• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

SAM_3907.png

Lassan egy honapja szamoltam be az esemenyekrol. Szerencsere kicsit vidamabb a helyzet mint az utobbi idoben volt ezzel az akvariummal.
Utolso otleteim a kovetkezoek voltak:
  1. Csak minimalis etetes garnelak, otok, pandak maximum annyit kapnak amennyi alahullik a tobbiek kajajabol es az o adasgjukat is megvagtam, szoval nem nagyon hagynak semmit.
  2. a legtobb agat kiszedtem nagyon nem birtam veluk, a mohaba feszkelt szoros alga elpusztithatatlannak bizonyult, talan ha minden rendben lesz megprobalkozom veluk ujra
  3. ujra beuzemeltem a barkacs twinstart (12v tapegyseg, wifis timer, chihiros doctor elektroda) napi kb egy orara szepen eloszva a nap folyaman.
  4. blackout, eloszor 5 majd 3 nap pihi utan 3 nap alufolia alatt.
  5. egy black mollit befogadtunk az anyosek akvariumabol, hatha o nagyobb affinitast mutat a szalas algakra mint a tobbiek
  6. Tapozas leg lean-ebb ADA stilusu no nitrogen, no foszfor.
Hogy mi segitett vegul nehez lenne megmondani, de ugy tunik javult a helyzet, alga mar csak par levelen van ott is tovig ragva :D Tervezek meg nehany Galaxy razborat aztan ha par heten belul meg mindig jol all az alga helyzet teszek vissza par nagyobb agat.

 
Vegre elegedett vagyok az akvariummal. Nagyon szepen no minden, tettunk meg 8 Galaxy-t es 2 Panda csikot bele. Heti 50+% vizcsere Dennerle Bee salt + RO viz, sok etetes (fagyasztott cyclops, hikari micro pellets ).
A molli az elso par napot kiveve abbahagyta az alga evest, szoval elengedtuk a kezet, visszament anyosekhoz.

Szoval a jelenlegi nevsor:
16 Galaxy razbora
3 Otocinclus
5 Panda csik
6 ~ Amano
5 Suncsiga
20+ Golden Bee Garnela (bar mostanaban nem nagyon jonnek elo, lehet nincsenek mar ennyien)

TDS ~ 180
Tovabbra is hasznaljuk a DIY ikercsillagot, kb egy orat naponta 10 perces bontasban, lassan lehet kiprobaljuk milyen nelkule, kicsit felek, hogy a rakok nem szeretik.
Szinte minden klasszabb noveny @Luigi13 ektol jott egy ev alatt nagyon szepen kikupalodtak

Fontosabbak
Crepidomanes cf. malabaricum - par hajtast hoztam, hatalmas es nagyon klasszul nez ki
Bucek - meg se probalom megfejteni, talan rainbow, dennerle narrow leaf, wavy green.... nagyon szepen beindultak miutan megszabadultunk az algatol
Java Fern - Narrow, Thor's hammer, sp
Az eloter erdekesen alakult. Ha visszanezitek ugy terveztem hogy 3 eloternovenyt teszek egy helyre, es hagyom oket leharcolni. :D
Rendezoi jobb oldalon a Eleocharis a. mini es Marsilea hirsuta boldogult Cuba nem maradt egyaltalan mig a baloladalon Marsilea es Eleocharis maradt erosen.
Kozepen pedig foleg korall moha Eleocharis Crypto parva es Montecarlo maradt meg. A korallmoha megdobbentoen jol no ahhoz kepest milyen nehezen indult be.
 
Valóban döbbenetes a fejlődés!
Nekem egyedül a bal oldalon lévő microsorum bokor túl sok, de biztos van, akinek meg épp ez tetszik.
Az én szívemnek a kis verticillata kalapocskák a legkedvesebbek!:love:

Ahol pedig 16 galaxy bandázik, ott ne csodálkozz, hogy a garnélák inkább visszahúzódnak a biztonságos dzsungel mélyére.😉
 
A homokos rész szintén kivirít a fehér színével, oda valami barnásabb homok illene, esetleg ADA gravel. Ezt tisztán tartani sem lehet kis munka.
Bár, van aki szereti a kihívásokat.
 
Valóban döbbenetes a fejlődés!
Nekem egyedül a bal oldalon lévő microsorum bokor túl sok, de biztos van, akinek meg épp ez tetszik.
Az én szívemnek a kis verticillata kalapocskák a legkedvesebbek!:love:

Ahol pedig 16 galaxy bandázik, ott ne csodálkozz, hogy a garnélák inkább visszahúzódnak a biztonságos dzsungel mélyére.😉
A microsorum tenyleg kicsit fura. :D Valahova tenni kellett, lehet kicsit lejjebb kerul.
A verticillata kesoi elem, kb ket hete ultettem az egyik wabibol szedtem ki negy levelnyit. Remelem kicsit elkanaszodik ott a jobb szelen.
Es igen jogos, a feher kicsit sok, de amikor vasaroltam hozza epp nagy hiany volt a normalisabb szinu homokokbol, szoval ha eljon az ido, kiporszivozok aztan megnezhetjuk sotetebb arnyalatban.
 
Csinaltunk ma este egy nagyobb foto sessiont.
Ma ket hete kiserletezunk. Probalok nagyon sokat tesztelni, de vizcseret nem csinalok, ami elparolog visszapotlom RO vizzel. Eddig nem latszik hogy barmi nagyon feldusulna, bar ADA tragyazas mellett maximum a kalium lehetne tul sok. Zold pont alga azert elojott kicsit jobban mint altalaban szokott.


PXL_20210509_182738610.MP.jpg

Probalkoztunk feher es fekete hatterrel, azt hiszem a fekete talan jobban nez ki egy cseppet, de mit gondoltok?

PXL_20210509_184054590.MP.jpg
PXL_20210509_182840320.jpg

Kozben szerelem van a levegoben :D
Vegre lattunk petes garnelakat ebbol a klassz Golden Bee-bol is. Az elejen voltak babak, de 21-22 fokon nem nagyon erolkodtek eddig.

PXL_20210509_183651190.jpg

PXL_20210509_151245904.jpg

Megprobalkoztam egy joghurtospoharral es egy csomo fiscidens mohaval szerelem szobat csinalni a Galaxiknak. Egy nap utan meg kellett neznem, es ezt a ket gyongyot talaltam az aljan. Emellett brutal mennyisegu apro rakot, ferget is. Nagyon meglepett mennyi mindent tartunk. Sajnos van nem keves planaria is talajban annak ellenere hogy nyaron egyszer kezeltem mar az akvariumot no-planariaval. Egyelore nem aggodom tul es nem szeretnem ujra kezelni, feltem a csigakat.

PXL_20210509_103255685.jpg

A tojasok pedig ebbe a szuloszobaba kerultek a masik akvarium oldalan. Hogy ne kelljen legpumpaval mukodtetni, egy levegocsovet dugtam a spinnpipeba es az viszi a vizet a petekhez :) Nagyon orulok hogy sikerult csondesen meguszni ezt a kalandot.

IMG_20210509_210031.jpgIMG_20210509_210020.jpg
 
Csinaltunk ma este egy nagyobb foto sessiont.
Ma ket hete kiserletezunk. Probalok nagyon sokat tesztelni, de vizcseret nem csinalok, ami elparolog visszapotlom RO vizzel. Eddig nem latszik hogy barmi nagyon feldusulna, bar ADA tragyazas mellett maximum a kalium lehetne tul sok. Zold pont alga azert elojott kicsit jobban mint altalaban szokott.


View attachment 147887

Probalkoztunk feher es fekete hatterrel, azt hiszem a fekete talan jobban nez ki egy cseppet, de mit gondoltok?

View attachment 147888
View attachment 147890

Kozben szerelem van a levegoben :D
Vegre lattunk petes garnelakat ebbol a klassz Golden Bee-bol is. Az elejen voltak babak, de 21-22 fokon nem nagyon erolkodtek eddig.

View attachment 147889

View attachment 147892

Megprobalkoztam egy joghurtospoharral es egy csomo fiscidens mohaval szerelem szobat csinalni a Galaxiknak. Egy nap utan meg kellett neznem, es ezt a ket gyongyot talaltam az aljan. Emellett brutal mennyisegu apro rakot, ferget is. Nagyon meglepett mennyi mindent tartunk. Sajnos van nem keves planaria is talajban annak ellenere hogy nyaron egyszer kezeltem mar az akvariumot no-planariaval. Egyelore nem aggodom tul es nem szeretnem ujra kezelni, feltem a csigakat.

View attachment 147893

A tojasok pedig ebbe a szuloszobaba kerultek a masik akvarium oldalan. Hogy ne kelljen legpumpaval mukodtetni, egy levegocsovet dugtam a spinnpipeba es az viszi a vizet a petekhez :) Nagyon orulok hogy sikerult csondesen meguszni ezt a kalandot.

View attachment 147894View attachment 147895
Ha fehér háttérrel is ilyen szép az akva, ( márpedig ilyen ) akkor: fehér.
 
Csinaltunk ma este egy nagyobb foto sessiont.
Ma ket hete kiserletezunk. Probalok nagyon sokat tesztelni, de vizcseret nem csinalok, ami elparolog visszapotlom RO vizzel. Eddig nem latszik hogy barmi nagyon feldusulna, bar ADA tragyazas mellett maximum a kalium lehetne tul sok. Zold pont alga azert elojott kicsit jobban mint altalaban szokott.


View attachment 147887

Probalkoztunk feher es fekete hatterrel, azt hiszem a fekete talan jobban nez ki egy cseppet, de mit gondoltok?

View attachment 147888
View attachment 147890

Kozben szerelem van a levegoben :D
Vegre lattunk petes garnelakat ebbol a klassz Golden Bee-bol is. Az elejen voltak babak, de 21-22 fokon nem nagyon erolkodtek eddig.

View attachment 147889

View attachment 147892

Megprobalkoztam egy joghurtospoharral es egy csomo fiscidens mohaval szerelem szobat csinalni a Galaxiknak. Egy nap utan meg kellett neznem, es ezt a ket gyongyot talaltam az aljan. Emellett brutal mennyisegu apro rakot, ferget is. Nagyon meglepett mennyi mindent tartunk. Sajnos van nem keves planaria is talajban annak ellenere hogy nyaron egyszer kezeltem mar az akvariumot no-planariaval. Egyelore nem aggodom tul es nem szeretnem ujra kezelni, feltem a csigakat.

View attachment 147893

A tojasok pedig ebbe a szuloszobaba kerultek a masik akvarium oldalan. Hogy ne kelljen legpumpaval mukodtetni, egy levegocsovet dugtam a spinnpipeba es az viszi a vizet a petekhez :) Nagyon orulok hogy sikerult csondesen meguszni ezt a kalandot.

View attachment 147894View attachment 147895
Szia!

Ivadékok ficánkolnak már a kis medencéjükben?
 
Ahogy latjatok mostanra kicsit elszabadult a dzsungel, vagni kell a rotalat, egyelore elvezem de lassan kimaszik rankgyujtja a lakast.
Vegul ugy dontottunk, hogy lekezeljuk az akvariumot no-planariaval. A csigakat evakualtam a masik akvariumba, kiszedtem a purigent es adtam nekik. 3 Nap utan nem igazan maradt nyomuk se, ugyhogy nagy vizcsere, ket nap aktiv szen es azt hiszem tul vagyunk rajta.
A nagy vizcsere viszont kivaltott valamit a pandakbol, nagyon bujkalosak lettek es locskoljak a vizet. Felek szokni probalnak, valamint szokatlanul keresik egymas tarsasagat, foleg a szuro ki es befolyo kornyeken. Remelem nem esett bajuk.
A Galaxy tenyesztes kicsit nyogvenyelosen alakul 8 ikrabol 3-4 kelt de vegul csak ketto maradt az a ketto eleg szepen no, mar hatalamas mintegy 4 mm hosszuak.
Folyekony artemiaval, repashivel es nagyon apro nanotappal etetjuk oket. Talan a kovetkezo korben nagyobb sikerrel jarunk.
IMG_20210524_161016.jpg
 
A coryk a nagy vízcserétől indultak be. Nem szöknek, hancúroznak.
A szűrőknél, nagyobb levelű növényekre ragasztják az ikrákat.
Ha óvatosan begyűjtitek őket, a kis galaxykkal együtt belőlük is felnevelhettek egy csapatot.😉
Sok sikert hozzájuk!
 
A coryk a nagy vízcserétől indultak be. Nem szöknek, hancúroznak.
A szűrőknél, nagyobb levelű növényekre ragasztják az ikrákat.
Ha óvatosan begyűjtitek őket, a kis galaxykkal együtt belőlük is felnevelhettek egy csapatot.😉
Sok sikert hozzájuk!
Ok most pandacsikok, bocs nem voltam egyertelmu, es igen en is ebben remenykedem. De egyelore nem talaltam ikrakat, es ahogy olvasgattam, masnak se nagyon jott ossze a foksagban szaporitas eddig, magyarul nem igazan tudjuk hol kell mit keresni.
 
Back
Oldal tetejére