• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nem akvarisztikai mágnesszelep

patzu

Főkertész
Legjobb napló
Re: Nagynyomású Co2 rendszerek

Sziasztok,
egy kis segítségre lenne szükségem.
Magasnyomású CO2 rendszerhez szereztem egy mágnesszelepet, de nem akvarisztikai szaküzletből való.
Itt egy kép róla, ha esetleg meg tudnátok kinézete és adatai szerint mondani, hogy megfelelne erre a célra?
Előre is köszi! http://indafoto.hu/patzu/image/4581075-90fa7fc4
4581075-90fa7fc4
 
Re: Nagynyomású Co2 rendszerek

Vagy kiindulva Nigro blogján talált beszélgetésekből, a nem akvarisztikai célra gyártott mágnesszelepek teljesen ellenjavallottak?
 
Re: Nagynyomású Co2 rendszerek

patzu said:
Vagy kiindulva Nigro blogján talált beszélgetésekből, a nem akvarisztikai célra gyártott mágnesszelepek teljesen ellenjavallottak?

Használhatóak, de fenttartásokkal kell kezelni. Én nem használok ilyet, de mások túlmelegedésről számoltak be, ill. nem a legmegbízhatóbbak. Én ebből biztos akvarisztikait vennék a helyedbe.
 
Re: Nagynyomású Co2 rendszerek

patzu said:
Sziasztok,
egy kis segítségre lenne szükségem.
Magasnyomású CO2 rendszerhez szereztem egy mágnesszelepet, de nem akvarisztikai szaküzletből való.
Itt egy kép róla, ha esetleg meg tudnátok kinézete és adatai szerint mondani, hogy megfelelne erre a célra?
Előre is köszi! http://indafoto.hu/patzu/image/4581075-90fa7fc4
4581075-90fa7fc4
Szia!
Ugyanezt használom én is.5 hónap tapasztalata alapján a véleményem pozitív.Nem ereszt át,végzi a dolgát ahogy kell.Ezt a 24 voltosat én egy 12voltos táppal vezérlem.Simán behúzza és alig melegszik.Szerintem használható.
 
Teljesen nyugodtan használhatod. Semmivel(!) nem tud kevesebbet, mint egy akvarisztikai célú mágnesszelep. Aki azt mondja, hogy nem megbízható, az nézzen meg egy pneumatikus gyártósort. 24V feszültségen tényleg melegszik, azonban ettől soha nem fog kigyulladni, viszont zavaró lehet. 9V-tól kezdve húz meg általában, de próbáld ki egy kis változtatható feszültségű dugasztáppal.
 
sacibali said:
Teljesen nyugodtan használhatod. Semmivel(!) nem tud kevesebbet, mint egy akvarisztikai célú mágnesszelep. Aki azt mondja, hogy nem megbízható, az nézzen meg egy pneumatikus gyártósort. 24V feszültségen tényleg melegszik, azonban ettől soha nem fog kigyulladni, viszont zavaró lehet. 9V-tól kezdve húz meg általában, de próbáld ki egy kis változtatható feszültségű dugasztáppal.

Az hogy nálad rendesen működik nem jelent semmit. Egy dolgot nem szabad elfelejteni. A berendezéseket nem azért vesszük, hogy aztán parázhassunk, hogy éppen a rendes hűtés nélküli világítás, a nem erre a célra tervezett és túlmelegedő mágnesszelep, vagy a megbízhatatlan nyomáscsökkentő, a rossz visszafolyásgátló vagy éppen egy bizonytalan szűrő miatt pusztul le az aki vagy éppen a lakás.

Az ilyen dolgok miatt fordul elő az, hogy már egy telefonnal sem lehet 35 fok felett telefonálni, mert valaki azt gondolta ezzel is működik:
http://www.mobilport.hu/iphone/20090703 ... kapcsolas/
http://appleblog.blog.hu/2009/07/01/roz ... _uj_iphone

A berendezésnek normál lakás körülmények között is működniük kell. Nyáron simán lehet 40 fok egy tetőtérben stb. Egy gyártósoron nem hiszem hogy ennyire változó körülmények lennének. Ráadásul az említett mágnesszelepek sem 10-12 órás váltásokkal zárnak szerintem.
Mindent ki lehet próbálni de írtó nagy balek az akinek pár ezres spórolás miatt leég a lakása, vagy csak ennél jóval nagyobb kárt tesz az akijában. Hal és növény pusztulásokra gondolok.

Félre ne érts a véleményed fontos, de csak azt mutatja nálad működik.
Egyenlőre többet olvastam és hallottam arról, hogy leolvadt a cső vagy a rossz reduktor telenyomta co2-vel az akit egyik pillanatról a másikra.
 
Nem nagyon tudok elképzelni egy olyan szituációt, hogy üzemi előírásoknak megfelelően leégjen egy mágnesszelep, pláne csökkentett feszültséggel. Igen, én voltam a hibás, és oda kellett volna írnom, hogy a közvetlen csatlakozást pneumatika csővel illik megoldani, mert az biztos nem fog leolvadni. Ha minden jól megy nemsokára villamosmérnök leszek, elég sok ilyet láttam már, nagybátyám egy üveggyárban karbantartó, ezek a szelepek 50-60C fokos környezetben működnek a nap 24 órájában, a meghibásodás szerinte elenyésző. A reduktorokról sokat nem tudok mondani, nem az én szakmám. :) De az biztos, hogy ha tűszelepet használsz, és meghibásodik a reduktorod, a szelep be fog fagyni. Hozzáteszem, ezt a megoldást mindenki kellő utánolvasás után használja, és aki nem biztos magában, inkább használja az ilyen célra gyártott eszközöket.
 
Nem nagyon tudok elképzelni egy olyan szituációt, hogy üzemi előírásoknak megfelelően leégjen egy mágnesszelep, pláne csökkentett feszültséggel. Igen, én voltam a hibás, és oda kellett volna írnom, hogy a közvetlen csatlakozást pneumatika csővel illik megoldani, mert az biztos nem fog leolvadni. Ha minden jól megy nemsokára villamosmérnök leszek, elég sok ilyet láttam már, nagybátyám egy üveggyárban karbantartó, ezek a szelepek 50-60C fokos környezetben működnek a nap 24 órájában, a meghibásodás szerinte elenyésző. A reduktorokról sokat nem tudok mondani, nem az én szakmám. :) De az biztos, hogy ha tűszelepet használsz, és meghibásodik a reduktorod, a szelep be fog fagyni. Hozzáteszem, ezt a megoldást mindenki kellő utánolvasás után használja, és aki nem biztos magában, inkább használja az ilyen célra gyártott eszközöket
Az iPhone-al kapcsolatban, egyik tanárom jutott eszembe.. "A félvezető üzemi hőmérséklete 120 fok" :lol: Kicsit komolyabban véve a dolgot, azért meg lehetne azt úgy tervezni, hogy ez ne legyen gond, persze, nem lenne ilyen lapos. Valamit valamiért...
Elnyomtam valamit, elnézést.
 
Igazat adok mindkét véleménynek én is,de azért én sem esek hasra a "csak"akváriumi célra szánt,meg"speciális" összetevőktől.Szkeptikus ember vagyok,és mindenhol csak az üzleti célú mesemondást vélem felfedezni a dolgok mögött,tapasztalatom alapján sokszor jogosan is.
Most őszintén.Gondolod,hogy leült egy soktíz fős mérnök gárda milliós költségen egy akvarisztikai cégnél(ahol nem pneumatikai szakemberek ülnek) és terveztek egy teljesen új mágnesszelepet,ami hiper-szuper,meg nem melegszik stb?Én inkább megbíznám pl a Festot és gyártatnék vele egyet.És ő mit fog belerakni?Ugyanazt a tekercset,ugyanazt a szelepet,ami már jól bevált,csak más házba.És el van adva tízszeres áron,mert speciális.Ha a Festo,vagy a Norgren adná,még tán el is hinném,de az akvarisztika azért nem egy akkora piac mint mondjuk az élelmiszeripari pneumatika és automatizálás.Hidd el ott is fontos,hogy mennyi gáz,vagy levegő megy át a rendszeren.És nem egyet kapcsol naponta,hanem sokezret.
Műszaki beállítotságúnak tartom magam,mindent szétszedek gyerekkorom óta.Nem sokban különböznek néha a dolgok.
Persze,ismétlem,ez nem azt jelenti,hogy egy márkás szelep ne lenne jó,vagy épp az olcsó egyben jó is.A szóban forgó szelep is egy olcsó darabja a mágnesszelepeknek.Ez is lehet GERONIMO.Nekem eddig jól megy.Ahogy jól megy a magyar nyomáscsökkentő is.Mert ha GERONIMO lenne,akkor a műhelyemben is GERONIMO a co2 hegesztőn,és telefújja a hegesztésemet co2-vel,akkor kidobnám.De az is megy évek óta.

Nem akarok vitát nyitni ezzel.Én szeretek barkácsolni.Asszem értek is hozzá.Ez a játék a hozzánk hasonlóknak való.Aki parázik,hogy jól kötötte-e be,jól szigetelte,jól rögzítette,az NE ezt az utat válassza,vásároljon készet,megbízhatót.

A magyar ember úgyis mindig kiutat keres... ;) Ha már létrejött ez a DIY topik,használja mindenki saját felelősségére. :p
 
Gyártó sorról annyit hogy ott van egy halom kis érzékelő ami ha bajt érez egyből letiltja az egész dolgot és azért rohangál ott pár ember (technikus, mérnök, karbantartó) aki ha látja hogy baj van csinál valamit. Otthon nincsenek meg ezek a feltételek (érzékelő sincs rajta és nem vagyunk a nap 24órájában otthon).

Mit hány fokon érdemes használni annyit hogy a fényképezőgépeknek a leírásában is az van hogy 0-40 fokig vagy 35ig most nincs kedvem előkapni a leírást. Elektronika se muzsikálhat úgy és az objektíveknek a lamellái is bemondhatják az unalmast mert a hidegben az olaj ami biztosítja a kellő kenést nem biztosítja mert elkezd nem megfagyni hanem valami történik vele régen olvastam róla, de elmondható az összes mozgó alkatrészéről SLR vagy DSLR gépek előnyben mivel ott elég sok a mozgó alkatrész. Amúgy használhatóak a gépek hidegebben is én is fényképeztem már -10ben is csak lehetnek problémák. NEm véletlenül csinálják a teszteket +20fokon. Az pedig hogy nem szuperál az iphone nem vagyok meglepődve azt hiszem :) Ismerősi körben akinek van nincs vele megelégedve egy halom dolog miatt. De ezektől a kütyüktől szerintem nem is szabad sokat elvárni. Középiskolás emlékek még élnek bennem mivel nem túl rég volt és a kedvenc elméleti tanárom egyszer beszélt erről hogy vannak katonai célra gyártott alkatrészek amik tényleg bírják a megpróbáltatást aztán vannak a polgári használatban lévő alkatrészek. De az én véleményem hogy mivel egyre kisebbek az áramkörök az apróságnak meg van az ára. Az ár pedig lehet a tűrőképesség.
 
Labirintkopoltyus said:
Gyártó sorról annyit hogy ott van egy halom kis érzékelő ami ha bajt érez egyből letiltja az egész dolgot és azért rohangál ott pár ember (technikus, mérnök, karbantartó) aki ha látja hogy baj van csinál valamit. Otthon nincsenek meg ezek a feltételek (érzékelő sincs rajta és nem vagyunk a nap 24órájában otthon).
Hát igen.Ilyen alapon be sem kapcsolom a kenyérsütőmet időzítve,ha nem vagyok otthon.Kihúzom a légkondit is,meg a villanybojlert végképp,abban marha primitív hőkapcsoló van.

Ez egy sehova sem jutó vita,itt nem lehet úgysem meggyőzni,megtéríteni a másikat.Mindenki döntse el maga,hogy mit használ.Aki véleményt ír róla,az a saját véleményét írja,saját meglátását.Így lesz hasznos ez a topik,és nem offoljuk szét egy óccó kínai mágneszelep miatt :lol:
 
Zsotyi, egyetértek. Labirintkopoltyús véleménye ötletet adott. Ha már egyszer DIY topic.. :) Tervezem egy ideje, hogy összedobok egy kis lcd-s, mikrokontrolleres vezérlést a világításra, CO2-re. Miért ne építhetnék be egy hőmérőt az armatúrába és a mágnesszelepre, illetve egy manométert a fojtószelep után. Szükség esetén a vezérlés letilt. Ha kész lesz, jelentkezem. :)
 
Azért azt hozzátenném:
1: hogy a gyártósoron nem folyamatos 10-12 (14) órás nyitást produkál a mágnesszelep, hanem nyit-zár bizonyos időközönként.
2: Ha már a Festo szóba került. Az ottani szaki, amit nyugodt szívvel ajánlott volna erre a célra az 15 ezer fölött volt. Miért?
 
A második kérdésre nem tudom a választ. Nem szeretnék cinikus lenni, és azt mondani, hogy el akarta adni. De abban sem hiszek, hogy különbözik a felépítésük. A tekercs teljesítményét nem lehet egy bizonyos szint alá csökkenteni, mert nem fogja megemelni a szelepet, amit ugyanúgy meg kell tenni egy akvarisztikai szelepnek is, mindenképp fűt valamennyit. Elnézést, földhöz ragadt vagyok, és nem tudom ezt máshogy szemlélni.
Ha valakinek van ilyen szelepe, és egy multimétere, hálás lennék, ha megmérné a tekercs ellenállását. Ez sokat segítene.
 
sacibali said:
Zsotyi, egyetértek. Labirintkopoltyús véleménye ötletet adott. Ha már egyszer DIY topic.. :) Tervezem egy ideje, hogy összedobok egy kis lcd-s, mikrokontrolleres vezérlést a világításra, CO2-re. Miért ne építhetnék be egy hőmérőt az armatúrába és a mágnesszelepre, illetve egy manométert a fojtószelep után. Szükség esetén a vezérlés letilt. Ha kész lesz, jelentkezem. :)

