• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Hát igen ennél profibban nem lehet ezt elmagyarázni!!
Áh. Akkor, amikor itt bármiféle szabályozóról beszélünk a reduktoron, akkor a tekerős részéről beszélünk? :D Többen monndták a fórumon, hogy a L/Min-es hegesztős reduktorok nem olyan jók nekünk, ezért gondoltam, hogy elektrorudi is arról beszél, hogy azok áramlásszabályozók, és azok teljesen mások, mint azok a reduktorok amik a nyomást szabályozzák. De ezekszerint ő milyen áramlásszabályzóról beszélt? Tűszelepről?
 
Áh. Akkor, amikor itt bármiféle szabályozóról beszélünk a reduktoron, akkor a tekerős részéről beszélünk? :D Többen monndták a fórumon, hogy a L/Min-es hegesztős reduktorok nem olyan jók nekünk, ezért gondoltam, hogy elektrorudi is arról beszél, hogy azok áramlásszabályozók, és azok teljesen mások, mint azok a reduktorok amik a nyomást szabályozzák. De ezekszerint ő milyen áramlásszabályzóról beszélt? Tűszelepről?
Szerintem kérdez még őt @elektrorudi
 
A másik dolog, hogy az ABC Zoo egyenesen ugyanazt a hegesztestechnikai reduktort árulja L/min manométerrel, mint amiről szó van. Gondolom teljesen használhatatlan csak nem lehet, hogyha ők is árulják.

Nekem olyan van és eddig jól működött.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok,

Taiwan garnéla tartása miatt éjjel-nappal megy a CO2, tehát kivettem a mágnesszelepet. Hetente szoktam tisztítani a diffúzort és elég nehézkes ugyanarra a bubiszámra visszaállítani minden alkalommal. Tudnátok valamit ajánlani amivel addig el tudnám zárni a CO2-t amíg cserélem a diffúzort? köszönöm

Létezik 6mm-s csőhöz gyorscsatis csap is! Beteszed a CO2 diffuzor elé valahova és elzárod.
 
Áh. Akkor, amikor itt bármiféle szabályozóról beszélünk a reduktoron, akkor a tekerős részéről beszélünk? :D Többen monndták a fórumon, hogy a L/Min-es hegesztős reduktorok nem olyan jók nekünk, ezért gondoltam, hogy elektrorudi is arról beszél, hogy azok áramlásszabályozók, és azok teljesen mások, mint azok a reduktorok amik a nyomást szabályozzák. De ezekszerint ő milyen áramlásszabályzóról beszélt? Tűszelepről?
Teljesen jók. Hajszál pontosak. Ha belövöd 1,8 barra vagy valamennyire, ha 10 évig nem nyúlsz hozzá az akkor is annyit fog tovább engedni. Max a méretével lehet probléma mert elég batár nagyok, így a kisebb szekrényekbe kényelmetlen lehet a használata úgy, hogy lásd is a mérőórákat.
Amúgy igen. A nyomás szabályozó a tekerőrésze.
 
Értem. Köszönöm szépen a Wikipédiát megalázó tudás megosztását. Ezek szerint a legolcsóbb és legjobb megoldás erre a problémára is az, hogy besétálok a GA-ba és veszek egy reduktort ott.
:) Köszi, bár...
Az utolsó mondatodra nem tudok, és nem is akarok reagálni. Ilyet nem mondtam, és nem is utaltam rá. Csak műszaki szempontból próbáltam körülírni a két alkatrész közötti különbséget, kérdésedre válaszolva.
 
:) Köszi, bár...
Az utolsó mondatodra nem tudok, és nem is akarok reagálni. Ilyet nem mondtam, és nem is utaltam rá. Csak műszaki szempontból próbáltam körülírni a két alkatrész közötti különbséget, kérdésedre válaszolva.
Felreertett valamit. Azert erdeklodik mert a legjobb megoldast szeretne amit csak egyszer kell megvenni es szerintem jol teszi, hogy addig kerdez amig pontosan meg nem erti. Peldaerteku volt a leirasod.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Felreertett valamit. Azert erdeklodik mert a legjobb megoldast szeretne amit csak egyszer kell megvenni es szerintem jol teszi, hogy addig kerdez amig pontosan meg nem erti. Peldaerteku volt a leirasod.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönöm a szavaid, de itt az ideje, hogy kiszálljak. Elvesztettem a fonalat... :-(
Csak még leírnám, hogy én mit értettem az egészből:
- @Jazza eredeti kérdésben két fő témakör volt:
1. Mi lenne a jó megoldás?
2. Hogy működik, illetve mi a különbség az átfolyás szabályzó és a nyomás szabályzó között?
Ezek közül a második kérdésére próbáltam volna válaszolni, egyszerű példákkal magyarázni. A kérdés első felére nem tudok válaszolni, mert nekem alacsony nyomású (30 mbar) CO2 rendszerem van, tehát nem tudok tanácsot adni.
Következő leveléből arra következettem, hogy megértette, és tiszta a két szabályzó közötti különbség.
Majd sok-sok levélváltás után azt a közvetkeztetést vonta le az általam írottakból, hogy "legjobban akkor jár, ha vesz a GA-ból egy komplett rendszert". Ez nyilvánvalóan így lehet, de én ilyet akkor sem írtam.
Valamint ezen oldal első hozzászólásában megint csak rám hivatkozik, a hegesztéshez, illetve az akvarisztikában használatos reduktorok összehasonlítása kapcsán. Ilyen összehasonlítást szintén nem tettem, és nem is utaltam rá.
Attól tartok, hogy még mindig keverednek a dolgok. :-(
 
:) Köszi, bár...
Az utolsó mondatodra nem tudok, és nem is akarok reagálni. Ilyet nem mondtam, és nem is utaltam rá. Csak műszaki szempontból próbáltam körülírni a két alkatrész közötti különbséget, kérdésedre válaszolva.
Köszi, nem akartalak azzal vádolni, hogy a GA-sat ajánlottad. Saját következtetésem volt.
 
Köszönöm a szavaid, de itt az ideje, hogy kiszálljak. Elvesztettem a fonalat... :-(
Csak még leírnám, hogy én mit értettem az egészből:
- @Jazza eredeti kérdésben két fő témakör volt:
1. Mi lenne a jó megoldás?
2. Hogy működik, illetve mi a különbség az átfolyás szabályzó és a nyomás szabályzó között?
Ezek közül a második kérdésére próbáltam volna válaszolni, egyszerű példákkal magyarázni. A kérdés első felére nem tudok válaszolni, mert nekem alacsony nyomású (30 mbar) CO2 rendszerem van, tehát nem tudok tanácsot adni.
Következő leveléből arra következettem, hogy megértette, és tiszta a két szabályzó közötti különbség.
Majd sok-sok levélváltás után azt a közvetkeztetést vonta le az általam írottakból, hogy "legjobban akkor jár, ha vesz a GA-ból egy komplett rendszert". Ez nyilvánvalóan így lehet, de én ilyet akkor sem írtam.
Valamint ezen oldal első hozzászólásában megint csak rám hivatkozik, a hegesztéshez, illetve az akvarisztikában használatos reduktorok összehasonlítása kapcsán. Ilyen összehasonlítást szintén nem tettem, és nem is utaltam rá.
Attól tartok, hogy még mindig keverednek a dolgok. :-(

Megpróbálom akkor kitalálni, hol értettük félre egymást. Te a nyomás és átfolyás szabályozókat hasonlítottad össze. Én úgy értettem, hogy a GA-s reduktor egy nyomásszabályozó (hiszen bar-ban van megadva az érték a kimeneti órán) a hegesztéstechnikai reduktorok pedig átfolyásszabályozök (hiszen itt ugyan ez az óra L/min-nel van skálázva, ami akárhogy is nézem átfolyást mér).

Ezek szerint mindkét reduktor ugyanaz és ugyanazon az elven működik, illetve mind a kettő nyomást szabályoz? Az átfolyásszabályozó pedig a tűszelep és te azt hasonlítottad a reduktorral?
 
Köszönöm a szavaid, de itt az ideje, hogy kiszálljak. Elvesztettem a fonalat... :-(
Csak még leírnám, hogy én mit értettem az egészből:
- @Jazza eredeti kérdésben két fő témakör volt:
1. Mi lenne a jó megoldás?
2. Hogy működik, illetve mi a különbség az átfolyás szabályzó és a nyomás szabályzó között?
Ezek közül a második kérdésére próbáltam volna válaszolni, egyszerű példákkal magyarázni. A kérdés első felére nem tudok válaszolni, mert nekem alacsony nyomású (30 mbar) CO2 rendszerem van, tehát nem tudok tanácsot adni.
Következő leveléből arra következettem, hogy megértette, és tiszta a két szabályzó közötti különbség.
Majd sok-sok levélváltás után azt a közvetkeztetést vonta le az általam írottakból, hogy "legjobban akkor jár, ha vesz a GA-ból egy komplett rendszert". Ez nyilvánvalóan így lehet, de én ilyet akkor sem írtam.
Valamint ezen oldal első hozzászólásában megint csak rám hivatkozik, a hegesztéshez, illetve az akvarisztikában használatos reduktorok összehasonlítása kapcsán. Ilyen összehasonlítást szintén nem tettem, és nem is utaltam rá.
Attól tartok, hogy még mindig keverednek a dolgok. :-(
Szerintem teljesen mindegy. Nem az elso teljesen hasznalhato hozzaszolasod es remelem nem is az utolso. Itt a lenyeg hogy aki segitsegre szorul es valaszt kap a kerdesere, az szamara is ertheto legyen. Ha a ga-ban megveszi a komplett szettet, mi fog tortenni? Hazaviszi, beuzemeli es hasznalja. Akkor is jol valasztott. Ha esetleg barmi baj tortenik vele mert az is megeshet, a forumon jelzi, segitseget abban a pillanatban kapni fog, ha cseres, szinte soron kivul azonnal orvosolni fogjak bent a boltban mert Ok nem tesznek felesleges koroket, mert a cel a vevok megtartasa. Ennyi. Rosszul meg senki sem jart veluk ezt mindenki tudja. Az alternativak szama kimerithetetlen amire a garancia, az ismeretekben gazdag akvakertesz kollegak akik hasznaltak ilyet vagy olyat, hallottak rola, vagy akar csak lattak olyat.
Itt csak egy egyszeru felreertes van, volt, ami szerintem elsiklik a lenyeg folott. En tegnap szervestragyat kaptam noveny helyett de annak is tudtam orulni.
"na jo nem"

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! A segítségetek kellene. Vettem egy GA-s oxyturbo redukktort, összeraktam a rendszert és nagyjából el is indult, viszont, ahogy tekerem a tűszelepet, folyamatosan változik a kimeneti nyomás. Ez még annyira nem tűnt furcsának, de ahogy a solenoid kikapcsol, ugyan csak elkezd emelkedni a nyomás és meg sem áll, amíg kinem akad a tű. Ezekután megnéztem a GA-s összeszerelési útmutató videót és ott úgy láttam, hogy zárt tűszeleppel indítják el a palackból a gázt és beugrik a nyomás 2 barra, mint a cövek. Na nekem ez a kísérlet is szárnyaló kimeneti nyomást eredményez.. Én csinálok valamit rosszul vagy kifogtam az első hibás oxyturbot?
 
Szerintem teljesen mindegy. Nem az elso teljesen hasznalhato hozzaszolasod es remelem nem is az utolso. Itt a lenyeg hogy aki segitsegre szorul es valaszt kap a kerdesere, az szamara is ertheto legyen. Ha a ga-ban megveszi a komplett szettet, mi fog tortenni? Hazaviszi, beuzemeli es hasznalja. Akkor is jol valasztott. Ha esetleg barmi baj tortenik vele mert az is megeshet, a forumon jelzi, segitseget abban a pillanatban kapni fog, ha cseres, szinte soron kivul azonnal orvosolni fogjak bent a boltban mert Ok nem tesznek felesleges koroket, mert a cel a vevok megtartasa. Ennyi. Rosszul meg senki sem jart veluk ezt mindenki tudja. Az alternativak szama kimerithetetlen amire a garancia, az ismeretekben gazdag akvakertesz kollegak akik hasznaltak ilyet vagy olyat, hallottak rola, vagy akar csak lattak olyat.
Itt csak egy egyszeru felreertes van, volt, ami szerintem elsiklik a lenyeg folott. En tegnap szervestragyat kaptam noveny helyett de annak is tudtam orulni.
"na jo nem"

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Sziasztok,

Szerintetek CO2 palackot fektetve is be lehet tenni a szekrénybe? Tudom nem túl esztétikus, de ilyen szekrémyt kaptam karácsonyra, hogy a szűrő éppen, az 5kg-os palack viszont állítva nem fér be.
 
Sziasztok,

Szerintetek CO2 palackot fektetve is be lehet tenni a szekrénybe? Tudom nem túl esztétikus, de ilyen szekrémyt kaptam karácsonyra, hogy a szűrő éppen, az 5kg-os palack viszont állítva nem fér be.

Nem.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok.
Lehet rossz helyen kérdezem de macro aqua reduktor+mágnesszelepről van valakinek tapasztalata?
20000 ft-ért találtam egyet 5kg-os palackal.
 
Back
Oldal tetejére