• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

IMG_20210630_210624.jpg
Valaki szóljon már ennek a crenatanak, hogy fűre ösvényre lépni tilos. 😅 (persze ki sincs táblázva, honnan tudná szerencsétlen) Még egy kicsit hagyom erősődni, aztán majd irányba állítom.
Az állatok amúgy jól vannak, az akva csurig van garnéla páncéllal, már nagyon szűkös volt az egész bandának a ruhája. Jöhet a következő generáció. :sneaky: Az otok régi sötét színükben pompáznak, az amandák is szebbek, de ott még van hova fejlődni.
A HC egyelőre nem akar megindulni, növöget ugyan, de nem olyan tempóban, mint szeretném. Bezzeg a mohákat már nyírnom kell. De majd csak hétvégén.
 
Hetek óta nem teszteltem, ma volt rá időm, néztem ezt-azt.
A GH/KH mint mindig 8,5/5,5 a PH 7,3-6,8 között ingadozik napszaktól függően.
A foszfátom az egekben, úgy tűnik kicsit túltoltam a srácok KH2PO4 száraztápját, az érték kb 1,5 mg/l.
A vasam is picit magas, az mondjuk nem ilyen drasztikus módon, 0,2mg/l - t mértem.
A nitrát pont ott van ahol akarom, 10mg/l.

IMG_20210706_125706.jpg

Konklúzió; a héten nem adok plusz foszfátot, a micro-t csökkentem a jelenlegi napi 2 pumpanyomásról másfélre (egyik nap 2-t adok másik nap 1-t) a macro marad napi 2 nyomás.
A cél a 10:1:0,1-es arány. Hétvégén vízcsere előtt újra mérni fogok. ✌️
 
Ma végre beköltözött az új takarító brigád.
IMG_20210707_101748.jpg
A 2 megmaradt otohoz csatlakozott még 4. A beszoktatást brutál lassan csináltam, mégis a jobb hátsó sarokban töltötték együtt az első napjuk 80%-át... Remélem holnap már nem lesznek ilyen kis beszarik. :cautious:
A régiek:
IMG_20210707_214806.jpg
Az új csapat: 🤦‍♂️
IMG_20210707_212802.jpg

Valaki tapasztalt már ilyet? 🤷‍♂️
 
Ma végre beköltözött az új takarító brigád.
View attachment 151548
A 2 megmaradt otohoz csatlakozott még 4. A beszoktatást brutál lassan csináltam, mégis a jobb hátsó sarokban töltötték együtt az első napjuk 80%-át... Remélem holnap már nem lesznek ilyen kis beszarik. :cautious:
A régiek:
View attachment 151549
Az új csapat: 🤦‍♂️
View attachment 151550

Valaki tapasztalt már ilyet? 🤷‍♂️
Nálam előfordul, hogy egy helyen van mind, de most épp olyan jelenséggel állok szembe, hogy 5db.-ból 3 eltünt. Se tetem, se semmi.
 
Az első hetekben finomabban bántam a co2-vel. Induláskor csak 30 bubi/perc - el kezdtem. A héten már ~70 volt ez a szám. Ezzel végre ilyen színt produkál a dc.
IMG_20210708_220649~2.jpg
Szerintetek ez már elég lime, vagy tekerjek még egy keveset felfelé?

*az otok jól vannak, nem volt telepítés utáni elhullás.
**holnap vízcsere előtt tesztelgetek majd ezt-azt, kíváncsi vagyok hogy alakultak az értékek.
 
Az első hetekben finomabban bántam a co2-vel. Induláskor csak 30 bubi/perc - el kezdtem. A héten már ~70 volt ez a szám. Ezzel végre ilyen színt produkál a dc.
View attachment 151614
Szerintetek ez már elég lime, vagy tekerjek még egy keveset felfelé?

*az otok jól vannak, nem volt telepítés utáni elhullás.
**holnap vízcsere előtt tesztelgetek majd ezt-azt, kíváncsi vagyok hogy alakultak az értékek.
Szerintem még nem elég "lime". Én még tekernék picit rajta...
 
Az első hetekben finomabban bántam a co2-vel. Induláskor csak 30 bubi/perc - el kezdtem. A héten már ~70 volt ez a szám. Ezzel végre ilyen színt produkál a dc.
View attachment 151614
Szerintetek ez már elég lime, vagy tekerjek még egy keveset felfelé?

*az otok jól vannak, nem volt telepítés utáni elhullás.
**holnap vízcsere előtt tesztelgetek majd ezt-azt, kíváncsi vagyok hogy alakultak az értékek.
milyen a folyadék 20 vagy 30 mg/l? :) ez a fő kérdés :X3:
 
Köszi, éreztem hogy mehet még egy kevés, de egy megerősítés sose árt! 👍

30-as, sima GA-s lötyi ;)
Ahogy nőnek a növények lehet tekerni felfelé nyugodtan :p Nálam 150 bubi/perc körül megy jelenleg a reaktorral. A lakókat szemmel láthatóan nem zavarja. A táblázat szerint is 30 mg/l van benne amikor eléri a beoldás a maximumot. A lötyim is sokkal világosabb a tiednél, szóval messze még a vége a co2-nek :LOL:
 
Ahogy nőnek a növények lehet tekerni felfelé nyugodtan :p Nálam 150 bubi/perc körül megy jelenleg a reaktorral. A lakókat szemmel láthatóan nem zavarja. A táblázat szerint is 30 mg/l van benne amikor eléri a beoldás a maximumot. A lötyim is sokkal világosabb a tiednél, szóval messze még a vége a co2-nek :LOL:
Na ezekszerint bevált a reaktor? 😊
 
Köszi, éreztem hogy mehet még egy kevés, de egy megerősítés sose árt! 👍

30-as, sima GA-s lötyi ;)
Illetve, ha nincs semmi az akváriumban, ami befolyásolja a pH-t, akkor csepp teszttel könnyen ellenőrizheted. Nekem is GA-s reagensem van, a lime közelében sincs a színe. Viszont a Kh-pH táblázat alapján a zöld zóna tetején vagyok, ami pont jó...a növények is ezt mutatják 🤭
 
Back
Oldal tetejére