• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

jojo said:
Hali!

Ne tűnjön reklámnak, de a (asszem)Ruwal amit említettem kb ennyibe kerül és sztem csinosabb.És azt itt is megkapod.

jojo ezt nekem írtad? Bocs kicsit lemaradtam. :) Milyen Ruwal-ra gondolsz? Van egy linked?
 
Sziasztok! Találtam egy román oldalon egy egész jó kombinációt, ami elég olcsó és az én tapasztalatlan szemem elég jónak látja. Szeretném azért, ha valaki nálam okosabb (aki már látott legalább co2 berendezést élőben :D) is vetne rájuk egy pillantást.
Az aggályaim:
- a palackra nem, vagy csak nehezen megy rá a reduktor a "fogantyú" miatt (nem tudom, le lehet ezeket szerelni, esetleg el lehet forgatni?)
- a reduktor és a mágnesszelep csatlakozása (mennyire tartós? szivárog? ha szivárog, megoldható simán co2 csőre cserélve?)
- valaki már írta, hogy a JBL mágnesszelep egy idő után megadja magát, nem tudom mennyire általános jelenség ez
- a reduktor talán nem elég percíz (gyárilag, mondjuk Papillonhoz képest), vagy mittudomén :D
- használt cuccok valószínűleg... érhet kellemetlen meglepetés?

íme a palack:
http://www.okazii.ro/catalog/35544996/B ... ml#galerie
és a többi:
http://www.okazii.ro/catalog/35484696/R ... tica-.html
 
Hát mit ne mondjak, olcsó húsnak híg a leve!
Nem a nagyképűség beszél belőlem, ha valami olcsó lehet valamennyire jó is, de átlagban ez nem így van!
Ilyen cuccal kár foglalkozni!
Ha ezt kicserélném-ha azt kicserélném?
Sok a ha, meg ezt kicserélem azt is ,
ez így megy tovább a végletekig!
A végére összeadod ,vehettél volna egy normálisabb nagynyomású szettet !
 
AmBalaj said:
Sziasztok! Találtam egy román oldalon egy egész jó kombinációt, ami elég olcsó és az én tapasztalatlan szemem elég jónak látja. Szeretném azért, ha valaki nálam okosabb (aki már látott legalább co2 berendezést élőben :D) is vetne rájuk egy pillantást.
Az aggályaim:
- a palackra nem, vagy csak nehezen megy rá a reduktor a "fogantyú" miatt (nem tudom, le lehet ezeket szerelni, esetleg el lehet forgatni?)
- a reduktor és a mágnesszelep csatlakozása (mennyire tartós? szivárog? ha szivárog, megoldható simán co2 csőre cserélve?)
- valaki már írta, hogy a JBL mágnesszelep egy idő után megadja magát, nem tudom mennyire általános jelenség ez
- a reduktor talán nem elég percíz (gyárilag, mondjuk Papillonhoz képest), vagy mittudomén :D
- használt cuccok valószínűleg... érhet kellemetlen meglepetés?

íme a palack:
http://www.okazii.ro/catalog/35544996/B ... ml#galerie
és a többi:
http://www.okazii.ro/catalog/35484696/R ... tica-.html

Mivel az első linkeden lévő aukció már végetért ezért nem látom milyen fogantyúra gondolsz (talán ilyen? http://img689.imageshack.us/img689/179/resizeofsdc12076.jpg), de mivel egy nagynyomású gázpalack rendeltetésszerű használatához szükséges a reduktor, ezért nem sok értelme lenne egy olyan palacknak amire nem lehet rárakni. Tehát egészen biztosan el lehet forgatni, vagy le lehet szedni azt a fogantyút.

De ahogy elnézem a másik aukció is végetért, mert csupa wc ülőke jön be a linken. :) Bár a lista alján van egy reduktor ami nem tűnik rossznak. Azt, hogy használt vagy sem fel szokták tüntetni, az pedig az eladó megbízhatóságának a függvénye, hogy mennyire igaz amit odaír.
 
Azért az az almazöld wc ülőke nem rossz.... :lol:

Viccet félretéve,szerinted ha licitálnál is rá,romániából elküldenék neked ide magyarhonba?Ehhez tudni kéne a nyelvet,meg előtte lelevelezni,mert a postaköltség meglepő lehet a végén.... :roll:
Inkább az aukciós link moderálva.....Szerintem.
 
zsotyi said:
szerinted ha licitálnál is rá,romániából elküldenék neked ide magyarhonba?Ehhez tudni kéne a nyelvet,meg előtte lelevelezni,mert a postaköltség meglepő lehet a végén....
AmBalaj
Unalmában Nyirbáló
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. július 28., kedd 19:30
Tartózkodási hely: Csíkszereda, Erdély
... ;)
 
Először is köszi a válaszokat mindenkinek!

Sylar said:

Igen, ilyenről beszéltem, pontosan ezt a képet tette ki a fickó. Szerintetek ha kapok még hasonló palackot akkor azt megvehetem? Ami jó benne, hogy 11 kg co2, ráadásul még a szekrényben is kényelmesen elfér, és mindössze 130 lej (kb 8000 ft). Ugyanennyiért csak egy 2 kg-os tűzoltópalackot találtam, ami még be is fért az akvárium alá. Valaki akinek van hasonló palackja megoszthatná a tapasztalatát.

kovka76 said:
Sok a ha, meg ezt kicserélem azt is ,
ez így megy tovább a végletekig!

Igazad van, gyanús volt a dolog nekem is, de azt írta, hogy a nyomáscsökkentő és a mágnesszelep JBL márka... Namármost a képet már nem találom, de utólag rákerestem és csak annyiban hasonlított a szerkó a JBLre, hogy zöld volt az órák számlapja :D Papillon lesz a reduktor és Aquamedic a mágnesszelep, már megrendeltem:) Amúgy kíváncsi lennék arra is, hogy az ilyen fém csatlakoztató elem jobb-e a kettő közé, mint egy arasznyi sima co2 cső :D
 
kovka76 said:
Sok a ha, meg ezt kicserélem azt is ,
ez így megy tovább a végletekig!

Igazad van, gyanús volt a dolog nekem is, de azt írta, hogy a nyomáscsökkentő és a mágnesszelep JBL márka... Namármost a képet már nem találom, de utólag rákerestem és csak annyiban hasonlított a szerkó a JBLre, hogy zöld volt az órák számlapja :D Papillon lesz a reduktor és Aquamedic a mágnesszelep, már megrendeltem:) Amúgy kíváncsi lennék arra is, hogy az ilyen fém csatlakoztató elem jobb-e a kettő közé, mint egy arasznyi sima co2 cső :D

Ez így postával összesen menyi?
Kíváncsi leszek milyen a cucc!
Szólsz róla pár szót mi lett a vége?
Mármint mi érkezett és mi az igazság belőle!
 
Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon és jövő márciusra tervezem az akváriumom beindítását.
Meggyőztetek, hogy a nagynyomású rendszer a legjobb és a legkifizetődőbb hosszú távon.
Azt szeretném kérdezni, hogy egy 150 literes akvárium ami úgymond közepesen növényes lesz ahhoz én egy 2 kg-os palackot szánok az kb mennyi ideig fog kitartani újratöltés nélkül? vagy ha sikerül beszereznem egy 5 kg- at akkor az is mennyi ideig tart kb töltés nélkül?
Melyik nagynyomású co2 szettet ajánlanátok vagy inkább vegyem meg az alkatrészeket külön külön?

Köszönöm a segítséget előre is.
 
Gabika said:
Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon és jövő márciusra tervezem az akváriumom beindítását.
Meggyőztetek, hogy a nagynyomású rendszer a legjobb és a legkifizetődőbb hosszú távon.
Azt szeretném kérdezni, hogy egy 150 literes akvárium ami úgymond közepesen növényes lesz ahhoz én egy 2 kg-os palackot szánok az kb mennyi ideig fog kitartani újratöltés nélkül? vagy ha sikerül beszereznem egy 5 kg- at akkor az is mennyi ideig tart kb töltés nélkül?
Melyik nagynyomású co2 szettet ajánlanátok vagy inkább vegyem meg az alkatrészeket külön külön?

Köszönöm a segítséget előre is.

sokmindentől függ. a 2kg-os esetén szerintem 2 hónap. de a körülmények miatt lehet több. én ezzel számolnék.
így mondjuk egy 5kg-os 5-6 hónapig lehet elég.

szerintem külön válogasd össze mert úgy nagyobb a mozgástér. ha valahol jobbat akarsz, vagy valamin spórolnál a legózós módszerrel megoldható.
szettben sok haszontalan dolgot megvetetnek veled.
 
Rendben köszönöm a segítséget.
Úgy néz ki lesz 5 kg palackom 21 ezerért szerintem nem sok érte töltött.
 
Hát nem is kevés. Én 15ezerért vettem a töltött 5 kilós linde palackot. Vaspálya utca 54, a többi info a boltok topicban
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy használ-e valaki 500g-os palackot(PAPILLON),mert sehol nem találok róla infót,mármint a dimenzióbeli méreteire reduktor nélkül vagy összeszerelve?!

Előre is köszi
 
Sziasztok!

A 2Kg-os Linde palack méretére lennék kíváncsi, mert egy kis szekrénykét fogok neki gyártani.
 
FishAir said:
Sziasztok!

A 2Kg-os Linde palack méretére lennék kíváncsi, mert egy kis szekrénykét fogok neki gyártani.

Hát én pont a múlt héten kétfélét láttam 2kg-os palackból. Egy keskeny hosszút és alacsony tömzsit.
Méretet nem tudok, de gondoltam érdekes lehet.
 
viktorlantos said:
Hát én pont a múlt héten kétfélét láttam 2kg-os palackból. Egy keskeny hosszút és alacsony tömzsit.
Méretet nem tudok, de gondoltam érdekes lehet.

Az baba, ezekszerint egy magas és széles szekrényt kell terveznem. :)
 
Igen több féle 2kg-os palackkal találkoztam már én is.

Ami jelenleg van az 58cm magas, átméróje 11 cm.

De mintha lett már volna ennél magasabb palackom is.

Tervezd túl a szekrényt, akkor nem érhet meglepetés.
 
Back
Oldal tetejére