• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nigrolandia 200 liter

Re: Nigrolanidia 200 liter

:lolno: Basszuskulcs, én ezt látom magam előtt... Azt azért megsúghatnád, hogy a "festményes trükköt" hogy csináltad.
Grat a helyezéshez is. :)
 
Re: Nigrolanidia 200 liter

oRphEus said:
Nigro said:
Mivel az üvegen tükröződött az ablakból odaszűrődő nappali fény, ezért időzítőre állítottam a fényképezőt és a hátamra vetett pokróccal - mint Batman - széttárt karokkal vártam a gép csattanását... :D
Szerencsére nem látott senki.
:lol: :lol: :lol:

+1 :lol:
 
Re: Nigrolanidia 200 liter

Gratulálok, igazán gyönyörű lett, nem is értem, miért sorolták ennyire vissza. Tán összerúgtátok a port Karennel meg Andreaval? ;)
Nigro said:
... hátamra vetett pokróccal - mint Batman - széttárt karokkal vártam a gép csattanását... :D
Szerencsére nem látott senki.
Mondjuk én tuti gatyában csináltam volna :D
 
Rájöttem, hogy a szűrő(nagy)takarítás a legnagyobb nyűg az akváriumomban. :evil:
Amikor frankón kitaláltam a helyét, ezt nem gondoltam végig. Addig, hogy a szűrőt kiveszem, azzal semmi gond nincs, tehát a havi másfélhavi szűrő átmosással nincs gond.
Azonban, ha már a csöveket és az üveget is takarítani akarom, akkor egy 2 órás procedúra elé nézek... :?

66.jpg


Húzom halasztom is emiatt ezt. Kb. fél évente azonban már nagyon muszáj megcsinálni. Ilyenkor nem elég, hogy a legnagyobb odafigyeléssel is eláztatom a lakást, de ki-be sakkozni a csöveket a fal és az akvárium közt... hát nem egy leányálom.
Nah, most hogy kiírtam magamból, már nem is vagyok olyan ideges :) Remélem mások okulnak a hibámból :roll:
 
Utoljára módosított:
Pont tegnap csináltam én is egy szűrő nagytakarítást. Valóbban macera pedig nekem teljesen nyitott az aki. Ettől függetlenül vagy másfél órát elvoltam vele. De megérte mert most sokkal erősebb az áramlás. Nem semmi dzsuva lehetett benne.... :mrgreen:
 
Ati inkább azt mond meg mikor cseréljuk már le az akid? ;)

Tényleg elég szerencsétlen helyen vannak a csövek. Ráadásul körbezárva fallal, nagyon nem is értem hogy tudod kilegózni onnan.
 
Szerintem a csövekkel együtt történő tisztítás másfél órája standard időnek mondható.Hála párom ezirányú mániájának(miszerint semmi bútort nem nyomkodunk passzentosan a falnak)így nekem is van bőven hely a csövek kiszedésére.Mégis egy fél délelőtt,mire a tisztítással(hozzátartozó kötelező fürdőszoba takarítással)végzek.
Már csak azt nem tudom,hogy a fél órás baktérium túlélési ciklussal mi van. :eh: Eddig nekem nem sikerült ennyi idő alatt a pitstop. :cool:
 
zsotyi said:
Szerintem a csövekkel együtt történő tisztítás másfél órája standard időnek mondható.Hála párom ezirányú mániájának(miszerint semmi bútort nem nyomkodunk passzentosan a falnak)így nekem is van bőven hely a csövek kiszedésére.Mégis egy fél délelőtt,mire a tisztítással(hozzátartozó kötelező fürdőszoba takarítással)végzek.
Már csak azt nem tudom,hogy a fél órás baktérium túlélési ciklussal mi van. :eh: Eddig nekem nem sikerült ennyi idő alatt a pitstop. :cool:
Kicsit OFF De az segítene a pont az ilyen hosszú ideig elnyúló szűrőtakarításnál ha a szűrőanyagos kosarakat a takarítás alatt egy vödörben levegőztető társaságában tartanánk? :idea: Mert valamennyire mozgatja a vizet és biztosítja az oxigént a baciknak...vagy nem jó ötlet :?:
 
Annyira nem is hangzik rosszul. Szerintem lenne értelme ,de kíváncsi lennék hozzáértők véleményére is.
 
