• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Inspirálódtam, na

cudar^ricsi

Főkertész
Szóval bevallom töredelmesen az van, hogy a nulladik pillanat óta teljes a szerelem Tomi whild rhino-s iwagumijával. Amíg működött, folyamatosan követtem a boltban az életét, és amikor tervezni kezdtem, hogy milyen is lesz az új akvárium, valahogy mindig oda lyukadtam ki, hogy nekem egy _ennyire_ minimalista kell.

Szóval a befolyásoltság pipa, már csak össze kell rakni mindent is. Úgy döntöttem, hogy engedek az OCD-mnek, és it bizony minden a nagykönyv szerint lesz. Nincs spórolás, nincs megoldom én okosan, nincsenek kompromisszumok.

A technikai paraméterek:
Tank: GA 60P Opti-White (60x30x36) + egyedi készítésű bútor, ADA és Oase fícsörök mixelésével
Világítás: ADA Aquasky 601
Szűrés: OASE Biomaster 350 + glass lilly + Aqua Rebel üveg skimmer
Tápozás: Chihiros Dosing System
Co2: Nagynyomású rendszer + Chihiros spiral bubble counter + Aquario Neo diffúzor
Hűtés: egyedi készítésű ventillátoros hűtés (STC-1000 vezérlő + 2db Arctic P12 Silent venti + @TZ által gyártott konzolok)
 
Szóval bevallom töredelmesen az van, hogy a nulladik pillanat óta teljes a szerelem Tomi whild rhino-s iwagumijával. Amíg működött, folyamatosan követtem a boltban az életét, és amikor tervezni kezdtem, hogy milyen is lesz az új akvárium, valahogy mindig oda lyukadtam ki, hogy nekem egy _ennyire_ minimalista kell.
GyK melyik is az? 🤔
 
Szóval a befolyásoltság pipa, már csak össze kell rakni mindent is. Úgy döntöttem, hogy engedek az OCD-mnek, és it bizony minden a nagykönyv szerint lesz. Nincs spórolás, nincs megoldom én okosan, nincsenek kompromisszumok.

A technikai paraméterek:
Tank: GA 60P Opti-White (60x30x36) + egyedi készítésű bútor, ADA és Oase fícsörök mixelésével
Világítás: ADA Aquasky 601
Szűrés: OASE Biomaster 350 + glass lilly + Aqua Rebel üveg skimmer
Tápozás: Chihiros Dosing System
Co2: Nagynyomású rendszer + Chihiros spiral bubble counter + Aquario Neo diffúzor
Hűtés: egyedi készítésű ventillátoros hűtés (STC-1000 vezérlő + 2db Arctic P12 Silent venti + @TZ által gyártott konzolok)
Nem látom a listában az ADA Light Screent! :whistle: :D
 
ahogy írtam készítettem egy egyedi, ADA inspirálta szekrényt. pár infó róla:

szürke 18-as bútorlap, élzárva, 70cm magasan. Belülre került egy kihúzható polc a szűrőnek, fényérzékelős világítás az Ikeából, az ajtóba besüllyesztve 5db mágnes valamint bentről állítható szintezőlábak.

Elsősorban a saját munka öröme miatt miatt döntöttem egyedi gyártás mellett, ha most ugranék neki valszeg inkább MDF irányba mennék, hogy ne látszódjanak az illesztések, valamint a 30as mélységnél a kihúzható polc is nagyon necces + a szűrőtől a mágnesekre csak lapos dolgokat lehet tenni :)
 

Attachments

  • IMG_3017 (1).jpeg
    IMG_3017 (1).jpeg
    103.3 KB · Megtekintések: 106
  • 1659686559620836.jpeg
    1659686559620836.jpeg
    83.1 KB · Megtekintések: 74
  • IMG_0449 (1).jpeg
    IMG_0449 (1).jpeg
    223.2 KB · Megtekintések: 87
  • ada-60pcabinet.pdf
    352.2 KB · Megtekintések: 10
A szabásminta egy 30x30-as alapterületű szekrényé, szerintem rosszat illesztettél be :)
Milyen szerelvénnyel csináltad a fiókot? Meg tudod mutatni a működését?
CO2 palack alá javaslok alátétet, mert idővel rozsdát ereszt és a szekrényről eltávolíthatlan lesz. (Ha már elhangzott fentebb TZ neve, nekem is épp ő nyomtatott különböző "palack-talpakat"..)
 
