• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Skimmerek

Ha ezt meglehetne oldani, már megtették volna. Nem ár kérdése, hanem érintésvédelemé. Nem véletlen, hogy az ezer forintos noname szivattyúktól, a milliós ADA szűrőkig, mindehol szinkron motorokat használnak, és a teljesítményt fojtással állítják be.
Ez persze magyarázat de azért itt foglalkoznak az érintésvédelemmel, másfelől meg pl. egy fűtő üveg repedés esetén is simán agyonvág az áram. Megoldani biztos meg lehet, mert más területeken, víz áramoltatásra, szivattyúknál vagy egyéb vízforgatóknál sem csak szinkron motort alkalmaznak hanem akár kefe nélküli asszinkront. Nyilván az érintésvédelmet jól meg kell csinálni és azért van a Fi relé is a házban, hogy ne legyen baj, na meg nem kettős szigetelés kell egy ilyen készülékre de nem lehetetlen, csak olcsóbb és könnyebb.
 
A dobkifolyó nem jött be, de ebből az akril lilyből is van kettő. Mióta üveg van, sokkal jobb az áramlás, lágyabb, nem koncentrált erős...szóval ennek az akrilnak sem jó a kiképzése, nem olyan jó mint egy üveg. A tisztításáról nem is beszélve...hamar elcsúnyúl, több tisztítás után pedig mattul és karcos. Nem túl szép. Hja és amit adnak a belselyébe áramlás törő...na az marha nagy okosság...mivel elég laza...nálam mindkettő úgy zörög, hogy hamar ment a kukába :D
 
A dobkifolyó nem jött be, de ebből az akril lilyből is van kettő. Mióta üveg van, sokkal jobb az áramlás, lágyabb, nem koncentrált erős...szóval ennek az akrilnak sem jó a kiképzése, nem olyan jó mint egy üveg. A tisztításáról nem is beszélve...hamar elcsúnyúl, több tisztítás után pedig mattul és karcos. Nem túl szép. Hja és amit adnak a belselyébe áramlás törő...na az marha nagy okosság...mivel elég laza...nálam mindkettő úgy zörög, hogy hamar ment a kukába :D
Erős a szűrő neki. Én nem is használom azt a folytólapkát.
 
Nem elég sűrű a gyári szivacs. Tm30, vagy Tm45 szivacs sűrűség kell és nem lesz átjárás.
Majd megpróbálom de szerintem az meg már megfojtja nagyon a szűrőt majd. Igazából annak örülnék, ha nem kéne az élőlényeket az akván kívül össze cserkészni hetente-havonta.
 
Majd megpróbálom de szerintem az meg már megfolytja nagyon a szűrőt majd. Igazából annak örülnék, ha nem kéne az élőlényeket az akván kívül össze cserkészni hetente-havonta.
Mindig féltek a folytástól... 🙄
Aztán meg jön a "segítség ecsetesedem"...
Nem az áramlás miatt veszünk nagyobb szűrőt, hanem a kanna nagyobb befogadóképessége miatt. 🙂
 
Most jutottam el oda, hogy én is kivagyok az összes skimmer megoldástól.
Ott tartok, hogy már lassan minden típust IS megvettem Oase, Eheim, Ista, kínai, aztán jöttek a skimmeres befolyók...de igazából nincs ideális, szép és jól működő megoldás és ez nagyon gáz...főleg, ha a gyártói oldalt nézzük, hogy ennyire nem tudnak gondolkodni, tervezni és ennyire elnagyoltan csinálnak mindent...mintha foglamuk se lenne az akvarisztikáról.
Az eheim marha nagy...nem rossz de nagy és csúnya...főleg kis akváriumban. A szivacs csere körülményes...könyékig víz az ember mire szétszedi mert tuti addíg küszködik vele míg a tappancs lecsúszik, vagy a vissza rakásnál szivat a konstrukciós. Én hiába vettem rá garnéla védőt...a tohonya nagy amano-k nem mennek bele de az RC simán...a kicsik meg pláne. Aztán vagy bedöglik vagy ki tud jönni, általában két esélyes. A külső ronda, főleg mikor elalgásodik az egész...és a flow is erős...pláne ha nem tudod úgy tenni, hogy ideális irányba tolja a vizet...vettem rá lily-t meg esőztetőt meg már mindent IS de szebb nem lett, csak kicsit jobb. egyszóval nem abszolút nem ideális az egész.
Az Oase szebb, kisebb, könnyebb takarítani és talán garnéla biztosabb is, de aki kitalálta, hogy lefelé nyomja a vizet, ráadásul ilyen erővel...az mire gondolt, hogy mindenkinek 60-80cm magas a vízoszlopa? Elmebeteg.
Az Ista és a többi pedig már ezek és más egyéb problémák összeségétől hemzseg.
Na akkor majd a skimmeres befolyók. Hát ez is legalább akkora kapufa. Erősen vízszint és flow függő, hogy éppen mit csinál. Van egy pillanat amikor beállítod jól, de aztán ahogy a szűrő áramlás változik és a vízszint is csökken...azonnal önálló életre kel. Szívja a levegőt, szörcsög, lerántja magát a víz alá, ugrál...és ha megpróbálsz vele kicseszni akkor sem működik jól. Én levágtam a mozgó csőből, hogy ne tudja olyan hamar elérni a beszívó pontot és ne szívjon annyi levegőt, valamint hungarocell-t tettem a fej alá, hogy kicsit nagyobb legyen a felhajtó erő, ne rántsa már le magát azonnal, ha a vízszint esik kicsit....de ezek is csak fél megoldások. A másik gond a takarítás. A kialakítása miatt még csőkefével is nagyon macerás tisztítani, de ez a kisebbik gond. A nagyobb az megint csak a hal-garnéla védelem. Mert az nincs. Szedtem már ki belőle Oto-t de garnélát rendszeresen a szűrőből vadászom..,.nagyon könnyen bekerülnek ezen keresztül. Vágtam a fejbe szunyoghálót de az meg annyira lefogja a szívó hatást főleg ha a levelek tömítik, hogy megint lerántja magát vagy csak nem szív semmit és megint opálos a víz teteje. És a legjobb, hogy a mozgó és fix cső rész között akkora rés van hogy oda is simán beszorulnak a kifejlett RC-k is. Ma is oda kotlott egy...pedig még csak nem is megy padlón a szűrő, mert csökkentve van a flow.
Egyszóval nincs jó megoldás...de ha valaki tud az jelezze...én nem találtam. Igazából egy marha nagy piaci rés, amire könnyen rá lehetne fejleszteni ezekből a hibákból egy tökéletes és kis méretű, csini skimmert és simán el lehetne menni nyugdíjba az eladások bevételéből ha tényleg jól működnek.
Szerintem felesleges a fixen telepített skimmer, annyi kosz nem termelődik egy akváriumban. Csúnya, sok helyet foglal, veszélyes az állatvilágra. Én nem is merném felügyelet nélkül használni. Nekem a 6 db akváriumhoz egyetlen, kivehető skimmerem van. Nagyon ritkán van rá szükség, általában a szekrényben pihen. Van olyan akvárium, amelyben több hónapja nem járt. Ha érdekel, itt írtam róla:
A kritikáddal egyetértek. Nem tudom, miért nincs a piacon praktikusan használható megoldás erre a problémára. Nem hiszem, hogy nagy innováció kellene a kifejlesztéséhez.
 
Mindig féltek a folytástól... 🙄
Aztán meg jön a "segítség ecsetesedem"...
Nem az áramlás miatt veszünk nagyobb szűrőt, hanem a kanna nagyobb befogadóképessége miatt. 🙂
Nem a folytástól félek, hanem az egészséges áramlástól. Látom, hogy a 120cm hosszú akvába, nagyjából a közepétől már alig mozog a víz. Régen, reaktor és előszűrő nélkül félig kellett folytanom a szűrőt az akril lilyvel hogy ne legyen örvény és még akkor is jött az ecset. Most az előszűrővel és a raktorral, mikor a szűrő már kezd kicsit koszosodni akkor a víz éppen csak folyik. Ez meg a mulmot nem hajtja megfelelően az akva végében és persze a berendezés, növények is lefogják az áramlást és akkor meg az akva tisztulása nem jó. Talán a bypass segítene de akkor meg lehet a co2 nem oldódna be kellő mennyiségben.
 
Szerintem felesleges a fixen telepített skimmer, annyi kosz nem termelődik egy akváriumban. Csúnya, sok helyet foglal, veszélyes az állatvilágra. Én nem is merném felügyelet nélkül használni. Nekem a 6 db akváriumhoz egyetlen, kivehető skimmerem van. Nagyon ritkán van rá szükség, általában a szekrényben pihen. Van olyan akvárium, amelyben több hónapja nem járt. Ha érdekel, itt írtam róla:
A kritikáddal egyetértek. Nem tudom, miért nincs a piacon praktikusan használható megoldás erre a problémára. Nem hiszem, hogy nagy innováció kellene a kifejlesztéséhez.
Érdekes ez, mert időszakoktól függően volt amikor én sem üzemeltettem skimmert és napokig semmi gond nem volt, aztán egyik nap meg olyan hártya volt a vizen mint állat. Túletetve nincs, a szoba nagyrészt klimatizált, talán a tápozás lehet ahogy gyülemlik fel a vízben a két vízcsere között...de ez csak tipp, nem tudom, viszont én szeretem a kristálytiszta a víz és a felülete is, így szívesen használnék napi szinten akár időzítve vagy állandón ilyet csak jó lenne ha valamelyik gyártó összekapná végre magát :D
 
Érdekes ez, mert időszakoktól függően volt amikor én sem üzemeltettem skimmert és napokig semmi gond nem volt, aztán egyik nap meg olyan hártya volt a vizen mint állat. Túletetve nincs, a szoba nagyrészt klimatizált, talán a tápozás lehet ahogy gyülemlik fel a vízben a két vízcsere között...de ez csak tipp, nem tudom, viszont én szeretem a kristálytiszta a víz és a felülete is, így szívesen használnék napi szinten akár időzítve vagy állandón ilyet csak jó lenne ha valamelyik gyártó összekapná végre magát :D
Néha nálam is random módon előjön a hártyásodás (aztán magától megszűnik). Ilyenkor elég heti 1-2 alkalommal bevetni a skimmert. Beteszem, 10-15 percig járatom, majd elmosva mehet vissza a szekrénybe. Még ebben az esetben sem üzemeltetnék állandó skimmert, de ez persze egyéni ízlés kérdése :)
Azt viszont én sem értem, hogy miért nem csinál senki jól használható skimmert. Legalább azt megoldhatnák, hogy az eszköz legfelső részéhez csatlakozzon a kábel, ez valamit javítana a látványon. Talán lehetne gyengeáramú, szabályozható motor is használni a vízforgatásra. Nem tudom, miért nem próbálkozik ezzel valamelyik gyártó. Lehet, hogy túl drága lenne.
 
Én már használtam párat az üveg skimmerek kivételével, mondjuk az üveg sk-ek nem is tetszenek, és nem szeretem az olyan termékeket amivel sokat kell bíbelődni... nálam akár csúnya akár nem, még mindig az OF jön be és használom is. nem zavarja a talajt és elég szépen szedi a felszínt... bár én a gyári szivacsot lecseréltem 30ppi-re, így nem kell sűrűn takarítanom. Azt is furcsállom, hogy elég sok akvásnak bejött ez a termék , még se kapni már a piacon.
Az tény, hogy bele rondít a képbe, de ezzel együtt kell élni meg kell szokni, hogy ez van... aztán már fel se tűnik. :)
 
Ha ezt meglehetne oldani, már megtették volna. Nem ár kérdése, hanem érintésvédelemé. Nem véletlen, hogy az ezer forintos noname szivattyúktól, a milliós ADA szűrőkig, mindehol szinkron motorokat használnak, és a teljesítményt fojtással állítják be.
Szerintem ez inkább ár/motiváció/innovációhiány sokkal inkább. Jó példa erre a GA-nál is kapható Jebao pumpa:
Jebao MDC 2000
De kis teljesítményű, integrált szabályzós kínai DC pumpa is létezik néhány ezer forintért (pl.QR50L)..
Nehezen hiszem el, hogy az Eheim, vagy az Oase nem tudna ilyet csinálni, kétségtelen, a fejlesztés sok pénzbe kerül.
 
Szerintem ez inkább ár/motiváció/innovációhiány sokkal inkább. Jó példa erre a GA-nál is kapható Jebao pumpa:
Jebao MDC 2000
De kis teljesítményű, integrált szabályzós kínai DC pumpa is létezik néhány ezer forintért (pl.QR50L)..
Nehezen hiszem el, hogy az Eheim, vagy az Oase nem tudna ilyet csinálni, kétségtelen, a fejlesztés sok pénzbe kerül.
Mondjuk az általad belinkelt felnyomó (?) pumpa leírásában az etetési időt nem értem... 🤔
Lehet, hogy valami gugli fordítóval készült a leírás? Ennél azért precízebb szokott lenni a Green Aqua...
Vagy ez egy multifunkcionális készülék?
 
Mondjuk az általad belinkelt felnyomó (?) pumpa leírásában az etetési időt nem értem... 🤔
Lehet, hogy valami gugli fordítóval készült a leírás? Ennél azért precízebb szokott lenni a Green Aqua...
Vagy ez egy multifunkcionális készülék?
Szerintem jó a fordítás. A halak/korallok etetési ideje alatt automatikusan leáll, gondolom, ez főleg automata etetőnél hasznos, össze lehet hangolni a kettőt. És azért felnyomó pumpa, mert ezt elsősorban alsópolcos szűrőknél használják.
 
Szerintem jó a fordítás. A halak/korallok etetési ideje alatt automatikusan leáll, gondolom, ez főleg automata etetőnél hasznos, össze lehet hangolni a kettőt. És azért felnyomó pumpa, mert ezt elsősorban alsópolcos szűrőknél használják.
Így már világos.
Köszönöm!
 
Most jutottam el oda, hogy én is kivagyok az összes skimmer megoldástól.
Ott tartok, hogy már lassan minden típust IS megvettem Oase, Eheim, Ista, kínai, aztán jöttek a skimmeres befolyók...de igazából nincs ideális, szép és jól működő megoldás és ez nagyon gáz...főleg, ha a gyártói oldalt nézzük, hogy ennyire nem tudnak gondolkodni, tervezni és ennyire elnagyoltan csinálnak mindent...mintha foglamuk se lenne az akvarisztikáról.
Az eheim marha nagy...nem rossz de nagy és csúnya...főleg kis akváriumban. A szivacs csere körülményes...könyékig víz az ember mire szétszedi mert tuti addíg küszködik vele míg a tappancs lecsúszik, vagy a vissza rakásnál szivat a konstrukciós. Én hiába vettem rá garnéla védőt...a tohonya nagy amano-k nem mennek bele de az RC simán...a kicsik meg pláne. Aztán vagy bedöglik vagy ki tud jönni, általában két esélyes. A külső ronda, főleg mikor elalgásodik az egész...és a flow is erős...pláne ha nem tudod úgy tenni, hogy ideális irányba tolja a vizet...vettem rá lily-t meg esőztetőt meg már mindent IS de szebb nem lett, csak kicsit jobb. egyszóval nem abszolút nem ideális az egész.
Az Oase szebb, kisebb, könnyebb takarítani és talán garnéla biztosabb is, de aki kitalálta, hogy lefelé nyomja a vizet, ráadásul ilyen erővel...az mire gondolt, hogy mindenkinek 60-80cm magas a vízoszlopa? Elmebeteg.
Szia. Oase crystalskim 350 / 600 -at lehet "modolni" hogy oldalra nyomja a vizet ne lefelé....
vannak 3d nyomtatós tervek : //www.printables.com/en/model/723434-oase-crystalskim-350-outflow-modification
https://www.printables.com/model/382934-oase-crystalskim-350-attachment/related
de készen is megvehető : https://www.kleinanzeigen.de/s-anze...low-frontauslass-aquarium/2452349394-313-8525
https://www.kleinanzeigen.de/s-anze...low-frontauslass-aquarium/2562406485-313-8525
Formára brutál jó, karcsú megjelenés, kevés helyet foglal. A vezeték 2m.-es bárhová odatudod rakni. A kábel nem merev, jól ellehet vezetni... garnéla védelemmel ellátva, az úszó követi a víz elpárolgást, szívóhatás állítható.
Viszont a legkisebb fokozaton is brutális az áramlás. Én 64L. akvába raktam (36cm. magas) ez alatti akvák talaját simán felkavarja, nem is ajánlanám kisebbre.
Ez előtt OF-ot használtam, az ment 1/24 órában, etetésnél kosár kiemel, etetés után vissza a kosár és ehhez a művelethez ki sem kellett kapcsolni.... ezt már nem merem egésznap nyomatni ugyanis azt vettem észre, ha szívja a felszínt (elég hatásosan tisztít) és egy nagyobb levél bekerül, kap egy falsot, mintha elzárná a víz áramlását és brutál hangosan búg tőle a cucc (még az akva is berezonál tőle) és nyomja az oxigént befele ezerrel. Szóval ha ezt megcsinálná mikor nem vagyok itthon, nem is tudom mi lenne. :unsure:
Lehet én vagyok a béna és még tanulgatni kell a fortélyokat, lehet pl., hogy a koronát nem is kell felrakni és akkor lesz a tuti... próbálgatom, ismerkedek vele mert egyébként nagyon bejön a dizájn.
Azért csináltam egy rögtönzött méretbeli összehasonlítást 3 kimmerekről, az EHEIMről és az OFról nem beszélek mert a fórumon már kivesézték tehát megtalálható. A méretek nem gyári értékek, szimplán én mértem centivel. :)
a korona rész szerintem is baromság nem használom mert állandóan levegőt szív... meg kell találni a megfelelő magasságot és akkor 1-2 cm vízszintcsökkenést elvisel. hamar ki lehet pucolni az 10csillag. A garnélavédő nem sokat ér, vígan ki-be mászkálnak + hamar eltömődik a rács....
 
Back
Oldal tetejére