• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nem akvarisztikai mágnesszelep

sacibali said:
Zsotyi, egyetértek. Labirintkopoltyús véleménye ötletet adott. Ha már egyszer DIY topic.. :) Tervezem egy ideje, hogy összedobok egy kis lcd-s, mikrokontrolleres vezérlést a világításra, CO2-re. Miért ne építhetnék be egy hőmérőt az armatúrába és a mágnesszelepre, illetve egy manométert a fojtószelep után. Szükség esetén a vezérlés letilt. Ha kész lesz, jelentkezem. :)

Örülök hogy segíthettem :D Én technikusin hasonlót akartam csinálni csak az ph-t meg co2 meg hőmérsékletet mért volna. De tanárok mondták hogy felejtsem el ezért nem lett belőle semmi.
 
Re: Mágnesszelep

Sziasztok !

Apránként kezdem felépíteni a Co-2 rendszerem és érdeklődni szeretnék hogy hol lehet kapni normális mágnesszelepet ? Mivel amit direkt akvarizálásra szántak azoknak igencsak borsos áruk van ... Máshol meg ....

Nos akinek van valami segítőkész ötlete az legyenkedves írni a kurcy185@t-online.hu címre .

Üdv: Kurcy
 
Re: Mágnesszelep

Kurcy said:
Sziasztok !

Apránként kezdem felépíteni a Co-2 rendszerem és érdeklődni szeretnék hogy hol lehet kapni normális mágnesszelepet ? Mivel amit direkt akvarizálásra szántak azoknak igencsak borsos áruk van ... Máshol meg ....

Nos akinek van valami segítőkész ötlete az legyenkedves írni a kurcy185@t-online.hu címre .

Üdv: Kurcy

Itt:
viewtopic.php?f=27&t=255
vagy más hegesztéstechnikai vagy pneumatikai boltban kaphatsz nem akvarisztikait.
24V-ost ajánlom és azt kisebb feszen járatva, úgy nem melegszik fel.
 
Sziasztok!

Bonavalve és Olab gyártmányú 220V-os hegesztéses mágnesszelepet senki ne vegyen, mert 15 perc alatt mindkettő 106 fokosra melegszik, most mértem őket :?
Azonban az Olab 24 V-os szelep 6,7 V-tól behúz, és 5V-al megtartja, kb 3W körüli fogyasztással.
Ha vki kísérletezni akar, egy próbát megérhe
 
Sziasztok!

Ma voltam Kőbányán és vettem egy CO2-höz való mágnesszelepet.
24V-os, amit jelenleg 15V-ról üzemeltetek.
Melegedést eddig nem tapasztaltam, és tökéletesen zár.

2500Ft volt.
 
Tarakos said:
Sziasztok!

Ma voltam Kőbányán és vettem egy CO2-höz való mágnesszelepet.
24V-os, amit jelenleg 15V-ról üzemeltetek.
Melegedést eddig nem tapasztaltam, és tökéletesen zár.

2500Ft volt.

Akkor kiváncsian várjuk a későbbi tapasztalatokat. Tartós használat és enyhe nyári kánikula esetén is ;) Egyébként köszi, hogy megosztottad.
 
viktorlantos said:
Tarakos said:
Sziasztok!

Ma voltam Kőbányán és vettem egy CO2-höz való mágnesszelepet.
24V-os, amit jelenleg 15V-ról üzemeltetek.
Melegedést eddig nem tapasztaltam, és tökéletesen zár.

2500Ft volt.

Akkor kiváncsian várjuk a későbbi tapasztalatokat. Tartós használat és enyhe nyári kánikula esetén is ;) Egyébként köszi, hogy megosztottad.

Kőbányán a Vaspálya utcában vetted? Nekem már 8-9 hónapja megy hibátlanul, langyos. 9V-ról üzemel, jól zár. Elégedett vagyok vele, nem bántam meg.
 
Igen, ott vettem.

Most dolgozok, és az asszony hívott, hogy ereszt a rá csatlakoztatott csőnél. Sajnos ugye csak ma érkezett meg a CO2 cső, így eddig egy sima levegő csővel csatlakoztam rá.
na ez úgy néz ki, hogy nem bírta.

Viszont állítólag a 15V-ról működve tűz forró.

Ha hazamentem, akkor átvizsgálom a dolgot és természetesen csöveket is cserélek.
Megpróbálok áttérni a 9V-os üzemre is.
 
Tarakos said:
Viszont állítólag a 15V-ról működve tűz forró.

Ha hazamentem, akkor átvizsgálom a dolgot és természetesen csöveket is cserélek.
Megpróbálok áttérni a 9V-os üzemre is.
Korábban beszéltük, 12V-tól is elég meleg. Érdemes 7.5-9V környékén járatni és minimum 500mA-s dugasztáppal működtetni, különben a táp trafója kezd melegedni.
 
Proci said:
Tarakos said:
Viszont állítólag a 15V-ról működve tűz forró.

Ha hazamentem, akkor átvizsgálom a dolgot és természetesen csöveket is cserélek.
Megpróbálok áttérni a 9V-os üzemre is.
Korábban beszéltük, 12V-tól is elég meleg. Érdemes 7.5-9V környékén járatni és minimum 500mA-s dugasztáppal működtetni, különben a táp trafója kezd melegedni.


Nos, igen!

Hazamentem és láttam, hogy a nem Co2-re tervezett cső a nagy meleg hatására kirepedt.
Betettem a Co2 csövet, és ma vettem egy trafót. Sajna made in prc, de talán jó lesz.

7,5 V-on hajtom, és immáron 1,5 órája megy. Olyan kellemes langyos. Simán fogdosható.
Egyenlőre úgy néz ki, hogy tökéletesen teszi a dolgát.
Ja, és 5 V-on is bekapcsol, bár elég bizonytalanul működik akkor.

ui: most kapcsolt le 7 óra működés után és csak langyos volt.
 
Tarakos said:
Sziasztok!

Ma voltam Kőbányán és vettem egy CO2-höz való mágnesszelepet.
24V-os, amit jelenleg 15V-ról üzemeltetek.
Melegedést eddig nem tapasztaltam, és tökéletesen zár.

2500Ft volt.

Szia, érdekelne ez a mágnesszelep, az enyém nagyon forróra melegszik és félve hagyom bekapcsolva főleg úgy, hogy nincs otthon senki, pontos típust tudnál adni?
 
hectorvti said:
Tarakos said:
Sziasztok!

Ma voltam Kőbányán és vettem egy CO2-höz való mágnesszelepet.
24V-os, amit jelenleg 15V-ról üzemeltetek.
Melegedést eddig nem tapasztaltam, és tökéletesen zár.

2500Ft volt.

Szia, érdekelne ez a mágnesszelep, az enyém nagyon forróra melegszik és félve hagyom bekapcsolva főleg úgy, hogy nincs otthon senki, pontos típust tudnál adni?


Sajnos kínaiul nem tudok, de csináltam róla két képet:





Tegnap egész nap fogdostam, és enyhén langyosnál nem lett melegebb.
 
Proci said:
A régi Vajda Péter utcai Kinzo-ban tavaly ilyet vettem hasonló áron: http://akvarista.hu/?oldal=41&uid=2844& ... =25891#kep
7.5-9V-ra állítva az 500mA-es dugasztápot, prímán működik. Úgy tűnik nem ereszt, mert a palack is jól birja.
Nekem is pont ilyenem van csak a 230V-os, iszonyatosan forró tud lenni a nap végére, mindenképp le szeretném cserélni! És váltó helyett egyennel is lehet őket vezérelni?
 
hectorvti said:
Köszi, miről hajtod meg, van valami adaptered?

24V-os és én 7,5V-al hajtom meg Proci tanácsát követve!
Vettem egy kínai trafót (igaz, hogy csak 300mA-es), és azzal üzemeltetem.
A gáz nem ereszt (szappanos vízzel teszteltem) eddig és most már tényleg csak kellemes langyos.
 
hectorvti said:
És váltó helyett egyennel is lehet őket vezérelni?
Igen!
Olyannyira, hogy szerintem azzal kell. Próbáltam sima trafófal (egyenirányítást elhagyva) és csak prellezett, tehát ki-bekapcsolt a mágnesszelep. Logikus is, hiszen a benne lévő mágnes egyszer vonzotta másszor taszította a szelepet. Hogy az iparban hogy használják 24V váltóval...nos ezt nem tudom, de itthon csakis egyennel ment.

Tarakos said:
Vettem egy kínai trafót (igaz, hogy csak 300mA-es), és azzal üzemeltetem.
Nálad nem büdösödik a trafó? Nekem volt egy kis amperszaga a 300mA-es adapternek. Aztán kimértem és látom, hogy koppon van hajtva. Az 500mA-es trafóval már jó. ~380mA-t szipkáz belőle :)
 
Nálad nem büdösödik a trafó? Nekem volt egy kis amperszaga a 300mA-es adapternek. Aztán kimértem és látom, hogy koppon van hajtva. Az 500mA-es trafóval már jó. ~380mA-t szipkáz belőle :)

De van szaga, de nem "amper", hanem a fröccsöntött kínai műanyag büdös.
A trafó nem forró, csak langyos, de büdös.

Veszek normálisat is, de egyenlőre ez volt .
 
Nekem is meghozta a sárga furgon az említett mágnesszelepet. A tisztánlátás végett:

- Legalább 500 mA-es DC adapterről adjak neki 7,5-9V áramot?
- A bekötésről tudnátok infót adni? 3 "csatlakozó" van rajta. Mit hova kössek? Esetleg kép a bekötésről?

Köszi!
 
Szia! Én a két egymás mellettire dugtam rá a tápot. 9V-os telefontöltő 1000mA-rel. A vezetéket megblankolod és rákötöd/ráhúzod.
Kép mindjárt lesz :)

Update: a kép
7709683_68b0ddeca7bc2cfc2be2fc79c853a370_m.jpg
 
Back
Oldal tetejére