A szabásminta egy 30x30-as alapterületű szekrényé, szerintem rosszat illesztettél be :)
Milyen szerelvénnyel csináltad a fiókot? Meg tudod mutatni a működését?
CO2 palack alá javaslok alátétet, mert idővel rozsdát ereszt és a szekrényről eltávolíthatlan lesz. (Ha már elhangzott fentebb TZ neve, nekem is épp ő nyomtatott különböző "palack-talpakat"..)
igaz igaz, javítottam!

a fiók alatt két csillapított fekvő fióksín van, ránézésre kb pont ugyanaz mint amit az oase is használ. egyébként így utólag nem akkora feature mint gondoltam, ráadásul nagyon hiányzik az a 6 centi ami a scaperlineban megvan, így pl fogantyút nem tudtam már beszorítani.

holnap tudok róla fotót / videjót csinálni.

a co2 tippet köszi, teszek alá egy komolyabb konyharuhát alátétet
 
Milyen szerelvénnyel csináltad a fiókot? Meg tudod mutatni a működését?
csináltam két közepesen GERONIMO képet és egy boomerhez méltatlan álló videót, talán valamit ki tudsz belőlük hámozni
sajna nincs már meg a papírja, becsattogtam egy ilyen szakboltba, elmondtam mit szeretnék, adtak valamit, mondtam ez nem jó mert ígymegúgy, mondták AHA! és kezembe adták ezt. pont befér a 26 centis helyre, de eléggé erősen kell húzni hogy meginduljon.

 

Attachments

  • IMG_0601.jpeg
    IMG_0601.jpeg
    69.4 KB · Megtekintések: 72
  • IMG_0600.jpeg
    IMG_0600.jpeg
    79 KB · Megtekintések: 98
Köszönöm, tök jól látszik minden. Vagyis azt hiszem :)
Ezt lehet hogy félreértettem:
a fiók alatt két csillapított fekvő fióksín van
Tehát két normál fióksín alulra rögzítve!(?) Elsőre úgy értettem, hogy valami speckóbb cucc, ami kifejezetten ilyen célra való, gyorsan meg is gúgliztam a "fekvő fióksínt" :) Egy időben kerestem ilyet, de sehol nem találtam (a weben), azt hittem most végre meglesz a jó kulcsszó :)
 
Köszönöm, tök jól látszik minden. Vagyis azt hiszem :)
Ezt lehet hogy félreértettem:

Tehát két normál fióksín alulra rögzítve!(?) Elsőre úgy értettem, hogy valami speckóbb cucc, ami kifejezetten ilyen célra való, gyorsan meg is gúgliztam a "fekvő fióksínt" :) Egy időben kerestem ilyet, de sehol nem találtam (a weben), azt hittem most végre meglesz a jó kulcsszó :)
annyit tudok segíteni, hogy itt nyomták a kezembe, szóval ők tudják mi kell neked :)
 
csináltam két közepesen GERONIMO képet és egy boomerhez méltatlan álló videót, talán valamit ki tudsz belőlük hámozni
sajna nincs már meg a papírja, becsattogtam egy ilyen szakboltba, elmondtam mit szeretnék, adtak valamit, mondtam ez nem jó mert ígymegúgy, mondták AHA! és kezembe adták ezt. pont befér a 26 centis helyre, de eléggé erősen kell húzni hogy meginduljon.

Ez az a rugós behúzódós? Mert az nálam sima fióknál sem működött, csak összeszereléskor. Asszony kétszer kihúzta és többé nem húzta magát vissza az ucsó 4cm-en. Nem találtam okát, miért mondta be az unalmast. 🤷‍♂️
 
Ez az a rugós behúzódós? Mert az nálam sima fióknál sem működött, csak összeszereléskor. Asszony kétszer kihúzta és többé nem húzta magát vissza az ucsó 4cm-en. Nem találtam okát, miért mondta be az unalmast. 🤷‍♂️
rugós, csillapított. eléggé minőséginek tűnik, de nem mozog túl finoman, erővel kell húzni, szerintem nem egy 20kilós jó magas szűrő alá tervezték :D
 
rugós, csillapított. eléggé minőséginek tűnik, de nem mozog túl finoman, erővel kell húzni, szerintem nem egy 20kilós jó magas szűrő alá tervezték :D
Persze, mert 90 fokkal elforgattad. Az a csoda, hogy ebírja. Nem fenéklapra tervezték, hanem oldallapra.
 
naszóval technológia rendben és fut szalad, jöhet a hardscape. sajna egyedül álltam neki, aminek a hátrányára menet közben jöttem rá: fúbakker ezt a 10 kilós követ kéne tartani amíg beszenvedek alá egy támasztót, de ehhez kéne minimum egy harmadik kéz is...

a fentiek miatt nem pontosan olyan lett, mint amilyennek megálmodtam, kicsit túl szabályos, de nekem így is tetszik, szóval jó lesz, maradhat.

táptalaj: ADA powersand advance (2L)
talaj: ADA Amazonia V2 (kb 6-7 liter)
hardscape: whild rhino kő (20kg)
növények: Eleocharis acicularis mini, Aqua Art (12 doboz)
tápozás: 3ml ADA Brighty K, 3ml ADA Brighty Mineral, 1,5ml Seachem Excel, minden nap 11:00-kor
világtás: 12:00-18:00 között
co2: 10:30-17:00 között
 

Attachments

  • IMG_0580.jpeg
    IMG_0580.jpeg
    377.7 KB · Megtekintések: 78
ja amit elfelejtettem részletezni, hogy a biomasterben Matrix van csak és kizárólag (természetesen az előszűrő kivételével, ahol nagyobb lyukú szivacs + plusz lyukak segítenek).
egyébként az akvárium ma 10 napos, mától átállok minden másnapi vízcserére, és a 15. napon tervezem az algakarbantartó különítményt beköltöztetni
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére