• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Szembeszomszéd

Ádám_

Mágus
Már régóta szerettem volna egy második akváriumot a lakásba. A technika jó ideje adott volt, a bútort is hónapokkal ezelőtt összeszereltem, de idő hiányában csúszott a projekt. Ahogy írtam a listát döbbentem rá, mennyi cuccot kaptam tőletek ingyen, vagy nevetséges összegért. 😳
Kösz itt is mégegyszer! 😉✌️

Technikai adatok:

Üveg: @czegebi 27-es GA kockája @kunakos segítségével jutott el végül hozzám, DIY bútor

Szűrés: Eheim 2211 Eheim Classic 150 külső szűrő dupla csapokkal fullon Matrixal ( A tőled kapottból jutott ide is @Burney, helyett @lamascsi 😅), Perlon, Seachem Purigen, Ista Mini Üveg skimmer @Bálint Nagy -tól és egy egyszerű Amazonos üveg poppy

Világítás: Dennerle NANO Style LED M lámpa by @adomok

Dekor: ADA La Plata Sand a’la @Smiciferi és lávakő

Tápozás: Ga mic/mac + excel és katappa koncentrátum

Víz: Sima bécsi csapvíz + prime, Gh:8,5 Kh:5,5

Fűtés: Hydor Eth automata külső fűtő 26 fok

Tetőt nem akarok rá, így a magasabb hőmérséklet miatti intenzív párolgás ellen az @xman -tól kapott palackra szerelhető auto top off -ot átteszem ide a másik akváról
Élőlények:

-1 Betta fiúcska
~20 malawa garnéla sponsored by @Bálint Nagy
-10 sün csiga



Növények:

-5-6 féle buce (Aqua Artica, Serimbu Brown, Kedagang, meg 1-1 db a másik akvából)

-2 anubias (nana bonsai és nana petite)

-HC

-Microsorum pteropus 'Windelov'

-Riccardia

Ami a Layoutot illeti. Egy kevés karbantartást igénylő, lassú növekedésű akvárium volt a cél, ahol az üvegpucolás is gyorsan megvan. Moha még lesz az előtérben, kb mégegyszer ennyi!

A külsőszűrő már 3 hete dolgozott a másik akvárium alatt, úgyhogy a mátrix már be lett járatva, (azért bacikultúrát még pár hétig nyomatok neki), plusz természetesen akvárium vízzel lett feltöltve a tank. Pénteken indítottam el, ma csináltam egy 80%-os vízcserét akváriumvízzel, és már bele is dobtam 5 garnélát próbaképpen.

D102E730-91E2-4823-BF8E-BA4317BE543D.jpeg
 
Utoljára módosított:
Nekem úgy rémlett, GA találkozón Tőled kaptam egy kevés matrixot keresztlányom akasztós szűrőjébe, de sok lett neki és a maradék eddig a pincében pihent. 😉
Nagyon tetszik! Gratula!
Nagyon jó lett
Köszi! 🙂
szerintem sok lesz nekik ez a fény
Egyelőre napi 6 órát világítok, és csak a vízcserénél adagolok heti 1x egy kevés tápot, ezzel, plusz a malawa garnikkal, és az úszónövényekkel remélem megtalálom majd az egyensúlyt 🙂
 
Egyelőre napi 6 órát világítok, és csak a vízcserénél adagolok heti 1x egy kevés tápot, ezzel, plusz a malawa garnikkal, és az úszónövényekkel remélem megtalálom majd az egyensúlyt 🙂
6 bőven elég, először azt hittem 8 órában pirítasz. Bocsi. 😶
Nem tudom mennyi Malawád van, de mindegy is, mert gyorsan sokasodnak. Mellettük el is hagyhatod a tápozást.
 
Nekem úgy rémlett, GA találkozón Tőled kaptam egy kevés matrixot keresztlányom akasztós szűrőjébe, de sok lett neki és a maradék eddig a pincében pihent. 😉


Köszi! 🙂

Egyelőre napi 6 órát világítok, és csak a vízcserénél adagolok heti 1x egy kevés tápot, ezzel, plusz a malawa garnikkal, és az úszónövényekkel remélem megtalálom majd az egyensúlyt 🙂
Szerintem azt mástól kaptad, mert én csak sört vittem 😁
 
Ha hagyod az úszó növényeket sokasodni, nem kell tartanod a fényerőtől. Meg aztán a betta is szereti.
Igen, ez a terv velük!

A próba garnélák köszönik jól vannak, azért még várok 1-2 hetet a halacskával. Nincs aktív talaj, meg a szűrő is bejáratott, de biztos ami biztos. Plusz még fogok benne matani a mohák miatt, és ma reggel esett le, hogy a pinnatifidát kifelejtettem, úgyhogy azt is pótolni akarom valamikor majd a héten.
 
Egy hetes lett az üveg, a víz szépen letisztult, a garnélák jól vannak. Ma délelőtt kötöztem még pár mohát, de egyelőre nem találom a végleges helyüket. Rácson vannak, úgyhogy könnyen mozdíthatóak A-ból B-be. Bekerült még egy kevés hirsuta, meg pinnatifida is. :)✌️

5735B311-E680-4B6C-A6B7-480428038374.jpeg
 
A Pinnatifida szerintem a hatalmas leveleivel nem fog passzolni ebbe a picike akváriumba. High-tech és vékony tápozás esetén persze gyönyörű picike leveleket hoz, de itt ettől nagyon távol áll a koncepció.
Egyetértek, viszont abban bízom hogy lassan fog majd csak nőni. Az a tervem vele, hogy az új, apróbb hajtásokat hagyom meg, a régi nagyokat meg le-le vagdosom! Ha ez nem működik, akkor marad a “B” terv, és a megerősödött növényeket szimplán a high-teches nyesedékekre fogom cserélni.
 
Back
Oldal tetejére