• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyire alkalmasak a nem akvarisztikahoz gyartott Co2 rendszerek nekunk?

extrudalt

Főkertész
Sziasztok!
Tudom, h ez igy mar szerepel egyszer a forumon, de olyan regen szoltak hozza, h ezt egyszerubbnek veltem...
Szoval hamarosan akarok epiteni egy akvat /48gal/ es ahhoz szeretnek venni egy rendszert. Ahhoz meg nem 1-2lb palackkal akarok kezdeni, mivel az gyorsan kifogy, hanem legabb 15-20lb...
Ekkorát meg nem nagyon lattam meg aukciós link moderálva-en sem ami direkt akvariumhoz lenne, de talaltam egy oldalt ahol vannak nagyobbak. Na most ez nekem megfelel erre a celra vagy nem? Esetleg mit kellene meg hozza vennem? Vagy ha csak siman veszek egy palackot ahhoz mindegy milyen regulatort es baratait veszek? Valaszotokat elore is koszonom!
Itt a link... HTG Supply - CO2 Regulator And Tank Combo
 
Utoljára módosított moderátor által:
Gyanítom, hogy direkt akváriumhoz nem csinálnak CO2 palackot, többségünk általános célra gyártott palackot használ, amit más hegesztésre, szódagépbe, vagy sörcsapolásra vesz, illetve ott vannak még a tűzoltó palackok. Nem tudom nálatok mik a lehetőségek palack téren, én a 243-asomhoz 10 kilós töltetű palackot vettem, ez a töltet súlya, vagyis ennyi szén-dioxid fér bele, ez durván az általad is említett 20 fontos palack lehet. Hogy meddig elég az sok mindentől függ, világítás növénymennyiség...
Javaslom, hogy számold át európai mértékegységekre az akváriumodhoz szükséges dolgokat, és úgy tedd fel a kérdésed. Valamint így a GA választékában is tudsz tájékozódni, mivel pl a diffúzoroknál, méret mellett ott van az ajánlott akvárium méret is, tehát ez alapján tudsz magadnak keresni hasonlót.
CO2 Diffúzor Green Aqua
Illetve a fórumon is rengeteg összeállítást találni, pl hasonló méretű akváriumok naplóiban.
Nyomáscsökkentő téren, inkább valami kinti fórumon kellene érdeklődnöd, mivel mi nem tudjuk a kinti választékot, sőt azt is el tudom képzelni, hogy nálatok más a palackok csatlakozójának menete.
 
Koszi a valaszt! Azota atbujtam a Co2es topikot es felvilagosultam... :) A palackot nagyvaloszinuseggel az egyik etterembol szerzem be 10kg-osat, regulatort meg ezt neztem ki
New Deluxe AQUATEK CO2 Regulator Emitter System for Hydroponics /a legnagyobb aukcios oldalon fenn van/
remelem igy ugyanaz lett a menete, mint a palacknak... ehhez van magnesszelep is meg buborekszamlalo is, co2 csovet meg veszek meg a diffuzort...
Mas esetleg meg kelhet?
 
Bevesárló listáról még lemaradt a visszafolyásgátló. :)
Remélem majd hegesztésben jártas szaki is ránéz erre a nyomáscsökkentőre, mert szerintem amit kinéztél, az inkább védőgázas hegesztőgéphez való nyomáscsökkentőnek néz ki. Amit buborékszámlálónak nézel, az pedig inkább egy áramlásmérő.Hegesztő gépek palackjain van ilyen, és mikor hegesztenek lebeg benne egy golyó, ezzel lövik be, hogy mennyi gáz menjen a hegesztendő területre.(ha jól tudom :rolleyes:) Buborékszámláló az teljesen más elven működik, eleve fel van töltve folyadékkal (víz, babolaj ;)). Lehet, hogy használható akváriumhoz is, de ahogy a youtube videót néztem róla, abból nekem az jött le, hogy pici állításra is elég nagyot ugrott a golyó, én inkább maradnék a "hagyományos", folyadékkal töltött buborékszámlálónál.
22148783_0ac442929db054ca0d05a5767d627ec8_m.jpg
 
Sziasztok,
Lehet kapni 5kg-os v. 10 kg-os 60 cm magas palackokat (simán befér a szekrény alá) amihez tudsz venni a GA-nál cuccokat.
 
Sziasztok,
Lehet kapni 5kg-os v. 10 kg-os 60 cm magas palackokat (simán befér a szekrény alá) amihez tudsz venni a GA-nál cuccokat.
10 kilós palackhoz már 80 centi magas bútort kell . A 10 kilós "törpe" Messer palackom 66 centi magas( de inkább kicsit több), és a papilon reduktor nyomásmérő órája még plusz 1,5 centivel növeli a magasságot . Akvárium bútorok általában 70 centi magasak, ha ebből leveszem a bútorlap vastagságot 2x18mm, akkor a belső méret 66,4 centi .
 
Én 80 centi magas bútort csináltam, pont ezért, meg az alábbi akvárium miatt:
Remotest Point of Land - Green Aqua bemutató akvárium | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
érdemes végigfutni ;),
Érdekes, hogy @eMZé írta az utolsó oldalon, hogy neki a 80-as bútorban is épp, hogy elfér az 5 kilós palack, akkor ezek szerint ez is hasonló magasságú mint a 10 kilós, csak vékonyabb.
Végül is, nálam nem a bútorba lett elhelyezve a palack, hanem kifúrtam a falat, mivel az akvárium mögött nálam van egy tároló, konkrétan az emeletre vezető lépcső alatti rész, ide került a palack, és maradt sok helyen a szekrényben :D
 
Megnéztem reggel, ....... van hely!;)
71 cm belmagas a szekrény befér. Lefotóztam csak nem tudom beilleszteni, mert a kép beillesztésénél URL címet kér.
 
Sziasztok,
Szódagéphez, hegesztőhöz kapható ipari betétdíjas CO2 palack alkalmas akvarisztikai reduktor fogadására?
https://www.greenaqua.hu/hu/oxyturbo-co2-reduktor.html
Itt sajnos nincs hátulnézeti fénykép, illetve adatok a menetről.
Csak akkor rendelném, ha W21,8 x 1/14” (jobbmenet) csatis, ahogyan a szabvány előírja:
https://www.messer.hu/documents/205...ások.pdf/212dc297-15ee-4cfa-b608-a5eab8782581

Köszi előre is ha tudtok valamit.

Szabvány menetes, megrendelheted bátran.
 
Back
Oldal tetejére