• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Tudna valaki tanácsot adni egy reduktorral kapcsolatba ?
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy oxyturbo reduktor, utána van egy mágnesszelep.
A palacknyomás, 55-60 bar között van állandóan, a belső nyomást beállítom 2,5 barra, a mágnesszelep leáll, a gáz, szépen leáll, de itt kezdődik a probléma, a belső órán a nyomás 2-3 óra múlva,már felmegy a 4-es piros vonal fölé, 6-ig a maxra, ez normális , vagy elszállt a reduktor ?
 
A palacknyomás, 55-60 bar között van állandóan, a belső nyomást beállítom 2,5 barra, a mágnesszelep leáll, a gáz, szépen leáll, de itt kezdődik a probléma, a belső órán a nyomás 2-3 óra múlva,már felmegy a 4-es piros vonal fölé, 6-ig a maxra, ez normális , vagy elszállt a reduktor ?

Normális lehet. De ha nem szükséges vegyél vissza 2.5 bar nyomásból, ha a porlasztó/reaktor nem indokolja.
 
Normális lehet. De ha nem szükséges vegyél vissza 2.5 bar nyomásból, ha a porlasztó/reaktor nem indokolja.
Köszönöm , ha, reggelig, a belső órán felmegy 6 felé a mutató, attól, nem mehet el a palack? A másik, felmegy 6 fölé, és amikor bekapcsol, a mágneskapcsoló, ontja magából a bubiszámlálóba a bubikat, vagy 1 percig , míg kb egy perc múlva visszaáll a rendesen beállított 2 barra.
 
Köszönöm , ha, reggelig, a belső órán felmegy 6 felé a mutató, attól, nem mehet el a palack? A másik, felmegy 6 fölé, és amikor bekapcsol, a mágneskapcsoló, ontja magából a bubiszámlálóba a bubikat, vagy 1 percig , míg kb egy perc múlva visszaáll a rendesen beállított 2 barra.
Tüszeleped nincsen??
 
De, van, miért ?
Be van állítva 2-2.5 bar a belső óra, tűszeleppel, finomhangolva, így megy időzítővel mágnesszeleppel.
A mágnesszelep leáll, az időzítő ugye lekapcsolja, megáll minden, erre, a belső nyomásóra, elkezd felmenni, 6+ barra, a többit, már nem látom mennyi, délelőtt bekapcsol a mágneskapcsoló, és 1 percig, míg visszaáll 2 barra, önti magából a bubikat, utána visszaáll a beállított bubiszám.
Itt egy kép, fél órája húztam ki a mágneskapcsolót, és 2 barról felment már 4 fölé.
Elment a reduktor , garis lesz tán ?
DSC_0246.JPG
 
De, van, miért ?
Be van állítva 2-2.5 bar a belső óra, tűszeleppel, finomhangolva, így megy időzítővel mágnesszeleppel.
A mágnesszelep leáll, az időzítő ugye lekapcsolja, megáll minden, erre, a belső nyomásóra, elkezd felmenni, 6+ barra, a többit, már nem látom mennyi, délelőtt bekapcsol a mágneskapcsoló, és 1 percig, míg visszaáll 2 barra, önti magából a bubikat, utána visszaáll a beállított bubiszám.
Itt egy kép, fél órája húztam ki a mágneskapcsolót, és 2 barról felment már 4 fölé.
Elment a reduktor , garis lesz tán ?
View attachment 56184
Hát én cserélném, nem meggyözö, nálam pl tartja a 2 bár alatti értéket bekapcsolva kikapcsolva! reduktor-mágneskapcsoló-tűszelep! lenne a helyes sorrend!bb3571967c856213b9fcf7de57c963bd.jpg
 
Attól függ hogyan van összekötve a mágnesszelep és a reduktor. A két dolog között éjjel nagyobb lesz a nyomás.

Adrian-nak pl rá van szerelve a reduktorra a mágnesszelep. Ott nem is lesz eltérés.

De ha jól látom nálad cső van a két dolog között.
Igen, oyx reduktor, abból, alapból a tűszelepje, utána, erős co2 csővel, a mágnesszelep.
Eddig, ez a jelenség, szerintem azért nem tűnt fel, mert a taiwani akvába, non stop ment a co2.
Az egész, az miatt van, mert fél az asszony, hogy estétől, másnap délelőttre elpukkan a palack , mert, a belső órán felmegy maxra a nyomás.
 
Garis még augusztusig, csak, nincs tartalék.
Azért tűnt fel, mert szerintem eddig nem volt ilyen baja, 2 napja néztem rá, mikor elindul délelőtt a co2, és öntötte magából a bubikat induláskor. (n)
tegyél be a mágnesszelep után egy tüszelepet akkor nem lesz akkora a nyomásod a kimenö ágon a tüszelep után! én biztos hogy nem slagoznék a mégnesszelep és a reduktor között! vegyél közcsavart s csináld meg avval !
 
Az egész, az miatt van, mert fél az asszony, hogy estétől, másnap délelőttre elpukkan a palack , mert, a belső órán felmegy maxra a nyomás.

Az egész rendszer jelentősen túl van bitztosítva.

Pl, ha az asszony az elpukkanástól fél, akkor a másik órát kell nézni. Mekkora nyomás van a palackban. Ha ott felmegy 120 bar környékére, akkor kioldhat a biztonsági szelepe a palacknak. Annak van hangja.

A másik órán ez a 2-6 bar ez max olyan hanggal járna, mint a bringán amikor leveszed a pumpát. Vagy az autógumi felfújásnál. Sziszegéssel elmenne a gáz. Egyébként a reduktoron is van biztonsági szelep. Ha ténylegesen megnő a nyomás, elengedi a szelep a gázt.

Szóval pánikra nincs ok. A palack nyomás meg csak télen szokott megjelenni amikor -20ból beviszed hirtelen a 24 fokos lakásba a palackot. Vagy ha túltöltik a palackot a töltésnél.
 
Az egész rendszer jelentősen túl van bitztosítva.

Pl, ha az asszony az elpukkanástól fél, akkor a másik órát kell nézni. Mekkora nyomás van a palackban. Ha ott felmegy 120 bar környékére, akkor kioldhat a biztonsági szelepe a palacknak. Annak van hangja.

A másik órán ez a 2-6 bar ez max olyan hanggal járna, mint a bringán amikor leveszed a pumpát. Vagy az autógumi felfújásnál. Sziszegéssel elmenne a gáz. Egyébként a reduktoron is van biztonsági szelep. Ha ténylegesen megnő a nyomás, elengedi a szelep a gázt.

Szóval pánikra nincs ok. A palack nyomás meg csak télen szokott megjelenni amikor -20ból beviszed hirtelen a 24 fokos lakásba a palackot. Vagy ha túltöltik a palackot a töltésnél.

A palack nyomás, az állandó 50-60 között áll. Köszi ! :)
 
Normális lehet. De ha nem szükséges vegyél vissza 2.5 bar nyomásból, ha a porlasztó/reaktor nem indokolja.
Bocsánat, Viktor, hogy ellentmondok, de szerintem egyáltalán nem normális.
Ha be van állítva a nyomásszabályzó egy értékre, akkor a beállított értéket, +/-1-2 tized bar-on belül kell tartania. Ha nem így van, akkor a szabályzó hibás, és ettől kezdve bármi megtörténhet. Például, jó esetben durrannak a csövek, rosszabb esetben a mágnesszelep is megnyekken. (Általában 4 bar a maximális nyomás, amire használhatók.)
Én egy használt reduktort vettem, ami szintén nem tartotta a nyomást amikor kipróbáltam. Egy másik fórumon kértem segítséget a javításhoz, de nem jött válasz értelmes időn belül. Ezért szétszedtem... Szerencsém volt, mert valószínűleg csak valami piszok, vagy oxidáció akadályozta a tökéletes zárást. A szelepfészket felpolíroztam, és azóta megy (kopp...kopp...) Rosszabb lett volna a helyzet, ha tömítést kellett volna cserélni, mert fogalmam sincs, azt honnét szereztem volna. :censored:
Szóval, vérmérséklettől függően, vagy magad Uram, vagy a szolgád által (ha van)... de minden képpen kellene vele valamit csinálni. ;)
 
