• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Minden csatlakozást ellenőriztél gázszivárgás jelző spray-vel?

Nem lyukas valahol valamelyik CO2 csöved? Elég egy szemmel láthatatlan hajszálrepedés is... Én első körben lehet minden csövet cserélnék. CO2-höz való csövet használsz?
 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem:
Adott egy 2 kg CO2 palack, reduktorral, tűszeleppel, valamint mágnesszelep, kb 2 m CO2 cső, és egy diffúzor.
Most harmadjára történik meg, hogy a palack három hét alatt kiürül.
A tömítés a palack-reduktor összeköttetésnél új, a boltban meg is néztük, a reduktor, tűszelep nem ereszt, ellenőrizve lett.
Felépítés: palack-reduktor-tűszelep-CO2 tömlő-mágnesszelep-CO2 tömlő-visszacsapó szelep-CO2 tömlő-diffúzor az akvában.
A diffúzort is rendszeresen tisztítom.
Ennek ellenére rendszeresen kifogy a palack, nagyon rövid idő alatt.

Az egyetlen dolog, ami feltűnt, hogy minden nap rendszeresen víz van a csőben egészen a visszacsapó szelepig!
Ezért időnként a tűszelepen állítanom kell, mert nem indul meg a CO2 a diffúzoron át. Három hét alatt 2-3x tekertem feljebb picit a tűszelepet, mert semmi nem jött az akvában.
Majd hirtelen…üres a palack.
A rendszer az akva alatt a szekrényben van, ahogy korábban is. A visszacsapó szelep is….
Hogyan alakítsam át? Mi lehet az ok?
@inadsz
@viktorlantos

Köszönöm!
Szia!
Szerintem a megidézettek sem tudnak távgyógyítani. Bár... 😉
Víz-gáz szerelő boltban lehet kapni gázszivárgás ellenőrző spay-t. Kb. 1.5eFt. Először a triviális helyeket kellene befújni: csatalkozások, szelepek, stb. Aztán, ha nincs eredmény, akkor akár az egész csövet is meg lehet vizsálni, mert elfáradhatott vagy gyári hibás is lehet, ami most jött elő. De lehet, hogy egyszerűbb és olcsőbb lenne cseréni. Csodák nincsenek.
Ha visszakúszik a víz, akkor egyértelmű a szivárgás.
 
Bármit is csinálsz (vagy nem csinálsz), következő körben mérd meg a teli palack tömegét, majd időközönként mérj rá többször is (akár naponta többször), hogy milyen ütemben fogy a gáz. Lehet, hogy nincs is rendesen megtöltve a palack, vagy bármi más infóval gazdagabb lehetsz, ami talán előrébb visz.
 
Köszi mindenkinek.
Igen, a csatlakozásokat a boltban ellenőriztük. A palacknál és a reduktoron, meg a tűszelepnél is. Pipa.
A CO2 cső egy része teljesen új, egy része régebbi. CO2-höz való mindkettő.
Most átépítettem: a visszacsapószelep a vízszint fölé került.
A csatlakozásokat újraszereltem: csőből picit levágtam, újra meghúztam a leszorító csavarokat.
Volt itthon még egy 500 g palack, azt most rákötöttem….próba.
 
Sziasztok. Szeretnék majd beüzemelni egy Sodastream-es (valójában Aldi-s Sodastar-os) CO2 rendszert oxyturbo reduktorral és GA TR21-4 to W21.8 átalakítóval.
Eredetileg Co2Art átalakítót szerettem volna használni, de jelenleg nem kapható, készlethiányos már egy ideje a gyártónal is, úgyhogy mostanra elvetettem.
Akinek van hasonló kombinációval tapasztalata az segítene, hogy ezt hogyan szoktál megoldani?
Le fektetik a SodaStream-es palackot? Vagy lehet kapni valami L könyököt az adapterhez? Mert én semmi ilyesmit nem találtam.
Előre is köszi a válaszokat!
 
Sziasztok. Szeretnék majd beüzemelni egy Sodastream-es (valójában Aldi-s Sodastar-os) CO2 rendszert oxyturbo reduktorral és GA TR21-4 to W21.8 átalakítóval.
Eredetileg Co2Art átalakítót szerettem volna használni, de jelenleg nem kapható, készlethiányos már egy ideje a gyártónal is, úgyhogy mostanra elvetettem.
Akinek van hasonló kombinációval tapasztalata az segítene, hogy ezt hogyan szoktál megoldani?
Le fektetik a SodaStream-es palackot? Vagy lehet kapni valami L könyököt az adapterhez? Mert én semmi ilyesmit nem találtam.
Előre is köszi a válaszokat!
Ne fektessed a palackot. A benne lévő gáz cseppfolyós formában nem tesz túl jót a reduktornak. Ha fektetve használod óhatatlanul belefolyhat. Nekem is felfelé néz a manométer. Az alábbi poszt első fotóján látszik, az üveg bal oldalán az akasztós szűrő mögött áll.
Szerintem könyök idom csak úgy lenne, ha egyedileg legyártatod egy fémesztergályossal. Nem véletlen, hogy nincs. 50 bár nem piskóta, a hagymányos menettömítések nem erre valók.
 
