• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy ebből a reduktorból mekkora nyomás jön ki? Nem nagyon tudok kínaiul, angolul meg csak azt írják, hogy szuper precíz az áramlásszabályzója. Jó, jó, de mekkora nyomás mellett???
Ráadásul (vagy éppen ezért), csak a palacknyomást mutatja a nyomásmérő óra.
 

Attachments

  • ista-co2-aluminium-nyomascsokkento.jpg
    ista-co2-aluminium-nyomascsokkento.jpg
    115.4 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy ebből a reduktorból mekkora nyomás jön ki? Nem nagyon tudok kínaiul, angolul meg csak azt írják, hogy szuper precíz az áramlásszabályzója. Jó, jó, de mekkora nyomás mellett???
Ráadásul (vagy éppen ezért), csak a palacknyomást mutatja a nyomásmérő óra.
Igen, a palack nyomás átváltható, de hogy mennyire redukálja azt sehol sem írja. Szerintem ez is a szokásos 0-3 bar között valahol. Valószínűleg nem több, mert akkor a csövek és az egyéb alkatrészek nem igazán bírnák. A palack nyomását átváltva is a normál tartományba esik, azaz 48,3-62,1 bar.
 
Igen, a palack nyomás átváltható, de hogy mennyire redukálja azt sehol sem írja. Szerintem ez is a szokásos 0-3 bar között valahol. Valószínűleg nem több, mert akkor a csövek és az egyéb alkatrészek nem igazán bírnák. A palack nyomását átváltva is a normál tartományba esik, azaz 48,3-62,1 bar.
Köszönöm, én is erre gondoltam, csak jó lett volna valami bizonyosság. Ez esetben, lesz egy eladó reduktor. ;)
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy ebből a reduktorból mekkora nyomás jön ki? Nem nagyon tudok kínaiul, angolul meg csak azt írják, hogy szuper precíz az áramlásszabályzója. Jó, jó, de mekkora nyomás mellett???
Ráadásul (vagy éppen ezért), csak a palacknyomást mutatja a nyomásmérő óra.
Szia. Szerintem ez valami olyan cucc része lehet mint a Tropica system nano 60 szett. Gondolom valami mini palackra megy csak rá.

Ui: Jól gondoltam http://www.istaproducts.com/product/co2-aluminum-cylinder-supply-set-0-5l-single-pressure-gauge/
 
Szia. Szerintem ez valami olyan cucc része lehet mint a Tropica system nano 60 szett. Gondolom valami mini palackra megy csak rá.

Ui: Jól gondoltam http://www.istaproducts.com/product/co2-aluminum-cylinder-supply-set-0-5l-single-pressure-gauge/
Ooops... erre nem is gondoltam. Nem baj, este megnézem, hogy mekkora a különbség a két menet között. Az már biztos, hogy ez megy az "eladó" topicba. Nekem olyan reduktor kellene, amin beállítható 6-7 bar nyomás. Sajnos az általános CO2 reduktorok áramlás szabályzóval szereltek, és csak 4 bar körüli nyomást produkálnak. (ez meg állítólag annyit sem)
 
Szia. Szerintem ez valami olyan cucc része lehet mint a Tropica system nano 60 szett. Gondolom valami mini palackra megy csak rá.

Ui: Jól gondoltam http://www.istaproducts.com/product/co2-aluminum-cylinder-supply-set-0-5l-single-pressure-gauge/
Szia. Szerintem ez valami olyan cucc része lehet mint a Tropica system nano 60 szett. Gondolom valami mini palackra megy csak rá.

Ui: Jól gondoltam http://www.istaproducts.com/product/co2-aluminum-cylinder-supply-set-0-5l-single-pressure-gauge/
Tökéletesen illeszkedik a normál CO2 palack menetére. Ebből két dolog következhet:
- vagy a nano palacknak is "normál" menete van.
- vagy ez csak látszólag olyan, mint a nano palacké, de nem az.
Sebaj, a lényeg szempontjából mindegy. Holnap veszek egy olyan reduktort (ha minden igaz), ami tud 0-8 bar nyomást előállítani. Kb. ennyi nyomás kell majd a szódavíznek. ;)
 
Sziasztok!

Tegnap szétdurrant a CO2 cső a mágnesszelep mögött.
Kicseréltük JBL Pro Flora T3 Clear CO2 csőre az előzőt, de a reduktor gyorscsatlakozójánál ereszt.
Mit lehet ilyenkor tenni (mát többször visszavágtam (A.ttila) a cső végét, különböző mélységekbe dugtam a csövet, mozgattam, kisebb-nagyobb nyomást engedtem rá,( kiszedtem a fém fejet, belenéztem, de persze nem tudom mit kéne benne látni) de a helyzet változatlan.

_SAM4121.JPG
Itt a problémás rész, de kérdés hogy a többi csatlakozásnál jelentkezik-e hasonló probléma, amikor azokhoz is eljut a nyomás.
Bárkinek van ötlete a probléma megoldására azt előre is köszönjük!


AmegA
 
Sziasztok!

Tegnap szétdurrant a CO2 cső a mágnesszelep mögött.
Kicseréltük JBL Pro Flora T3 Clear CO2 csőre az előzőt, de a reduktor gyorscsatlakozójánál ereszt.
Mit lehet ilyenkor tenni (mát többször visszavágtam (A.ttila) a cső végét, különböző mélységekbe dugtam a csövet, mozgattam, kisebb-nagyobb nyomást engedtem rá,( kiszedtem a fém fejet, belenéztem, de persze nem tudom mit kéne benne látni) de a helyzet változatlan.

View attachment 50777
Itt a problémás rész, de kérdés hogy a többi csatlakozásnál jelentkezik-e hasonló probléma, amikor azokhoz is eljut a nyomás.
Bárkinek van ötlete a probléma megoldására azt előre is köszönjük!


AmegA
Mekkora ott a nyomas?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Tegnap szétdurrant a CO2 cső a mágnesszelep mögött.
Kicseréltük JBL Pro Flora T3 Clear CO2 csőre az előzőt, de a reduktor gyorscsatlakozójánál ereszt.
Mit lehet ilyenkor tenni (mát többször visszavágtam (A.ttila) a cső végét, különböző mélységekbe dugtam a csövet, mozgattam, kisebb-nagyobb nyomást engedtem rá,( kiszedtem a fém fejet, belenéztem, de persze nem tudom mit kéne benne látni) de a helyzet változatlan.

View attachment 50777
Itt a problémás rész, de kérdés hogy a többi csatlakozásnál jelentkezik-e hasonló probléma, amikor azokhoz is eljut a nyomás.
Bárkinek van ötlete a probléma megoldására azt előre is köszönjük!


AmegA
Lehet a reduktor GERONIMO es raengedi a nagy nyinast.
Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
Ez is lehet a gond. Egy próbát meg ér, hogy elzárod a reduktor kijövő szelepét, megnézni hogy átenged e.
Egy másik ötlet, hogy ráerőszakolsz egy vékonyabb csövet a csonkra és utána meg ráerőszakolod a rendes csövet, és a szorítóval le szorítod.
 
Vagy veszel közcsavart meg menetes csatlakozókat és összekötöd fémmel a reduktort meg a mágnesszelepet.
Pneumatikai boltból fillérekből kijön.

Nálam mindkét nagynyomású rendszer így van megoldva.
 
Sziasztok!

Tegnap szétdurrant a CO2 cső a mágnesszelep mögött.
Kicseréltük JBL Pro Flora T3 Clear CO2 csőre az előzőt, de a reduktor gyorscsatlakozójánál ereszt.
Mit lehet ilyenkor tenni (mát többször visszavágtam (A.ttila) a cső végét, különböző mélységekbe dugtam a csövet, mozgattam, kisebb-nagyobb nyomást engedtem rá,( kiszedtem a fém fejet, belenéztem, de persze nem tudom mit kéne benne látni) de a helyzet változatlan.

View attachment 50777
Itt a problémás rész, de kérdés hogy a többi csatlakozásnál jelentkezik-e hasonló probléma, amikor azokhoz is eljut a nyomás.
Bárkinek van ötlete a probléma megoldására azt előre is köszönjük!
Nos nem a csatlakozóval volt a gond, az utolsó kis csap ereszti nyitáskor a gázt, de ez csak a közdarabok betekerését követően tűnt fel.
Olyan kis csapot lehet külön kapni vajon, mert látszik rajta hogy menettel van betekerve a végébe?
Ez egy O2 reduktor.

Köszönettel!

AmegA
 
Sziasztok!


Nos nem a csatlakozóval volt a gond, az utolsó kis csap ereszti nyitáskor a gázt, de ez csak a közdarabok betekerését követően tűnt fel.
Olyan kis csapot lehet külön kapni vajon, mert látszik rajta hogy menettel van betekerve a végébe?
Ez egy O2 reduktor.

Köszönettel!

AmegA
Melyik csavarrol van szo? Kep?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!


Az utolsó kis csap ereszt, mikor kinyitjuk a kék gomb alól jön a gáz (a képen pont az látszik a szilikoncső fölötti tekerentyű).

AmegA
Arrol a kis pneumatikai szeleprol beszelsz? Gyorscsatis amibe a cso megy?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére