• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Seiryu - 45x30x30

ültetés előtt még megpiszkáltam a hardscape-et :)

Így mondják szépen, hogy az üveg kivételével ledózeroltál mindent, és felhúztál valami egészen újat? ;)
Itt a közösség előtt is felvállalom: Nekem ez jobban tetszik mint az előző. Lehet megkövezni...
...Gergőt! :D

Azért ha már nagyon gondolkozol rajta, hogy miért kék a DC, akaszd át belülre az Aquario-t. :p
 
Na,hogy äll-e remekmű?
Picit beindultak a növények. Alga egyelőre nincs (bár nálam nem is jellemző a kezdeti algásodás - lekopogom..), kivéve hogy a kövek felső részei már zöldülnek. Vizet már 2-szer is cseréltem, a TDS brutál módon megy felfelé, az első ciklusban - ami 3 nap volt - 260-ra ment fel (full RO-ról indulva). Mértem a GH-t is, 11 volt :eek:. A második vízcsere tegnap volt, 130-ra állt vissza a TDS. Ma 160-at mértem, bizakodom, hogy kicsit beáll majd. No nem stagnálásra gondolok, hanem mondjuk hogy 120-220 között ingadozik vízcserék között és nem többet. De majd meglátjuk.
Következő vízcserénél letakarítom az ösvényt meg a poros köveket (eddig ehhez is lusta voltam) és lövök majd fotót. Ekkor fogom beköltöztetni az állatokat is..
 
:)

Durva a TDS ingadozás. Nem merem betenni a CBS-eket. Kiszedtem pár kg követ, amikből alig látszott valami. Szóval megy a b.szakodás. Értékeld az őszinteségemet és ne lehurrogással díjazd :)
 
Ezt még meg is tudnám gyorsan csinálni, de mivel messze van a hordó és lefolyó, ehhez be kellene iktatnom két tartályt az akvárium mellé. Ezt nem szeretném. Meggondolom még a hosszabb csövezést...
 
Ezt még meg is tudnám gyorsan csinálni, de mivel messze van a hordó és lefolyó, ehhez be kellene iktatnom két tartályt az akvárium mellé. Ezt nem szeretném. Meggondolom még a hosszabb csövezést...

Nem akarlak elkeseríteni, nekem fél évig volt seiryu köves akvám, végig így volt hogy egy hét alatt ha 80ról is indítottam a tds-t az felmászott 260 környékére is akár, 15 kg kő volt talán. Iszonyat hamar felment. Ettől függetlenül szép akva :)
 
Mi lenne ha 120-nál lejjebb vinnéd vízcserekor és lágyabbról kezdődne a visszakeményedés?

Ez a kézenfekvő megoldás nekem is eszembe jutott, de nem a magas tds-től f.sok, hanem az ingadozástól.


Nem akarlak elkeseríteni, nekem fél évig volt seiryu köves akvám, végig így volt hogy egy hét alatt ha 80ról is indítottam a tds-t az felmászott 260 környékére is akár, 15 kg kő volt talán. Iszonyat hamar felment. Ettől függetlenül szép akva
Tudom, köszi, nekem is volt már seiryus akvám. Próbálom kicsit lejjebb nyomni a hibahatárokat, ennyiről van szó. Meghátrálni azért nem fogok! :)
 
Ez a kézenfekvő megoldás nekem is eszembe jutott, de nem a magas tds-től f.sok, hanem az ingadozástól.



Tudom, köszi, nekem is volt már seiryus akvám. Próbálom kicsit lejjebb nyomni a hibahatárokat, ennyiről van szó. Meghátrálni azért nem fogok! :)
Szerintem senkinek semmi baja nem lesz ekkora ingadozástól. Se a növényeknek se az állatoknak. Lehet hogy nem is kellene ezzel foglalkoznod.
 
Azt is lehet, hogy miután a növények elérték a kívánt szintet csökkented a széndioxidot, ami talán csökkenti a TDS ingadozást. Persze a fényt is visszaveszed kicsit. És így lesz a növényes akváriumból garnélás. :)
 
Azt is lehet, hogy miután a növények elérték a kívánt szintet csökkented a széndioxidot, ami talán csökkenti a TDS ingadozást. Persze a fényt is visszaveszed kicsit. És így lesz a növényes akváriumból garnélás. :)
Igen, kb ez lesz :) Emlékszem még a seiryus keményítős tesztünkre is. Azért is érdekel most ez a téma, mert sanszos, hogy a nagy akváriumot is hasonló kövekkel fogom berendezni és az egy hosszabban üzemelő kell legyen. És arányaiban oda is ennyi kő kell majd. Tapasztalatot szerzek.
 
