• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano Cube Bettának Betta nélkül

hackman666

Kertész tanonc
Sziasztok!
Az akvárium adatai:
Dennerle nano cube 30l
szürő:
Dennerle nano filter 150l/h folyamatosan megy
világítás:
Dennerle Amazon daylight 11w 10h/nap
aljzat:
deponit mix es fekete Sulawesi garnéla aljzat
növények
Utricularia graminifolia TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua
Alternanthera reineckii Mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
Cladophora aegagrophila - gömbmoha most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
Nymphoides sp. Taiwan TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua
jávai moha
lakók:
23db rc
3 db Galaxy razbóra - Celestichthys margaritatus most csak 790,00 Ft - Green Aqua
Tápozás
dennerle napi táp 3csepp / nap
happycarbo 1ml/nap fény bekapcsolása után
akvárium indulás 2014.március 26. 20:00

1. nap
Amint megérkezett a futár a GA ból neki is láttunk az inditásnak
red moor lemos akváium szintén elmos ami kimaradt az a talaj de sebaj
a növényeket csipesz nélkül ujjal ültette a kedvesem!én csak mutattam hova szeretném...
A feltöltést a szetthez kapott vízkezelővel kevert csapvízzel végeztük majd bambultunk az akinkra!
1 óra múlva kopogtak a tetőn a red moor felúszott,természetesen kövem nem volt itthon de kőgolyó igen ezzel súlyoztam le a gyökeret.
3.nap
A gyári leirás alapján 50%os vizcsere

6.nap
50% vízcsere
7.nap
három rc és a halacsok betelepítése
jávai mohát kitettem az ablakba akivízbe mert nem volt túl bizalomgerjesztő a lé amibe adták
8. nap
további 20 rc érkezett jó volt nézni ahogy a galaxyk mindenkit külön megnéztek bemutatkoztak!
szereztem jbl 6az1 ben tesztet kiderült nagyon durván kemény a víz de szerencsére fogok kapni lágy vizet,
9. nap
50% vízcsere
forralt pihentetett rosszúl leszürt vizzel.sikerült egy 30literes hókockát csinálnom
11. nap t
ma is elkövetek egy 50% os cserét.
képeket szeretnék felrakni de csak mobilosat fogok tudni egyenlőre
mert kiváncsi vagyok a véleményetekre!!!! előre is köszönöm az észrevételeket.
 
sasasyqy.jpg


az indulás

A következő képen a jelenlegi állapot látható a jávai mohát csinos hajgumival oldottam meg :-S

unaheqem.jpg


Szeretném megkérdezni,hogy a tápozás elég vagy kellene valamin változtatni?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Köszönöm!
Véletlenül rendeltem. :$ inkább az easy növények közül akartam választani, remélem azért csak megmarad és beindul.3 nap után úgy vettem észre dobálják a kis nyulványukat.

Remélem én leszek az egyike azoknak akiknél szép gyepet alkot és azt sem tudom mit csinálok,írták páran h kevés fényt szereti no az megvan!!!
 
Utoljára módosított moderátor által:
:unsure: tudom de azért mertem mert a gyártó 7. napra tette a telepítést igaz garnélákról v algaevőkről
meg egy picit türelmetlenek is voltunk...
A tropica app szerint 3.napon mehetnének tudom nálatok a 4hét az alap.
 
Én úgy tudom hogy az Utricularia graminifolia TC egy igényes növény. CO2 nem lesz???
ha lesz is akkor csak nyár végén anyagi megfontolásból.addig sajnos be kell érnem a gagyi happycarboval

Én úgy tudom hogy az Utricularia graminifolia TC egy igényes növény. CO2 nem lesz???
most már én is tudom.!volt egy kis adminisztrációs problémám,,,
 
Utoljára módosított moderátor által:
ha lesz is akkor csak nyár végén anyagi megfontolásból.addig sajnos be kell érnem a gagyi happycarboval
Próbálkozz meg a citromsavassal. Azt kb 8.000.- ből megtudod oldani ha nem akarsz barkácsolni. És ha odafigyelsz az indításra akkor minden rendben megy.
 
Szia!

Az elképzelés nagyon bíztató, szuper kis gyökeret találtál, amiből remek scapet lehet majd kihozni, de:
-nálam ugyanez a sarokszűrő megy egy 10 literes kis kockában, és oda is épp, hogy elég. 30 literre, főleg halakkal, szerintem nagyon karcsú lesz. Ide már bőven dukálna egy Eheim 2211 vagy 2213
- a 11W 30 literre szintén nagyon gyengének tűnik, főleg, ha mohákon kívül igényesebb növényeket is szeretnél, Minimum még egy ugyanilyen kellene mellé.
- nagyon drukkolok Neked, mert szerintem is jól megférnek a galaxyk a garnélákkal, de jó pár társunk tapasztalata szerint a 30 példányból pár hét múlva nem hagynak túl sokat belőlük

Várom a további képeket és tudósításokat.
Hajrá!

Csilla
 
Szia!

Az elképzelés nagyon bíztató, szuper kis gyökeret találtál, amiből remek scapet lehet majd kihozni, de:
-nálam ugyanez a sarokszűrő megy egy 10 literes kis kockában, és oda is épp, hogy elég. 30 literre, főleg halakkal, szerintem nagyon karcsú lesz. Ide már bőven dukálna egy Eheim 2211 vagy 2213
- a 11W 30 literre szintén nagyon gyengének tűnik, főleg, ha mohákon kívül igényesebb növényeket is szeretnél, Minimum még egy ugyanilyen kellene mellé.
- nagyon drukkolok Neked, mert szerintem is jól megférnek a galaxyk a garnélákkal, de jó pár társunk tapasztalata szerint a 30 példányból pár hét múlva nem hagynak túl sokat belőlük

Várom a további képeket és tudósításokat.
Hajrá!

Csilla
Nagyon szépen köszönöm! Az aki inkább halas növényesnek indult de a mérleg megborult a növények felé mert többen vannak.
Szeretném ha mindenki jól érezné magát nálunk! Betta biotóp volt az elképzelés ezért választottam ezeket a növényeket(kivéve az UG t az véletlen volt)a gyökeret a GA s uraknak köszönhetem ők választották (köszönöm ismét nekik)
aztán bekerült a 3 galaxy,másnap reggel mikor picit felkapcsolom a fényt és jöttek ám elő nem kis
meglepetésemre igaz a két hím elkezde a násztáncot olyan szép volt osszeszorult a szívem .
bevillant rémkép egy kifejlett 8cm betta CT vs. 1cm galaxy... ezért a cím.

Egyenlőre marad a low tech/ lehet rossz helyre kezdtem Írni upppssz/ max lassabban fejlődünk.elsősorban a víz keménységet kell orvosolnom.igyekszem fejlődő tagja lenni a közösségnek!!
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni h a tápozás rendben megy így vagy kellene változtatni valamin? A reineckii mini léggyökeret eresztett,igaz még nincs 2 hete az ültetésnek,felfelé már némelyik nőtt a színűk még nem meggyőző( írtátok páran ,h kell nekik idő) de látok pár pici levelet feltőrni a talajból!!!!
A Nymphoides sp.Taiwan on látni a legjobban a fejlődést.jó pár 15-18 cm szár ,sok pici új hajtás.
Van pár foltos levél ezeket le kell várnom? Vagy intézik az redek?
 
Sziasztok!
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni h a tápozás rendben megy így vagy kellene változtatni valamin? A reineckii mini léggyökeret eresztett,igaz még nincs 2 hete az ültetésnek,felfelé már némelyik nőtt a színűk még nem meggyőző( írtátok páran ,h kell nekik idő) de látok pár pici levelet feltőrni a talajból!!!!
A Nymphoides sp.Taiwan on látni a legjobban a fejlődést.jó pár 15-18 cm szár ,sok pici új hajtás.
Van pár foltos levél ezeket le kell várnom? Vagy intézik az redek?
SZIASZTOK!
MEGEMELTEM a tápozást de csak 2x arányban
a Reineckii mini elkezdte nyújtani a leveleit a zöldes barnás szín között előkerült a rózsaszín és kezdenek szélesedni a levelek!(remélem tényleg így van és nem csak képzelem)
a Nymphodies sp Taiwan több közepes levele foltosodik ezeket a Red -ek levágják és elfogyasztják!Az új hajtások,viszont bizakodóvá tesznek!
az UG szépen lassan teszi a dolgát szeretem nézni ahogy lengedezik a csáklyája!
jávai is kezd világos hajtásokat ereszteni remélem sikerül megtapadnia...
 
Szereztem be a biztonság kedvéért 4 tabletta SERA florenette t !és egy flakon aquatant a gyári kezelő nagyon fogy.
vettem egy kanna ioncserélt vizet de még nem mertem ezzel keverni a vizet.
tudnátok kis segítséget adni ebben (is)???
 
vettem egy kanna ioncserélt vizet de még nem mertem ezzel keverni a vizet.
tudnátok kis segítséget adni ebben (is)???
A következő 3-4 vízcserekor 50-50%-ban használd az ioncseréltet, majd mehet csak azzal. Azért időnként mérj rá a vízparaméterekre, látom van teszted.
 
Valóban igaz ,hogy kis akváriumban hamar történnek dolgok. Elugrottam itthonról és mire hazáértem borzalmas látvány fogadott az egyik kis garnéla mély álomra szenderült. :'(
Gyorsan megnéztem a többieket levert volt mindenki és már engedtem is le a vizet! Vizcserét előre hoztam.picit várok aztán csinálok egy tesztet. A garnéla vitamin ból küldtem be két cseppet.lehet a picit vedlés után érte vmi.
KÉRDÉS és kezdő tudom de vizcserékre ugyanaz a tápozás vonatkozik?
 
KÉRDÉS és kezdő tudom de vizcserékre ugyanaz a tápozás vonatkozik?
Én vízcserék után ami nálam 30-40 % közti mindig egyel többet nyomok a mic-mac ból mint szoktam ;)
A garnélák miatt ne izgulj előfordul arra kell figyelni hogy tömeges 6-8 elhullás egyszerre ne történjen mert akkor már nagy a baj.;)
 
Back
Oldal tetejére