• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Az Aquacare cuccot tudom javasolni. Picit flexibilisebb mint az AM. A bypass is jobban megoldható később ha kellene.
Sera kilőve az inkább csak megint egy elérhetőbb lépcső, nem végleges megoldás.

Ha nem akarsz költeni ennyit és van barkács hajlam itt a fórumon is van topikja a DIY reaktornak.

Ez a bypass mennyire szükséges az aquacare-nél? Ha jól értem, akkor 2075-nel semmi gond nem lenne, de 2080-nal van tapasztalat?

Aquamedicnél a Quality Control, illetve annak hiánya a visszataszító, nem szeretném téglával visszaküldeni sehova se :)
 
Köszönöm a kimerítő választ :)

Nem tudom, milyen más beoldást válaszhtanék. Nincs helyem külső nagy reaktorra, mostani eheim 2075 mellé még beférne, de az eheim 2080 ki fogja tölteni az egész belső részt, a belső porlasztó pedig szívás 200 literen :/

ui.: 40-50 ezret se szívesen költenék már reaktorra :/
Bocsanat csak megakadtam egy infon. Ha a belso porlasztonal difire gondolsz, miert szivas egy 200 literes akvariumnal? Mert ha nem ertem felre, es nem csak optikai a problema, akkor igazabol nem ertem mi a problema. Difit bele es helo. 200 liter siman megoldhato vele.
 
Bocsanat csak megakadtam egy infon. Ha a belso porlasztonal difire gondolsz, miert szivas egy 200 literes akvariumnal? Mert ha nem ertem felre, es nem csak optikai a problema, akkor igazabol nem ertem mi a problema. Difit bele es helo. 200 liter siman megoldhato vele.

Optikai első sorban, de másodsorban voltak problémáim a nem egyenletes co2 eloszlással.
 
Optikai első sorban, de másodsorban voltak problémáim a nem egyenletes co2 eloszlással.

Csináld azt, amit én: tedd a diffit a külső szűrő beszívó ága alá. Nekem így lett egy Eheim 2080 reaktorom :D (Igaz, a felső előszűrő tálca sajnos bekavar a képletbe kicsit, de a beoldás 100%-os így is. Eheim Classic szériával pedig hibátlanul működik.)
 
Optikai első sorban, de másodsorban voltak problémáim a nem egyenletes co2 eloszlással.
Az optikai ertheto. Viszont ekkora szurokkel ha helyesen van elhelyezve, a teljes beoldas megvalosithato. Nekem 240 literbe 120 hossznal a difi az aljan van,de minden bubi lefele megy.
 
Csináld azt, amit én: tedd a diffit a külső szűrő beszívó ága alá. Nekem így lett egy Eheim 2080 reaktorom :D (Igaz, a felső előszűrő tálca sajnos bekavar a képletbe kicsit, de a beoldás 100%-os így is. Eheim Classic szériával pedig hibátlanul működik.)

Ez cseles megoldás, gondolom az előszűrő szivacsot érdemes kivenni :) közben nézegetem a diy reaktorokat is.
 
Sziasztok!

Remélem nem kérdezek túl nagy hülyeséget. Találtam a műhelyben egy vadi új reduktort, de OXYGEN van ráírva. Az a kérdésem, hogy ezt tudnám-e CO2 rendszerhez használni, vagy totál használhatatlan erre a célra?

_nc_ohc=FS9O4YSp8aAAX_Vbp1q&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne a témával kapcsolatban. A lényeg hogy az oxyturbo reduktorra szeretnék tenni egy kettes oxyturbo elosztót.
Az első kérdés pedig az lenne hogy az egyik ágon a nagy reaktora megy, a másik ágon pedig a leendő nano diffúzora megy majd elvileg. 0A reaktornak ugye elég szinte semmi bar, így is van állítva a reduktor, viszont a difinek azért két bar kéne. Jól együtt fognak működni ha felcsavarom a reduktort 2 bar környékére?
A második hogy viszonylag messze lesz a palacktól a nano, lehet hogy 10 méter csőre is szükségem lenne (az elvezetés simán menne). Én úgy gondolom hogy ilyen vékony csőben elenyésző lenne a veszteség ha lenne is, viszont azt is hallottam hogy azért nem árt számolni vele. Erről mi a véleményetek?

Köszönöm szépen! :)
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne a témával kapcsolatban. A lényeg hogy az oxyturbo reduktorra szeretnék tenni egy kettes oxyturbo elosztót.
Az első kérdés pedig az lenne hogy az egyik ágon a nagy reaktora megy, a másik ágon pedig a leendő nano diffúzora megy majd elvileg. 0A reaktornak ugye elég szinte semmi bar, így is van állítva a reduktor, viszont a difinek azért két bar kéne. Jól együtt fognak működni ha felcsavarom a reduktort 2 bar környékére?
A második hogy viszonylag messze lesz a palacktól a nano, lehet hogy 10 méter csőre is szükségem lenne (az elvezetés simán menne). Én úgy gondolom hogy ilyen vékony csőben elenyésző lenne a veszteség ha lenne is, viszont azt is hallottam hogy azért nem árt számolni vele. Erről mi a véleményetek?

Köszönöm szépen! :)
A én tapasztalataim szerint, a távoliban később jelenik meg a gáz. Nálam 3,8 m a különböző távolság, és külön szabályzási lehetőség van. Ha tekerek rajta, azzal csak a mennyiséget szabályozom (ami nem jó), és nem a sebességét. A mágnes szelep bekapcsolás után, még a egyikben, aminek rövidebb útja van, 10-15 perc után, megjelenik a gáz. Még a távolabbiban, 40-50 perc a különbség.
 
A én tapasztalataim szerint, a távoliban később jelenik meg a gáz. Nálam 3,8 m a különböző távolság, és külön szabályzási lehetőség van. Ha tekerek rajta, azzal csak a mennyiséget szabályozom (ami nem jó), és nem a sebességét. A mágnes szelep bekapcsolás után, még a egyikben, aminek rövidebb útja van, 10-15 perc után, megjelenik a gáz. Még a távolabbiban, 40-50 perc a különbség.

Huha, hát ez nem a legjobb hír mert sajna tényleg elég messze kéne vezetnem a cuccot minimum 7 méter cső lenne szerintem, a kis nanonak nem akarnék 80-100ezreket költeni egy 2 kilós nagynyomású rendszerre. azért egy elosztó meg pár méter cső kicsit barátságosabb árazás. A reaktoros ágam az kb 2-3 méter csőből áll.
 
Szerintem nyugodtan próbáld ki a szétosztást.
Egyrészt nem feltétlenül baj, hogy később ér oda a gáz. Gondolom külön helyiségekről van szó, a világításban is tehetsz fél-egyórás csúszást a két akváriumnál. Illetve - ha nem is annyival mint amennyit késik - a hosszabb szakaszon valamivel tovább is csöpögne a gáz, mert a nyomás is lassabban csökken le a mágnesszelep elzárása után.
Másrészt ha nagyon szinkronba szeretnéd hozni, akkor plusz egy mágnesszeleppel szerintem ez utólag is megoldható.

Én amúgy a közös palackos megoldást csak akkor javasolnám, ha a palack legalább 10 kilós. Egy kisebb - a nagy akva miatt - viszonylag gyorsan kifogy, míg ha a kicsi akváriumnak is külön palackja van, akkor lehet egy évig vagy évekig is elmehet csere nélkül. És nem árt, ha kompakt/független egy akvárium szett, lehet hogy egyszer majd odébb akarod tenni, másik emeletre vagy másik épületbe. A reduktor és a palack eléggé értéktartók is, míg a többi használt cucc kb. felét éri az újnak, ezek -20-30%-nál megállnak.
 
Szerintem nyugodtan próbáld ki a szétosztást.
Egyrészt nem feltétlenül baj, hogy később ér oda a gáz. Gondolom külön helyiségekről van szó, a világításban is tehetsz fél-egyórás csúszást a két akváriumnál. Illetve - ha nem is annyival mint amennyit késik - a hosszabb szakaszon valamivel tovább is csöpögne a gáz, mert a nyomás is lassabban csökken le a mágnesszelep elzárása után.
Másrészt ha nagyon szinkronba szeretnéd hozni, akkor plusz egy mágnesszeleppel szerintem ez utólag is megoldható.

Én amúgy a közös palackos megoldást csak akkor javasolnám, ha a palack legalább 10 kilós. Egy kisebb - a nagy akva miatt - viszonylag gyorsan kifogy, míg ha a kicsi akváriumnak is külön palackja van, akkor lehet egy évig vagy évekig is elmehet csere nélkül. És nem árt, ha kompakt/független egy akvárium szett, lehet hogy egyszer majd odébb akarod tenni, másik emeletre vagy másik épületbe. A reduktor és a palack eléggé értéktartók is, míg a többi használt cucc kb. felét éri az újnak, ezek -20-30%-nál megállnak.

Végülis egy próbát megér, úgyis ahogy mondod egy órával később szeretném kapcsolni azt a lámpát hogy toljak egy órát este mert ott többet tartózkodunk :)
5kg-os palackom van, a nagy alatt 120 litert értek, az alatt két évet kitartott az 5kg-os szóval nem nagyon pánikolok emiatt, ha lecsökken is egy évre, az is még bőven jó :) És megmondom az őszintét hogy elég húzós a komplett rendszer egyben, így egy picit anyagilag be vagyok határolva, nem szeretnék tényleg a jószágok mellett aludni, akár hogy is, az ágy puhább mint a beton :D
 
nekem is osztva van egy 10kgos 1db 245l reaktor 2db 60literes difuzorral! egy reduktor egy mägneskapcsolo 3 tüszelep!
jol müködik!
Na királyság, köszönöm akkor így a megerősítést.
Még annyi tényleg, hogy difi és reaktor. Mennyire lesz rosszabb a reaktort finomhangolni? Mert ugye a difi miatt feljebb kell vinni a reduktornál 2 barig biztosan a diffuzor miatt a nyomást. Jelenleg talán fél baron van, az is bőven elég a reaktornak ugye.
 
Na királyság, köszönöm akkor így a megerősítést.
Még annyi tényleg, hogy difi és reaktor. Mennyire lesz rosszabb a reaktort finomhangolni? Mert ugye a difi miatt feljebb kell vinni a reduktornál 2 barig biztosan a diffuzor miatt a nyomást. Jelenleg talán fél baron van, az is bőven elég a reaktornak ugye.
nekem nincs gondom vele azért, van az áramlás szabályzó ilyet használok! az egyik ága még ketté van osztva a 2db 60as akvára mid két külön ágon van még egy-egy tűszelep! 2,5bar nálam a nyomás, a reaktorba éphogy pötyög a gáz! talán 1bubi/sec.
1590531992392.png
 
nekem nincs gondom vele azért, van az áramlás szabályzó ilyet használok! az egyik ága még ketté van osztva a 2db 60as akvára mid két külön ágon van még egy-egy tűszelep! 2,5bar nálam a nyomás, a reaktorba éphogy pötyög a gáz! talán 1bubi/sec.
View attachment 92422

Köszönöm szépen, így akkor már biztosan vágok neki a projektnek. :) én is ilyen oxyturbo osztót néztem, akkor tökéletes lesz.
 
Sziasztok !

Van egy nagynyomású rendszerem, messer 5 kg palack, oxiturbo reduktor , ga mágnes szelep, Ada visszafolyás gátló, stb és már a harmadik palackom szivárog el 1 hónap alatt. Reduktorba új tömítés, csövek csatlakozásai újra vágva és passzos. Borotva habbal néztem össze rakáskor de nem találtam szivárgást. Segítenétek mit tudnék vele csinálni?
 
Back
Oldal tetejére