• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nem akvarisztikai mágnesszelep

Szisaztok!

Igy van a 3 -as ágat le kell dugóznom már meg is van a dugó :D, és alapból zárt már arra is rájöüttem :D
még azt kelll kitalálnom, hogyan tudom ráaplikálni a reduktorra no meg hogy milyen reduktort vegyek :D

Segítséget és válaszokat köszönöm. :D

Üdv Szabolcs
 
Szisaztok!

Igy van a 3 -as ágat le kell dugóznom már meg is van a dugó :D, és alapból zárt már arra is rájöüttem :D
még azt kelll kitalálnom, hogyan tudom ráaplikálni a reduktorra no meg hogy milyen reduktort vegyek :D

Segítséget és válaszokat köszönöm. :D

Üdv Szabolcs

Keress egy pneumatikai boltot, beviszed, és mindent a kezedbe nyomnak :) Elvileg.
 
__57_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdv.
Ilyen szeleppel volt már tapasztalata valakinek?
Haute Qualité CO2 Regulator Two Gauge and Solenoid Magnetic Valve for Planted
 
Utoljára módosított moderátor által:
Az eddigi hozzászólások alapján, elvileg egy 24V-os mágnesszelepet vezérelhetek egy 9V-os, 800mA-os adapterrel, hogy ne melegedjen.
 
Az eddigi hozzászólások alapján, elvileg egy 24V-os mágnesszelepet vezérelhetek egy 9V-os, 800mA-os adapterrel, hogy ne melegedjen.
Ki kell próbálni ! ha nyit zár nyomás alatt és járatod 1 napot kiderül. de szerintem kevés a 9V-t
figyelni kell a tápot is melegszik e!
 
Ki kell próbálni ! ha nyit zár nyomás alatt és járatod 1 napot kiderül. de szerintem kevés a 9V-t

Valóban, közben akitől a mágnesszelepet venném, megmérte digitális tápegységgel és 12V-nál nyit ki és ekkor 103 mA-t vesz vel.
Van neki 24V-os és 12V-os kivitelben is. Nem tudom melyik változat melegedne kevésbé, a fórumon többnyire a 24V-os ról van csak szó.
 
Valóban, közben akitől a mágnesszelepet venném, megmérte digitális tápegységgel és 12V-nál nyit ki és ekkor 103 mA-t vesz vel.
Van neki 24V-os és 12V-os kivitelben is. Nem tudom melyik változat melegedne kevésbé, a fórumon többnyire a 24V-os rol van csak szó.
akkor nincs miről beszélni a 24v-os kilőve ha csak 12V tol nyit ki. Marad a 12V os az biztosan kinyit 9V rol, de kérdés mennyire melegszik.
nekem is van vagy 3-4db 220V os de egyszerűen meg untam a kísérletezést és vettem a tengeren túlról. Tökéletesen működik 9 hónapja.
 
akkor nincs miről beszélni a 24v-os kilőve ha csak 12V tol nyit ki. Marad a 12V os az biztosan kinyit 9V rol, de kérdés mennyire melegszik.
nekem is van vagy 3-4db 220V os de egyszerűen meg untam a kísérletezést és vettem a tengeren túlról. Tökéletesen működik 9 hónapja.

Adaptert mindenképp vennem kell, a 9V-os csak egy alternatíva volt. Az illető szerint a 24V-os kevésbé melegszik folyamatos üzemnél.
Nekem is 220V-os van, kb egy éve megy hibátlanul, de forró. Valamikor mindenképp beruházok egy akvarisztikai szettre (reduktor, mágnesszelep,tűszelep egyben).
De addig is kell valami átmeneti megbízható megoldás. ;)
 
Adaptert mindenképp vennem kell, a 9V-os csak egy alternatíva volt. Az illető szerint a 24V-os kevésbé melegszik folyamatos üzemnél.
Nekem is 220V-os van, kb egy éve megy hibátlanul, de forró. Valamikor mindenképp beruházok egy akvarisztikai szettre (reduktor, mágnesszelep,tűszelep egyben).
De addig is kell valami átmeneti megbízható megoldás. ;)
Hááát + 1 venti a mágnesszelepre :)
 
__57_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdv.
Ilyen szeleppel volt már tapasztalata valakinek?
Haute Qualité CO2 Regulator Two Gauge and Solenoid Magnetic Valve for Planted
Nekem tegnap erkezett, kis teszteles utan elegge felmelegedett..majd irok ha mar van nagyobb tapasztalat!
 
Nekem tegnap erkezett, kis teszteles utan elegge felmelegedett..majd irok ha mar van nagyobb tapasztalat!
Rendben, köszönöm!....Mikor lezár nem ereszti át a gázt?...Mert én ettől aggódok jobban...Én rá akarok tenni egy processzor hűtőt.
 
Igazából én nem értem mit aggódtok a mágnesszelep, pontosabban a tekercs melegedésesén, pláne a 24 voltoson, CNC gépen dolgozom, ott az ilyen szelepek, pláne a fő levegő ágban hétfő reggeltől szombat hajnalig állandó jellegen be vannak húzva, és még soha nem kellett egyet sem cserélni. 230 voltos már lehet, hogy problémásabb, de az ipari feszültségűekért nem aggódnék.
 
Nálam is egy 230V-os megy már lassan egy éve, hibátlanul. Igaz melegszik rendesen (akkor még visszafogottan fogalmaztam ;))..
Most szerzek be egy 12V-os mágnesszelepet. Az eladó volt olyan kedves, hogy ugyanazon típusból a 12V-os és a 24V-os szelepet is letesztelte.
A 12V-os 7V-on, szinte alig melegedett, de a 24V-os 13V-on sem volt vészes.
Majd letesztelem, ha megérkezett :)
 
Én azt vettem észre, hogy nem mindegy hány wattos, ugyanabból a 24 voltosból próbáltam 5 és 2 wattosat, és ez utóbbi sokkal kevésbé melegszik. 19 voltos notebook táppal, nap végére is épp, hogy kéz meleg. Úgy néztem, hogy a Sera is ugyanígy 2 wattos elektromágnest használ a saját szelepén.
 
Mire veszel hozzá egy tápot is,plusz egy hiba forrás ,plusz egy veszteség, mert ugyebár az is fogyaszt.Szerintem ne kísérletezgess. Szerintem ez már nagyon túl van lihegve. :) a vége úgy is az lesz hogy veszel egy eredetit! Vagy drágát ide haza 10-14eFt, vagy a tengeren túlról ami 4-5 eFt
na ettől olcsóbban úgy se úszod meg itthon ! Sőt sokkal többe fog kerülni míg ki kísérletezed melyik, hogy nem melegszik 220V,24V, 12V hidd el ha nem fekszik otthon pár darab amivel játszhatsz nem éri meg anyagilag!!!! főleg ha nem is értesz hozzá!
Mind ezt nem rossz szándékból írtam ! Csak jó tanács ha gondolod én adok neked jó kis békebeli CCCR(orosz) szelepet. 220V 24VA a baj vele hogy igen forro lesz a nap végére! Addig megteszi míg a tengeren túlról megérkezik az árú. Ha érdekel priviben küld el az elérhetőséged.
 
Igen a szándékom az az, hogy valamikor veszek egy akvarisztikai reduktort mágnesszeleppel együtt. Nekem nem igazán kell kísérletezgetnem vele, mert az eladó volt olyan kedves és megtette.
Tápom meg van itthon, a szelep elé be lesz kötve egy kis szabályozó is, így állandó feszültséget kap, mindez 2.500 Ft-ért..
Jelenleg egy 230V-os üzemel nálam egy éve, amivel nincs baj, azon kívül, hogy forró és a nagy meleg miatt cserélem le. Biztonságosabb, ha az ember nincs otthon.
De köszönöm a felajánlást ;)
 
Igen a szándékom az az, hogy valamikor veszek egy akvarisztikai reduktort mágnesszeleppel együtt. Nekem nem igazán kell kísérletezgetnem vele, mert az eladó volt olyan kedves és megtette.
Tápom meg van itthon, a szelep elé be lesz kötve egy kis szabályozó is, így állandó feszültséget kap, mindez 2.500 Ft-ért..
Jelenleg egy 230V-os üzemel nálam egy éve, amivel nincs baj, azon kívül, hogy forró és a nagy meleg miatt cserélem le. Biztonságosabb, ha az ember nincs otthon.
De köszönöm a felajánlást ;)
Szívesen!
De egyet már vetél x forint+most is veszel egyet 2500Ft gondolom +posta.
A tengeren túlról épp most néztem 3500ft ér van free post-al ????? nem értem.
 
Nálam is egy 230V-os megy már lassan egy éve, hibátlanul. Igaz melegszik rendesen (akkor még visszafogottan fogalmaztam ;))..
Most szerzek be egy 12V-os mágnesszelepet. Az eladó volt olyan kedves, hogy ugyanazon típusból a 12V-os és a 24V-os szelepet is letesztelte.
A 12V-os 7V-on, szinte alig melegedett, de a 24V-os 13V-on sem volt vészes.
Majd letesztelem, ha megérkezett :)
Szívesen!
De egyet már vetél x forint+most is veszel egyet 2500Ft gondolom +posta.
A tengeren túlról épp most néztem 3500ft ér van free post-al ????? nem értem.
Én tettem egy kérdést fentebb kicsit egy mágnesszelepről ami kínai (kb 3500 Ft.), de ha te is arról beszélsz, szólok az nem a tengeren túl van. Csak kíváncsi vagyok hogy ugyan arról a fajtáról beszélünk?
 
Én tettem egy kérdést fentebb kicsit egy mágnesszelepről ami kínai (kb 3500 Ft.), de ha te is arról beszélsz, szólok az nem a tengeren túl van. Csak kíváncsi vagyok hogy ugyan arról a fajtáról beszélünk?
Ugyan ezt a szelepet használom kilenc hónapja üzemel hibátlanul! 220v 1,3va max 35fok van rá írva. Nekem eppen hogy langyos. Ha a gáz megy rajta az
valamennnyit vissza hűti.
 
Back
Oldal tetejére