• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Seiryu - 45x30x30

Jó rég nem írtam. Sajnos az utolsó poszt után volt egy nagyon negatív napom, amiről nem volt kedvem írni. Minden összejött akkor. Véletlenül meglöktem a főkövet, picit borult minden. Javítható lett volna. De hogyan történhetett ez meg? Kapkodtam, ingerült voltam, mert ez volt az utolsó csepp a pohárban. Előtte ugyanis eltörtem egy üveget, ami szintén a feszkó miatt lehetett, mert reggel úgy ébredtem, hogy az átmeneti tárolóban elpusztult az összes CBS garnélám. Nagyon sokkoló volt látni, ahogy fekszenek az üveg alján, gyerekek, felnőttek egytől egyig :( És ezen a napon még több sz.rság is történt, de ezeket nem részletezem, mert nem akvarisztikai jellegűek. Az egészet egy rossz ómenként fogtam fel és másnap szétbontottam az akváriumot.

Átmeneti akvának szántam, hát jól az is lett belőle, többnyire víz nélkül :D Most már nevetek, mert kihevertem a történteket, na meg próbállak titeket is feljogosítani, hogy velem nevethessetek a szétszedés-mániámon.
A jó a dologban, hogy tudtam pár hetet "pihenni" és újult erővel nekivágni immáron a tervezett versenyakva építésének. Valahol jó is hogy így alakult, így még jó eséllyel beérek a HAC-ra is, amin első alkalommal tervezek majd résztvenni. Nem előre iszom a medve bőrére, hanem ugye volt egy akváriumom, ami nem érett be a tavalyira, ha ez nem úgy sülne el, azzal tudok majd indulni. Ha a Jóisten és a GA is úgy akarja. De hát miért is ne akarná ugye, bennük még jobban bízom mint a másik versenyzőben :D

Az új hardscape már megépült egy dobozban. Jelenleg úgy gondolom, kb 80%-os részletességgel ahhoz képest amennyire az üvegben próbálok majd aprólékos lenni. Augusztus végéig még nézegetem illetve próbálom tovább finomítani - még mindig a dobozban - 90-95%-ra. Ezt azért így csinálom, mert eddig a pillanatig még mindig benne lesz, hogy átalakul :) Ezután valamikor meg tudom már valósítani az elvileg egynapos áttelepítést és növényesítést. Nem lesz további nagyobb mértékű piszkálás, szeretném ezt a rossz szokásomat elhagyni. Fő az átgondoltság :)
Addig nagyon nem lesz mit naplózni, ha túl leszek az indításon, jelentkezem. Addig a rendszeres olvasóknak mutatok egy kis ízelítőt, ami egy-két napig lesz csak elérhető:
https://drive.google.com/file/d/0B3dYXWFjFrOJemE4cU5LRV82ZGs/view?usp=sharing
 
Jó rég nem írtam. Sajnos az utolsó poszt után volt egy nagyon negatív napom, amiről nem volt kedvem írni. Minden összejött akkor. Véletlenül meglöktem a főkövet, picit borult minden. Javítható lett volna. De hogyan történhetett ez meg? Kapkodtam, ingerült voltam, mert ez volt az utolsó csepp a pohárban. Előtte ugyanis eltörtem egy üveget, ami szintén a feszkó miatt lehetett, mert reggel úgy ébredtem, hogy az átmeneti tárolóban elpusztult az összes CBS garnélám. Nagyon sokkoló volt látni, ahogy fekszenek az üveg alján, gyerekek, felnőttek egytől egyig :( És ezen a napon még több sz.rság is történt, de ezeket nem részletezem, mert nem akvarisztikai jellegűek. Az egészet egy rossz ómenként fogtam fel és másnap szétbontottam az akváriumot.

Átmeneti akvának szántam, hát jól az is lett belőle, többnyire víz nélkül :D Most már nevetek, mert kihevertem a történteket, na meg próbállak titeket is feljogosítani, hogy velem nevethessetek a szétszedés-mániámon.
A jó a dologban, hogy tudtam pár hetet "pihenni" és újult erővel nekivágni immáron a tervezett versenyakva építésének. Valahol jó is hogy így alakult, így még jó eséllyel beérek a HAC-ra is, amin első alkalommal tervezek majd résztvenni. Nem előre iszom a medve bőrére, hanem ugye volt egy akváriumom, ami nem érett be a tavalyira, ha ez nem úgy sülne el, azzal tudok majd indulni. Ha a Jóisten és a GA is úgy akarja. De hát miért is ne akarná ugye, bennük még jobban bízom mint a másik versenyzőben :D

Az új hardscape már megépült egy dobozban. Jelenleg úgy gondolom, kb 80%-os részletességgel ahhoz képest amennyire az üvegben próbálok majd aprólékos lenni. Augusztus végéig még nézegetem illetve próbálom tovább finomítani - még mindig a dobozban - 90-95%-ra. Ezt azért így csinálom, mert eddig a pillanatig még mindig benne lesz, hogy átalakul :) Ezután valamikor meg tudom már valósítani az elvileg egynapos áttelepítést és növényesítést. Nem lesz további nagyobb mértékű piszkálás, szeretném ezt a rossz szokásomat elhagyni. Fő az átgondoltság :)
Addig nagyon nem lesz mit naplózni, ha túl leszek az indításon, jelentkezem. Addig a rendszeres olvasóknak mutatok egy kis ízelítőt, ami egy-két napig lesz csak elérhető:
https://drive.google.com/file/d/0B3dYXWFjFrOJemE4cU5LRV82ZGs/view?usp=sharing
Egyszer lent, máskor fent... Nem semmi lehetett az a nap. Mindannyian tudjuk milyen, ha a :poop: után mégtöbb :poop: jön. Az ötlet megint atom(y) Egy kalappal hozzá!
 
ÜDV.Sajnálom,hogy nem sikerült befejezni.Az első fotó után bíztam benne,hogy sikerül egy jó kis helyezést elérni majd vele,nekem nagyon bejött.Az uj scapet kicsit meg szokni kell,kicsit más mint az előtti letisztult scape!En szurkolok neked!
 
Addig a rendszeres olvasóknak mutatok egy kis ízelítőt, ami egy-két napig lesz csak elérhető:

Megnéztem és először azt hittem ez az ahol leborult a kő :) Na jó csak viccelek.
Szokásos jó kis terep. Talán középen az első kő mögötti szikla az ami így vidin és ilyen világítással fura. Túl gömbölyű. A többi szikla leginkább valami csúcsos formára emlékeztet ezért akad meg a szem rajta.

Szupi, hogy rápihentél. Kíváncsi leszek a folytatásra.(y)
 
Talán középen az első kő mögötti szikla az ami így vidin és ilyen világítással fura. Túl gömbölyű. A többi szikla leginkább valami csúcsos formára emlékeztet ezért akad meg a szem rajta.
A röfi? :)
Egyik bajnokunkkal rendszeresen értekezünk egymás akváriumairól. Az ő véleménye is nagyon sokat számít nekem. No nem annyit mint a sajátom :) , de sikerült eloszlatnia a kételyeimet. Ne ültesd belém újra, kérlek :D
Idézek a beszélgetésünkből (Sanyi utólagos engedelmével):

Az aranymetszésben levő főkő ami már most zavar picit, elég furcsa az alakja, nincs másom amit a helyére rakhatnék és ez az oldala illik legjobban a környezetbe. Szerintem nem is seiryu, hanem manten. A Te Barlangodnál már elmondtam, hogy nekem ezzel a szín és mintázat különbséggel semmi bajom (ha amúgy ízléses), de most már a versenyre is gondolnom kell.

Egyetlen egy megosztó részlet lesz benne, ami nálam osztatlanul zseniális: az aranymetszésben lévő kő. Az az egy, a többitől eltérően inkább görgeteg mint csúcsos vagy hasított kő. Nekem pont az adja a dinamikát és az egész kép történetét, mintha az felülről gurult volna oda és bármelyik pillanatban a pofánkban landolhat. Nem szabad mögé követ tenni, hiszen onnan gurult, de úgy sem látszana ott semmi. A hülye versenyszempontok szerint értékelhetik eltérő struktúrájúnak is azt a követ, nem foglalkoznék vele, mint ahogy soha nem is foglalkozom ilyenekkel a saját építéseknél, nem is célom megfelelni sehol, csak a saját aktuális ízlésemnek. Te se foglalkozz ezzel a szemponttal, csak az én ízlésem kielégítésével.

Hát lehet erre nemet mondani? :)
 
Utoljára módosított:
Hiába na, a fotós szem az fotós szem :)

De nézd a jó oldalát, ha elé kerül egy farönk, akkor nem is fog látszódni :)

Csak dilizek, lehet csak ez a nyomi világítás ami a videón van emeli ki ennyire. Megfelelő fény árnyékkal és növényekkel akár működhet is.
Legrosszabb esetben meg max kicseréled, mert vagy annyira maximalista :) Jó értelemben.
 
Láttam a berendezést más szögből is fotózva, eltérő megvilágítással, az említett kő formában, kicsit tompábban néha erősebben, de egyértelműen eltér az összes többitől. Emiatt a szem erre fókuszál, de szerencsére ez a kő egy képszerkesztésileg nevezetes pontban áll, ezért talán ez nem probléma, sőt nálam ez bontja meg a kép statikusságát, történetet visz abba. Természetesen a véleményem csak a véleményem, el kell döntened, hogy versenyszempontok alapján korrigálsz, vagy meghagyod így, én továbbra is arra szavazok, hogy ne mozdíts semmit, esetleg kisebb hasonló köveket rakj még mellé és majd a kép címével is utalj rá, hogy szándékosság van a dologban. (Rolling Stones :D) Készíts egy képet szemből, rendesen megvilágítva, nézzük meg úgy is.:)
 
Utoljára módosított:
Egy hete összeállt a végleges hardscape. Víz alá engedtem, még némi növényt is tettem bele, hogy lássam a színeket/arányokat. Hiányzott még némi talaj a hátsó részhez, pár napja ez is pótlásra került. Ezt követően jöhetett a teljes beültetés, ami végül tegnap meg is történt. Mutatok két gyengébb képet, nagytakarítást követően (jövő hét) jövök majd jobb fotóval is.

IMG_2369d.jpg
IMG_2372c.jpg
 
Tetszik,de ha savazhatok akkor a homokos rész(szemből)bal oldalsó második követ kicserélném a 4-re!Túl szabályosan állnak a kövek,úgy ahogy a jobb oldalt is csináltad!Amúgy igen megy neked ez a köves téma!
 
Persze hogy savazhatsz, sőt. Csak nem értem :)
Pedig azt hittem érthető volt!A hátsó sorban középről balra (rendezői)a 2-ik követ kicserélném a 4-kel!Ne legyen nagyon emelkedő sorrendbe!Így érthető?Vagy Németül írjam?Hahaha
 
Basszus Patrik :) Ha ugyanúgy írod le mégegyszer, továbbra sem fogom érteni. Nem tudom, mit értesz hátsó sor alatt és hogy mi neked a 4. ill. 2. Miért nem karikázod be?

Szerk: ha a leghátsó kis kövekről beszélsz középen, azokat mozgatni fogom még, ahogy majd a növényzet elkezdi eltakarni őket.
 
Utoljára módosított:
A hátsó sorban felsorakoztatott kövek mindkét oldalon ilyen formában kicsit mesterkéltnek hatnak. Valószínűleg később beillesztett darabokkal ez az egy irányba nézős sorba állítós hatás orvosolható.
A térhatás jön, csak amennyire a front részen sokat szórakoztál a kövek formájával, döntésével, alakjával stb, a hátsó soron valahogy túl egyforma/egyenes lett minden.
 
Engem nem igazán zavar, hogy egyirányba néznek a kövek. De értem, hogy titeket igen. Idővel majd biztos nálam is megváltozik. A hátsó kis kövek nem félig betemetett nagyobbak, hanem a talajra ültetett ténylegesen kicsi kövek. A hc el fogja őket lepni, ezért majd még úgyis mozgatnom kell őket, fölé emelni a növényzetnek. Majd akkor visszatérünk erre :)
 
A hátsó sorban felsorakoztatott kövek mindkét oldalon ilyen formában kicsit mesterkéltnek hatnak. Valószínűleg később beillesztett darabokkal ez az egy irányba nézős sorba állítós hatás orvosolható.
A térhatás jön, csak amennyire a front részen sokat szórakoztál a kövek formájával, döntésével, alakjával stb, a hátsó soron valahogy túl egyforma/egyenes lett minden.
Hat te jobban megfogalmaztad mint en!
 
Back
Oldal tetejére