Utoljára módosított:
tegyél be a mágnesszelep után egy tüszelepet akkor nem lesz akkora a nyomásod a kimenö ágon a tüszelep után! én biztos hogy nem slagoznék a mégnesszelep és a reduktor között! vegyél közcsavart s csináld meg avval !
Már megint bele vau... :notworthy: Bocsánat.
Szerintem a tűszeleppel egyáltalán nem lehet csökkenteni a nyomást (normális esetben). A tűszelep egy mennyiségszabályzó (átfolyás szabályzó). A nyomás szabályzásra nyomásszabályzó való. (a nyomásszabályzóval viszont nem lehet a buborék mennyiség szabályozni (normális esetben)
Annak lehet értelme, hogy vészhelyzetben, a reduktor után biztonsági okokból betegyen valaki egy nyomásszabályzót, amivel be lehet állítani a kívánt (0,5-4 bar) nyomást, akkor is, ha a reduktorrral valami történne, de...
- az is csak 16 bar bemenő nyomásig használható, utána nincs definiálva a működése
- akkor már értelmesebb egy túlnyomás szelepet betenni, ami mondjuk 4-5 bar felett lefúj (hasonlóan, mint a reduktor biztonsági szelepe, ami 100-120 bar(?) felett fúj le).
 
Utoljára módosított:
rosszabb esetben a mágnesszelep is megnyekken. (Általában 4 bar a maximális nyomás, amire használhatók.)

16 bar nyomásig működnek pl a jelenleg nálunk kapható darabok.

Ha be van állítva a nyomásszabályzó egy értékre, akkor a beállított értéket, +/-1-2 tized bar-on belül kell tartania.

Működés közben! Ezt tartja is. A mágnesszelep elzárásával növekszik meg a nyomás a szelep és a nyomsácsökkentő között. Ez normális.
Kiiktatható lenne, ha direkt közcsavarral rögzítené a szelepet a reduktorra. De ha már flexi cső van, akkor is érdemes minél rövidebb darabot alkalmazni az éjjeli elzárások miatt.
 
Korábban a rossz minőségű reduktorokat pl rendszeresen kellett tisztítani. Oxynál még nem találkozunk ilyennel, de szennyeződés természetesen ennél is előfordulhat. Korábban is az EU-ban gyártott reduktorok között nem nagyon találkoztunk ilyesmivel.
A kínai gyártmányok között viszont alig olyannal amit nem kellett idővel...
 
A reduktorral kapcsolatba történtek változások. Reméltem, hogy megoldódik a problémám, és meg is oldódott.
Palackot cseréltem, egy telire, mert, az előző , nagymértékű fogyást mutatott, cseréltem a tűszelep, és a mágnes szelep közti co2 csövet, kb 2 cm darab van már csak közte.
Vagy a palack, hogy már alig volt benne, vagy a csőnek a rövidebbre cserélése miatt, de a reduktor, gyönyörűen tartja a mágnesszelep lekapcsolása után is a nyomást, nem megy fel, és amikor indul, nem megy bele, hirtelen annyi bubi, hanem , annyival indul, amennyi be van állítva neki, tehát, minden jó ! (y)
 
Sziasztok,
Segítsen már valaki megmondani a frankót. Elpukkant a GreenWorks reduktor mágnesszelep kombi cuccom, kellemes amper és füst szaga van a mágnesszelep betáp részénél. Habár szétszedhető és külön is cserélhető ezen alkatrész, az egész cseréjénél döntöttem. Kb fél évente szét kellett kapni kipucolni a belsejét hogy ne tapadjon a szelep, ettől függetlenül stabil volt, de kb 4 hete elkezdett rendetlenkedni, így inkább biztosra mennék.
A következőre gondoltam lecserélni
Oxyturbo CO2 reduktor tűszeleppel
Green Aqua CO2 mágnesszelep
Camozzi CO2 összekötő idom 1/8-1/8 az előző kettő közé
Kell nekem még hozzá más is esetleg, vagy jó a választás és ennyi ami kellhet?
Előre is köszönöm
 
Back
Oldal tetejére