Ezen én is gondolkodtam már,de így is elég inkubátor kinézetű már a hátulja az akinak :) Képzeld,még pár usb kimenet is lenne hozzá,meg egy install cd :lol:

Nigro: Nyugodt szívvel nekem is adtak Norgren folytót a szaküzletben ,ami tutira az én céljaimra megfelel.Hatezerért.Aztán vettem egy Festot ezerért,mert nem jó a Norgren.Miért?
Bocs,de a "Szakikkal"mostanában tele a bakancsom.
 
Én is dettóra ilyen szelepet használok. Korábban 12V-os dugasztáppal üzemeltettem olyan 7.5V-ra levéve (állítható). Azonban 350mA-t vett (volna) fel a mágnesszelep, a trafó pedig csak 300mA-s volt. A trafó eléggé melegedett. Viszont a mágnesszelep 35-40°C-os volt.
Padláson van egy dobozzal ezekből, kicseréltem egy 9V-os 1A-s adapterre. Üresjárási feszültsége 12V, és a mágnesszelep sem terhelte le 11V alá. 350-370mA-t benyelte. A trafó teljesen langyos, a mágnesszelep viszont elég meleg volt. Megoldásképp a mágnesszelep elé tettem sorban egy 10 ohmos 5W-os ellenállást. Mivel a mágnesszelep ellenállása 26 ohm, dúrván 1/3-t leosztja az ellenállás.Igy a trafó még annyira sem melegszik (kevesebb áram folyik át) a mágnesszelep sem süt (nyári nagy melegben azért 11V-on nekem elég forró volt, nem úgy mint korábban a 7.5V-on) és a 10 ohmos ellenállás sem vészes.

Konklúzió: Állítható feszültségű adapterrel érdemes üzemeltetni minimum 500mA-s változatot használva 7.5V-9V-ra állítva.
pl. Somogyi gyárt ilyet.
Hasonlót, mint ez: http://www.vollervill.hu/bolt/445-adapter-3v-12v-dc-500ma.html
 
Én egy Ikeás asztali halogén lámpa 12V-os tápját használom.25wattos izzók meghajtására tervezték,gondoltam tud vagy 800-1000mampertbár nincs ráírva.Nem tévedtem,simán viszi,és egyik sem melegszik eddig a kelleténél jobban.
 
Proci said:
Én is dettóra ilyen szelepet használok. Korábban 12V-os dugasztáppal üzemeltettem olyan 7.5V-ra levéve (állítható). Azonban 350mA-t vett (volna) fel a mágnesszelep, a trafó pedig csak 300mA-s volt. A trafó eléggé melegedett. Viszont a mágnesszelep 35-40°C-os volt.
Padláson van egy dobozzal ezekből, kicseréltem egy 9V-os 1A-s adapterre. Üresjárási feszültsége 12V, és a mágnesszelep sem terhelte le 11V alá. 350-370mA-t benyelte. A trafó teljesen langyos, a mágnesszelep viszont elég meleg volt. Megoldásképp a mágnesszelep elé tettem sorban egy 10 ohmos 5W-os ellenállást. Mivel a mágnesszelep ellenállása 26 ohm, dúrván 1/3-t leosztja az ellenállás.Igy a trafó még annyira sem melegszik (kevesebb áram folyik át) a mágnesszelep sem süt (nyári nagy melegben azért 11V-on nekem elég forró volt, nem úgy mint korábban a 7.5V-on) és a 10 ohmos ellenállás sem vészes.

Konklúzió: Állítható feszültségű adapterrel érdemes üzemeltetni minimum 500mA-s változatot használva 7.5V-9V-ra állítva.
pl. Somogyi gyárt ilyet.
Hasonlót, mint ez: http://www.vollervill.hu/bolt/445-adapter-3v-12v-dc-500ma.html

Nem rossz megoldás az ellenállás, egy baja van, kb. 1W-ot elfűt, ami nem sok, de.. Szerintem szebb, ha beszerzel egy kapcsolóüzemű feszszabályzó modult(Texas: PTN78020, 6A-t bír ;) ), és a veszteséged minimális lesz.
 
Köszönöm a véleményeteket - azt hiszem valahol a maga módján mindenkinek igaza van, csak hát : a "vírus" megfertőzött, a keret pedig igencsak behatárolt, így "a szükség törvényt bont" alapon jut el az ember a barkácsoláshoz. Lehet kezdetnek megveszem a 2 Cola-t. ;)
 
Back
Oldal tetejére