• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Levinen said:
Gilgames said:
Aquadepo-ban ma vettem egy 500g kapacitású co2 palackot.
Miután kifizettem a palackot, az eladó jelezte, hogy rövidesen fognak ők is tölteni. S ha jól értettem akkor adnak cserepalackot, tehát nem kell napokig várni a kis palackokkal sem.

Ezzel a "jól értettemmel" kapcsolatban nem árt azért mindent letisztázni. Ne legyen nagy meglepetés!

Jól értette. :) Nekem ugyanezt mondták mikor legutóbb ott jártam, bár még csak tervezetben van, gondolom még nem szerződtek le a képen látható indiai emberrel aki majd a töltést csinálja. :lol:
De tényleg, már az is eredmény, hogy legalább palackot árulnak.
 
Időközben megérkezett minden egyéb kellék a Green Aqua-tól, úgyhogy ma össze fogom szerelni őket.

Ha a Papillon reduktort függőlegesen helyezem el, akkor már épp annyira kimagasodik a felső nyomásmérő, hogy miatta a felső polcot meg kellene szüntessem. Maga a palack függőlegesen elfér, de még csak vagy 8 mm van a polc alatt.
Amennyiben a reduktort úgy rögzítem, hogy szinte lefele néznek a nyomásmérők, akkor elfér úgy ahogy van most a szekrény. Akkor elég kellemetlen lesz majd ellenőrizni a nyomásmérőt.
A felső polcon pedig éppen elfértek a tápoldatok, időkapcsoló, haltápok.

Lehetséges megoldás, hogy csak fél polcot hagyok meg, azaz L alakú vagy egy lépcsőfokkal rendelkező polcot hagyok.
Nano akinak NANO BÚTOR! :D S ebbe magas nyomású co2 :D
Amiképpen egy nano akiban alaposan ki kell használni minden helyet, ugyanígy a nano bútorban is meg kell erőltetni a fantáziát.
Ha egyszer kész lesz, azt hiszem nem csak az aki, de maga a nano bútor is megérdemel egy történetet. ;)
 
A palackkal nekem is meggyűlt a bajom. Én vágtam a felső polcba egy ívet.
41.jpg
 
Nagyon jó ötlet!
Nekem csak 6 cm-el kellett fennem vinnem a polcot és most már elfér. Végül is most így a felső polcon csak a Macro + Micro nem fér el, de az lent lesz a co2 mellett.

4016288673_d303dac4af.jpg

Ez lett belőlle.
 
Amellet, hogy szerintem a legjobb algakaparó a pengés, és nem rég én is beszereztem egyet, jópofán néz ki premier planba állítva ott a szűrő előtt :)
Rögtön harci készültségben :D

Egyébként a palack elrendezése jó. Ha a reduktor nanométerei másképp állnak, mint ahogy a szemnek kényelmes lenne, nem gond. Túl gyakran úgy sem nézned:) Inkább legyen helyed.
 
lehet a palackot meg odafogatnam egy panttal a szekreny belsejehez.
sosem lehet tudni mikor akar eldolni gondolom gombolyu az alja
 
viktorlantos said:
lehet a palackot meg odafogatnam egy panttal a szekreny belsejehez.
sosem lehet tudni mikor akar eldolni gondolom gombolyu az alja
Gömbolyű.
Mivrl most nem volt kéznél megfelelő rögzítőm, ezért addig csak a következőt csináltam.
Bele van állítva egy gumi talpba, ami egy edény fedele, emiatt nem csúszik meg az alja. Egyébként a szűrőcsöveknek próbáltam nekidönteni, az is megfogja.
Egyébként teljesen igazad van a rögzítéssel, keresek valami pántot a napokban.
 
Ma azon agyalogtam, hogy van itthon két üres PB gázpalack. Mióta van vezetékes gáz nincs rájuk szükség. Ezek használhatóak vajon CO2 rendszerhez? Anyag az férne beléjük az biztos.
 
vargag said:
Ma azon agyalogtam, hogy van itthon két üres PB gázpalack. Mióta van vezetékes gáz nincs rájuk szükség. Ezek használhatóak vajon CO2 rendszerhez? Anyag az férne beléjük az biztos.

Ne gondolkozz ilyenen :)... Jó ötlet lenne, mert olcsó és nagy .. de az PB..és arra való
1.Isten nincs ki azokat neked megtöltené Co2-vel
2.Biztonság technikailag se jó ( a PB aszem kisebb nyomáson van)
Mndent arra használj amire való... (Pl: Az óvszert se visszük partira lufinak ) :lol: :lol: :lol:
 
"(Pl: Az óvszert se visszük partira lufinak )" inkább jó lufinak az óvszer mint a lufi óvszernek:))) lehet így van a palackal is, CO2 palackba inkább töltenék PB-t
 
lacee13 said:
(Pl: Az óvszert se visszük partira lufinak ) :lol: :lol: :lol:
Erről tudnék mesélni, de az egy másik fórum. :D :D :D


Kösz a választ. Csak egy kóbor ötlet volt.
 
