• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

histi said:
Igen több féle 2kg-os palackkal találkoztam már én is.

Ami jelenleg van az 58cm magas, átméróje 11 cm.

De mintha lett már volna ennél magasabb palackom is.

Tervezd túl a szekrényt, akkor nem érhet meglepetés.

Ok. Köszi.
 
Találtam a közelben egy hegesztéstechnikai céget van saját Linde lerakatuk. Fel is hívtam őket és egy kicsit érdekes infokat kaptam. Azzal kezdtem, hogy nekem 2kg-os CO2 palack kellene, mire mondta, hogy ők még nem is láttak olyat, a legkisebbjük 10kg-os 4390FT-ért!!!. Mondtam neki, hogy ez elég érdekes mert Pesten 10k körül van a 2kg-os. Azt mondja ez az amit a hegesztők használnak, de van olyanjuk is ami szódagéphez való az 4870 szintén 10kg-os. Ezzel ennyiben maradtunk, és most itt ülök tanácstalanul, hogy akkor most mivan?! Miért ilyen olcsó ez, hol lehet a kutya elásva? Illetve melyik fajta lenne jó a hegesztős vagy a szódagépes? Mi lehet egyáltalán a különbség CO2 az CO2 nem? Vagy a szelep lehet más?
 
FishAir said:
Találtam a közelben egy hegesztéstechnikai céget van saját Linde lerakatuk. Fel is hívtam őket és egy kicsit érdekes infokat kaptam. Azzal kezdtem, hogy nekem 2kg-os CO2 palack kellene, mire mondta, hogy ők még nem is láttak olyat, a legkisebbjük 10kg-os 4390FT-ért!!!. Mondtam neki, hogy ez elég érdekes mert Pesten 10k körül van a 2kg-os. Azt mondja ez az amit a hegesztők használnak, de van olyanjuk is ami szódagéphez való az 4870 szintén 10kg-os. Ezzel ennyiben maradtunk, és most itt ülök tanácstalanul, hogy akkor most mivan?! Miért ilyen olcsó ez, hol lehet a kutya elásva? Illetve melyik fajta lenne jó a hegesztős vagy a szódagépes? Mi lehet egyáltalán a különbség CO2 az CO2 nem? Vagy a szelep lehet más?
A gáz nyilván ugyanaz. Szerintem azt velük kellene tisztáznod, hogy mi a különbség a szódagyártáshoz használt és a hegesztők által használt palackok között. Illetve, hogy ezek a palackok milyen csatlakozóval rendelkeznek.

http://www.vizadagolok.hu/hu/news/1/31/ ... -palackkal

Pl. itt a kép alapján nagyon úgy tűnik, hogy a szódagéphez "standard" CO2 palackot csatlakoztatnak, viszont ez több mint 26.000 Ft. Esetleg menj el és nézd meg, hogy milyen palackokról van szó.
 
Úgy tudom mindkettőben élelmiszeripari gáz van. Felhasználás tekintetében így nincs különbség.
viszont az akvarisztikai co2 palackokban amikor megveszed úgy rémlik tisztább gáz van. nagy kár hogy csak az első töltésig tart ;)
egyébként a hagyományos co2 tökéletes.

csatiban már lehet eltérés. szódáshoz úgy rémlik külön reduktor van.

sok üzlet szereti hülyének tettetni magát. co2 ügyben ez tipikus.
anno messer és linde is ugyanezt a bamba fejet vágta amikor 2 és 5 kg-os palackot kérdeztem tőlük.
hogy hogynem mégis messer és linde palackokat használunk.

max nem foglalkoznak a kis palackokkal, de a hülyét azért még nem kellene adniuk. hiszen benne van a katalógusaikban.
 
a tisztaságot arra mondtam, hogy az akvarisztikainál mintha ilyen 99.9%-os tisztaságú lenne (most csak emlekezetből a szam nem biztos hogy ugyanez volt). anno amikor első körben töltögettem épp a töltő hívta rá fel a figyelmet.

egyébként nincs jelentősége.
 
A Messernél halomszámra láttam kicsi (2kg-on jóval alatti) palackokat,mindenféle-fajta gázzal töltve.Nem tudom miért tettetik a bambát.
A biogon c nevű co2 gáz-t töltik mindenhova.Láttam hogyan fejtik a nagy tanker kamionokból át a tartályokba a gázt(Istenem de sokat kilöktek a levegőbe... :eek: )
Aztán ez megy a szódába is meg a törött kocsi hegesztésére is.Ugyanaz.A co2 hegesztőgépekhez ugyanazt a palackot használjuk,mint a sarokban a szódagéphez.Csak a palack méret más,a csatlakozó is ugyanaz.
 
Futom a köröket. Nem egyszerű ez az egész co2 palack téma itt vidéken. Bérelni lehet horroráron, illetve megvenni is, de az meg már a nevetséges kategória. A lerakatokban meg úgy kezelnek mintha terrorista lennék. :D Közben lehet találtam egy megoldást. A paintballosok használnak még CO2 palackokat és az ára is elég jó 5k-ért már lehet venni 20oz-s (0,74liter) használt palackokat 9k az új. Egy dolog van, amit nem tudok, hogy a szelep jó-e egyáltalán. Itt egy kép róluk: http://albapaintball.hu/_storage/images ... lackok.JPG
 
FishAir said:
Futom a köröket. Nem egyszerű ez az egész co2 palack téma itt vidéken.
Szolnoki vagyok, nem tudom máshol mi újság, de itt van Messer, Linde. Mindketten töltenek 5kg-tól palackokat. A régi vajda péter utcai Kinzo futárral leküldi neked a palackot és az a tiéd. Csak előbb érdeklődj hány kg-tól töltenek. Itt 2kg-mal nem foglalkoznak.
 
