• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Shallow Creek (Mizube 220l)

Az..........állatkínzás:D
Robi ne csináld:cry:

:happy: direkt csinálom... :happy: :p Na jó, nem. :D

Visszatérve kicsit még a blyxa-ra. Úgy fest, hogy félig-meddig vaklárma volt részemről az eddigi. Na nem az, hogy szarul néz ki, hanem, hogy nem fejlődik sehova. Most megvizslattam kicsit alaposabban és a rozetták közepén jönnek az új hajtások, meg a felkopaszodott száraikon tolják lefelé az új gyökereket, szóval kezd magára találni az öcskös!(y)

Tényleg nem tetszett neki a 3 nap sötétben, hidegben, elveszve a DHL logisztikai központban...:rolleyes:

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Hal ügyben lenne egy láma kérdésem. :oops: Ha szeretnék még társakat az otoimnak, akkor tényleg szükség lenne az újak karanténozására? Ha igen mennyi ideig és hogyan csináljátok ti? Külön, komplett akva, vagy valami tároló és pl. az akvából kivett, illetve azzal cserélt vízzel pár napig megfigyelni őket? Szóval hogy megy ez a gyakorlatban? A beszerzési forrás ugyanaz az üzlet lenne, de ez persze semmit nem jelent, hiszen ők is vadbefogásból kapják az otokat.

Előre is köszi! :)

Üdv: Robi
 
Szia!
A karanténozást ha szakszerűen szeretnéd csinálni, akkor az min. 3-4 hetet jelentene. Van egy csomó olyan halbetegség, aminek hosszú a lappangási ideje. Az már csak rajtad múlik, hogy be mered-e vállalni a kockázatot. A pár napos karantén néhány esetben jó lehet, de szerintem a két hét a minimum. Külön akva - vagy vödör egy kis belső szűrővel, meg egy fűtő elég lesz erre az időre is.
A Blyxával én is hasonlóan jártam. Mivel amúgy is átrendezés volt, leszedtem az összes régi levelet, és a kis hajtáscsúcsokat az "illendőnél" mélyebbre ültettem el - sok jót nem vártam az attrakciótól. És pont jó lett. A száron szépen legyökerezett, most már elég szép erős bokrok lettek.
Sok sikert! :)
 
Köszi a gyors válaszokat Joci és Möbius! Már a minimum 2 hét is húzósnak tűnik, nemhogy a 4 hét, hisz' nincs megfelelő infrastruktúra a kivitelezéshez. Igaz a nanohoz anno kaptam egy kis belső szűrőt, azt esetleg be lehetne fogni, de megfelelő üveg, meg pilács nincs... :( Habár lehet,hogy veszek egy 5 literes főzőpoharat és abban csinálom. :rolleyes: Átgondolom még én ezt a létszámfejlesztést, aztán meglátjuk.

Még egyszer köszi a gyors választ! (y)

Üdv: Robi

Ui: ez a blyxa kiborít... o_O :ROFLMAO: Lehet én is lejjebb tolom a felkopaszodott szárakat, akkor hátha észbe kap... ;)
 
Szia Robi!
Nyugodtan ültesd lejjebb, egészen az új levelek kezdetéig, ill. lehet picivel alá. Az enyém ilyen lett kb. négy hét alatt, pedig csak 8-10 kis vöröses árnyalatú új levélke volt egy-egy "száron"
blyxa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A karanténban lévő halaknak elég lesz a kis belső szűrő (nem tudom, a hőmérséklet megfelelő-e fűtő nélkül), világítás nem kell nekik, elég a nappali fény. Egy vödörben is vígan elvannak. Az átlátszó edény csak azért jobb, mert úgy könnyebb őket megfigyelni hogy minden O.K. -e. Egy dologra kell vigyázni: a karanténozott halakhoz szigorúan külön eszközöket kell használni (háló, vödör, leszívó cső stb.), mert ha csak egyetlen csepp is átjut a másik akiba, már adtál a sz...nak egy pofont. :eek: Egy ismerősöm megfeledkezett a leszívó csőről, és hát pechje volt, behurcolta a darakórt féltett halai közé. Sokáig nem derült ki, mi lehetett a bibi, egyszerűen nem jutott eszébe, hogy hol hibázott. Aztán csak rájöttünk. :)
 
Üdv Möbius!

Köszönöm az infót és a képet is. A pár nyomi tövet mélyebbre toltam tegnap, hátha olyat látok majd hamarosan, mint a fenti képen! ;) Jó lenne.

Üdv: Robi
 
Meg fogják hálálni, és belehúznak! Kicsit nehezen induló növényke, én is azt hittem, hogy annyi neki meg egy bambi, aztán mégis összeszedte magát.
 
Sziasztok!

Először is illesse köszöntés és megkülönböztetett tisztelet női fórumtársainkat Nőnap alkalmából. :)

Az akvával kapcsolatban, szeretnék egy fotót mutatni, igaz nem szemből, meg a technika is benne "díszeleg". De szeretném, ha lenne nyoma a naplóban még akkor is, ha nem igazán fotóérett.

Ha jól emlékszem, a most következő vasárnap lesz az akva egy éves. Lehet, hogy majd a szülinap alkalmából megjutalmazom magunkat egy normális fotóval meg egy kis "flashback"-kel. ;)(y)

Az akva mit sem veszített "tanulóakvárium" mivoltából, illetve én tanultam és tapasztaltam iszonyú sokat az elmúlt évben. :) Az akva legfeljebb csak elszenvedője volt a dolgoknak. ;) Azért az elsö heti, 7 x 110 liter vízcseréket nem sírom vissza! :ROFLMAO:

8540406532_abf742cc9c_z.jpg


Ha tetszik nektek az új arculat, annak örülök, ha nem, akkor majd egyszer ha jön az új setup, hátha az majd jobban fog tetszeni. :)

Üdv: Robi
 
Ahogyan Cecska mondta, ekkora akváriumba már nem illik a háromszög koncepció.
A Te akidat elnézve azonban azt kell mondjam: DE IGEN(y)
Nagyon jó lett szerintem. Nem is értem mit értesz az alatt, hogy nem fotó érett:confused:
Ami különösen bejön, az az apró ágak a köveken;)
 
Szia Robi!

Már akartam reklamálni a képeket (de mostanában igyekszem türelmes lenni)!

A növényeid gyönyörűek!

Ebből a szögből úgy látom hogy a köveken még kellene igazítani (nincs konkrét ötletem, de a két nagyobb egymásra merőleges állása nem tűnik természetesnek)!
A bal sarkokban lévő lyukat lehetne még megszüntetni, vagy a dekor homokot végigvinni odáig!

A.ttila

(bocs most nézem, hogy nem volt opció a kritika, de mindegy, most már leírtam)
 
Köszönöm Zoli! (y)

A fotó "éretlenségét" úgy értettem, hogy van egy-két növény, ami nem úgy vagy nem annyira nött meg, mint amennyire szerettem volna. :D Az egyik achilles sarka az akváriumnak a Blyxa sövény a stau mellett hátul. De erről már sokan tudtok! ;):D A másik, hogy anno szándékosan kihajítottam az összes mohámat, mert nem értettem hozzájuk (nem nyírtam őket rendszeresen). Nemrég viszont az anubias rizómáján feltapadva találtam egy, még akkor lehullott weeping pamacsot, amit majd 2-3 hete féltve növesztgetek az egyik belógó ágon. Abból szeretnék majd még ide-oda szétszórni, így a kopasz ágak némelyikét bemohásítani. Ezek a hiányosságok biztosan csökkentik még egyelőre az élvezeti értéket, meg a hygro is lehetne szebbre nyírva, dúsítva. Igaz a hygro helyett, bal oldalt hátulra elgondolkodtam az echinodorous uruguayensis-en is. Hát nem tudom. :rolleyes:

Üdv: Robi
 
Szia Atti!

