• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Shallow Creek (Mizube 220l)

Wow király lett! Előre mindenképpen parvulát tervezel? Érdekes lenne ha mondjuk megpróbálnád HC-vel vagy staurogyne repens-el. Azt is alacsonyan lehet tartani ha gyakran vágod. Ekkora akiba előtérnövénynek is simán lehet használni. Persze a parvulaval is pöpec lesz. Azt a ronda kúp hőmérőt viszont lecserélhetnéd már! :D ;) :p Vigyek egy szép ADA-t neked Hamburgból? :)
 
Azt a ronda kúp hőmérőt viszont lecserélhetnéd már! :D ;) :p

Üdv!

Micsodaaaaa???? Ronda a hőmérőm??? Maximum retró :ROFLMAO:, és még pontatlan is. Azért van most benne még egy a nanoból, hogy lássam melyik a szarabb és pontatlanabb. De rendben van kihajítom és beújítok valami szebbel. :bag:

Egyébként köszönöm a tippet. Nekem ugyan az elatine nagyon bejön, viszont a stau is nagyon klassz lehet "talajfedőnek". Szerintem már láttam is olyan akvát, ahol az volt a "gyep".


eMZé sporttárs kérésére egy nagy felbontású kép a végére. Ezzel kapcsolatban néhány kérés :LOL: :

- a hőmérőimet nem fikázni
- az esőztető ronda, de azt sem szabad fikázni
- aki a nagy nehézségek árán kitenyészett algatelepeimet kritizálni meri, az kijön ide és leszedi az összeset
- a szétszóródott Amazonia is ronda a Nile Sand-en, azt sem leszólni
- a DC harangjában levő növény nyesedékekkel kapcsolatosan bármilyen megjegyzés különösen nem megengedett :rage: :punch:

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Ezek fényében tehát:



Üdv: Robi ;)
 
Így mindjárt más:)(y)
Én még lehet dobnék egy-két követ bele. Na meg talán vékonyabb levelű Microsorum jobban állna neki.
De biztos vagyok benne, hogy még úgy is alakítani fogod.........és persze jó lesz, mert már most is az;)
 
Hät sztem sokat melozhattäl de megerte!!!nekem szemely szerint ez tetszik a legjobban.Meg az elsö reszre ragyursz es;(y)
 
Zsíír lett ... Stau + 1 voks :) s a frontüveg és a "bokor" közé tényleg elférne még egy-két lapos kavics (is) :D
 
Köszönöm Srácok! (y) Lehet, hogy még belegózok akkor egy pár kisebb követ előre, remélem akad ilyen méretű a készletemben. :rolleyes:

Üdv: Robi
 
Jó estét Kertészek!

Valami elkezdődött. ;)

Tehát előkotortam a köves dobozomat a kamra melyéről és elkezdem forgatni a meglevő 23 kg seiryu kövemet. :) Tervem szerint még jönni fog egy ún. "aquascaping set" a hét folyamán 11 db szumma 13 kg szikla formájában. Egyelőre nagy lelkesedéssel vágok neki a következő (második, vagy a harmadik, ha a nano-t is ide vesszük) hardscape-nek. Valószínűleg itt sok kőforgatás, és tervezgetés fogja megelőzni az indítást. Minden esetre több, mint amivel a Shallow Creeket indítottam 2012-ben.

Egyelőre egy szűk órácskát forgattam, és ez hegygerinc öltött formát. Reményeim szerint a további építőanyagból tovább tudom növelni a hegyi látképet a rendezői jobbon és bal elöl. A fehér lapokból összeragasztgatott "lepedő" az aki alapterületével megegyezik és csak a tervezést segíti.

9187496212_a64474d851_z.jpg


Ha esetleg bármilyen gyakorlati tanáccsal tudtok szolgálni, ne türtőztessétek magatokat! :)(y)

Üdv: Robi
 
Visszatérve az iwagumi tervhez egy kicsit, lenne pár aggódó kérdésem:

- ugye biztos, hogy emelnem kell(ene) a mostani 0,5 w/l fényt minimum 1 w/l-re?
- mennyi ideig lehet egy ilyen jellegü "kvázi-minimál akváriumot" az ésszerü keretek között fenntartani, gondozni.
- a 250 literes medence mennyi követ (kb. hány kg) bír el anélkül, hogy azért ne veszettül keményedjen a víz?


Növényesítés terén maradnék a HC, Elatine, Parvula kombónál. Seiryu-ból egy olyan 25-30 kg menne bele.

Minden esetre, ha roppant macerás a dolog és csak szívás lenne vele, akkor valami köves-fás ryuboku lesz belöle.

Üdv és köszi: Robi
 
Az akváriumban, hogy helyezkednek el.
A két szűrő csövezése. A màsik szűrő megvételekor a koralia kikerült?

A 2013. június 18-i posztban közölt fotón a mostani, aktuális állapotot láthatjuk. A szívóág a "rendezöi" jobb oldalon lóg be, míg a kifolyó ág, esöztetö formájában a hátfalon hosszában helyezkezik el - 5 elemes, hosszabbított csö. Ezzel setup-pal megy az akva már tavaly március óta. Ami kimaradt korábban a naplóból, hogy amilyen gyorsan beüzemeltem a második EX1200-ast, olyan gyorsan, azaz 1-2 nap múlva ki is került. Magyarán az aki 1 szürövel muzsikál, plusz a Koralia (1600-as) pörgeti a vizet az aki hossztengelye mentén.

Üdv: Robi
 
ugye biztos, hogy emelnem kell(ene) a mostani 0,5 w/l fényt minimum 1 w/l-re?
Szerintem mindenkepp emelj a vilägitäson,hanem is 1wl re de azert közel legyen hozzä!!
mennyi ideig lehet egy ilyen jellegü "kvázi-minimál akváriumot" az ésszerü keretek között fenntartani, gondozni
A minimäl aki,is meloval jär a hc-t stb rendszeressen nyirom,kb 2 hetente.na meg a kövek sikäläsa,ha kimarad 2 het akkor sokat kell fogkefevel sikälni(de ott van a Easy carbo injekcios tüvel a felvitele,leälitot szürö mellet.
a 250 literes medence mennyi követ (kb. hány kg) bír el anélkül, hogy azért ne veszettül keményedjen a víz
egy ekkora aki sztem 25kg simän elbir,nekem szinte minimälissan kemenyitette a vizet,nem volt zavaro!!!Amugy meg sok sikert az IWAGUMI akidhoz.Hajrä!!!
 
Back
Oldal tetejére