• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sanzon iwagumi by elaca feat. Cecska

elaca

Kertész szaki
Sziasztok!

Az egész egy sziámi harcoshallal kezdődött másfél évvel ezelőtt. Akkor találtunk egymásra...! Az akvarisztika és én! Ez a gyönyörű kapcsolat azóta is virágzik és az alábbiakban ennek a kapcsolatnak a gyümölcsét szeretném Nektek bemutatni!
Hónapokig tartó alapos információ gyűjtés és tervezés után néhány héttel ezelőtt megtettem a nagy lépést... leadtam a rendelést a GA-ban! :) Szép kis listát küldtem a Fiúknak, de nem tudtam rajtuk kifogni, így szombaton (03.10.) könnyebb pénztárcával ugyan, de telepakolt autóval, és hatalmas vigyorral az arcomon csapattam hazafele az 5-ösön. Mivel a másodikon lakom, egy laza heti edzéssel felért a kipakolás. Természetesen mint a kisgyerek karácsonykor, dobáltam mindent kifelé a csomagból. :) Kezdeti lelkesedésemet hamar letörte az első feladat! RO beüzemelés! Most biztosan sokan mosolyogtok, de ugye egy újszülöttnek minden vicc új! :) Laza egy-másfél óra alatt sikerült bedugnom a helyére mind a három (egyébként szép, különböző, rikító színekkel ellátott) csövet és a membránt. :) MIvel még életembe nem láttam ilyet, és nagyobb vízhozamra számítottam, azt hittem nem működik és hagytam is az egészet a fenébe! RO nélkül hajtottam álomra a fejem! :(
És eljött a nagy nap, vasárnap reggel (03.11). Autóba pattantam, és elmentem (általatok is biztosan jól ismert) Cecska Mesterért! Bizony, a fórumnak köszönhetően ilyen segítőkész szakemberre találtam személyében! Kezdetét vette a nyolc-kilenc órás setup...
Adatok
- Akvárium: 60x30x30 54l otpi white
- Szűrés: Eheim Prof. 3 2071 gyári töltet+Seachem Purigen (indítás előtt három hétig vödörben járatva Easy Start bacikultúrával, és némi halkajával)
- Co2: Nagynyomású, belső difi, DC, cseppszámláló, visszafolyásgátló, két kilós palack, és egy eddig, a GA által nem forgalmazott (új termék), ha jól vettem ki
up-aqua típusú reduktor, amihez gyárilag csatlakoztatva van a mágnesszelep. Természetesen mint sokan közületek, én is Papiliont terveztem, de a Fiúk
biztattak a kipróbálására, és mivel ránézésre jól összerakott szerkezetnek tűnt, e mellett döntöttem! Pozitív megjegyzés: mágnesszelep egyáltalán nem
melegszik! Gondolom, ez jó! :)
- Világítás: Quad T5 2x24w első héten 5,5 órában, majd emelem (Ami mellesleg nem stimmel a hatvan centis aksira, pedig a dobozán ott virít, hogy hatvantól
nyolcvan centiig használható. Így most fekszik az akvárium tetején, majd próbálok valami lógatós megoldást összehozni.)
- Fűtés: Hydor ETH 200w külső
- Aljzat: ADA Power Sand Special S 2l
Red Bee Sand ~14 kg
ADA Amazonia powder ~2l
- Dekor: ~ 8-6 kg Seiryu kő
- Növények: 12 cserép Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' (Lehet 10 is elég lett volna, de szinte mind belenyomtuk, természetesen szálanként! :) ), 8 cserép
Eleocharis parvula (ennyi bőven kellett), és két adag Vesicularia ferriei "Weeping" (kőre ragasztva)
- RO: D-D RO készülék 190l/nap (100% Ro víz, első hét napi 50%, második két naponta 50%, harmadiktól heti 50% vízcsere)
- Tápozás: EI szerint tervezem Green Aqua Macro- micro-val + carboval (első nap nyomtam egy napi adagot mutatóba :) ), de javaslatok alapján úgy döntöttem (mivel
olyan növényekről van szó, melyek gyökéren keresztül veszik fel a tápanyagot), hogy az első héten csak carbot kap.
És a setup

Szűrő bejáratás
IMG_0583.JPG


Hardscape tervezés
IMG_0591.JPG


Aljzat rendezés
IMG_0592.JPG

IMG_0593.JPG


Hardscape alternatívák
IMG_0594.JPG

IMG_0595.JPG


Ültetés (négy ilyen tálcával toltunk bele... fincsi volt) :)
IMG_0596.jpg


Ültetés után
IMG_0597.JPG

IMG_0598.JPG


És végül maga, a Sanzon iwagumi
telefonnal
IMG_0603.JPG

Cecska Úr által állványról, fényképezővel
IMG_0607.JPG


Még egy bónusz
IMG_0608.JPG



Az akvárium immár két napos! :) Eddig minden okésnak tűnik, technika szuperál, DC szép zöld. Mindössze a flow-n vettem vissza első nap után, mert egy két HC úgy érezte hogy neki repülnie kell, és ez nekem nem volt 'teccetős' ! :)
Úgy gondolom egy laza két óra napló írás/szerkesztés után mára elég! :) Nagyon várom a véleményeket, tapasztalatokat! Kezdő vagyok, és minden pici információ morzsa nagyon jól jön! Természetesen tervezem folyamatosan megosztani Veletek az aki életútját, ami remélem rögös akadályoktól mentes lesz!

Végül megragadnám az alkalmat hogy elmondjam, ez a projekt nem jött volna létre Nigro blogja, az Akvakertész fórum, a Green Aqua csapata, Cecska (Tibi) Úr, és a kedves fórumozók segítsége nékül! KÖSZÖNET NEKTEK! :thumbup:
 
Fasztántos lett! :) Kíváncsian várom a fejlődést! Emlékszem, mikor az első pü-ket küldted az aksival kapcsolatban.. ;)
 
Ilyen segítséggel könyű volt :lol:
Volt annak valami oka, hogy legyártattad a 54-es OW medencét és nem a szabvány 64-est veted meg? Ez tényleg érdekel mivel személy szerint én nagyon kiábrándultam ebből a méretből, nehéz fotózni és érdekes módon sokkal könyebb a magasabb akiben bent tarttani a CO2-t mint ebbben
 
Szia Atti!
Köszönöm szépen! Bizony-bizony, váltottunk néhány levelet! :) Most is köszi a segítséget! Akkor még nano-ban gondolkodtam, de egyrészt iwagumi volt a cél, és az szerintem nyújtott akváriumban mutat jól, másrészt meg rájöttem, hogy egy harminc litereshez is szinte ugyan az a technika kell, és inkább költök rá egy picit többet hogy legyen egy nagyobb. Ez lett a végeredmény! :)
 
Szuper lett!

Nekem is 2071-es szűr, gondolkodtam, hogy esőztető nélkül szerelem be, de valamiért mégis azzal égyütt került beüzemelésre. Miben rejlene a különbség?
 
Egy ideje tervezgeted, ezért kíváncsi voltam mi fog kisülni ebből az aksiból!
Nem kellett csalódnom!
Gratulálok! :thumbup:
 
pfg said:
Ilyen segítséggel könyű volt :lol:
Volt annak valami oka, hogy legyártattad a 54-es OW medencét és nem a szabvány 64-est veted meg? Ez tényleg érdekel mivel személy szerint én nagyon kiábrándultam ebből a méretből, nehéz fotózni és érdekes módon sokkal könyebb a magasabb akiben bent tarttani a CO2-t mint ebbben

Az biztos hogy nélküle soha nem lett volna ilyen, mivel ez az első komoly aksim, nem csináltam még ilyen setup-ot!
Kérdésedre válaszolva, igen, határozottan ezt a méretet akartam. Több oka is van! Eddigi, egyetlen akváriumom (lowtech halas) ilyen méretű, ezáltal megszoktam. Mivel minden vágyam egy iwagumi volt, ezért inkább nyújtott akváriumban gondolkodtam, mert szerintem ez a stílus ebben mutat jól (ez pont az előbb írtam le :) ). És végül mind tapasztalat, hely, és anyagi források további hiányában nem akartam nagyobbat! :)
 
eBalazs said:
Szuper lett!

Nekem is 2071-es szűr, gondolkodtam, hogy esőztető nélkül szerelem be, de valamiért mégis azzal égyütt került beüzemelésre. Miben rejlene a különbség?

Balázs, őszinte leszek, nem tudom! :( Még külső szűrővel sem volt eddig tapasztalatom, nem hogy esőztetővel! :) Én alapból befolyó csővel terveztem. Valamiért nekem nem szimpatikus az esőztető. Viszont most jobban belegondolva, talán azért jobb lehet egy jól beállított befolyó cső, mert koncentráltabban nyomja egy irányba, és így jobban meg tudja forgatni a vizet. De ez csak elméleti okfejtés, több tapasztalattal rendelkezők lehet megcáfolnak!
 
debidevil10 said:
Egy ideje tervezgeted, ezért kíváncsi voltam mi fog kisülni ebből az aksiból!
Nem kellett csalódnom!
Gratulálok! :thumbup:

Bizony, debidevil! Hosszú folyamat zárult le vasárnap, és ezzel egy időben indult egy új, ami reméljük eredményes lesz!
Köszönöm szépen a pozitív véleményt! :)
 
Szia!

Alapos, precíz tervezés után, szép akvárium! Így kell ezt csinálni :thumbup: !

Gratulálok hozzá, remélem sok örömet fog okozni, a vizuális részéből, mi is szeretnénk folyamatosan osztozni :) !


üdv:w-rig!
 
Meg lett a gondosan előkészített tervezés eredménye :clap: !
Csak gratulálni tudok én is, és kevés algát kívánok!
Bravó!
 
Na végre elindult ez a napló is :lol: .
Csak hozzá tenném hogy amikor megkérdeztem vasárnap elaca-t (laci-t) hogy milyen elrendezést szeretne, s ö azt válaszolta hogy "olyan csúcsosat", gondoltam magamban hogy hosszú napnak nézünk elébe, de hál istennek direkt vittem magammal pár Aquajournal-t és a 2010-es Contest Book-ot is, így meg lett a körülbelüli irány.
Elképesztően sok növény állt rendelkezésre az ültetésnél, tényleg 8 cserép parvula és 12 cserép HC, szegény elaca kapta a megtiszteltetést hogy darabjaira szedje a HC-t, közben persze szitkozódott rendesen (minek kell ez, úr isten mibe kezdtem bele, mennyi van még, tehát a szokásos :lol: ), én addig szorgosan ültetgettem a laci frissen beszerzett ADA csipeszével, hát gyerekek utána megfogtam a saját Do!Aqua csipeszemet és csak nézem hogy ez-ez mi ez?, nagyon kényelmes volt az ADA-val ültetni. Ezután összeraktuk a technikát és be lett üzemelve minden (gond nélkül).
Remélem hogy jó kezekben hagytam a kis iwagumit, de ahogy ismerem és láttam laci precizitását, szerintem gyönyörűen fog fejlődni minden. ;)
 
Szia! Gratulálok az új akváriumhoz, igen termékeny hétvége volt ez. Szerintem Laci is "üvegesíteni" készül a csöveit, ezért nem használ esőztetőt, csak ezt még ő sem tudja ;-)? Szecska mesternek pedig max respect a sok pozitív energiáért amit az univerzumba ereget :).
A napló is szuper, aztán az algákat sem elhallgatni! Ha lesz azért, ha nem, akkor azért!

Sent from my Motorola.
 
w-rig said:
Szia!

Alapos, precíz tervezés után, szép akvárium! Így kell ezt csinálni :thumbup: !

Gratulálok hozzá, remélem sok örömet fog okozni, a vizuális részéből, mi is szeretnénk folyamatosan osztozni :) !


üdv:w-rig!

Köszönöm szépen rig! Igyekeztünk, és én is úgy gondolom hogy nagyon jó lett a hardscape (nagy örömömre eddig sok pozitív visszajelzés érkezett), reméljük a növények is így gondolják, és "letelepednek" itt! :) Tervezem a napló folyamatos vezetését, remélem érdeklődő is lesz rá! :)
Üdvözlet!
 
stevbig said:
Meg lett a gondosan előkészített tervezés eredménye :clap: !
Csak gratulálni tudok én is, és kevés algát kívánok!
Bravó!

Szia stevbig!
Bizony, előkészítésben nem volt hiány, és örülök neki, hogy nem ugrottam bele, mert konkrétan ehhez az elképzeléshez az elsőre kigondolt technikának konkrétan egy része sem lett volna jó, úgyhogy megérte ezt a három-négy hónapot rászánni!
Köszi a gratulációt, és a jó kívánságot! :) Minden este alga űző táncot járok az akvárium előtt! :)
 
katonajanos said:
Szia! Gratulálok az új akváriumhoz, igen termékeny hétvége volt ez. Szerintem Laci is "üvegesíteni" készül a csöveit, ezért nem használ esőztetőt, csak ezt még ő sem tudja ;-)? Szecska mesternek pedig max respect a sok pozitív energiáért amit az univerzumba ereget :).
A napló is szuper, aztán az algákat sem elhallgatni! Ha lesz azért, ha nem, akkor azért!

Sent from my Motorola.

Szia János!
Már nagyon szúrja a szememet ezek a csúnya zöld csövek, jól látod! :) Két hét múlva születésnapom lesz! Szerintem meg is lephetne a GA! :) :) Megelégszem Do!Aqua-val is! :)
Köszi a dicséretet, be fogok számolni a továbbiakról, de alga nem lesz benne, mert szóltam nekik, hogy ide ne jöjjenek, mert nem lenne nekik jó! :)
 
Tibikém, ez pont úgy volt ahogy mondod! :)
Köszönöm az előzetes bizalmat, ígérem a lehető leg precízebb leszek!
Abban viszont még segíthetnél/segíthetnétek, hogy a vízcserénél mit csináljak a szűrővel! Nem tudom levegősödés nélkül megoldani! Gáz a szűrőnek ha naponta fellevegősödik, utána berreg, csörög, zörög, csattog amíg meg nem szívja magát? Sőt, szerintem még utána is marad benne levegő!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
elaca said:
w-rig said:
Szia!

Alapos, precíz tervezés után, szép akvárium! Így kell ezt csinálni :thumbup: !

Gratulálok hozzá, remélem sok örömet fog okozni, a vizuális részéből, mi is szeretnénk folyamatosan osztozni :) !


üdv:w-rig!

Köszönöm szépen rig! Igyekeztünk, és én is úgy gondolom hogy nagyon jó lett a hardscape (nagy örömömre eddig sok pozitív visszajelzés érkezett), reméljük a növények is így gondolják, és "letelepednek" itt! :) Tervezem a napló folyamatos vezetését, remélem érdeklődő is lesz rá! :)
Üdvözlet!


szia!

Ha az aki gondozását is olyan precízen megfontoltan teszed mint a tervezését,építést- borítékolom rengeteg érdeklődőd lesz, pörögni fog a naplód az biztos! Megvan az alapja egy gyönyörű akváriumnak, már csak a növényeken a sor, "letelepedés :p " után járuljanak hozzá a megálmodott összképhez!

A vízcseréknél , mielőtt a vizet leengednéd,de a szűrő lekapcsolása után zárd el a csapokat. Így sokkal kevesebb levegő jut a csövezésbe ezáltal a szűrőbe , kevésbé fog zörögni. Egyébként nagy baj nincs belőle, kárt nem csinál, csak zavaró a hangja.

Üdv: w-rig
 
Szia!

Először is gratulálok az akváriumhoz!:smile:
Nagyon jól néz ki!

Ami a szűrőt illeti én csak a nyomóágat (kifolyot )szoktam elzárni vagy hagyni egy kicsit csorogni.
Ha a szívoág olyan magasan van elhelyezve nálad,hogy az 50%-os vizcserekor a vizfelszin fölé kerül,akkor azt is zárd el.

Sok sikert az akváriumhoz:smile:

Küldve az én HTC Desire S-emről Tapatalk használatával.
 
w-rig said:
Ha az aki gondozását is olyan precízen megfontoltan teszed mint a tervezését,építést- borítékolom rengeteg érdeklődőd lesz, pörögni fog a naplód az biztos! Megvan az alapja egy gyönyörű akváriumnak, már csak a növényeken a sor, "letelepedés :p " után járuljanak hozzá a megálmodott összképhez!

Köszi Rig, azon leszek! Nagy vágyam teljesülne ha sikerülne egy HC gyep!!! Bizony... :!: Köszi a biztatást :!: :!:

hszilvia said:
Először is gratulálok az akváriumhoz!:smile:
Nagyon jól néz ki!

Köszönöm Szilvia! Ahogy fentebb már olvasható komoly előkészítő munka előzte meg a setup-ot, és nagy érdeme van az eredményben Cecska Mesternek! Egyedül nem sikerült volna közel sem így, főleg hogy ez az első "komoly" akváriumom, mind technikában, mind hardscape kialakításban, mind növényekben, mind gondozásban!

hszilvia said:
mi a szűrőt illeti én csak a nyomóágat (kifolyot )szoktam elzárni vagy hagyni egy kicsit csorogni.
Ha a szívoág olyan magasan van elhelyezve nálad,hogy az 50%-os vizcserekor a vizfelszin fölé kerül,akkor azt is zárd el.

Igen, ez a probléma! Vízfelszín fölé kerül a szívóág (hardscape miatt nagyon rövidre vágtam)! Az enyémen külön nem lehet elzárni az ágakat (legalább is még nem vettem észre hogy a 2071-en lehetne ilyet :) ), sokan meg azt mondják ne nagyon tologassuk az elzáró csapot! Na megint ott vagyok, mint a tervezés során voltam sokszor!!! Minél több véleményt hall az ember, annál bizonytalanabb lesz! :) :)
Vagy áthelyezem legalább a vízcsere idejére a beszívót, vagy el fogom zárni a csapot! Megoldjuuuuuk! :)
 
Back
Oldal tetejére