• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok! Láttatok már olyat, hogy a tűzoltópalack nyitáskor közvetlenül a saját csapjánál ereszt? Legalább a reduktorig eljutna a gáz! [emoji22]
Igen.
Amikor nem nyomtam teljesen meg a fogantyút (vagy mit) akkor a szelep mellett dőlt a gáz, és pillanatok alatt minden lefagyott körülötte. Be is voltam kakálva, hogy most mi lesz? El tudom állítami a gázömlést? Felrobban? Mi lesz?
Elengedtem a kart, és a szivárgás elállt.
Aztán nagy levegőt vettem, teljesen meghúztam, rögzítettem egy gyorskötözővel, és azóta is megy.
Érdekes, hogy első alkalommal csak kismértékben nyomtam meg a kart, és mégsem szivárgott, hónapokig elment úgy is.
 
Igen.
Amikor nem nyomtam teljesen meg a fogantyút (vagy mit) akkor a szelep mellett dőlt a gáz, és pillanatok alatt minden lefagyott körülötte. Be is voltam kakálva, hogy most mi lesz? El tudom állítami a gázömlést? Felrobban? Mi lesz?
Elengedtem a kart, és a szivárgás elállt.
Aztán nagy levegőt vettem, teljesen meghúztam, rögzítettem egy gyorskötözővel, és azóta is megy.
Érdekes, hogy első alkalommal csak kismértékben nyomtam meg a kart, és mégsem szivárgott, hónapokig elment úgy is.
Nem karos, rajzoltam, hol érzem a huzatot.7eb9861763beb3c065de9afabc80b0b2.jpg
 
Tekerd le a nyitot. Alatta tekerd ki a rez nagy csavart. Loctite zsinor vagy koc, vagy teflon szalag boseggel. Tekerd vissza, tepd meg. Nyilvan ez ujratoltessel jar. De elotte ha megprobalsz fogoval rahuzni, mentheto lenne a tartalom. Biztosan rahuznek meg. Proba dio.
Mármint a "tekerő" tetején lévő csavaron lehetne húzni?
 
Támogatom Henrik ötletét, de látszik hogy az nincs behúzva teljesen. Az a 2 rész össze kell hogy zárjon. De mielőtt összehúznád tekerj alá Loctite-ot, és úgy húzd össze. A kóc nem jó levegőre, gáz félékre, csak ha bekened szilikon zsírral. A kóc inkább folyadékra van kitalálva, mert megszívja magát, és így tömít.
 
Back
Oldal tetejére