Semmi gond, hogy leírtad, menj már! :)(y)

Talán a kövek állása a szemből fotón majd esztétikusabb hatást kelt, remélem. Mivel k. nagy kövek, kb. 20-25 %-uk látszik csak ki, a többi be van süllyesztve az aljatba. Azért nem vertem szét kisebb darabokra egyébként, mert a következő layouthoz nagyméretű sziklákat is szeretnék felhasználni. Ezek a seiryu-k egy 30 kg-s "aquascaping-set"-böl vannak, amit nemrég rendeltem. Nagy böhöm köveket sikerült szerezni, szép textúrával és penge minőségben! (y)

A bal sarokban levő lyuk, nevezzük "űr"-nek, szándékos. Amolyan körül-, el-, behatároló szerepe van. Olyan érzést kelt bennem, hogy ott éles határral véget ér a növénysziget. Ez lett volna a célom vele. :)

Üdv: Robi
 
Ha tetszik nektek az új arculat, annak örülök, ha nem, akkor majd egyszer ha jön az új setup, hátha az majd jobban fog tetszeni.

Robi!

Én nem birizgálnám mostanában ezt a szépséget(y)! Inkább élvezném a látványt, tápoznék, vizet cserélnék és rendszeresen friss fotókat töltenék fel a fórumra, hogy mi is gyönyörködhessünk benne! . Egy jó darabig érd be ennyivel:)!

Üdv:w-rig
 
Sziasztok!

Tegnap ígértem egy képsorozatot, amelyben az elmúlt egy évet szeretném képekben összefoglalni. :)

Huh, hát sok minden történt, meg kell mondjam... ;) Tényleg sokat tanultam, bátrabban használom a dekorációs anyagokat, tudatosabban választom ki a növényeket. Ez a célja, értelme, lényege egy ilyen tanulóakváriumnak. :) Amikor összeraktam 2012. márciusában, megveregettem a vállam, hogy milyen frankó lett. Aztán most visszanézve "irulok-pirulok", hogy milyen volt pár hónaposan... :oops: :) Nem baj, olyan is volt. ;)

Szerintem az aki pályafutásának a csúcsa a 2012. novemberi "Hónap Akváriuma" cím elnyerése, illetve a 2012. decemberi HAC 6. helyezés.

Az utóbbi hónapokban (gyakorlatilag a 2013-as év), igen "vandál" módon próbáltam és próbálok ki anyagokat, növényeket, elrendezéseket. Szerencsére a sok "buzerától" sem borult meg az aki egyensúlya és változatlanul algamentes az egész. Pontalga problémám van, de ezzel nem foglalkozom olyan görcsösen. ;) Majd otoék lerágcsálják. :hungry:

És akkor a fotók: az egész 2012. január-februárban kezdődött, amikor megvásároltam az aki szettet és beletettem a száraz redmoor fákat ázni egy "kicsi"... :)

8542078741_2739b005df_z.jpg


Üdv: Robi

Ui.: a képek jobb felső sarkában látható számok mutatják, hogy az indítás után hanyadik napon járunk.
 
Fú hát, kicseszett jó lett! Egyetlen zavaró tényező"cske" az,hogy a dekorhomokra rápergett a talaj. De egyébként összefut a nyál a számban. (y)
 
És mindez 1 év alatt! Minden elismerésem. (y)
Tökéletes példa arra, miért szeretjük a növényes akváriumokat. Mennyi lehetőség van akkor is, ha csak változtatgatunk az akváriumban dolgokat. Nem kell ugyanazt a látványt néznünk egész évben, ha már váltanánk, de így újra lendületet lehet adni a kertészkedésünknek.

Jó kis sorozat és csak a képeket nézve is nagyon tanulságos. Köszi, hogy feldobtad :)
 
Nagyon jó így egyben látni egy aki fejlődését és átalakulását! Mindegyik állapotnak megvan a saját hangulata, annyira hogy ha mondjuk az utolsó képet hasonlítom össze a baloldaliak valamelyikével, hát mintha nem is ugyanaz az aki lenne!
A 128. és 199. napi fotókat esetleg fel tudnád tenni nagyobban is? Bevallom, nekem ezek tetszenek a legjobban, szívesen megnézném alaposabban is.:)
 
Back
Oldal tetejére