• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Shallow Creek (Mizube 220l)

Sziasztok!

Nem tudatos az időzítés, de pont 1 hónapja nem volt up... :oops:

A Scotia (nano 20, iwagumi) nem hozza a hozzá fűzött "vizuális orgazmust", viszont cserébe ez a nagy kárpótol mindenért. Az utóbbi egy hónapban, különféle indokok miatt nem volt semmi karbantartás, nem volt vízcsere, algakaparás, semmi. Ennek ellenére nem, hogy büntetett volna az aki, hanem pompázott... Legalábbis nekem nagyon tetszik, amit látok. :D ;) Tegnap megmetszettem a növényeket, a kissé algásabb, öreg leveleket is lenyisszantottam, majd kb.50% vízcsere. Ez lett a végeredmény:

8649720538_3880ce10a1_z.jpg


Szerencsére az utóbbi időben a blyxa is megindult és elkápráztat máris a szépségével. A stau is úgy nő, mint akit húznak.

8648617217_50c73086c1_z.jpg


Nagyon szeretem ezt az akvát, a nyugalom "kis" szigete a lakásban.

8649719860_9f016aabeb_z.jpg


Köszönöm, hogy benéztetek! :)

Üdv: Robi
 
1 hónap ide vagy oda, ez az aki rendben van(y) Gondolom nem tápoztál közben ezerrel.
Bal elölről nekem hiányzik valami előtéri növény. Lesz?
 
Üdv Mindenkinek!

Nagyon rég' nem történt bejegyzés a naplóba. Ennek több oka is van. Az egyik, hogy nem történt igazán említésre méltó esemény az akva életében, hacsak nem számítjuk azt, hogy a BBA néhány hónapja (kb. 2) felütötte a fejét és nem akar távozni. Szűrőtakarítás rendszeresen (havonta) megvan, dekorokról leszedem a kis bojtokat, a fertőzött leveleket levagdosom, de nem akar múlni. (n) Ez baj. Az összkép egyébként nagyjából ugyanaz, mint a fentebbi fotókon, leszámítva, hogy a Blyxa tényleg szépen nekiiramodott. Már le is tudtam választani több tövet, amit aztán átültettem dúsítás céljából.

A másik, hogy a figyelmemet most jobban leköti a "hajasbaba" (5 hetes a kisasszony)... ;) :rolleyes: Hát ez van most itthon... :)

8742761284_c94b8b8e29_z.jpg


A "Skóciát" szétdíboltam, na nem teljesen, de azért eléggé. Valószínűleg friss fotókkal a hétvégén jövök abba a naplóba.

Üdv: Robi
 
Gratu a picihez Roberto! :) Félelmetes, hogy már belőtt séróval jött világra :)

Köszönöm, köszönjük szépen! :) A hajszerkezet miatt lépten-nyomon megállítanak (már, amikor nincs fent a sapi), mindenkit elbűvöl a nagy haja. Egyébként itthon én vagyok a "stylist", a bébi-hajkefével tolom a jobbnál jobb sérókat a csajszinak! :D A punk-os vadabb, meg az "eminens-félrefésült" is helyesen áll neki... ;) Ez itt a képen inkább amolyan ébredés utáni kócos.

Robi
 
Köszönöm, köszönjük szépen! :) A hajszerkezet miatt lépten-nyomon megállítanak (már, amikor nincs fent a sapi), mindenkit elbűvöl a nagy haja. Egyébként itthon én vagyok a "stylist", a bébi-hajkefével tolom a jobbnál jobb sérókat a csajszinak! :D A punk-os vadabb, meg az "eminens-félrefésült" is helyesen áll neki... ;) Ez itt a képen inkább amolyan ébredés utáni kócos.

Robi
Gratulálok! Kicsit sok lett a hajzselé!:D
 
Nagyon nagy gratula a kicsihez!(y)
Égett az asszony gyomra rendesen a terhesség alatt?
Több haja van a kicsinek mint a 3 gyerekemnek összesen mikor világra jöttek!:D
 
Sziasztok!

Tegnap gondoltam egyet és elhatároztam, hogy megtakarítom a diffúzort... :rolleyes:

Eddig az ADA tisztítófolyadékát használtam mindig, ami dolgozott is szépen, de valahogy a hosszú idö alatt (kb. 15 hónap használat) azt vettem észre, hogy hiába a hosszú kezelési idö, söt a töményen adagolás, a mélyebben fekvö rétegekböl nem tudtam megfelelöen kiszedni (kioldani) a koszt. Az utóbbi hónapokra odáig "fajult" a helyzet, hogy a takarítás befejeztével enyhe barnás beütése maradt a kerámia membránnak. Ennek megfelelöen a porlasztási hatékonyság sem az volt, mint amikor tavaly hadrendbe állítottam. Hiába tehát a pucolás (rendszeres pucolás) a difi egyre jobban eltömödött a finomszemcsés kosztól és egyre durvább, nagyobb bubik keletkeztek. Nem tudom, hogy a "BBA attack" lehet-e részben CO2-gond, de a lényeg, hogy a difi már rég' nem a régi volt.

Így jött tehát az ötlet, hogy "ide valami combosabb kell"! :geek: Hogy rövidebbre zárjam a storyt: rámentem tömény kénsavval a difire. ;) Aki ismeri a cc.H2SO4 szerves anyagokhoz való viszonyát, az tudja miröl beszélek. Sec perc alatt a legmélyebb pórusból is sz@rrá oxidált mindent, 10 perc alatt szinte világított a membrán. Ilyen tisztának már nagyon régen nem láttam. Este aztán próba, hogy mit sikerült alkotni a laborban (ott csináltam természetesen, mivel a kénsav, pláne a 98%-os iszonyú durva pusztítást tud okozni, ha nem megfelelöen/szakszerüen bánnak vele). Alapos öblítés, becsövezés, gáz rákapcs, és :eek: :eek: :eek: álomszerü apró, finom bubik!!! :love: Vissza is vettem az idök során egyre feljebb tekert tüszelepen, mert ha ilyen intenzitással menne ma, akkor biztos "bubis víz" lenne a nap végére az akiból.

Szóval a kénsav a barátom. :D A héten tolok majd egy fotót az akiról. Ha szüksége lenne valakinek egy pár pamacs BBA-ra (szép kifejlett példányok ;) ) szóljon és postázom! :ROFLMAO:

Üdv: Robi
 
Az igen. :D Bátor vagy a kensavval, mondjuk lehet nekem nem örülnének, ha bemennék a laborba és cseppegtetnék egy kis cc. H2SO4-et a difimre :D a köpenyemen már így is van egy kis lyuk tőle. :)
A Superge lehet, hogy csak kimerült vagy valami. Sajnos nem tudjuk mi van benne.
 
Az ADA videójában én azt láttam, hogy ha nem lett teljesen tiszta akkor még ecetben áztatják.
Természetesen a Te megoldásod biztos jobb, de azért valljuk be ágyúval verébre :) Az eredmény a lényeg.
 
A Superge lehet, hogy csak kimerült vagy valami. Sajnos nem tudjuk mi van benne.

Szia Dani!

A Superge-m viszonylag friss. Tavaly év vége felé vehettem. Egyébként, hogy mi lehet benne? :sneaky: Te, mint tiszteletbeli "vegyésztanonc" szippants bele óvatosan a Superge-be meg aztán (monadmom sem kell ugye, hogy legyezgetve!!!) pl. a Domestosba vagy valami ekvivalens háztartási tisztítószerbe. ;) Érezni fogod az aktív komponens "illatát". Ha az ujjbegyed közt egy cseppet szétdörzsölsz érezni fogod, hogy síkos lesz a böröd, olyan, mintha hypo-hoz érnél hozzá. Az bizti, hogy a Superge azért valami komolyabb koktél, esetleg valami inhibitorral megspékelve, de nekem nagyon gyanús, hogy a fö komponens a hipoklorit.

Üdv: Robi

Szerk.: Dani, mondd azt a laborban, hogy a spéci "zsugorított üvegszürödet" szeretnéd megtisztítani. Van nálatok olyan a laborban? Lényegében ugyan az, mint amit mi ebben a müfajban difiként használunk. Csak ott levegöt szívunk át rajta és szürünk itt meg gázt nyomunk át rajta és porlasztunk. ;) Nálunk G4-esböl van egy halom. Ez már elég finom pórusszerkezetü membrán.
 
... ha nem lett teljesen tiszta akkor még ecetben áztatják.

Na ja. :D De az ecet is csak jégecet formájában (ez a tömény ecetsav) üt igazán. ;) Az egész dolog onnan jött, hogy ha nagyon tiszta üvegfelület kell a kísérletekhez, akkor korábban krómkénsavat (ezt már a króm esetleges rákkeltö mivolta miatt nem szabad használni) újabban (az utóbbi 10 évben... :rolleyes: ) Piranha-oldatot használunk. Az elözöt kálium dikromát forró, tömény kénsavban történö oldásával állítják elö, míg a "piránya" cc. kénsav-hidrogén peroxid megfeleö arányú elegye. Mindkettö koktél nagyon erélyes oxidálószer.

Szóval elöszor piranha-t akartam keverni, de gondoltam, hogy nem sz@rakodok, elég lesz ide az egyik, magában is... Hát elég lett. ;)

De igazad van Bálint, nem kispálya ez a módszer. :)

Üdv: Robi
 
Robi, igen én is valami NaOCl-de gondoltam, de tuti nem mezei hypo. :) mennyi előnye van a labornak, múltkor malachit zöldet csináltunk, most difit tisztitunk :D

Ha a vákuum szűrőre gondolsz olyan van, de lehet az üveg szűrő csak az anal. laborban van. Oda nincs bejárasunk :)
(nem röhög tényleg anal. labor-->analitikai :D)
Tapatalkrol írok a többire mar nem emlékszem mit írtál úgy hogy csak ennyi.
 
Robi, igen én is valami NaOCl-de gondoltam, de tuti nem mezei hypo. :) mennyi előnye van a labornak, múltkor malachit zöldet csináltunk, most difit tisztitunk :D

Ha a vákuum szűrőre gondolsz olyan van, de lehet az üveg szűrő csak az anal. laborban van. Oda nincs bejárasunk :)
(nem röhög tényleg anal. labor-->analitikai :D)
Tapatalkrol írok a többire mar nem emlékszem mit írtál úgy hogy csak ennyi.

Szóval Daninak csak análba mehet a kénsav. Érdekes. :D
 
Ohhhhh... :oops: Rossz az, aki rosszra gondol. :D Mondjuk csípné az ember valagát a cucc, jócskán... :confused: :D

Egyébként valóban az analitikai kémia, akár, mint tanszék, tárgy, labor, könyv, szóval bármi, ami "analitikai" az nálunk is "anal" volt. Olyan, mint a fiz-kém (fizikai-kémia), kollo (kolloidika), radio (radiokémia), kém-techno (kémiai technológia), stb (és a többi). ;)

Üdv: Robi
 
Ami nagyon irritál kimondva az amikor a tanár becezi az Erlen-Meyer lombikot Erlen-Matyinak…
Az üveg szűrő nagyon szexi :)
 
Back
Oldal tetejére