• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Inspirálódtam, na

friss hírek a cudar lakból:

- beköltözött a végleges állatsereglet, 18db Galaxy razbóra (15-öt kértem, "18 lett maradhat?" csak nem hagytam ott hármat egyedül) és 16 CRS garnéla személyében
- @ZaCK -al megszakértettük a vizemet, és megerősítette viktor tippjét, miszerint a talaj opálosítja, mert még nem takarja eléggé az aci és a rákok a kis lábaikkal felkeverik
- azt hiszem ár/érték arányban elértem a csúcsot, a frissen készült gyeremekem teljes delíriumban nézi az akváriumot, megfizethetetlen :)
 

Attachments

  • IMG_8700.jpeg
    IMG_8700.jpeg
    120.7 KB · Megtekintések: 147
help!
a csigaim nagy resze a vizfelszinnel vagy akar kint a vizbol tobzodik. ez normalis viselkedes naluk, vagy valami nem tetszik nekik?
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    211.6 KB · Megtekintések: 87
help!
a csigaim nagy resze a vizfelszinnel vagy akar kint a vizbol tobzodik. ez normalis viselkedes naluk, vagy valami nem tetszik nekik?
Szoktak kosztolni a vízköves üvegen. Ha egy pár szemcse feltapad a szélén, arra is kimásznak. Amellett szoktak(fajtól függően) egy kis levegőt is bevenni.
 
nyugtassatok meg vagy erősítsetek meg gyanúmban. nem kellene ennek a krva aci-nak 1,5 hónap alatt komolyabbat fejlődnie? baszik ez terjedni :)
 

Attachments

  • IMG_1249.jpeg
    IMG_1249.jpeg
    377 KB · Megtekintések: 70
Paráztasd be. Szúrj be közé Lilaeopsis brasiliensisből. Amelyik nyer, az marad. 🙂
A Spárta üzemmód mindig a legjobb. :D Ugye:

"Emellett, pár havonta egyszer kiválasztott egy növényt, ami túl lassan nőtt, vagy száraz, barna foltok jelentek meg a levelein, vagy egyszerűen nem nézett ki olyan jól, mint a tàrsai, és körbehordozta a többi növény előtt.
– Búcsúzz el a többiektől, pajti – mondta a szerencsétlen növénynek. – Kevés vagy…
Aztán elhagyta a lakást az alkalmatlan növénnyel és pár órával később visszatért egy üres cseréppel, amit aztán gondosan szem előtt hagyott.
London-szerte a legélénkebb, legelegánsabb és legszebb növények neki nőttek. Ezen felül a legrémültebbek is."
 
latom azer mar surusodik a gyep lassan. a jobb oldali ko ala nem is ultettel vagy az arnyek miatt megtorpant ott a dolog?
 
latom azer mar surusodik a gyep lassan. a jobb oldali ko ala nem is ultettel vagy az arnyek miatt megtorpant ott a dolog?
megtorpant a rohadék, januárban kap oda extra töveket (legutóbb épp nulla darab aci volt a GA-ban, nem tudtam impulzusvásárolni)
 
izgalom a köbön. impulzusköltözést hajtottunk végre, decemberben kibéreltünk egy úgy lakást, jött a költözős buli. tiszta ideg voltam másfél hónapig, hogy hogy a fenében jut át az akvárium. mindenki azt tanácsolta, hogy szedjem szét, amit nem voltam hajlandó megfogadni, mert végre összeállt... szóval nagylevegő, szóltam a srácoknak, hogy itt bizony művelet lesz.

a kisállatok viszonylag egyszerűen PET csapda+nemeneküljmár hálózási technikával kikerültek, a hardscapet pedig körbebugyolált bubifólia és felfújt hurkák kombinációjával, áthúztuk a leeresztett akváriumot egy falapra, és 20-al idegbeteg anyukák ledudálása mellett átgurultunk a ~7km-re levő új lakásba. döbbenetes módon minden egyben maradt, nem dőltek el a kövek, nem tört el az üveg, nem patkoltak el a lények, nem döglött meg a fű...

ha már, akkor elhoztam a GA-ból az aquasky mirror-t (elképesztően minőségi javulás), és a csúnyábbik kő elé elhelyeztem egy pár szél kriptoparvát, takarási céllal.
 

Attachments

  • 69676728396__179ED6A4-3A12-4BE2-9D62-4D01EC4ED354.jpeg
    69676728396__179ED6A4-3A12-4BE2-9D62-4D01EC4ED354.jpeg
    79.3 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_2061.jpeg
    IMG_2061.jpeg
    110.5 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_2046.jpeg
    IMG_2046.jpeg
    71 KB · Megtekintések: 40
kis helyzetjelentés: nincs itt semmi látnivaló. ketyerészik a medence, közepesen gond nélkül. volt egy kis agancsalga-pánik,de úgy néz ki egy nagytakarítással, rendrakással megfogtam. sajna az új kecóban sunyul a napsütés, és néha el-el kapja az akváriumot, de installáltam egy csodás napellenzőt mellé, így "csak" a heti vakarást kell becsületesen csinálnom.

a galaxy-k nagyon félénkek voltak, így hoztam 10 darab Nevét-nemtudomusz halat, Lóri ajánlásával, pásztorkutyának. Azóta nagyobb a lelkesedés, van úszkálás.
 

Attachments

  • IMG_2905.jpeg
    IMG_2905.jpeg
    436.9 KB · Megtekintések: 27
ráéreztél, pont reggel mondta a zasszony hogy "hivatalosan is túléltnek nyilvánítja". azóta kapott új helyet is:
Összeültetett 4 fajta monsterat? Látok "monkey" (adonsoni), phildond. Pedatum, talán monstera minima leveleket. Nagyon tetszik🥰.

Lassan stalkeres hatnak a megjegyzéseim, da annyi részletet látok a képeiden. Mi a tojás a bal oldalon (a mi perspektivánkból jobb)?
És mi van a mögötte lévö üvegkalitkában?? Tuti valami húsevö növény.

További naplok nyitásáért üvöltenek a képeid...vagy én 🙈
 
Back
Oldal tetejére