Utoljára módosított:
Ne fektessed a palackot. A benne lévő gáz cseppfolyós formában nem tesz túl jót a reduktornak. Ha fektetve használod óhatatlanul belefolyhat. Nekem is felfelé néz a manométer. Az alábbi poszt első fotóján látszik, az üveg bal oldalán az akasztós szűrő mögött áll.
Szerintem könyök idom csak úgy lenne, ha egyedileg legyártatod egy fémesztergályossal. Nem véletlen, hogy nincs. 50 bár nem piskóta, a hagymányos menettömítések nem erre valók.
Rendben, köszönöm! Közben én magam is rájöttem, hogy nem valami jó ötlet a lefektetés.
Ha már így látom hogy te is valamilyen soda stream szerű palackot használsz, megkérdezném, hogy nincs e tapasztalatod Aldis SodaStar és GA átalakító kombóval?
Valamint, hogy neked kb. meddig elég egy ekkora palack?
 
Rendben, köszönöm! Közben én magam is rájöttem, hogy nem valami jó ötlet a lefektetés.
Ha már így látom hogy te is valamilyen soda stream szerű palackot használsz, megkérdezném, hogy nincs e tapasztalatod Aldis SodaStar és GA átalakító kombóval?
Valamint, hogy neked kb. meddig elég egy ekkora palack?
Aldis palackkal megy. GA átalakítóval. A napló indítása óta tolja az első palack, diffúzorral. Július 29. óta.
A GA szerint az átalakító Sodastreammel működik jól, Sodastarral nem.
Ugyanaz a palack, az oldalára ragasztott papírnak eddig nem volt hatása... Hacsak az nem, hogy az Aldiban beveszik mindhárom palackot csereként, a többi hely meg nem veszi be az Aldisat. Sima üzletpolitikai húzás. 😉
 
Aldis palackkal megy. GA átalakítóval. A napló indítása óta tolja az első palack, diffúzorral. Július 29. óta.

Ugyanaz a palack, az oldalára ragasztott papírnak eddig nem volt hatása... Hacsak az nem, hogy az Aldiban beveszik mindhárom palackot csereként, a többi hely meg nem veszi be az Aldisat. Sima üzletpolitikai húzás. 😉
Nálam is tökéletesen működött. Sajnos SPAR-os még nincs ilyen, na de majd fejlesztünk :)
 
Aldis palackkal megy. GA átalakítóval. A napló indítása óta tolja az első palack, diffúzorral. Július 29. óta.
Nálam is tökéletesen működött. Sajnos SPAR-os még nincs ilyen, na de majd fejlesztünk
Köszönöm a válaszokat. Én is azt gondoltam, hogy nem lehet ott nagy különbség. Akinél nem ment, gondolom csak a szelep mélysége nem volt beállítva...
Köszi mindenkinek a választ!
 
Ugyanaz a palack, az oldalára ragasztott papírnak eddig nem volt hatása... Hacsak az nem, hogy az Aldiban beveszik mindhárom palackot csereként, a többi hely meg nem veszi be az Aldisat. Sima üzletpolitikai húzás.
Lehet, hogy igazad van. Az fix, hogy a boltban ezt mondták, mikor bevittem segítséget kérni a szereléshez
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, bár biztos volt már korábban szó róla: szóval a mágnesszelepem ( Green Aqua ) áramtalanítva is átereszti a bubikat. Csere, vagy tudok valamit tisztítani rajta?
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, bár biztos volt már korábban szó róla: szóval a mágnesszelepem ( Green Aqua ) áramtalanítva is átereszti a bubikat. Csere, vagy tudok valamit tisztítani rajta?

Mennyi idős? Néhány év használat után előfordulhat, hogy tisztításra szorul a szelep vagy a reduktor. Gondolom a palackban lévő gáz szennyezettségétől függ.
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, bár biztos volt már korábban szó róla: szóval a mágnesszelepem ( Green Aqua ) áramtalanítva is átereszti a bubikat. Csere, vagy tudok valamit tisztítani rajta?
Nálam 1x volt ilyen, akkor ki-be kapcsolgattam, és megszünt. Vizet kizártam, mert volt visszafolyásgátló, így valami porszemcse lehetett.... 4éve haszálom problémamentesen.
 
Teszek egy próbát a ki/be kapcsolgatással.
A tűszelepet jól kitekertem pár percig és úgy tűnik megoldódott a probléma. Van egy másik kérdésem: az normális hogy a rendszer összeszerelésénél a palack megnyitásakor a reduktor nyomásmérő órája "kiakad"? Egy pár perc és visszaáll 2.5 bar környékére.
 
Back
Oldal tetejére