A hosszabb ideig tartó karbantartásoknál jó megoldás, ha a szűrőt kivesszük, kiöntjük a szűrőből a vizet és így hagyjuk. Így nem alakul ki oxigénhiányos állapot a szűrőközegen.
 
Nigro said:
A hosszabb ideig tartó karbantartásoknál jó megoldás, ha a szűrőt kivesszük, kiöntjük a szűrőből a vizet és így hagyjuk. Így nem alakul ki oxigénhiányos állapot a szűrőközegen.
És a kiszáradás? Ha csak a levegőn hagyjuk a szűrőanyagot egy, másfél órán keresztül akkor a víz hiány nem jelent akkora veszélyt, mint az oxigén hiányos víz?
 
Én vissza szoktam tenni a tetejét. Így nem szárad ki. De egyébként a vödörbe rakás és levegőztetés sem rossz ötlet, csak én lusta vagyok... :)
 
Nigro said:
Én vissza szoktam tenni a tetejét. Így nem szárad ki. De egyébként a vödörbe rakás és levegőztetés sem rossz ötlet, csak én lusta vagyok... :)
Hát persze, ha lezárom nem szárad ki ;) :arrow: én gondolkodni vagyok most lusta :)
 
zsotyi said:
Már csak azt nem tudom,hogy a fél órás baktérium túlélési ciklussal mi van. Eddig nekem nem sikerült ennyi idő alatt a pitstop.

Én ezt a problémát úgy oldom meg, hogy a csöveket és a szűrőt nem egyszerre takarítom:) Hagyok egy pár nap szünetet a kettő közt, így nem áll egyszerre fél óránál többet a szűrő (ha gyors vagyok) ;)
 
Erre szerintem megoldás lehet a szűrőanyag kádba tétele (dobozostul) és akva vízzel elárasztása. Így nem szárad ki, és ha olykor megmozgatom az anyagokat tartó dobozkákat, akkor még oxigént is kapnak :)
 
Nigro said:
Rájöttem, hogy a szűrő(nagy)takarítás a legnagyobb nyűg az akváriumomban. :evil:
Amikor frankón kitaláltam a helyét, ezt nem gondoltam végig. Addig, hogy a szűrőt kiveszem, azzal semmi gond nincs, tehát a havi másfélhavi szűrő átmosással nincs gond.
Azonban, ha már a csöveket és az üveget is takarítani akarom, akkor egy 2 órás procedúra elé nézek... :?

Most olvastam erre megoldást a Barr Reporton: http://www.tygon.com/tygon-silver-tubing.aspx
 
Na ez nem rossz! :)
Futottam is vele egy kört és találtam is ilyet. Bár 8000 Ft métere, lehet, hogy vennék 4 métert... Csak még a maradék 46-ot kéne valakinek elpasszolni, mert 50m a minimum rendelés.
...Valaki nem szeretne ilyennel vizet cserélni? :D
(azért köszi a tippet, ezt a vonalat még nem adom fel ;) )
 
Ma sikerült úgy kanyarodnom, hogy még zárás előtt, be tudtam szerezni egy adag vízibolhát.
Etetéskor lőttem párat ;)

Tányércsiga (Planorbarius corneus) + vízibolha (Daphnia)
21.jpg


Jelentem, a 8 db Notropsisból egyet elvesztettem... :(
A többi azonban szemmel láthatóan jól érzi magát ;)

Notropsis chrosomus
31.jpg



Notropsis chrosomus
41.jpg


Notropsis chrosomus
51.jpg


Egy kölök Tylomelania (ő már az akimban született nemzedék utóda ;) )
7.jpg
 
Utoljára módosított:
De jó kis képek. Nagyon szépek a halaid. Csodálkozom, hogy ilyen élesen tudtad fotózni őket, amilyen mozgékonyak... :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére