• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok !

Van egy nagynyomású rendszerem, messer 5 kg palack, oxiturbo reduktor , ga mágnes szelep, Ada visszafolyás gátló, stb és már a harmadik palackom szivárog el 1 hónap alatt. Reduktorba új tömítés, csövek csatlakozásai újra vágva és passzos. Borotva habbal néztem össze rakáskor de nem találtam szivárgást. Segítenétek mit tudnék vele csinálni?
Használsz - fentebb tárgyalt - elosztót?
Én nem tudtam azt úgy tömíteni, hogy ne szivárogjon a gáz.
 
Sziasztok !

Van egy nagynyomású rendszerem, messer 5 kg palack, oxiturbo reduktor , ga mágnes szelep, Ada visszafolyás gátló, stb és már a harmadik palackom szivárog el 1 hónap alatt. Reduktorba új tömítés, csövek csatlakozásai újra vágva és passzos. Borotva habbal néztem össze rakáskor de nem találtam szivárgást. Segítenétek mit tudnék vele csinálni?
Palackot is nézted, hogy nem ereszt-e?
 
Sziasztok !

Van egy nagynyomású rendszerem, messer 5 kg palack, oxiturbo reduktor , ga mágnes szelep, Ada visszafolyás gátló, stb és már a harmadik palackom szivárog el 1 hónap alatt. Reduktorba új tömítés, csövek csatlakozásai újra vágva és passzos. Borotva habbal néztem össze rakáskor de nem találtam szivárgást. Segítenétek mit tudnék vele csinálni?
Az nem kis szivárgás, ha 1 hónap alatt elszökött a gáz. Óra menetes részét nézted?
Mosószeres habbal próbáld, mert az könnyebb mint a borotva hab. Minden csatlakozást habozzál le.
 
Érdemes mindenhol ellenőrizni, mert nekem is volt ilyen esetem, és nálam a reduktor és a palack közti cső szivárgott, a reduktor oldalán. Igaz ez ipari volt, de ezen a részen szét sem lehetett szedni. Pár hét alatt 10 kiló gáz ment el.
 
Köszönöm mindenkinek!
Ma cseréltem megint palackot, SMAdrián javaslatára mosószeres vízzel ellenőriztem, a membránház és az óra test csatlakozásánál ereszt körben szinte mindenhol . 😟
 
Nekem van rajta matrica, hogy meddig érvényes a nyomáspróba. Viszont itt nem is ezzel lehet gond, hanem, hogy nem magyar a palack, így könnyen lehet, hogy nem veszik be cserére, vagy meg sem töltik
 

Attachments

  • 20200818_180352.jpg
    20200818_180352.jpg
    229.7 KB · Megtekintések: 23
Nekem van rajta matrica, hogy meddig érvényes a nyomáspróba. Viszont itt nem is ezzel lehet gond, hanem, hogy nem magyar a palack, így könnyen lehet, hogy nem veszik be cserére, vagy meg sem töltik

Köszönöm a választ! Ezek szerint ezt jól benéztem...

Érdemes akkor ott érdeklődni / reklamálni ahol töltötték?
 
Ha jól értelmezem 2013/7/7 volt a nyomáspróba és 2023ig érvényes.
Nekem is osztrák palackom van, hiába Messer, a Messer nem hajlandó cserélni/tölteni.
Majd veszek másikat ami cserélhető és áttöltöm.
Tűzoltós cég lehet töltené csak drágán.
Messer-AT
 
Ha jól értelmezem 2013/7/7 volt a nyomáspróba és 2023ig érvényes.
Nekem is osztrák palackom van, hiába Messer, a Messer nem hajlandó cserélni/tölteni.
Majd veszek másikat ami cserélhető és áttöltöm.
Tűzoltós cég lehet töltené csak drágán.
Messer-AT

Köszönöm a válaszod! Fentebb ha megnézed 2003/07 van írva és alá 13/7/7, ezek alapján én inkább értelmezném úgy, hogy 2003-tól érvényes tíz évig, azaz 2013 júliusáig, de nem vagyok szakértő. Ezek alapján te hogy látod?


Victor

Tehát akkor az itthoni halas üzletek, pl. Green Aqua stb. csak magyar palackot töltenek, vagy netán csak sajátot? Hogy van ez? Csak, hogy tudjam a jövőre nézve, hogy nem elég a nyomáspróba idejének megfelelőnek lenni a töltéshez de a palack milyensége is számít.

Köszönöm a véleményeteket a kérdésben.
 
Szerintem az a gyártási dátum, de majd egy jobban hozzáértő kijavít ha nem. Sajnos nem teljesen egységesek a jelölések :(
A két Messer (felső kép az osztrák palack, az alsó sor a magyar palack): nyomasproba
 
Én nemrég körbekérdeztem a tűzoltós cégeket itt Szombathelyen, csak egy vállalta a töltést:
2 kg co2 töltése 3500 ft+áfa, karbantartás 10.000 ft+áfa
5kg co2 töltése 7000 ft+áfa,karbantartás 12500 ft+áfa

Karbantartás ha lejárt a nyomáspróba.
 
Én nemrég körbekérdeztem a tűzoltós cégeket itt Szombathelyen, csak egy vállalta a töltést:
2 kg co2 töltése 3500 ft+áfa, karbantartás 10.000 ft+áfa
5kg co2 töltése 7000 ft+áfa,karbantartás 12500 ft+áfa

Karbantartás ha lejárt a nyomáspróba.

Köszönöm a segítséged az ügyben!

Az meg már lassan a nem éri meg kategória igazából. Mármint a karbantartás. Mert ha épp kifog az ember egy rendes nyomáspróbás darabot a következő töltésnél "újra cserélik" főleg ha jó helyen tudja töltetni. Mondjuk a 10.000 még nem vészes.

Köszönöm az infókat, kiderül mit reagál a cég, lehet, hogy neked lesz igazad és valóban gyártási dátum, és tényleg 2013- számít a 10 év.

Viszont ha ez ennyire nem egységes, ennyire kusza akkor nem tudom, hogy egy egy üzlet / cég, hogy dönti el mindig.

Mondjuk nem is értem miért árusítanak külföldi palackot ha nem feketén szerzi be az ember ( ez elvileg nem az), hiszen csak problémákat okoz feleslegesen. Ezért egy-egy cégnek nem érhetné szó a háza elejét, még akkor is ha a nyomáspróba rendben van? Vagy nincs ez ilyen szigorúan szabályozva itthon, bármit árusíthatnak?
 
Én nemrég körbekérdeztem a tűzoltós cégeket itt Szombathelyen, csak egy vállalta a töltést:
2 kg co2 töltése 3500 ft+áfa, karbantartás 10.000 ft+áfa
5kg co2 töltése 7000 ft+áfa,karbantartás 12500 ft+áfa

Karbantartás ha lejárt a nyomáspróba.

Az üzlet válasza alapján az alábbi a nyomáspróba:

Capture.JPG

Ezek alapján akkor rendelkezik érvényessel.

Köszönöm a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére