• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Köszönöm! ;) Költői túlzás nélkül állíthatom, hogy a sírás/idegösszeroppanás határán voltam... 🙄 DE megtanultam a leckét, hosszútávon gondolkozom ebben a hobbiban, a kezdet sosem egyszerű, főleg ha magasak az elvárások önmagunkkal szemben.



Köszi! Az előzőben nem volt vele gondom, pedig ott tényleg fehér volt a homok. Ez a laplata inkább olyan sárgás beütésű, szóval ezen kevésbé lenne zavaró, ha felütné a fejét a zöldpont, de remélem nem fogja itt sem.

Ezért is maradtam a GA tápok + extra foszfátnál. Úgy érzem kezdem kiismerni.
Hogy egy klasszikust idézzek (nem, most nem a rohamsisakoséletbe fog jönni) I think this is the beginning of a beautiful friendship. :sneaky:
A "rohamsisakoséletbe !"-t legalább értettem. :) :)
 
Hello
Itt mi a pálya?
Kösz a kérdést, ahogy nézem közel 2 hete nem írtam, a fórum kissé háttérbe szorult, sok volt a meló. A két, majd háromnapos vízcseréken túl vagyok, holnap délelőttre szűrő takarítást tervezek, perlon és Seachem Purigen cserét, és a csöveket is kipucolom, vasárnap pedig vissza fogom telepíteni az állatokat. Sajnos az emersen nevelt bucek jelentős része elolvadt... Őket majd pótolnom kell, amúgy minden más szépen növöget. A co2 csövet kicseréltem ADA-ra, azóta nincs gondom a beoldással sem. A meleg miatt fel kellett szerelnem egy mini ventilátort, ezzel 24 fokon tudom tartani a hőmérsékletet, ami szerintem egész jónak mondható. A buce halálozás miatt itt ott egész kopár most az akva, így totált nem is mutatok róla, de hogy ne maradjon kép nélkül a nép, itt egy montázs a hűtőberendezésről. ;)
IMG_20210625_204822.jpg
 
Kösz a kérdést, ahogy nézem közel 2 hete nem írtam, a fórum kissé háttérbe szorult, sok volt a meló. A két, majd háromnapos vízcseréken túl vagyok, holnap délelőttre szűrő takarítást tervezek, perlon és Seachem Purigen cserét, és a csöveket is kipucolom, vasárnap pedig vissza fogom telepíteni az állatokat. Sajnos az emersen nevelt bucek jelentős része elolvadt... Őket majd pótolnom kell, amúgy minden más szépen növöget. A co2 csövet kicseréltem ADA-ra, azóta nincs gondom a beoldással sem. A meleg miatt fel kellett szerelnem egy mini ventilátort, ezzel 24 fokon tudom tartani a hőmérsékletet, ami szerintem egész jónak mondható. A buce halálozás miatt itt ott egész kopár most az akva, így totált nem is mutatok róla, de hogy ne maradjon kép nélkül a nép, itt egy montázs a hűtőberendezésről. ;)
View attachment 150980
Egész jól néz ki ez a venti. Hálózatról megy vagy 12V - os egyenáramos?
 
Egész jól néz ki ez a venti. Hálózatról megy vagy 12V - os egyenáramos?
Köszi! Amazonos, 7€ volt össz vissz akciósan. Van egy 2600 mah beépített aksija, arról is tud üzemelni ha pl. a szabadban lenne rá szükség (nem tudom ki veszi ebből a célból, de ezt is tudja), egy már leselejtezett usb c-s telefontöltővel használom. Forgatható 360° minden irányba, és a csiptető is hasznos extra. 3 fokozatra képes, a legalacsonyabbon használom.
IMG_20210626_081155.jpg
 
Végre valahára megtelt az akvárium élettel!
IMG_20210627_212316.jpg
IMG_20210627_212137.jpg
IMG_20210627_211710.jpg
Az állatok közel 2 hónapot voltak az 52L-es műanyag dobozban, jelentem csigát, halat, és amano garnélát nem vesztettem. Sajnos az otokkal már nem volt ekkora szerencsém, ők megfeleződtek, (persze nem hosszába vagy keresztbe 😅) a 4 ből 2 vészelte át ezt az időszakot. Egyelőre szörnyen fakó a csapat, nem csak az amandák, de az otok és az amanok is hófehérek. Biztos vagyok benne hogy pár hét múlva vissza fogják nyerni a régi kinézetüket. A buce olvadás miatt csak egy felülnézetessel riogatlak Titeket!
IMG_20210627_210502.jpg

*Ha a GA-s találkozóig valaki ritkít a bucepalántáiból, írjon rám, hozzá őket magával, vevő lennék rájuk! 😀
 
Én ugyan nem láttam, de hasonló lehetett a horvát-spanyolhoz 😉✌️
Forgatókönyv alapján hasonló igen, de azért itt a végén egy papíron jóval szerényebb csapat búcsúztatta a regnáló világbajnokot, a torna abszolút elsőszámú esélyesét.
Én ugyan egyiket sem láttam (meg a többit sem), de igazad lehet, hasonló lehetett mindkettő...

Úgy tudom, mindegyiket gólra játsszák... :unsure:
Ez is egy vélemény, ami a "sportfogyasztást" illeti, ezek szerint én pont az ellentéted vagyok! ;) ✌️
 
Forgatókönyv alapján hasonló igen, de azért itt a végén egy papíron jóval szerényebb csapat búcsúztatta a regnáló világbajnokot, a torna abszolút elsőszámú esélyesét.

Ez is egy vélemény, ami a "sportfogyasztást" illeti, ezek szerint én pont az ellentéted vagyok! ;) ✌️
A Svájci csapat már legutóbb is nagyon jó volt. Nem tudom, a mostani csapatukban már van esetleg svájci születésű játékos is? :)
 
Back
Oldal tetejére