• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Shallow Creek (Mizube 220l)

Jó estét mindenkinek!

Lőttem pár fotót kézből, különösebb (=semmi) hozzákészülés nélkül. Az aktuális helyzetet, azt hiszem megfelelően demonstrálja. ;) A széttúrt és szétdobált Amazonia-t sem porszívóztam össze. :oops:

Leszámítva a már sokszor említett BBA burjánzást rendben lenne a dolog. Tegnap leszedtem a fekete hátteret, mert megrogyott a cellux rögzítésnél. Most azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha a matt-fehér fóliahátteret dobnám fel a fekete helyett? :rolleyes:

8782219613_fa0ef7e0aa_z.jpg


8782220815_7777a73506_z.jpg


Azért remélem nem okozok túlontúl nagy csalódást a képekkel és az akival! :rolleyes:

Üdv: Robi
 
Rég volt már kép az akiról. Jól néz ki még mindig! Szerintem a fehér háttérrel is tetszetős lenne. Lőjj egy képet úgy is majd! Engem érdekelne. Dekorhomokot iszonyat macera rendben tartani. Én is minden héten vízcserekor leszívom a nem oda illő cuccokat, de néhány nap múlva ugyan az a kép fogad...
 
Nagyon jó ez a jobb oldali tengerparti hangulat(y) , de a bal oldal nekem egy nagy dzsungel, az óriási pteropus levelek agyon nyomják az akit, mekkorák a levelek centiben!!?
Sajnos teljesen elnyomják a dekort is, pedig szeretném látni a fák girbe - görbe ágait, pedig izgalmas az aki.
A háttereddel kapcsolatban, ha fehér hátteret teszel mögé az jó ötlet lesz, de lehet csak akkor fog igazán érvényesülni, ha be is világítod.;)
 
Sziasztok Srácok!

Köszönöm a kommenteket. (y) A microsorum levelei "saccperkábé" 12-20 cm hosszú és 1-2 cm széles. Ezek a kövér, öreg kifejlett levelek. Természetesen nagy a méretbeli szórás, hiszen vannak igen kicsik is de, amik a képen láthatók azok igen bivaly levelek.

Őszinte leszek, nekem is támadt már olyan gondolatom, hogy brutálisan visszanyírom a microsorumot, de féltem, hogy hazavágom a növény(eke)t. Innen is látszik, hogy attól félünk, amit nem ismerünk...;)

Ha a hétvégén lesz időm - miért is ne lenne??? :D - megvágom a növényt, és tolok képet. Megpróbálom a hátteret is előkukázni és felrögzítem. :geek:

Addig is mindenkinek kellemes és eredményekkel teli, hasznos csütörtököt és pénteket kívánok! :)


Üdv: Robi
 
Robi!

Én a Microsorumot tépkedni szoktam. Kinézek egy kevésbé szép levelet, megfogom felül, aztán követem az újaimmal egészen a tövéig. Ott szépen letépem a tőről.
Az ollózás nekem nem nagyon sikerült.
 
Sziasztok!

Na csak nagyon gyorsan, mert Zorka itt húzza a lóbőrt a mellkasomon, nehogy zokon vegye, hogy "apa a fórumra írogat"... :p ;)

A lényeg, hogy elkezdődött! Lesz ez még pofásabb is, de a gyors tépés-metszés ide vezetett:

8893661541_7aae4b59d6_z.jpg


A többit ha őkelme nem rajtam szunyál és tovább is haladtam a ritkítással! ;) :)

Üdv: Robi
 
Szerintetek ez milyen lenne?

8900991346_8d17cc8959_z.jpg


Ha nem is ennyire bitangul szimmetrikus (ez most csak gyorasan MS Paint-tel a jobb oldal a balra tükrözve), de valami hasonló szigetes elrendezés. Cecska Mester verdiktje, miszerint a bal oldal kvázi koncepciónélüli dzsumbuj (amiben - nem mellesleg - tökéletesen igaza van), elültette a bogarat a fülemben... ;)

Üdv: Robi
 
Szerintem jo az irany, erdekes, hogy az elmult 1,5 evben mennyi arca volt/lesz az akidnak.

Robi szeret víz alatt dolgozni, teljes restart nélkül, elvégre úgy legalább 2x olyan nehéz megoldani. De legalább van benne kihívás.