Üdvözletem.
Utóbbi időben nagyon megtetszett az akvakertészkedés és el is kezdtem magamnak tervezgetni egy 15-20L nanót. Sajnos eleinte még mellőznöm kell a CO2-t, de majd szeretnék egy nagynyomású szettet. Olvasgatom a fórumot folyamatosan és észrevettem Viktor "régi" dennerle nanónájál egy palackot, nos nehezen de megtaláltam hogy egy Dennerle CO2 nano szett, azt nem tudom hogy hány gr-os, amit én találtam az 80gr. Arra lennék kíványcsi hogy milyen ez a szett illetve mennyire megbízható?
 
toldy said:
Üdvözletem.
Utóbbi időben nagyon megtetszett az akvakertészkedés és el is kezdtem magamnak tervezgetni egy 15-20L nanót. Sajnos eleinte még mellőznöm kell a CO2-t, de majd szeretnék egy nagynyomású szettet. Olvasgatom a fórumot folyamatosan és észrevettem Viktor "régi" dennerle nanónájál egy palackot, nos nehezen de megtaláltam hogy egy Dennerle CO2 nano szett, azt nem tudom hogy hány gr-os, amit én találtam az 80gr. Arra lennék kíványcsi hogy milyen ez a szett illetve mennyire megbízható?

szia, ahogy a régi képeimen is sajnos aliglátni működés közben azt kell mondjam ez a szett SEMMIT sem ér. Óriási pénzkidobás volt részemről, csak hát bedőltem a dennerle marketing gépezetnek és akartam egy ilyen kis szettet a nanóhoz. Ha tehetem mindenkit lebeszélek róla aki ilyet akar.

Két doboz cuccot vettem mert úgy működik a szett:
Dennerle CO2 Crystal-Set 125. - difi, bubiszámláló, visszafolyásgátló, drop checker.
ebből a szettből a visszafolyásgátló eleve selejt. drop checker jó, bubiszámláló ok. difi szerintem gyenge. kicsi és alkalmatlan 20-30 liter működtetéséhez.
ez a doboz 15 ropi

Dennerle CO2 Nano Set 80g - reduktor (ami csak patronra jó), egy patron, és egy patronhoz való talp. 26 ezer forint.
A patron 1.5 hét alatt elmegy egy 20 literesben is. Már amennyiben rendesen rá tudod tekerni a reduktort és nem engedi el a gázt azonnal. Nálam 4 patronnal játszottam 2 patront elfüstöltem azonnal a silány reduktor miatt.

Összesen 40 ezer forintot kell csengetned egy erősen kínai szagú szettért.

csak hogy összehasonlításként mondjam:
75 ezer az ADA szett Green Bacterral. Ez a szett össszehasonlíthatatlan a dennerle cuccával. Minden üveg nem műanyag és működik.

De ezért kapsz egy nagynyomású rendszert palack nélkül. A palack pedig 4 patron alatt megtérül. A nagynyomású cuccot nagyobb palackra is csatolhatod és kiszolgál akkor is ha holnap 200 literes medencére váltanál.

Szóval röviden. Rablás, használhatatlan és alig van alkatrésze ami használható lesz akvárium váltásnál.
 
Értem, akkor érdemes gyüjtögetnem egy normális szetre, lényegében erre is voltam kíváncsi ( illetve ezt akartam hogy megerősítsenek abban hogy nem kár kicsit többet rááldoznom). köszönöm
 
toldy said:
Értem, akkor érdemes gyüjtögetnem egy normális szetre, lényegében erre is voltam kíváncsi ( illetve ezt akartam hogy megerősítsenek abban hogy nem kár kicsit többet rááldoznom). köszönöm

gyakorlatilag ha 40 ezred van amennyibe a Dennerle kerül akkor nem kell tovább gyűjtened. Mert mágnesszelep nélkül (ami a dennerle szettben sincs) meg tudod venni.
Papillon reduktor, visszafolyásgátló, kis difi, műanyag bubiszámláló, co2 cső kb 30 pénz. 10 ezer környékén van használt 2 kg-os co2 palack.
CO2 tesztre (drop checker) még beruházhatsz. A többi kényelem és látvány leginkább. És van egy profi szetted. A 2kg-os CO2 palack meg 25x több gázt tartalmaz.
szal azonnal spórolt neked a cucc 25 x 3500 forintot azaz 87500 forintot.... a következő palack töltésed 3000 forint kb. és nem szennyezted a környezeted 25 eldobható fém patronnal.
 
kovka76 said:
Kíváncsi vagyok, egy 300gr-os palack 150-200 bubi/perc hány napig bírhatja gázzal?

bubi-perc nem sokat mond. difi, bubiszámlálótól is függ. és mekkora akiba használnád.
300 grammos palack ISZONYAT kevés. nekem 4 palackom van itthon. 350gramm, 500 gramm, 2 kg és 5 kg.
A 20 literes nanót is inkább a 2kg-os palackkal működtetem. 350-es volt rajta utoljára de baromi hamar elfogyott. pár hét.
 
toldy said:
Dennerle CO2 Nano Set 80g - reduktor (ami csak patronra jó), egy patron, és egy patronhoz való talp. 26 ezer forint.
Nos Vik. :) Kérdésem lenne az ADA co2 szetröl, ami hasonló mint e dennerle. ez itt-- http://www.greenaqua.hu/ada-co2-szett-nano-feher.html Ez is olyan mint a dennerle, ugyan olyan rablás ?? Vagy ez tovább bírja?? És és az ha jobb akkor anyag minőségben, vagy csak egyszerűen hinni kell benne?? Látom ebben 6 grammal kevesebb a co2 :( és így is jól bírja?? (Tudom ez ADA de tényleg annyival jobb, hogy ez használható?(És 35 000- huf al többet is ér??? ).. De kérem őszintén a választ mert én is tervezek nagynyomás.co2... :) köszönöm ;) ;) ;)
 
A palackokon lévő szelepek szabványairól lehet itt olvasni: http://www.teamonslaught.fsnet.co.uk/co2_info.htm

Viktor, ezek szerint az angol szabvány elvileg kompatibilis a miénkkel. Lehet, hogy a forgalmazó akit a mágnesszelep topicban említettél amerikai verziót árul. Vagy japánt. :)
A kínaiak, hongkong, taiwan, és az ausztrálok hirdetéseiben általában a 22 mm-es verziót szoktam látni.
 
Back
Oldal tetejére