• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nem akvarisztikai mágnesszelep

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Hol tudok venni ilyen "noname" mágnesszelepet? Ha valaki tudna intézni egyet, szívesen kifizetem, postát is természetesen, de egyelőre nem érné meg pestre furikázni! :shifty:
 
katroc said:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Hol tudok venni ilyen "noname" mágnesszelepet? Ha valaki tudna intézni egyet, szívesen kifizetem, postát is természetesen, de egyelőre nem érné meg pestre furikázni! :shifty:

Szerintem a Vaspálya utcai hegesztőboltban tuti kapsz!
 
debidevil10 said:
katroc said:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Hol tudok venni ilyen "noname" mágnesszelepet? Ha valaki tudna intézni egyet, szívesen kifizetem, postát is természetesen, de egyelőre nem érné meg pestre furikázni! :shifty:

Szerintem a Vaspálya utcai hegesztőboltban tuti kapsz!

Az addig oké, de addig el is kéne valahogy jutni! :crazy:
 
katroc said:
debidevil10 said:
katroc said:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Hol tudok venni ilyen "noname" mágnesszelepet? Ha valaki tudna intézni egyet, szívesen kifizetem, postát is természetesen, de egyelőre nem érné meg pestre furikázni! :shifty:

Szerintem a Vaspálya utcai hegesztőboltban tuti kapsz!

Az addig oké, de addig el is kéne valahogy jutni! :crazy:
Ha palackot szállítanak vidékre talán mágnesszelepet is. Én felhívnám a boltot. Vagy aukciós link moderálva.
 
Köszi Orph, akkor telefonálok. emailt már írtam, de félek hogy mint sok shopnál, nem érkezik válasz.
 
Sziasztok,

mint új versenyző (rendesen) végigolvasom az összes lehetséges tudást rejtő írást. Ezzel a topiccal is így történt. Az elején néztem is, hogy milyen kis torzsalkodás :evil: alakult ki a "nagyok" és a szerény, de annál találékonyabb "pórnép" között. :D :D :D Jómagam az ipari automatizálással is találkozom nap mint nap a munkám végett, és mondhatom mókás volt végigolvasni az érveket és ellenérveket. Szóval szerény véleményem szerint a felhasznált anyagok minősége és a felhasználás milyensége a fontos. Tehát egyszerűbben: a Volkswagen is autó és a Skoda is, mind a kettő jó, csak az egyik presztizs- míg a másik népautó. Viszont mindkettőt autó és UGYAN AZ a cég gyártja. :shock: és nekem legyen mondva a Skoda manapság sokkal jobb (saját tapasztalat) ja és olcsóbb megvenni, fentartani. A kínai termékekkel szemben nekem is volt némi fenntartásom, de amióta dolgoztam pár hónapot ott (kína) teljesen megváltozott a szemléletem. Lásd Lenovo, igen-igen ők vették meg az IBM-et (kilóra), pontosabban az üzletág egy szegmensét(számtech). Nem szaporítva a szót a Festo is ott készül, csak ellenőrzött körülmények között és bevizsgált alapanyagokból. A Porci :thumbup: által leírt szerkezet és annak használata valós alternatíva a drága és sokszor túl marketingelt cuccokra.
Persze ha valaki Ferrarit szeretne (és meg is teheti) az ne vegyen Volkswagent vagy uram bocsá' Skodát az vegyen Ferrarit! ;)
Én is a napokban határoztam el magam, hogy építek egy co2 rendszert, ha meglesz megosztom Veletek, bár olvasva ezt az oldalt rájöttem :idea: , hogy megint túl bonyolultan gondolkodtam. Az általam tervezett "kis" rendszer némi Festo alkatrész(saválló), időrelé, adagolás vezérlés, és visszacsapó szelepek hadából állt volna. De hála NEKTEK :clap: sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani ezt a kérdést (fenébe a mérnöki aggyal :geek: :thumbdown: ).

Mégy 1x hálás köszönet az ötletekért és a szimpla megoldásokért! :thumbup:

Üdv: Zsóti a béka :mrgreen:
 
Sokszor előjön ez a Kína nem Kína kérdés.

Nem csak gagyi dolgok készülnek Kínában természetesen. Csak sok a gagyi.
Ami pedig a minőségellenőrzött termékeket illeti, az ott sem olcso, vagy valami nagy brand alatt gyártódik ami miatt meg egyebként is drága lesz.

A témáról egy sokkal közelebbi ország fórumán is volt múltkor egy ilyen beszélgetés. (Malájzia) hogy miért olyan hulladék minden kínai akvárium és rengeteg termék.
Ott kb ugyanaz hangzott el amit fent írtam. Azokon a helyeken ahol durva minőségellenőrzés van jó termékek készülnek. Csak sajnos töredéke a gyártósorokról lekerült dolgoknak ez a szegmens.

Kiváncsian várjuk a megoldást. :angel:
 
demezsolti said:
Én is a napokban határoztam el magam, hogy építek egy co2 rendszert, ha meglesz megosztom Veletek, bár olvasva ezt az oldalt rájöttem :idea: , hogy megint túl bonyolultan gondolkodtam. Az általam tervezett "kis" rendszer némi Festo alkatrész(saválló), időrelé, adagolás vezérlés, és visszacsapó szelepek hadából állt volna. De hála NEKTEK :clap: sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani ezt a kérdést (fenébe a mérnöki aggyal :geek: :thumbdown: ).
Ha van kedved esetleg bemutathatnád részletesebben is ezt a bonyolult megoldást. :)
 
viktorlantos said:
Sokszor előjön ez a Kína nem Kína kérdés.

Nem csak gagyi dolgok készülnek Kínában természetesen. Csak sok a gagyi.
Ami pedig a minőségellenőrzött termékeket illeti, az ott sem olcso, vagy valami nagy brand alatt gyártódik ami miatt meg egyebként is drága lesz.

A témáról egy sokkal közelebbi ország fórumán is volt múltkor egy ilyen beszélgetés. (Malájzia) hogy miért olyan hulladék minden kínai akvárium és rengeteg termék.
Ott kb ugyanaz hangzott el amit fent írtam. Azokon a helyeken ahol durva minőségellenőrzés van jó termékek készülnek. Csak sajnos töredéke a gyártósorokról lekerült dolgoknak ez a szegmens.

Kiváncsian várjuk a megoldást. :angel:

Igen Viktor, teljesen igazad van sok a gagyi és sajnos hozzánk inkább ezek jutnak el, mert egy szegényebb gazdasággal rendelkező országba kisebb a vásárlói potenciál,ami bevonzaná a minőséget vagy esetleg a márkát. Na de ne politizáljunk. :thumbdown: Az én döntésem a Festo-ra esett, mert ezt ismerem, évek óta ezzel a termékkel találkozom mindenhol. Bár szerintem a Camozzi is jó.

Üdv: DéZsé ( a Zsolti a béka túl hosszú volt)
 
demezsolti said:
Üdv: DéZsé ( a Zsolti a béka túl hosszú volt)

Off:

Igazad tényleg hosszú lett volna. :lol:

Egyebekben csatlakozom oRphEus-hoz várjuk a kicsit "bonyolultabb" módszert. Én a további "mérnöki" hozzászólásokat is.

Üdv:
...aki holtig tanul - ez se sokkal rövidebb mint a Zsolti a béka. ;)
 
jó papp said:
Egyebekben csatlakozom oRphEus-hoz várjuk a kicsit "bonyolultabb" módszert. Én a további "mérnöki" hozzászólásokat is.

Rendben, csinálok néhány képet és leírom az első verziót, amikor elkészülök az új rendszerrel, azt is felrakom.
Pár nap kell, mert az alkatrészeket már megrendeltem, de a Festo csak 3-4 nap múlva szállítja. :roll:

Üdv: DéZsé
 
A DIY mágnesszelepemet lecseréltem egy Aqua Medic akvarsiztikai m.szelepre. Az ok: éjszaka, kikapcsolt állapotban átenged így 1 év 2 hónap alatt 2X fogyott ki az 5 kilós co2 palackom egy 70literes akiban. Az elsőnél még nem gyanakodtam, mivel ezt betudtam annak, hogy elég sok co2-t nyomtam a difi miatt, de a másodiknál már igen, mivel reaktort használok és 1,5 hónapig nem is használtam co2-t mert az átrendezés előtt abbahagytam (tápozással együtt). Megnéztem minden illesztést és sehol nem eresztett, csak a m.szelep engedett át. kb. 5 mp-ként 1 bubit. Ha összeszámoljuk akkor a 2 töltés és a szelep (3500+4000+3500) az 11ezer az AM szelep pedig 13100.- a GA-nál.
Aki lopja a co2-t annak nem gond ha átenged, de mégis biztosabb az akvarisztikai.
Még valami a nyitás-zárás sokkal halkabb, eléggé kell figyelni rá, hogy meghalld.
:thumbdown:
 
Sziasztok!
Megérkezett ma az 5kg-is palackom ami érdekelne, hogy szereztem hozzá egy festi mágnesszelepek.
Kép:
8d936f6bb61572347972154ea5c99f29.jpg

Az érdekelne használható e ilyen célra?

Válaszokat előre köszönöm
Üdv Szabolcs
 
Sziasztok!
Megérkezett ma az 5kg-is palackom ami érdekelne, hogy szereztem hozzá egy festi mágnesszelepek.
Kép:
8d936f6bb61572347972154ea5c99f29.jpg

Az érdekelne használható e ilyen célra?

Válaszokat előre köszönöm
Üdv Szabolcs

Rakd össze a rendszert majd egy bubiszámlálóval teszteld, hogy zárt állapotban enged-e át. Célszerű teszteléskor közel tenni a bubiszámlálót, mert a csőben maradt nyomás elzárás után még átszivárog.
 
Azt hiszem ennél a szelepnél valamelyik ágat le kell dugózni,(valószínűleg a 3-ast) mivel ha jól emlékszem ez 3/2-esnek hívják, és munkahengerek működtetéséhez tervezték, vagyis zárás után az egyik kör lefúj, vagyis a csőben maradt gázt kiengedi. Eredeti funkciójában így tud a munkahenger a szelep zárása után ellenkező irányba mozdulni, amikor ennek a párja aktivizálódik.
 
Azt hiszem ennél a szelepnél valamelyik ágat le kell dugózni,(valószínűleg a 3-ast) mivel ha jól emlékszem ez 3/2-esnek hívják, és munkahengerek működtetéséhez tervezték, vagyis zárás után az egyik kör lefúj, vagyis a csőben maradt gázt kiengedi. Eredeti funkciójában így tud a munkahenger a szelep zárása után ellenkező irányba mozdulni, amikor ennek a párja aktivizálódik.

Azt a szakmás mindenségedet :)
 
Azt hiszem ennél a szelepnél valamelyik ágat le kell dugózni,(valószínűleg a 3-ast) mivel ha jól emlékszem ez 3/2-esnek hívják, és munkahengerek működtetéséhez tervezték, vagyis zárás után az egyik kör lefúj, vagyis a csőben maradt gázt kiengedi. Eredeti funkciójában így tud a munkahenger a szelep zárása után ellenkező irányba mozdulni, amikor ennek a párja aktivizálódik.
Szerintem is! :) Fújkáld meg ;) / Wabco Légféktechnika /
 
Back
Oldal tetejére