• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

Szepen robog tovabb a projekt.

Sajnos a fonal alga visszajott az idosebb leveleken mohakon. Hiaba ugy nez ki tenyleg a problema okat kene megszuntetni. Igy komoly lepesre szantam el magam es sok ev utan vettem egy teszt csomagot.
ADA tapokat hasznalunk, de a taptalaj sajat nem ADA verzio - mivel akkor epp nem lehetett kapni Powersandet - es az amazonia talaj is ujrahasznalt, szoval nem egeszen az amit a nagykonyvben megirtak.
Teszeltunk Ammoniat, Nitratot, foszfatot, PH-t es kemenyseget. A tapanyagok szintje gyakorlatilag kimutathatatlan (Mivel nem hittem a szememnek, kiprobaltam higitott tapokkal azokon remekul mukodik a teszt) a pH es a kemenyseg szuper (6.8 es 4NK) szoval arra jutottam hogy valami amit nem merek foloslegben lehet es keves hozza a makro hogy kimeritse ezert jut belole az alganak. Elso szamu gyanusitott a vas, de vas tesztet egyelore nem vettem. Nekem a kovetkezo logikus lepes hogy a makro adagokat emelem igy talan elfogy a feleslegben levo egyeb tapanyag. Mivel ADA tapokban nincs foszfat ezert visszatertem a GA-s tapokhoz eleg konzervativan 1.5 ml mikro es makro kerul a 64 literes akvariumba (talan szurovel egyutt megvan 60 liter viz benne igy 0.5ml/20l). Most figyelem a fejlemenyeket es remenykedek hogy javul, ha vannak tippek ne kimeljetek. :)

IMG_20201027_190250.jpg

Az algas mizeria mellett bekerult 10db Snow White/Golden bee garnela az akvariumba. Elso caridina garnelank, szoval szurkoljatok.

IMG_20201031_112252.jpg
 
Olvastam egy cikket miszerint egesz konnyu oket szaporitani... csak lagy viz es sok eves kell hozza. Igy most hogy egyelore egyedul vannak, gondoltam megprobalkozom vele. Elso lepeskent kiegeszito kajat kerestem hozzajuk. A forrazott spenotot kis tetovazas utan imadtak. Majd a cukkinivel is probalkoztam ezt talan meg jobban szeretik. emellett babahalaknak valo folyekony artemiat csepegtetek nekik amit amint leulepszik a levelekrol fel tudnak szivogatni. Nagyon kivancsi vagyok mire jutok veluk. Ez a csapat az eddigiekhez kepest sokkal jobban eszik, GA batch koszonet ertuk, bar nem hinnem hogy tenyesztett joszagok, valoszinuleg csak szerencsem volt veluk. De most szepen kerekednek a pocakok :)
Sikerült a gyermekáldás végül, vagy csak kihasználták az all you can eat szolgáltatásod? :)
 
Sikerült a gyermekáldás végül, vagy csak kihasználták az all you can eat szolgáltatásod? :)
A gyermekaldas szerintem sikerult, tobbszor talaltam egy egy ivadekot, de sajnos egyelore nem maradnak meg. Lehet kene hozza egy masik akvarium amiben nincs akkora sodras es lakotarsak akik kajanak nezik az ifjusagot.
 
Szepen robog tovabb a projekt.

Sajnos a fonal alga visszajott az idosebb leveleken mohakon. Hiaba ugy nez ki tenyleg a problema okat kene megszuntetni. Igy komoly lepesre szantam el magam es sok ev utan vettem egy teszt csomagot.
ADA tapokat hasznalunk, de a taptalaj sajat nem ADA verzio - mivel akkor epp nem lehetett kapni Powersandet - es az amazonia talaj is ujrahasznalt, szoval nem egeszen az amit a nagykonyvben megirtak.
Teszeltunk Ammoniat, Nitratot, foszfatot, PH-t es kemenyseget. A tapanyagok szintje gyakorlatilag kimutathatatlan (Mivel nem hittem a szememnek, kiprobaltam higitott tapokkal azokon remekul mukodik a teszt) a pH es a kemenyseg szuper (6.8 es 4NK) szoval arra jutottam hogy valami amit nem merek foloslegben lehet es keves hozza a makro hogy kimeritse ezert jut belole az alganak. Elso szamu gyanusitott a vas, de vas tesztet egyelore nem vettem. Nekem a kovetkezo logikus lepes hogy a makro adagokat emelem igy talan elfogy a feleslegben levo egyeb tapanyag. Mivel ADA tapokban nincs foszfat ezert visszatertem a GA-s tapokhoz eleg konzervativan 1.5 ml mikro es makro kerul a 64 literes akvariumba (talan szurovel egyutt megvan 60 liter viz benne igy 0.5ml/20l). Most figyelem a fejlemenyeket es remenykedek hogy javul, ha vannak tippek ne kimeljetek. :)

View attachment 97699

Az algas mizeria mellett bekerult 10db Snow White/Golden bee garnela az akvariumba. Elso caridina garnelank, szoval szurkoljatok.

View attachment 97700

Nekem a kovetkezo logikus lepes hogy a makro adagokat emelem igy talan elfogy a feleslegben levo egyeb tapanyag. Mivel ADA tapokban nincs foszfat ezert visszatertem a GA-s tapokhoz eleg konzervativan 1.5 ml mikro es makro kerul a 64 literes akvariumb
Túladagoltam a microt és jött az ecset. Visszavettem a microt, az ecset kopik, erre itt-ott a fonál algesz garázdálkodik.
Lehet egy hétre felhagyok az excel adagolással, kíváncsi leszek a történésre.
 
Túladagoltam a microt és jött az ecset. Visszavettem a microt, az ecset kopik, erre itt-ott a fonál algesz garázdálkodik.
Lehet egy hétre felhagyok az excel adagolással, kíváncsi leszek a történésre.
no igen most ez a jatek megy nalam is. Sajnos ugy tunik nincs mit tenni ki kell kiserletezni, vagy megunni es ujrakezdeni :D
 
Nos kicsit ujitottunk. Betettem egy fekete fotokartont hatternek. Nekem egyelore tetszik, de meg jatszom kicsit a light screen gondolataval is.
Alga fronton egyelore nincs nagy elorelepes, de ugy dontottem akar a harcsak karara is igyekszem kieheztetni az 5 amanot ami az akvariumban van. Ha nem jon be teszunk meg bele parat.
A jobb oldalon elkezdtem kicsit tisztogatni, kikerult egy nagyobb pafrany es egy redmoor fa pont amit @mmccannon meg is kopkodott, mert nagyon derekszoges volt. Szerintem jobban nez ki nelkule, de lehet meg a kovet is kiszedem jobb oldalrol, hogy kicsit szellosebb legyen a layout.
Az uj garnelak egyelore elnek es virulnak, az elso vedlesen lassan mindegyik tulvan, remelem lassan belekezdenek a szaporodasba.
Hal ivadekot latunk szinte minden heten, de ugy nez ki nem maradnak meg, ezert ugy dontottem beszerzek egy akasztos szuloszobat :D hetek kerdese es megjon, aztan belekezdek a szaporitasba.



IMG_20201110_183101.jpg
 
Lehet, az ivadékok a skimmerben végzik szegények, mert nálam eleinte a felszín közelében a növények tetején bújkáltak.
Én reggelente egy szilikon levegőcsővel szívtam le őket, aztán mentek a garnélásba, amíg felcseperedtek, aztán irány vissza a nagyokhoz.
Szép, dús dzsungelt alkottál. Most talán egy csöppet nagy az össze-visszaság, de ha kicsit megfazonírozod, őrült pofás lesz.👍🏻
 
Lehet, az ivadékok a skimmerben végzik szegények, mert nálam eleinte a felszín közelében a növények tetején bújkáltak.
Én reggelente egy szilikon levegőcsővel szívtam le őket, aztán mentek a garnélásba, amíg felcseperedtek, aztán irány vissza a nagyokhoz.
Szép, dús dzsungelt alkottál. Most talán egy csöppet nagy az össze-visszaság, de ha kicsit megfazonírozod, őrült pofás lesz.👍🏻
Konnyen lehet, megprobalom skimmer nelkul egy hetre hatha :)
Es valoban eleg kaoszos, botok mindenfele, osszefolyo zoldseggel. szoval egy alapos nyiras mar kinez a mohanak is. Jovo heten elszanom magam.
 
Konnyen lehet, megprobalom skimmer nelkul egy hetre hatha :)
Es valoban eleg kaoszos, botok mindenfele, osszefolyo zoldseggel. szoval egy alapos nyiras mar kinez a mohanak is. Jovo heten elszanom magam.
Én vágtam a skimmerbe egy szivacskarikát. Nálam ott kotorásztak jobban mint a lenti szívóágnál.
Hétvégén szűrőt ganajozok, kíváncsi leszek. 😀
 
Én vágtam a skimmerbe egy szivacskarikát. Nálam ott kotorásztak jobban mint a lenti szívóágnál.
Hétvégén szűrőt ganajozok, kíváncsi leszek. 😀
Garnelakert nem aggodok, ok megmaradnak a szuroben is, de halakat meg nem talaltam elve a szuroben.
 
3 nap blackout utan a legtobb fonal eltunt, de azert meg akad itt ott. Lehet lesz masodik felvonas. Jelenleg 4 oraval uzemel a vilagitas par napig aztan elkezdem emelni, ha jol nez ki.
A hatso stemeket kicsit megnyirtam es a szebbeket visszaultettem. Minden allat jol erzi magat nekem egyere jobban tetszik is a scape. Talan a mohakat fogom kicsit meg megnyirni hetvegen.

IMG_20201118_204026.jpg
 
3 nap blackout utan a legtobb fonal eltunt, de azert meg akad itt ott. Lehet lesz masodik felvonas. Jelenleg 4 oraval uzemel a vilagitas par napig aztan elkezdem emelni, ha jol nez ki.
A hatso stemeket kicsit megnyirtam es a szebbeket visszaultettem. Minden allat jol erzi magat nekem egyere jobban tetszik is a scape. Talan a mohakat fogom kicsit meg megnyirni hetvegen.

View attachment 98139
Lehet nekem is az lesz a vége. Egy gyerek pulcsit meglehetne kötni belőle annyi van.
Holnap egy nagy vízcsere, szűrőpucc és meglehet hogy letakarom 3 napra.
Szép a vizesblokkod amúgy. 😁
 
Lehet nekem is az lesz a vége. Egy gyerek pulcsit meglehetne kötni belőle annyi van.
Holnap egy nagy vízcsere, szűrőpucc és meglehet hogy letakarom 3 napra.
Szép a vizesblokkod amúgy. 😁

En csinaltam egy etetest, aztan nagyobb vizcsere aztan az egeszet befoliaztam :D es betettem mellejuk egy pici levegopumpat, adtam az akvariumnak egy kis excelt es 3 nap pihi. Tom Barr postot olvastam blackoutrol aszerint probalom csinalni. Meglepoen jol mukodik, de szerintem a fonal algaval mukodik legkevesbe. Valahogy ennek tobb tartaleka van mint minden masnak. Nalam meg az ecset is elpusztult ennyi sotettol. de a fonal valahogy mindig visszajon.
 
Igen törekvő fajta lehet. Nekem még ennyi nem volt. Max pár szál. De most rengeteg lett. Arra kéne rájönni mitől van, és itt kezdődik a neheze. 😀
Ő légpumpám nincs, érdemes beszerezni egyet szerinted?
 
En csinaltam egy etetest, aztan nagyobb vizcsere aztan az egeszet befoliaztam :D es betettem mellejuk egy pici levegopumpat, adtam az akvariumnak egy kis excelt es 3 nap pihi. Tom Barr postot olvastam blackoutrol aszerint probalom csinalni. Meglepoen jol mukodik, de szerintem a fonal algaval mukodik legkevesbe. Valahogy ennek tobb tartaleka van mint minden masnak. Nalam meg az ecset is elpusztult ennyi sotettol. de a fonal valahogy mindig visszajon.
A mohákat is alaposan megtépném, mert abban is szeret megtelepedni a fonal. ;)
 
Igen törekvő fajta lehet. Nekem még ennyi nem volt. Max pár szál. De most rengeteg lett. Arra kéne rájönni mitől van, és itt kezdődik a neheze. 😀
Ő légpumpám nincs, érdemes beszerezni egyet szerinted?
Nem hiszem hogy normálisan mozgó felszín mellett muszáj, de én nyugodtabb vagyok. Máshoz is jó később, pl sorak kelteteshez
 
Back
Oldal tetejére