• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Seiryu - 45x30x30

Hány kiló ez a mennyiségű kő?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A hardscape nagyon bitang. De hogy talalsz majd olyan novenyt ami aranyosan fog mutatni ezzel a miniatur, de ultrapreciz homokos osvennyel... erre kivancsi leszek :)
 
Akvárium: 45x30x30 hajszálkarcokkal teli optiwhite :)
Bútor: DIY laminált
CO2: Nagynyomású rendszer (tűzoltópalack, 3 in 1 reduktor, diffúzor - ezutóbbi új lesz, Aquario nano diffi)
Világítás: Chihiros A451 (+ a régi DIY LED, egyelőre együtt a kettő)
Szűrés: Tetra EX700, biológiai szűrőanyagok + perlon + Seachem Purigen, üveg ki-, és befolyó
Talaj: használt Dennerle Shrimp King, alatta Tropica Substrate
Dekoráció: Seiryu kövek
Tápozás: TF planter és macro


Az építés - a tőlem megszokott módon - több fázisban zajlott, és egyáltalán nem az került az üvegbe, aminek indult :) Akartam egy klasszikus iwagumit, de egyszerűen nem bírok "a kevesebb néha több" vonalon megmaradni. :D
A hardscape egyes csoportjait összeragasztottam FBS-sel, hogy meggátoljam magam a további átrendezésektől. Nincs is arra most idő, a méretek/arányok miatt nem jósolok hosszú időt ennek a berendezésnek, na meg ősszel akarok csinálni valami igazán durvát. Bár ki tudja, abból is mi lesz még...
Mikor nekiálltam bepakolni az üvegbe a köveket, eszembe jutott, hogy megörökítem a folyamatot. Sajnos nem rögtön az elején, de azért az alábbi gifen látszani fog a lényeg.

Eredetileg homokot akartam körben, de aztán talaj mellett döntöttem, így meg kellett emelnem az építményt. 2 cm polisztirolt pakoltam alá, picit már bánom hogy csak ennyit, mert ugyan jól néz ki elöl a vékony talaj, kicsit mindenhol vékony lett, hiszen alig van talajemelés. Félő, hogy be fog szivárogni a táptalaj, de majd megpróbálok megküzdeni vele.

A lámpát tologattam előre-hátra építés közben, látszik a fotókon a megvilágítottság változása. Eléggé más képet fest különböző megvilágítottságokkal, majd meg kell keresnem a hozzá illőt, de ez még ráér.
 

Attachments

  • making.gif
    making.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 12
Utoljára módosított:
Hátul ekkora emelés lesz csak?
Nincs emelés. Ez most ilyen.. :)

A hardscape nagyon bitang. De hogy talalsz majd olyan novenyt ami aranyosan fog mutatni ezzel a miniatur, de ultrapreciz homokos osvennyel... erre kivancsi leszek
Köszike. Nem lesz növény :) Vagy rendeljetek nekem valami új, ideillő méretűt egy marékkal :)
Viccen kívül: szerintem ez kicsit olyan lesz, mint az A'combat akváriumok. Egy hónap múlva jól fog kinézni (ha jól fog kinézni :)), aztán kifújt neki. De ezzel most kb ennyi is a tervem.
Flame mohát szeretném hangsúlyossá tenni, csak még nem tudom, hogyan. Segíthetnél ötletelni :notworthy::happy:
Az ösvény még csak azért van, hogy lássam az összképet, tudom hogy 2 hét múlva semmi nem fog látszani belőle. Ha minden jól megy, akkor másodszorra ennél is finomabbra csinálom majd..
 
Utoljára módosított:
Hány kiló ez a mennyiségű kő?
Meg akartam mérni, de elfelejtettem. 12-13 kilóra saccolom. A teljes üveg most így pont 20 kg, ezt most lemértem. Táptalaj pár dl van csak benne, általános talajból meg kb. 2-3 liter. Az üveg súlya 2,5 kg/m2/mm, vagyis elvileg 6 kg az akvárium. Így tudtam utólag megbecsülni a kövek mennyiségét :)
 
Utoljára módosított:
Nincs emelés. Ez most ilyen.. :)


Köszike. Nem lesz növény :) Vagy rendeljetek nekem valami új, ideillő méretűt :)
Viccen kívül: szerintem ez kicsit olyan lesz, mint az A'combat akváriumok. Egy hónap múlva jól fog kinézni (ha jól fog kinézni :)), aztán kifújt neki. De ezzel most kb ennyi is a tervem.
Flame mohát szeretném hangsúlyossá tenni, csak még nem tudom, hogyan. Segíthetnél ötletelni :notworthy::happy:
Az ösvény még csak azért van, hogy lássam az összképet, tudom hogy 2 hét múlva semmi nem fog látszani belőle. Ha minden jól megy, akkor másodszorra ennél is finomabbra csinálom majd..
Egy szóval sem mondtam h rossz, vagy h másképpen kellene...elég penge így!
 
Meg akartam mérni, de elfelejtettem. 12-13 kilóra saccolom. A teljes üveg most így pont 20 kg, ezt most lemértem. Táptalaj pár dl van csak benne, általános talajból meg kb. 2-3 liter. Az üveg súlya 2,5 kg/m2/mm, vagyis elvileg 6 kg az akvárium. Így tudtam megbecsülni a kövek mennyiségét :)
Köszönöm, nagyon szép lesz!
 
Tudom ajanlani a hc-t. Alapbol apro (tudom ismered) no de macro nelkul is?
A gombostu feje szinte nagyobb a levelmeretehez kepest es tomor egybefuggo lombot alkot, nagyon lassu novekedessel.
 
Drukkolok Gergő hogy minden a tervek szerint alakuljon.Scape jól sikerült,itt már csak a növènyek döntik el hogy a vègső kèp is jó lesz e.
Hajrá [emoji106] [emoji122]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
A balos üveg mentén az én szememnek is jól esne ha tovább emelkedne a talaj hátrafelé. Atom lett(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére