• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sodastream kapcsán kérnék egy kis segítséget, tippet.

Két napja üzemel a rendszer, használtan vettem át reduktoral, átalakítóval és aldis palackkal (frissen cseréltem). Palack és átalakító palack felöli része közé tettem egy GA-s tömítést frissen.

Mindkét nap a rendszer bizonos idő után leáll, a nyomás lemegy teljesen. Tegnap húztam rajta még kulccsal, egyet tompán pukkant és újra nyomás alá került a reduktor. Ma beindult de pár óra után ismét nyomásvesztés...

Mi lehet a gond/megoldás?

KÖSZI
Lehet, hogy az átalakító idomban a tüske nincs jól beállítva. Ott kezdeném keresni a hibát. Mivel tettél bele a GA-s tömítőgyűrűből, távolabb kerülhetett a szelepbenyomó tüske. Ez magyarázná a mozgatásra a pukkanást és a pár órás működést. 😉
 
Lehet, hogy az átalakító idomban a tüske nincs jól beállítva. Ott kezdeném keresni a hibát. Mivel tettél bele a GA-s tömítőgyűrűből, távolabb kerülhetett a szelepbenyomó tüske. Ez magyarázná a mozgatásra a pukkanást és a pár órás működést. 😉
Köszi! Nagyon "nagy" műszaki vénám van, előre is bocs... ez azt jelenti hogy az átalakító rész veszem le a palackról, ahova a tömítést tettem? 🙄
 
Köszi! Nagyon "nagy" műszaki vénám van, előre is bocs... ez azt jelenti hogy az átalakító rész veszem le a palackról, ahova a tömítést tettem? 🙄
Közben ránéztem a bontatlan csomag átalakítóra. Hááát, nem lehet állítani a Greenworks verziót. Ráadásul nem is réz, hanem valami aluminium szerelvény. Így néz ki a tömítés, erre ne rakjad rá azt a feketét. IMG_20230208_155752.jpg
 
Sziasztok.
Ha egy reduktoron be van állítva kimeneti nyomásként mondjuk 1,5 bár, azt milyen minimális bemeneti (palack oldali) nyomásig tudja tartani? Mi lehet a legkisebb nyomás a palackban, ameddig stabil tud maradni a kimeneti nyomás?
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok.
Ha egy reduktoron be van állítva kimeneti nyomásként mondjuk 1,5 bár, azt milyen minimális bemeneti (palack oldali) nyomásig tudja tartani? Mi lehet a legkisebb nyomás a palackban, ameddig stabil tud maradni a kimeneti nyomás?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Elméletileg 2 bar. Viszont vannak olyan reduktorok, amik 10-15bar alatt mindent beletolnak az üvegedbe, ami még benne van a palackban, ezzel megmérgezve az állatokat. Azt nem szabad elfelejteni, hogy amíg cseppfolyós gáz van benne, addig állandó nyomás van benne, 50 bar felett. Ha 25 alá esik, akkor sürgősen gondolkodhatsz a palackcserén, mert kb. 1 heted maradt csak.
 
Elméletileg 2 bar. Viszont vannak olyan reduktorok, amik 10-15bar alatt mindent beletolnak az üvegedbe, ami még benne van a palackban, ezzel megmérgezve az állatokat. Azt nem szabad elfelejteni, hogy amíg cseppfolyós gáz van benne, addig állandó nyomás van benne, 50 bar felett. Ha 25 alá esik, akkor sürgősen gondolkodhatsz a palackcserén, mert kb. 1 heted maradt csak.
Állandó nyomás a CO2 palackban nem nagyon van. Amiatt kg-os a jelölésük mert a nyomás a hőmérséklet változás miatt változhat. Nyílván itt azért min. egy 10-15 fokos változásnak kell lennie ami nem hiszem hogy egy lakásban annyira sűrün előfordul. :D

Ha pontosan szeretnéd tudni, hogy mennyi van a palackban akkor érdemes megvételkor mérlegre rakni és felírni a súlyt és időnként rámérni.
 
Állandó nyomás a CO2 palackban nem nagyon van. Amiatt kg-os a jelölésük mert a nyomás a hőmérséklet változás miatt változhat. Nyílván itt azért min. egy 10-15 fokos változásnak kell lennie ami nem hiszem hogy egy lakásban annyira sűrün előfordul. :D

Ha pontosan szeretnéd tudni, hogy mennyi van a palackban akkor érdemes megvételkor mérlegre rakni és felírni a súlyt és időnként rámérni.
Pont, ahogy írod.
Bár a 10-15 fokos dolog egy kicsit "kilóg". CO2 esetében:
50 bar --> 15.1 °C
25 °C --> 63.35 bar
30 °C --> 71.15 bar
 
Utoljára módosított:
Állandó nyomás a CO2 palackban nem nagyon van. Amiatt kg-os a jelölésük mert a nyomás a hőmérséklet változás miatt változhat. N
Mindent el is hiszek. Is. El. És mindent. Csak azt nem értem, hogy az a huncut mutató miért van 50 fölött egy kicsivel hónapokig. Erre eddig azt a választ kaptam, hogy a cseppfolyós gáz miatt. Nyilván nem állandó a nyomás, de a kifogyás előtti hetekben sokkal nagyobb nyomáscsökkenést tapasztalsz, mint addig. Tehát fogalmazzunk pontosabban. Relatíve állandó, a kifogyás előtti hetekhez képest. 🙂
Ja igen. Napló? 😉
 
A csere időszak is változó.

Csak korábbi tapasztalat alapján pl egy 2 hónapig tartó palacknál 1 hét a csereidő. Egy 6 hónaposnál ez 3.
Szóval attól függ mekkora az akvárium, palack és mennyire pazarlóan megy a rendszer. De a fenti számok kiindulásnak jók.
 
Mindent el is hiszek. Is. El. És mindent. Csak azt nem értem, hogy az a huncut mutató miért van 50 fölött egy kicsivel hónapokig. Erre eddig azt a választ kaptam, hogy a cseppfolyós gáz miatt. Nyilván nem állandó a nyomás, de a kifogyás előtti hetekben sokkal nagyobb nyomáscsökkenést tapasztalsz, mint addig. Tehát fogalmazzunk pontosabban. Relatíve állandó, a kifogyás előtti hetekhez képest. 🙂
Ja igen. Napló? 😉
Igen, a cseppfolyós gáz miatt van "fixen" 50 bar-on a mutatód.
Mindegy, hogy 5 vagy 50 kg cseppfolyós gázod van, a nyomás ugyanannyi lesz.
Lásd pl. a hűtőgépeket. Mindegy, hogy otthoni kicsi vagy ipari nagy teljesítményű a gép, a munkapontja a gáznak ugyanott van (azonos felhasználást feltételezve pl. komfort hűtés), pedig az otthoni gépnek ~1 kg töltet van, az ipariban meg jóval több.
 
Igen, a cseppfolyós gáz miatt van "fixen" 50 bar-on a mutatód.
Mindegy, hogy 5 vagy 50 kg cseppfolyós gázod van, a nyomás ugyanannyi lesz.
Lásd pl. a hűtőgépeket. Mindegy, hogy otthoni kicsi vagy ipari nagy teljesítményű a gép, a munkapontja a gáznak ugyanott van (azonos felhasználást feltételezve pl. komfort hűtés), pedig az otthoni gépnek ~1 kg töltet van, az ipariban meg jóval több.
Köszönöm. A számsort az előző posztodban méginkább. 🙂
 
Sziasztok, 4 hónap alatt lehet hogy kiürült a sodastream pakackom? Reális lehet? Napi 8 óra működés és nem egészen 1 bubi/ másodperc /inkább 50bubi/percet számoltam/.
Rámértem leszerelve a palackra és 750g
Köszi
 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem:
Adott egy 2 kg CO2 palack, reduktorral, tűszeleppel, valamint mágnesszelep, kb 2 m CO2 cső, és egy diffúzor.
Most harmadjára történik meg, hogy a palack három hét alatt kiürül.
A tömítés a palack-reduktor összeköttetésnél új, a boltban meg is néztük, a reduktor, tűszelep nem ereszt, ellenőrizve lett.
Felépítés: palack-reduktor-tűszelep-CO2 tömlő-mágnesszelep-CO2 tömlő-visszacsapó szelep-CO2 tömlő-diffúzor az akvában.
A diffúzort is rendszeresen tisztítom.
Ennek ellenére rendszeresen kifogy a palack, nagyon rövid idő alatt.

Az egyetlen dolog, ami feltűnt, hogy minden nap rendszeresen víz van a csőben egészen a visszacsapó szelepig!
Ezért időnként a tűszelepen állítanom kell, mert nem indul meg a CO2 a diffúzoron át. Három hét alatt 2-3x tekertem feljebb picit a tűszelepet, mert semmi nem jött az akvában.
Majd hirtelen…üres a palack.
A rendszer az akva alatt a szekrényben van, ahogy korábban is. A visszacsapó szelep is….
Hogyan alakítsam át? Mi lehet az ok?
@inadsz
@viktorlantos

Köszönöm!
 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem:
Adott egy 2 kg CO2 palack, reduktorral, tűszeleppel, valamint mágnesszelep, kb 2 m CO2 cső, és egy diffúzor.
Most harmadjára történik meg, hogy a palack három hét alatt kiürül.
A tömítés a palack-reduktor összeköttetésnél új, a boltban meg is néztük, a reduktor, tűszelep nem ereszt, ellenőrizve lett.
Felépítés: palack-reduktor-tűszelep-CO2 tömlő-mágnesszelep-CO2 tömlő-visszacsapó szelep-CO2 tömlő-diffúzor az akvában.
A diffúzort is rendszeresen tisztítom.
Ennek ellenére rendszeresen kifogy a palack, nagyon rövid idő alatt.

Az egyetlen dolog, ami feltűnt, hogy minden nap rendszeresen víz van a csőben egészen a visszacsapó szelepig!
Ezért időnként a tűszelepen állítanom kell, mert nem indul meg a CO2 a diffúzoron át. Három hét alatt 2-3x tekertem feljebb picit a tűszelepet, mert semmi nem jött az akvában.
Majd hirtelen…üres a palack.
A rendszer az akva alatt a szekrényben van, ahogy korábban is. A visszacsapó szelep is….
Hogyan alakítsam át? Mi lehet az ok?
@inadsz
@viktorlantos

Köszönöm!
biztos, hogy tuti a csatlakozások? írtad, hogy tűszelep sem, de csutkára van húzva? nekem pl. a reduktor hátulján a gyári szerelésnél eresztett, eszemben se volt azt ellenőrizni...

reduktor.jpeg
 
Back
Oldal tetejére