• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barkács Co2 rendszerem, barkács bubiszámlálóval!

Biglilafun

Kertész szaki
Gondoltam megosztom veletek mit hoztam össze hirtelen felindulásból :)
Elsőnek szeretném leszögezni, hogy nagyjából 1 hónapja fogtam bele a kertészkedésbe, nagynyomású co2 rendszerrel üzemel a másik akvárium de gondoltam miért ne próbálnám meg a nanohoz a barkács cuccot is :)

Felhasznált anyagok, kellékek:
-1db 1,7L szódásszifon
-3m cső
-1db precíziós tűszelep
-1db fecskendő
-kb 2 dl cukor
-1db 7gr-os élesztőpor

Elkészítés:
A szódásszifonból a szóda kinyom, letekertem a fejét és a benne lévő csövet rövidre vágtam.
2dl cukrot, 7gr élesztőt és kb 6dl meleg vizet öntöttem bele, jól összeráztam és visszatekertem a fejet rá jó erősen.
A fejen lévő kifolyó nyílásba beletoltam a koppanásig a csövet majd folyékony ragasztóval jól letömítettem. Beiktattam a vezetékbe egy precíziós tűszelepet. A szódásszifon karját benyomva egy darab dróttal rögzítettem és vártam, hogy elinduljon a folyamat. Addig gondoltam kellene készíteni egy bubiszámlálót is. A bubiszámlálót a következőképpen csináltam meg: fogtam egy fecskendőt, levágtam a szárát, kifúrtam a tömítő részt, bele a cső majd jól körberagaszt, nagyjából félig feltöltöttem vízzel és a fecskendő másik végére tökéletes passzoló csövet is rádugtam. Mellélelek néhány képet is róla :) Még egy visszafolyásgátlót is beleteszek :)

IMG_1994_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1997_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1998_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1999_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére