• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Szerintem egyiknél sem jellemző. Valószínűleg azért is, mert a tűszelepek mindkét reduktoron precízen működnek.
Ez a téma valamiért angolszász oldalon hatalmas lufira van fújva. 10+ éve olvasom ezeket a posztokat. De még sosem láttam személyesen egyetlen ilyen esetet sem.
Lehet persze azért mert egy szint alatt nem használunk reduktorokat. Passz...
Én konkrétan ezen a fórumon olvastam, hogy valakinek előfordult korábban. De bízom bennetek, úgyhogy "meg vagyok nyugodva".
 
Nem rég vettem újonnan egy Oxyturbo reduktort. Ezekre mennyire jellemző, hogy a palack kifogyása esetén beengedi a maradékot az akvába? Kell emiatt aggódnom? Emlékeim szerint a papillon reduktorok esetében volt ilyen probléma.
Sajnos nálam Papilon reduktornál előfordult a dolog. De hogy konkrétan mi okozza ezt, nem tudom, mert most is ezt a reduktort használom, és a következő palackkifogyást meg simán lekezelte
 
Sziasztok!


Műszaki/használati szempontból van valami különbség a két palack között?
Az hogy az Ista szebb, nem szempont.
Sajnos nem találtam meg, hogy az Ista milyen magas.

Oxyturbo reduktorral használnám. Az Ista csatlakozója felfelé áll. Emiatt nehezen lehet használni az Oxyturbo-val nem?
 
Sziasztok!


Műszaki/használati szempontból van valami különbség a két palack között?
Az hogy az Ista szebb, nem szempont.
Sajnos nem találtam meg, hogy az Ista milyen magas.

Oxyturbo reduktorral használnám. Az Ista csatlakozója felfelé áll. Emiatt nehezen lehet használni az Oxyturbo-val nem?
ISTA.jpg

Viszont a 2kg. GA palckból ha kifogsz törpepalackot az 44cm. magas
 
Sziasztok! Van egy oxyturbo reduktorom és egy GA sodastream adapter. Gyári tömítések. Összarakom a kettőt, rá a sodastar palackra. Elkezd kisüvíteni a co2, akarhogy meghúzom. Mit csinálok rosszul?
 
Sziasztok! Van egy oxyturbo reduktorom és egy GA sodastream adapter. Gyári tömítések. Összarakom a kettőt, rá a sodastar palackra. Elkezd kisüvíteni a co2, akarhogy meghúzom. Mit csinálok rosszul?
Belül van egy tüske benne, ami állítható. Ezt kell úgy tekerni, hogy csak akkor nyomja be a palackot, amikor már rendesen rá van tekerve.
 
Nem hideg a palack? A nyomásmérő mennyit mutat?
Nem volt hideg, szobahőmérsékleten volt. A kiáramló CO2 persze fagyasztott. A nyomásmérő nézéséig nem jutottam, pánikszerűen lecsavartam.

Belül van egy tüske benne, ami állítható. Ezt kell úgy tekerni, hogy csak akkor nyomja be a palackot, amikor már rendesen rá van tekerve.
Köszönöm, ez jó tipp. Így most máshol eresztett, s lassabban, nem kisüvített. :)

Valahol az összecsavarást tolhatom el. Húzom rá az adaptert a reduktorra, akkor a reduktoron lévő cucc, amibe tekerem, forog körbe. Rögzítve próbáltam meg jól rácsavarni. Utána a palakcra nehéz a jó rácsavarás, mert magával a reduktorral nem tudom, csak kézzel/csőfogóval fogva. (A tömítések gyáriak.) Valami nagyon nem jó a technikámban.
 
Valahol az összecsavarást tolhatom el. Húzom rá az adaptert a reduktorra, akkor a reduktoron lévő cucc, amibe tekerem, forog körbe. Rögzítve próbáltam meg jól rácsavarni. Utána a palakcra nehéz a jó rácsavarás, mert magával a reduktorral nem tudom, csak kézzel/csőfogóval fogva. (A tömítések gyáriak.) Valami nagyon nem jó a technikámban.
Erre esetleg van tippetek? Tök bosszantó, hogy egy nyavalyás reduktor-adapter kombinációt nem tudok összerakni. Így marad a low tech. :(
 
Nem hideg a palack? A nyomásmérő mennyit mutat?

Belül van egy tüske benne, ami állítható. Ezt kell úgy tekerni, hogy csak akkor nyomja be a palackot, amikor már rendesen rá van tekerve.

Nem igazán tudok nyilatkozni, a sodastream adapterem még nincs kibontva.
A mai, személyes látogatás után: a sodastream és a sodastar palackok teljesen kompatibilisek egymással, ha szódáról van szó. Ámde CO2 esetében nem... Azaz sodastar kuka, sodastream kell.
 
A mai, személyes látogatás után: a sodastream és a sodastar palackok teljesen kompatibilisek egymással, ha szódáról van szó. Ámde CO2 esetében nem... Azaz sodastar kuka, sodastream kell.
Hááát, elszomorít, ha ez igaz. Sodastar palackot használok a szódához... Lehet ki kell próbálnom akváriumhoz, mielőtt új projektbe kezdek? 🤨
 
@viktorlantos tudnátok ez ügyben segíteni? A bolt szerint a Sodastar rossz az adapteretekkel, de - a fentiek alapján - van rá működő példa. Ha tényleg rossz, akkor a rendszer vásárlásánál meg kellene említeni. Ha meg nem rossz, akkor tök potyára mentem be a boltba. (És mindenképp némileg feszült vagyok.)
 
@viktorlantos tudnátok ez ügyben segíteni? A bolt szerint a Sodastar rossz az adapteretekkel, de - a fentiek alapján - van rá működő példa. Ha tényleg rossz, akkor a rendszer vásárlásánál meg kellene említeni. Ha meg nem rossz, akkor tök potyára mentem be a boltba. (És mindenképp némileg feszült vagyok.)

Voltak mások is akik vagy visszahozták a Sodastar palackkal a rendszert, hogy nézzük meg vagy jelezték, hogy nem működött, ezért mondjuk inkább, hogy nem kompatibilis hozzá.
Az adaptert Sodastream palackhoz ajánljuk, így vesszük mi is. A terméknév utal rá, hogy mivel kompatibilis, de beszélünk róla hogy kiemeljük-e mashol is ezt.
 
Sodastream kapcsán kérnék egy kis segítséget, tippet.

Két napja üzemel a rendszer, használtan vettem át reduktoral, átalakítóval és aldis palackkal (frissen cseréltem). Palack és átalakító palack felöli része közé tettem egy GA-s tömítést frissen.

Mindkét nap a rendszer bizonos idő után leáll, a nyomás lemegy teljesen. Tegnap húztam rajta még kulccsal, egyet tompán pukkant és újra nyomás alá került a reduktor. Ma beindult de pár óra után ismét nyomásvesztés...

Mi lehet a gond/megoldás?

KÖSZI
 
Back
Oldal tetejére