznak/
 
Sokra nem mennek vele, az az egy szolgáltató amit soha nem választok, hacsak rá nem vagyok szorulva. Pontatlan szállítási idő, drága is, és ha olyan kedve van fel sem hozza, mondván, hogy nem voltam otthon.
Eddig a pontig, még nincs vele különösebb baj. Legfeljebb nem ezt a szállítási módot választod.
A probléma a következő lépés lesz (0,5 - 1 éven belül), amikor a többi cég működését valamilyen rendelettel ellehetetleníti a kormány.
Pontosan ezt csinálták a mobilszolgáltatással is!

Sakk-matt 6 lépésben:

1. Megalakult a 4iG Nyrt. melynek
2. a leányvállalata lett a Antenna Hungária Zrt. amely
3. befektető cége a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt., amely
4. felvásárolta a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt.-t, amely
5. felvásárolta a DIGI Távközlési és Szolgáltató KFT-t. ezért
6. 2024.03.01-től az előfizetési díjat 1.480,- ról 2.990,-ra emelik. Ez 101%-os emelés (több, mint a duplája!!!), és a percdíjat szintén 100%-al emelik (a duplájára!!!)
Ez valahogy nincs összhangban a KSH 17,6%-os inflációs adatával...
A Magyar Posta Zrt. -vel és szolgáltatásaival, hajszál pontosan ugyan ezt teszi majd az "állam", amely részvényeit tudjuk kik birtokolják...

Nem akarok ötleteket adni, de ez várható lépésről-lépésre:
1. vízinövényeket csak magyar termelőktől vásárolhatnak a kereskedők, különben
2. az importot +100% különadó terheli (+100% VÁM +áfa, ha az UE-n kívüli országból érkezne a Rotala)
3. aki nem Fejér (vár)megye lankáiról vásárolja a vízinövényeket, azt további 50%-os környezetterhelési adót fizet
4. aki nem Fejér (vár)megye meghatározott településéről vásárolja a garantáltam GMO mentes vízinövényeket, az... annak annyi. :censored:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, adott egy AquaRebell 13mm-es üveg skimmer amit egy Tetra EX 800 plus hajt :)
A probléma az hogy nem funkcionál egyszerűen nem tudom normálisan beállítani akár hogy fojtom alul nem szív rendesen tudom ez így elég suta megfogalmazás de remélem érthető :)
Nem tudom merre induljak esetleg valakinek hasonló, vagy valami ötlet?! Gyenge lenne a szűrő?
Még egyszer bocsi az idétlen megfogalmazásért :ROFLMAO:

Nálam nem a szívással van gond, hanem annyira szűkek a rések az úszó koronáján, hogy nem folyik át rajta a víz. Túl hidrofób a plexi.
Egy szivacskarikát vágtam az úszó aljába. Olyan magas, hogy pont felér a vágások aljáig. Így jól működik.

Nem éppen patika, de a kép remélem segít:

IMG_20240206_144211.jpg
 
Nálam nem a szívással van gond, hanem annyira szűkek a rések az úszó koronáján, hogy nem folyik át rajta a víz. Túl hidrofób a plexi.
Egy szivacskarikát vágtam az úszó aljába. Olyan magas, hogy pont felér a vágások aljáig. Így jól működik.

Nem éppen patika, de a kép remélem segít:

View attachment 180362
Mindenképp kipróbálom! Köszi a tippet :)
 
Nálam nem a szívással van gond, hanem annyira szűkek a rések az úszó koronáján, hogy nem folyik át rajta a víz. Túl hidrofób a plexi.
Egy szivacskarikát vágtam az úszó aljába. Olyan magas, hogy pont felér a vágások aljáig. Így jól működik.
Nem teljesen értem a szivacskarika szerepét.
Általában a probléma az, hogy nagyon vissza kell fojtani a szűrőt, mert különben levegőt fog szívni felülről. Ilyenkor szoktak gumigyűrűt extra levegőt tenni a korona alá, hogy ne tudjon mélyre süllyedni az úszó.
De ha jól értem, akkor @Varga Szabolcs problémája éppen az, hogy nem szív fent vizet, akár hogy is fojtja vissza alul a befolyót. A szűrő nincs visszafojtva ugye?
Ebben az esetben azt tudom tanácsolni, amit @Zsoltiabéka javasolt, hogy vegyél ki levegőt a korona alól.

Sajnos ez a cucc szinte napi karbantartást igényel. A koronán elkezd egy biofilm kialakulni és gátolja a befolyást. Igaz nekem nagyon kicsi típus van, az ISTA nano akvákba való szkimmere.
Egyszer leültem egy egyetemi tanárral, hogy leírjuk a fizikáját ennek a cuccnak, de nem jutottunk a végére.
 
Nem teljesen értem a szivacskarika szerepét.
Általában a probléma az, hogy nagyon vissza kell fojtani a szűrőt, mert különben levegőt fog szívni felülről. Ilyenkor szoktak gumigyűrűt extra levegőt tenni a korona alá, hogy ne tudjon mélyre süllyedni az úszó.
De ha jól értem, akkor @Varga Szabolcs problémája éppen az, hogy nem szív fent vizet, akár hogy is fojtja vissza alul a befolyót. A szűrő nincs visszafojtva ugye?
Ebben az esetben azt tudom tanácsolni, amit @Zsoltiabéka javasolt, hogy vegyél ki levegőt a korona alól.

Sajnos ez a cucc szinte napi karbantartást igényel. A koronán elkezd egy biofilm kialakulni és gátolja a befolyást. Igaz nekem nagyon kicsi típus van, az ISTA nano akvákba való szkimmere.
Egyszer leültem egy egyetemi tanárral, hogy leírjuk a fizikáját ennek a cuccnak, de nem jutottunk a végére.
Igen ahogy írtad, a szűrő nincs fojtva, egyszerűen szerintem túl nagy ennek a skimmernek a koronája, túl nagy a felhajtó ereje ha a levegőt teljesen kiveszem alóla akkor talán szív de nem az igazi :)
Nekem is van Ista nano skimmerem azzal meg pont az a baj hogy egy OASE Biomaster 250 szűri ami majdnem erős neki :ROFLMAO: ott az extra levegő befújás fecskendővel segít.
Néztem a GA oldalán hogy létezik az aqua rebell skimmerhez pót fej (normál) megnevezéssel lehet megrendelem csak nem tudom az segít-e a fotó alapján mintha kissebb volna.
Na majd meglátjuk azért köszi a tippeket!
 
Igen ahogy írtad, a szűrő nincs fojtva, egyszerűen szerintem túl nagy ennek a skimmernek a koronája, túl nagy a felhajtó ereje ha a levegőt teljesen kiveszem alóla akkor talán szív de nem az igazi
Ilyen esetben van az, hogy súly kell rá. Valami fém gyűrűt vagy egyéb fém szalagot próbálnék applikálni a koronára, hogy jobban nyomja le!
 
Back
Oldal tetejére