Gergő esetleg egy kèpet ? nem fontos a totál jó egy rèszlet is [emoji5]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
A hallgatás oka az volt, hogy "belebarmoltam" az akváriumba és sokáig nem szakítottam időt a rendbetételére. Van egy olyan érzésem, hogy ezen már senki nem lepődik meg :)
Eredetileg ugye az volt a tervem, hogy picit természetellenesen rakom le a köveket és nem csinálok nagy mélységet. De az átalakítás során rá kellett jönnöm, hogy építésnél ez a "kevesebb néha több" elv nálam nem működik. Hallom, ahogy visít az akvárium a több dekorációért, nem tudom figyelmen kívül hagyni még akkor sem, amikor a saját terveimmel kell dacolnom. Ebben erősített meg az első feltöltés is, mert annyira összenyomta a víz az építményt, hogy kicsit el is ment a kedvem.

Először víz alatt tevékenykedtem. Kiszedtem alulról egy-két nagyobb követ és helyére talajt töltöttem. Igen, víz alatt :) Mindezt a kisebb keményítés érdekében. Picit igazítottam a szképen is, majd itt jött az, hogy elkezdtem kiegészítő kövekkel telepakolgatni az üveget, TDS ide vagy oda.. :D De a sok kőnél már nem működik, hogy nincs meg a kellő dioráma-hatás. Így legjobb tudásom szerint beállítottam mindent. Minden stimmelt, kivéve a baloldali főkövet, amit nem volt mivel helyettesíteni. Ez utóbbi és ezen kívül is néhány kő már amúgy is több darabból volt összeragasztva, a ragasztásokat menet közben oldottam. Nem volt nehéz, pengével elvágtam az F.BS-t, így már könnyen leszedhető volt a kövekről, holott előtte kellően összetartotta őket. Szuper.

Itt következett a hosszabb tétlenség, ez alatt nem mutattam képet az akiról. Csütörtökön viszont meglátogattam @BlackOut Viktort - aki növényes boltokat és kertészeteket megszégyenítő követ halmozott fel - és válogattam nála 4 db kisebb kilós seiryut, amit a képből kilógó kövem helyére terveztem bepróbálni. Egyik sem illett be pontosan, de az egyik kőbe annyira beleszerettem, hogy tovább rendeztem a terepet, hogy fő szerepe lehessen az újoncnak. Szerencsére már csak kisebb tologatásra és némi talajpótlásra volt szükség, a koncepció nem változott.

Az éppen beinduló gyepből sokat elvesztettem a túrások során, ezeket pótoltam egy Dennerle HC Cuba paddel. Nem igazán vagyok elégedett a növénnyel, nagynak találom a leveleit. Ha nincs rajta a felirat, simán MC-nek nézem. De azért adok neki egy esélyt, meglátjuk, mi lesz a cserebogárból. Túl sűrű nem lett az ültetésem sajnos, de majd csak bedúsul...

Szóval ma este megtörtént a végső tereprendezés leeresztett vízzel, kimentett állatokkal. És a minimál növényesítés is, majd a feltöltés. Utóbbit a nejlonzacskós módszerrel csináltam, először életemben, bár jó ideje ismertem a módszert. Ennél jobb nem is létezhet, erre a következtetésre jutottam. A középső emelkedőben megcsúszott egy picit a kis kő (ami nincs belefúródva a talajba), ezen kívül szinte minden talajszemcse a helyén maradt és a víz is meglepően tiszta maradt.

Feltöltés után fél órával lőttem a fotót, most vizsgálgatom a művemet :) Nem lesz elnagyolt akvárium, ahhoz túl jó lett :happy: Ki is fogom maxolni, már amennyire tőlem telik. Már látom is, hogy milyen apróbb változtatásokkal kezdem. Várom a ti javaslataitokat is, már amennyiben nem kell teljesen felforgatni mindent, mert ennél az összeállításnál többet már tényleg nem vállalom be :D Igazítok a fotón picit, aztán tolom azt is.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére