• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Milyen csövel van szerelve?
Lágy vagy keményfalu?
Lágy. Ahogy fentebb írtam, ez a reduktor és a tűszelepes elosztó között nem is bizonyult jó választásnak. Elképzelhető, hogy ott eresztett.... most cseréltem, és csak annyi nyomást engedek bele, amennyi pont kb jó a két akvárium ellátásához. Így nem keletkezik túl nagy nyomás ezen a szakaszon.... Lehet, ilyen egyszerű volt a probléma. Persze ez az órák problémájára nem válasz.
 
Én két palackot engedtem ki idáig a lakásba!
Egy 2kg és egy 10kg ost!
na ebből tanultam!
Vettem egy gázkeresőt!
Azóta nincs ilyen problémám!
Azaz jómúltkor hamar észrevettem hogy az egyik akvámon nem jön a gáz a difiből!
Lelökte a tűszelepről! Ami gyorscsatlakozós!
 
Lágy. Ahogy fentebb írtam, ez a reduktor és a tűszelepes elosztó között nem is bizonyult jó választásnak. Elképzelhető, hogy ott eresztett.... most cseréltem, és csak annyi nyomást engedek bele, amennyi pont kb jó a két akvárium ellátásához. Így nem keletkezik túl nagy nyomás ezen a szakaszon.... Lehet, ilyen egyszerű volt a probléma. Persze ez az órák problémájára nem válasz.
Mekkora a palck?
 
Megint rájeloltem, hol tart a mutató... Meglátjuk, hogy a változtatások mit értek. Szivárgást nem találtam most. Reménykedjünk. Azért elkezdtem nézelődni a cserelehetőségek után.

Szerintem mielőtt cseréltetnéd a palackod, próbáld meg megmérni a súlyát. Ha 15 kg-körüli, akkor valóban üres, ha több, akkor a mérőórával történt valami. Nálam is ipari működik, a bal oldali, amin a bar/psi mértékegység van, az méri a palack nyomását. Az egész addig állandó (75 bar), amíg van a palackban cseppfolyós CO2. Ha csak gáznemű, akkor elkezd csökkenni. Mutatott ez az óra nálad többet, mint nulla?
A szürke tekerő gombbal állítod a kimenő nyomást, amit ha eltekersz, a jobb oldali órán fogod látni a változást. Ha a palack kiürülőben van (már csak gáz van benne és a bal oldali órán kezd csökkenni a nyomás), akkor szokott magától egy picit megemelkedni a kimenő nyomás, egyébként tartania kellene azt, amit beállítottál.
 
Köszi, ezt értem, de a baloldali mindig nulla volt, a jobb oldali jelentősen csökkent az elmúlt napokban. Használtan vettem, de háromnegyedig volt elvileg, amikor vettem... Holnap megmérem. Ha kifogyott, végül is az a legjobb eset...
 
Köszi, ezt értem, de a baloldali mindig nulla volt, a jobb oldali jelentősen csökkent az elmúlt napokban. Használtan vettem, de háromnegyedig volt elvileg, amikor vettem... Holnap megmérem. Ha kifogyott, végül is az a legjobb eset...

Igaz, akkor legalább tudod, hogy tele palackkal indulsz, viszont az, hogy a palack nyomását nem mutatja az óra, az nagyon nem normális.
 
A baloldali ugyanígy semmit, a jobboldali azt mutatta hogy legalább háromnegyedig van a palack... Ilyen gyorsan nem fogyhatott ennyit. Ráadásul tegnap rájeloltem, hogy hol tart a mutató. Kb a 15ösnél volt :(
Szia!
Elolvastam az levelezést. A következőt gondolom:
- a palacknyomást mutató óra rossz
- a második órán 3-5 bar nyomást kellene maximum beállítani. A 25 bar kegyetlen sok! Hatalmas mákod van, hogy még nem robbant szét a rendszered, ami max. 10-16 bar-ig lehet jó.
- nem vagy tisztában azzal hogyan is működik a rendszered. Hogy is működik egy gázrendszer általában?
- a nyomásértékekből nem lehet arra következtetni, hogy mennyi gáz van a palackban. Azt csak súly mérés alapján lehet megtudni. (Kivéve persze, amikor szinte teljesen ki van fogyva, és már csak gáz halmazállapotban maradt benne egy kevéske.) Tehát az a következtetés, hogy 3/4-ig vagy 1/2-ig van a palack nem helyes, nyomásérték alapján.
Szerintem, a legjobban tennéd, ha lecserélnéd az egész szerelvényt egy másikra!
A bal oldali óra jó lenne, (már, ha működne), de a jobb oldali óra teljesen alkalmatlan. Annak 0-6 (0-10) bar skálájúnak kellene lennie.

Egyébként nekem sem akvarisztikai célra gyártott rendszerem van, hanem használtan vett, hegesztési célra gyártott, mint neked.
 
Szia!
Elolvastam az levelezést. A következőt gondolom:
- a palacknyomást mutató óra rossz
- a második órán 3-5 bar nyomást kellene maximum beállítani. A 25 bar kegyetlen sok! Hatalmas mákod van, hogy még nem robbant szét a rendszered, ami max. 10-16 bar-ig lehet jó.
- nem vagy tisztában azzal hogyan is működik a rendszered. Hogy is működik egy gázrendszer általában?
- a nyomásértékekből nem lehet arra következtetni, hogy mennyi gáz van a palackban. Azt csak súly mérés alapján lehet megtudni. (Kivéve persze, amikor szinte teljesen ki van fogyva, és már csak gáz halmazállapotban maradt benne egy kevéske.) Tehát az a következtetés, hogy 3/4-ig vagy 1/2-ig van a palack nem helyes, nyomásérték alapján.
Szerintem, a legjobban tennéd, ha lecserélnéd az egész szerelvényt egy másikra!
A bal oldali óra jó lenne, (már, ha működne), de a jobb oldali óra teljesen alkalmatlan. Annak 0-6 (0-10) bar skálájúnak kellene lennie.

Egyébként nekem sem akvarisztikai célra gyártott rendszerem van, hanem használtan vett, hegesztési célra gyártott, mint neked.
Szerintem az nem 25 bar hanem 2,5. Szolj ha nem jol latom.
 
Szia!
Elolvastam az levelezést. A következőt gondolom:
- a palacknyomást mutató óra rossz
- a második órán 3-5 bar nyomást kellene maximum beállítani. A 25 bar kegyetlen sok! Hatalmas mákod van, hogy még nem robbant szét a rendszered, ami max. 10-16 bar-ig lehet jó.
- nem vagy tisztában azzal hogyan is működik a rendszered. Hogy is működik egy gázrendszer általában?
- a nyomásértékekből nem lehet arra következtetni, hogy mennyi gáz van a palackban. Azt csak súly mérés alapján lehet megtudni. (Kivéve persze, amikor szinte teljesen ki van fogyva, és már csak gáz halmazállapotban maradt benne egy kevéske.) Tehát az a következtetés, hogy 3/4-ig vagy 1/2-ig van a palack nem helyes, nyomásérték alapján.
Szerintem, a legjobban tennéd, ha lecserélnéd az egész szerelvényt egy másikra!
A bal oldali óra jó lenne, (már, ha működne), de a jobb oldali óra teljesen alkalmatlan. Annak 0-6 (0-10) bar skálájúnak kellene lennie.

Egyébként nekem sem akvarisztikai célra gyártott rendszerem van, hanem használtan vett, hegesztési célra gyártott, mint neked.
A kimenő nyomás tuti nem túl sok, hiszen most konkrétan 2 bubi per sec megy úgy hogy az elosztón lévő tűszelepet alig kellett meghúzni, csak minimálisan, hogy a két akváriumba megfelelő legyen az eloszlás. Tudom, hogy működik a rendszer, ezért is tűnt fel hogy valami nagyon nem jó az órákkal :)
Ma ha hazaértem mindenképp lemérem a palackot, és sztem veszek egy reduktort, mert ez így nem az igazi... Még ha nem is ereszt, elég GERONIMO így vakon menni. Egyébként a jobb oldali óra minél jobban megszorítottam a tűszelepet, tehát zártam, annál nagyobb értéket mutatott, amit végképp nem tudok értelmezni...
 
A kimenő nyomás tuti nem túl sok, hiszen most konkrétan 2 bubi per sec megy úgy hogy az elosztón lévő tűszelepet alig kellett meghúzni, csak minimálisan, hogy a két akváriumba megfelelő legyen az eloszlás. Tudom, hogy működik a rendszer, ezért is tűnt fel hogy valami nagyon nem jó az órákkal :)
Ma ha hazaértem mindenképp lemérem a palackot, és sztem veszek egy reduktort, mert ez így nem az igazi... Még ha nem is ereszt, elég GERONIMO így vakon menni. Egyébként a jobb oldali óra minél jobban megszorítottam a tűszelepet, tehát zártam, annál nagyobb értéket mutatott, amit végképp nem tudok értelmezni...
Tényleg elnéztem, bocsánat. Viszont, ha betudod állítani a kimenő nyomást, akkor szinte minden OK. Egyedül a bal oldali órával lehet probléma, akkor viszont lehet, hogy elég lenne azt cserélni.
Azért is nagy-nagy bocsi, hogy azt feltételeztem, nem látod át. :(
A tűszelep zárásával nem a nyomást állítod, hanem az átfolyást, azért nő a nyomás. (szerintem)
 
Back
Oldal tetejére