• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Köszi, szeretem én is, de a jelenlegi kedvenc a Riccardia chamedryfolia. Leszámítva a zselé levakarását róla, az kész rémálom volt..

Köszönöm, a kezdet nem volt egyszerű, de alakul, ha megerősödik a HC és bekerülnek a bucephalandrák már én is elégedett leszek!
Mary-tól én is kaptam egy adag riccardiat. Holtverseny van. 😀
 
Másfél hét távollét után ez a látvány fogadott... 😬Felszakadt mohák, ösvény sehol, de legalább az állatok kibírták kaja nélkül.
IMG_20210726_210230.jpg
IMG_20210726_210251.jpg
Nem is nagyon fűznék hozzá semmi egyebet, csak azért merem megmutatni, mert tudom, holnap rendbe fogom vágni az egészet. :sneaky:
 
Másfél hét távollét után ez a látvány fogadott... 😬Felszakadt mohák, ösvény sehol, de legalább az állatok kibírták kaja nélkül.
View attachment 152336
View attachment 152337
Nem is nagyon fűznék hozzá semmi egyebet, csak azért merem megmutatni, mert tudom, holnap rendbe fogom vágni az egészet. :sneaky:
No, épp ezért jobban szeretem a kötözős módszert. Másképp "telepszik meg" a moha.
A Ligetben cincálom, és mindig a helyén van, igaz, az elröppenő darabkák meg gyakran befészkelik magukat oda, ahol nem szeretném látni őket. De ez adottságaimból ered, a moha nem tehet róla. :)
 
No, épp ezért jobban szeretem a kötözős módszert. Másképp "telepszik meg" a moha.
A Ligetben cincálom, és mindig a helyén van, igaz, az elröppenő darabkák meg gyakran befészkelik magukat oda, ahol nem szeretném látni őket. De ez adottságaimból ered, a moha nem tehet róla. :)
Na én lassan e miatt nem szeretem már a mohákat. Sunyi módon olyan helyekre veti a lábát, hogy nem is látni csak akkor mikor már gyarapszik. Lefejteni meg rémálom. 😊
 
No, épp ezért jobban szeretem a kötözős módszert. Másképp "telepszik meg" a moha.
A Ligetben cincálom, és mindig a helyén van, igaz, az elröppenő darabkák meg gyakran befészkelik magukat oda, ahol nem szeretném látni őket. De ez adottságaimból ered, a moha nem tehet róla. :)
Teljesen egyetértek. 🙂 Csak egyetlen egyszer ragasztottam egy kis helyen....
A legtöbb (mindent is) ragasztóra rá is van írva, hogy próbáljuk meg egy kevésbé feltűnő helyen. 🤔 Amit kötöztem, az lassabban kötött oda, de a türelem és az akvakertész (elvileg) nincs antagonista kapcsolatban. 😃 Bátrabban tépek, mint ollózok, hisz akkor nem repülnek kis úttörő moha darabok, hogy lekössenek máshol...
 
Teljesen egyetértek. 🙂 Csak egyetlen egyszer ragasztottam egy kis helyen....
A legtöbb (mindent is) ragasztóra rá is van írva, hogy próbáljuk meg egy kevésbé feltűnő helyen. 🤔 Amit kötöztem, az lassabban kötött oda, de a türelem és az akvakertész (elvileg) nincs antagonista kapcsolatban. 😃 Bátrabban tépek, mint ollózok, hisz akkor nem repülnek kis úttörő moha darabok, hogy lekössenek máshol...
A Montecarlo gyepre mindig azt hittem, hogy algás és amiatt sötétzöld helyenként..... Közben csak a kis moha pajtások dorbézolnak ott össze vissza. Mikor meg porszívóznád megemel mindent.......
 

Én ezt kipróbáltam, tök jó volt vele kötözgetni. A vízben lebomlik magátol... viszon én azt vettem észre, hogy idő előtt bomlik le mielőtt megkapaszkodna a moha. Vagy a halak csócsálták meg és nem volt ideje megkapaszkodni. 😊
 

Én ezt kipróbáltam, tök jó volt vele kötözgetni. A vízben lebomlik magátol... viszon én azt vettem észre, hogy idő előtt bomlik le mielőtt megkapaszkodna a moha. Vagy a halak csócsálták meg és nem volt ideje megkapaszkodni. 😊
Sima színtelen pamut varrócérna.
 

Én ezt kipróbáltam, tök jó volt vele kötözgetni. A vízben lebomlik magátol... viszon én azt vettem észre, hogy idő előtt bomlik le mielőtt megkapaszkodna a moha. Vagy a halak csócsálták meg és nem volt ideje megkapaszkodni. 😊
Van ilyen cuccom, de erre a mohára olyan megoldást akarok ami nem bomlik le. Úgy érzem folyamatos ellentartás nélkül egy idő után elengedné a dekort.
 
Van ilyen cuccom, de erre a mohára olyan megoldást akarok ami nem bomlik le. Úgy érzem folyamatos ellentartás nélkül egy idő után elengedné a dekort.
Akkor 1 spulni zöld polyester varrócérna, nem bomlik le a kövi bontásig, de probléma nélkül visszanyerhető a fákról, kőre meg csak olyan moha való ami tud kapaszkodni is... Vagy @LANguSzTa hajhálója... Lehetetlent azonnal megválaszolunk, 😁csodára kicsit várni kell. 😉
 
Igen, én is ebbe az irányba indulok most el. Veszek valamilyen hálót, és megpróbálom azzal hozzákötözni a kövekhez.
A feleségem ilyesmi hajgumit használ, ezzel láthatatlanul feltudod tenni. Átlátszósága és vékonysága miatt meg nem is látni :)
A legjobb vagy a 100% pamut varrócérna, vagy a hajháló (Kokedamához is nagyon jó). @Burney olyan nincs, hogy idő előtt bomlik el, csak nem jól kötöztél, mert a mohák túlnyomó többsége napokon belül megkapaszkodik. ;)
Nézzétek meg Josh Sim WS-járól készült vidit, mert abban van még egy kis profi trükk, ami tényleg műxik. :)
 
A legjobb vagy a 100% pamut varrócérna, vagy a hajháló (Kokedamához is nagyon jó). @Burney olyan nincs, hogy idő előtt bomlik el, csak nem jól kötöztél, mert a mohák túlnyomó többsége napokon belül megkapaszkodik. ;)
Nézzétek meg Josh Sim WS-járól készült vidit, mert abban van még egy kis profi trükk, ami tényleg műxik. :)
Pedig az volt vag elengedett vagy ízlett a halaknak 😁
Még ezt is tettem alá
Így maradt a ragasztás.
De nekem már csak akkor enged el mikor már brutális súlya van.
De majd rákeresek a vidire.
 
Ma egész jól rendbe raktam az akvát, másfél hét nyaralás után volt vele teendő. A szokásos karbantartás mellett újrakötöttem (hálóztam) a riccia-kat, beragasztgattam/kötöztem az új bucékat, amiket @Luigi13 - tól kaptam az afterpartyn (ezúton is köszönöm) ;), valamint csöveket is cseréltem a lámpában. Igazából nem volt tervben a csere, de kiszúrtam őket a GA-ban, miközben a listámon szereplő tételeket kerestem. 😄
Ami még hátravan, az egy alapos mohanyírás, és az ösvény újrahomokozása (az elkóborolt növényeket már kicsipkedtem), de azt hétvégére hagyom.
Na jó, lehet egy üvegkifolyó pucolás se ártana már... 🙄
Így most közelit nem is töltök fel, de hoztam egy távolit, amin rajta van Floki. 🐶
IMG_20210728_212228.jpg
 
Utoljára módosított:
IMG_20210801_221653.jpgIMG_20210801_221700.jpg
Egy órája végeztem a vízcserével, utána gyors még lámpakapcs előtt lőttem pár fotót. Üveget pucolni már nem volt kedvem este 10-kor, így a kép ami amúgy is telós, elég opálos lett, de azért látszik hol tartok jelenleg. Amit akartam, szinte mindent megcsináltam, egyedül a front üvegnél a dekorhomokkal vár rám egy nagyobb meló. ✌️
 
View attachment 152647View attachment 152648
Egy órája végeztem a vízcserével, utána gyors még lámpakapcs előtt lőttem pár fotót. Üveget pucolni már nem volt kedvem este 10-kor, így a kép ami amúgy is telós, elég opálos lett, de azért látszik hol tartok jelenleg. Amit akartam, szinte mindent megcsináltam, egyedül a front üvegnél a dekorhomokkal vár rám egy nagyobb meló. ✌️
Nagyon szépen alakul, gratulálok hozzá! :)

Lassan én is teszek fel pár ilyen normális képet. :D
 
Back
Oldal tetejére