Nekem az első gondolatom az "ijesztő" volt mikor megláttam ezt a középpontos PS képet. Valószínűleg a növényekből szélesen ágaskodó szarvak miatt:devil: Biztos beleképzelek tudat alatt egy bikát, vagy nem tudom mit:nailbiting:

Komolyra fordítva a szót, szerintem simán működhet a dolog. Igaz a középen hangsúlyos akikat nem egyszerű úgy berendezni, hogy ne legyen szimmetria érzésed(nekem nem sikerült), de legalább ebben is lesz kihívás bőven.
Robi, szerintem megoldod;) Vágj bele:)
 
Mindig én vagyok a gonosz!!:ROFLMAO:
A kép jó az elrendezés majdnem jó, mert piszok szimmetrikus ami már zavaró.
Vagy a center dekort kellene eltolni az aranymetszésbe vagy a növényekkel variálni, hogy ne legyen ennyire szimmetrikus.
Hirtelen ez az aki jutott eszembe amikor megláttam ezt a paint-es képet.
Filipe Oliveira akija
http://www.aquahobby.com/tanks/b_tank0612b.php
 
Szerintetek ez milyen lenne?

Üdv Robi! Jó lesz ez, de egyetértek Cecskával, el kéne mozogni picit középről,
ez esetben viszont szerintem a hosszabb oldal felé nyúló "ágakat" is el kéne engedni hosszabban, ha nem is az oldalfalig, de azért... :D

ui.: Gratula a csöppséghez (y)
 
Sziasztok!

A napokban elkezdtem a víz alatti mókázást... ;) Szerintem alakul. :rolleyes: Tulajdonképpen a bal oldali fát forgattam el a képen látható irányba, lehet, hogy még egy kicsit jobbra tolom. Habár így talán nem annyira szimmetrikus a scape. A talajt cserélem elöl, azaz Congo Sand vs. Nile Sand és az Amazonia, talán olyasmire, mint a mostani jobb oldalon. Még pár Seiryu követ is keresnem kell, továbbá Byxa és Stau lesz "szórva" bal hátra. :) A kis crypto-t is kiveszem, vagy átültetem, most csak amúgy provizórikusan lett betűzve oda. :rolleyes:

Ízelítőnek egy mai fotó az aktuális helyzetről (szigorúan "werkfotóként" tekinteni! ;) ):

8987598145_8c22f157c7_z.jpg


Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Hát kérem, elkészültem az átrendezéssel...:wacky: Elég hardcore menet volt, de sikerült. Rengeteg mulmot is le sikerült szívni a talajcsere alkalmával (Congo Sand helyére visszament a régi Amazonia, jó 3 liter), úgy nézett ki a kiszívott víz, mint a kólasűrítmény... :wtf: A felkavart és kiülepedett mulmot több soron levertem a növényekről és a dekorról, úgyhogy most már "lebegő mulm mentes" az aki. Az Amazoniaval feltöltött részre parvulát szeretnék, de egyelőre bedugdostam néhány elatine nyesedéket. Kíváncsi vagyok viszik-e valamire, ugyanis a kis nanoban nagyon komolyan megindultak a szálak, ott már nagyon szép tömött elég sok helyen az elatine mező. (y)

Tehát, friss átrendezés, friss telepítések a bal fertályon, meglátjuk mi sül ki belőle... :rolleyes:

9059811223_5ce6ea28e4_z.jpg


A jobb oldalon le nem "porszívózott" Amazonia szemcsékért elnézést, valamint talán még egy két kisebb ágacskával - a bal oldalon elszórva - még természetesebbé lehetne tenni a látványt. Ezt, azaz mindkettőt pótolom még a közeli jövőben. ;)

Üdv: Robi
 
Szuper lett, megérte a melót! :)(y)

Köszönöm! :) Egyébként tényleg sok arca volt már ennek az akinak és valahogy ezt érzem eddig a "legletisztultabbnak" (kieg.: habár még nagyon üres a front, még "érnie" is kell az új scapenek). Ám lehet, hogy csak az újdonság varázsa teszi...;)

Most vettem észre a képet bámulva, hogy a bal oldali microsorumra bizony még ráférne egy kis stuccolás. ;)

Üdv: Robi
 
Feldobnál egy Flickr linket? Megnézném nagyobban;)

Persze, hogy csekkold közelebbröl az algatengert, ugye?! ;) :) Na egye fene, este majd töltök fel nagyobb felbontást, mert általában spórolósan töltögetem ám a flickrre a lebutított, kicsinyített képeket. :D

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére