• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

Igen törekvő fajta lehet. Nekem még ennyi nem volt. Max pár szál. De most rengeteg lett. Arra kéne rájönni mitől van, és itt kezdődik a neheze. 😀
Ő légpumpám nincs, érdemes beszerezni egyet szerinted?
Tudok kölcsönadni, ha Te is nyugodt szeretnél lenni. :)
 
Ezzel az akvariummal sajnos tovabbra is csak a baj van :D

A fonal algat sajnos sokadik nekifutasra se sikerult elpusztitani. A novenyek latszolag rendben vannak de blackoutok utan ujra es ujra visszajon a fonal.
Latszolag foleg ott ahol eros flow van, kozvetlenul a befolyo alatt es kozvetlenul szemben vele. Valami biztosan nincs rendben mert elpusztult jonehany Oto most talan mar csak 5 darab van es a golden bee alomany is megfelezodott. Szerrencsere a garnelak mar nekilattak a szaporodasnak, talan tobb lany alatt is peteket latunk.

Szoval osszessegeben keseredes ez a scape. Nagyon tetszenek a pafranyok es mohak, de a fonal a start ota kiuzhetetlen. Siman lehet hogy valami a taptalajban nem stimmelt, mivel kerult bele egy kis viragfold es osmocote is. Bar ugy erzem ezek mar ki kellett volna menjenek ennyi ido alatt. Cseppteszttel semmi rendelleneset nem sikerult felderiteni. Mertunk vasat nitratot, foszfatot, kemenyseget CO2-t latszolag minden rendben.

Az uj GA algavideo alapjan probaltam a CO2 vel jatszani de oszinten nem sok javulast latok egy picit novelt beoldassal sem. A viz homerseklete 22 fokra van belove a futovel. Sajnos a lakas estenkent siman lemegy ez ala. Ott meg mar kezdenek aggodni a halakert. Tudom hogy kibirjak. De megis csak talan jobb ha a dokumentalt parametereken belul maradunk.

Egyebkent ahogy latjatok a 3 fele novenybol karpit erdekesen alakult. Ahol van feny ott a HC mindent elnyom szepen lassan, az eleocharis egyre ritkasabb a marsilea pedig foleg az arnyekban tudott elterjedni, szerintem klasszul nez ki, bar kicsit kaoszosan fest.

IMG_20201212_205125.jpg
 
Én is ugyanezzel küzdök. Ha meglelem a megoldást szólok.
Elvileg ha a fény/táp/CO2 hármas egymáshoz képest arányban van és jó a szűrés plusz megkapja az akvárium a megfelelő karbantartást, akkor nem lehet fonal. Én mostanában egy használt külső szűrővel szoktam a pórszívózásokat megejteni. Csak perlon van benne és így sokkal hosszabban tudok dolgozni, mint egy feles vízcsere alkalmával. Sőt a nyírásokat is így csinálom, így nem marad semmi levágott növénydarab az akváriumban, ami később bomlani tudna.
 
Én is ugyanezzel küzdök. Ha meglelem a megoldást szólok.
Elvileg ha a fény/táp/CO2 hármas egymáshoz képest arányban van és jó a szűrés plusz megkapja az akvárium a megfelelő karbantartást, akkor nem lehet fonal. Én mostanában egy használt külső szűrővel szoktam a pórszívózásokat megejteni. Csak perlon van benne és így sokkal hosszabban tudok dolgozni, mint egy feles vízcsere alkalmával. Sőt a nyírásokat is így csinálom, így nem marad semmi levágott növénydarab az akváriumban, ami később bomlani tudna.
Uh ez de jó ötlet! Ki is fogom próbálni. 🙂
 
Én is szintén ezzel a nyamvadt fonallal küzdök sikertelenül, pedig már mindent kipróbálta. Nincs sok, de engem idegesit. Elvileg a fonal könnyen leküzdhető alga, gyakorlatilag más a helyzet..
 
IMG_20210107_193129.jpg

Most kicsit szomoruan nez ki levagtam a rotalat hatulrol hogy kicsit surusodjon. Ahogy latszik is a fonal nem akar eltunni.
Kicsit suritettem a vizcseren, most heti kettot csinalok es bekoltoztettem 3 pandacsikot, mert allitolag szeretik ezt a szalas borzalmat. Nagyon klasszak, epp csak borzalmasan dragak, de szuletesnapi ajandekkent elmennek :D
A vilagitast mar 25%on hasznalom. Itt is elkezdtem egy kis KP04-et adagolni es attettem a befolyot hatra, hatha a masik iranyban jobban mukodik az aramlas. Nem mondom sokszor megfordul a fejemben hogy ujra kene kezdeni, de egyelore probalkozom meg par honapig.
 
Tavolrol tovabbra is remekul nez ki, de sajnos kozelrol latszik a sok fonal. Csinaltam egy nagy porszivozas-szurotisztitas kombot valamint lesotetittettem az ablak feloli oldalt alufoliaval.
A GoldenBee garnelaink ugy nez ki sokasodtak, neha halalok par apro feher rakot es a pandacsikok tovabbra is vezetik a csaladi nepszerusegi versenyt :)


IMG_20210126_181530.jpg
 
Azért amennyit csak tudsz hurkapálcával/fogkefével/stb. szedd ki a fonal nagyját, úgy hamarabb eljutsz a kívánt eredményhez. ;)
 
Hali,
megosztom Veled, hogy nekem mi sikerült, mivel fonalalgával én is rendkívül küzdöttem.

Vettem 3 db farokfoltos fonalalgázót gondolván majd azok elintézik, ám nem kellett nekik....aztán valahol olvastam hogy csak akkor eszik meg amikor még rövid mivel a 3+ cm-es fonalat nem kedvelik.

Ezért a heti takarítás és víz csere előtt fogtam a kis kertész ollómat és amennyire rövidre csak lehetett levágtam a dekorációról - a növények fertőzött leveleit levágtam, az üvegről lekapartam. Így az eddigi hosszú fonalak helyett lett sok sok apró - természetesen ami leesett kiporszívóztam :)

A sok apró fonalalgát meg vígan lelegelték a halak. Lekopogom valahol, de azóta nem tértek vissza.

Ui. Nagyon bejön az Öreg-erdőd :)
 
Azért amennyit csak tudsz hurkapálcával/fogkefével/stb. szedd ki a fonal nagyját, úgy hamarabb eljutsz a kívánt eredményhez. ;)
Minden nap kiszedek egy nagyobb csomot belole, a vizcserekkel pedig szinten igyekszem leszedni amit erek. De nyilvan lehetne jobban, es hogy mostanra elegge kilazultak az agak igazabol lehet hogy ki is szedem oket takaritani. Kovi vizcserenel probalok kicsit alaposabb lenni XD
 
Hali,
megosztom Veled, hogy nekem mi sikerült, mivel fonalalgával én is rendkívül küzdöttem.

Vettem 3 db farokfoltos fonalalgázót gondolván majd azok elintézik, ám nem kellett nekik....aztán valahol olvastam hogy csak akkor eszik meg amikor még rövid mivel a 3+ cm-es fonalat nem kedvelik.

Ezért a heti takarítás és víz csere előtt fogtam a kis kertész ollómat és amennyire rövidre csak lehetett levágtam a dekorációról - a növények fertőzött leveleit levágtam, az üvegről lekapartam. Így az eddigi hosszú fonalak helyett lett sok sok apró - természetesen ami leesett kiporszívóztam :)

A sok apró fonalalgát meg vígan lelegelték a halak. Lekopogom valahol, de azóta nem tértek vissza.

Ui. Nagyon bejön az Öreg-erdőd :)
Koszonom a tippet, kovetkezo vizcserenel megprobalom alaposan levagdosni, lekefelni. Remelem nekem is bejon.
 
IMG_20210213_170843.jpgIMG_20210213_171106.jpgIMG_20210213_170618.jpg


IMG_20210214_181802.jpg

Szoval ahogy talan a kepen is latszik kicsit vegyes a kep ezzel az akvariummal. Egyreszt a allatok es a vizparameterek nagyon rendben vannak :D
A Pandak ugy tunik nagyon jol erzik magukat (van mit enni :D) A Golden Bee allomany pedig ugy tunik megduplazodott, rengeteg apro es kozepes uj rakunk van.
Sajnos az algahelyzet annak ellenere hogy heti ket vizcseret csinalok es minden nap kiszedem az alga nagyjat, valamint probalom 2-3 ml excellel lefujkalni az epp aktualisan legrosszabb reszeket, valahogy nem akar jobb lenni. Szoval most csinalunk meg egy kor Blackoutot 1 het - 5 nap... majd meglatjuk hogy birom. Aztan ha ez se jon be, muszaj lesz ujraepiteni az akvariumot.
 

Mindenki tulelte a sotet kezelest. Sajnos reszben az alga is, szoval egyelore a crepidomanes-t amin a leg sulyosabb a fonal, kulon vodorben kezelem. Egyebkent jol nez ki a scape. Nonek az allatok, viragzik a Buce. Azt hiszem a foszfor adagolason kicsit allitok. Mostantol konstans minden nap kap az akvarium foszfatot es Nitrogen't is. Hatha ez lesz a titka.
 

Mindenki tulelte a sotet kezelest. Sajnos reszben az alga is, szoval egyelore a crepidomanes-t amin a leg sulyosabb a fonal, kulon vodorben kezelem. Egyebkent jol nez ki a scape. Nonek az allatok, viragzik a Buce. Azt hiszem a foszfor adagolason kicsit allitok. Mostantol konstans minden nap kap az akvarium foszfatot es Nitrogen't is. Hatha ez lesz a titka.
Nálam a foszfát csökkentése volt a kulcs úgy látom. Vízcsere után kap 2ml-t egy hétre és minden másnap 1ml Nitrátot amiben van Kálium is. Bo nélkül sikerült visszaszorítani úgy hogy már csak itt ott van.
 
Nálam a foszfát csökkentése volt a kulcs úgy látom. Vízcsere után kap 2ml-t egy hétre és minden másnap 1ml Nitrátot amiben van Kálium is. Bo nélkül sikerült visszaszorítani úgy hogy már csak itt ott van.
Nalam volt hogy egyaltalan nem volt foszfat. ADA stilusban, csak a halkajabol kerult az akvariumba es ugyan ugy nott ez a mocsok. Mondjuk lehet hogy tul alaposan etetek.
 
IMG_20210307_192138.jpg

Nos utolsó nagy nekifutás. Mindent kiszedtem és lenyirtam. Remélem így jobb eséllyel indulunk a fonal alga ellen. Takarítással cseréltem üveg ki be folyót, mintha ezekkel jobb lenne az áramlás. Hosszában végig jönnek a buborékok. Az állatok nem örültek de talán megbekelnek :)
 
Back
Oldal tetejére