Proci said:
FishAir said:
Futom a köröket. Nem egyszerű ez az egész co2 palack téma itt vidéken.
Szolnoki vagyok, nem tudom máshol mi újság, de itt van Messer, Linde. Mindketten töltenek 5kg-tól palackokat. A régi vajda péter utcai Kinzo futárral leküldi neked a palackot és az a tiéd. Csak előbb érdeklődj hány kg-tól töltenek. Itt 2kg-mal nem foglalkoznak.

Van itt is mind a két fajta lerakat. A Kinzo házhoz is hozza? Az nagyon pöpec, fel is hívom őket hétfőn. Kösz az infot.
 
kovka76 said:
kovka76 said:
Ez így postával összesen menyi?
Kíváncsi leszek milyen a cucc!
Szólsz róla pár szót mi lett a vége?
Mármint mi érkezett és mi az igazság belőle!

200 lejért végül sikerült megvásárolnom a palackot. A szállítással együtt ez kicsivel 15000 Ft alatt kijött. Talán nem a legjobb ár, de én annak is örülök, hogy egyáltalán sikerült végre szereznem egy tartályt... Látszik rajta, hogy használták már, de ha valami komoly baja van az csak a töltésnél fog kiderülni. Mostmár csak az a kérdés, hogy találok-e szerény kisvárosomhoz közel egy helyet ahol meg is töltik nekem. Van több asványvíz-palackozó is a környéken, talán tudnak segíteni :? A többi alkatrészt nem mertem megvenni, Papillon és AquaMedic mellett döntöttem, ami a nyomáscsökkentőt és a mágnesszelepet illeti.

Egy kérdőjel: a palack csap nélkül 57 cm magas, az átmérője 20 cm. Nem kicsi ez 11 kg-nak?
 
Hali.

A papillon reduktor mikor van elzárva, ha tökig a + irányában vagy ha tökig a - irányában áll? Tehát ha teljesen a plusz irányába el van tekerve (finoman szorul), akkor majd a mínusz irányában fogom megnyitni vagy fordítva? Bakker annyit tekergettem, már nem emlékszem, hogy volt alapon. :oops: Így meg nem akarom azért rátenni a palackra. A leírása alapján meg nem egyértelmű.
 
Jó kérdés :lol: Itt már volt róla szó, keresővel biztos megtalálod. Azt hiszem pont fordítva van mint ahogy evidens lenne.
 
FishAir said:
Hali.

A papillon reduktor mikor van elzárva, ha tökig a + irányában vagy ha tökig a - irányában áll? Tehát ha teljesen a plusz irányába el van tekerve (finoman szorul), akkor majd a mínusz irányában fogom megnyitni vagy fordítva? Bakker annyit tekergettem, már nem emlékszem, hogy volt alapon. :oops: Így meg nem akarom azért rátenni a palackra. A leírása alapján meg nem egyértelmű.

Ezt az oldalt javaslom átolvasni: viewtopic.php?f=15&t=125&start=40 De ahogy Dani is mondta, legközelebb használd a keresőt..
 
FishAir said:
oRphEus said:
Ezt az oldalt javaslom átolvasni: viewtopic.php?f=15&t=125&start=40

Ott nem igazán találtam semmit, de az "irány" szóra rákeresve ebben a topicban meg lett a megoldás. Nem vettem észre, hogy minden topicnak külön van keresője és én meg rákerestem globálisan a papillionra. :oops: Bocsi.

Miért, én talán nem ezt a topicot linkeltem be? :) Ott van ahol mutattam (esetleg lejjebb kellett volna görgetni:)):
oRphEus said:
Annyival egészíteném ki, hogy a nagy szelep akkor zár, amikor kifelé csavarodik (a - irány felé), bármennyire is furcsa elsőre. Tehát befelé csavarva tudod megnyitni.
 
OFF:

oRphEus said:
Miért, én talán nem ezt a topicot linkeltem be? :) Ott van ahol mutattam (esetleg lejjebb kellett volna görgetni:)):

OK. Ennek most utánajártam, mert más is linkelt már be így, amit nem találtam. Kiderült, hogy mivel nálam a hozzászólások rendezésének iránya: csökkenő, ezért én a legújabb hozzászólásokat látom legelőször mikor megnyitom a topicot. Nem kell mindig a végére ballagnom. Így teljesen más oldalakon vannak adott postok mint nálad vagy bárki másnál akinél növekvőre van állítva. A lényeg, hogy megvan itt minden, csak még tanulom a rendszert. :)
 
inadsz said:
Jó kérdés :lol: Itt már volt róla szó, keresővel biztos megtalálod. Azt hiszem pont fordítva van mint ahogy evidens lenne.
Ha nyomáscsökkentőkről van szó, akkor pont a fordított az evidens. :)
Mondjuk egy normál, tekerőgombos vízcsappal ellentétben ahol az áramlás útját elzáró szeleptányér a tekerőgomb és a szelep nyílása között helyezkedik el, a nyomáscsökkentőknél pont a nyílás túloldalán van, így kifelé tekeréskor zárod a rést.


520px-Single-stage-regulator.svg.png



Ez azért van, mert így tudja szabályozni a kimenő oldalon (a képen világoskék) a nyomást. Ha túl nagy, akkor a membránt kifelé nyomja, azzal pedig együtt mozog a szeleptányér és záródik a nyílás, ha pedig már lecsökkent a nyomás akkor megint kinyit.
(Az ábra a wikipédiáról van.)
 
Na, micsoda pöpec kis ábra. Egyébként magán a co2 palackon is teljesen ki van tekerve, csak ott az olyan bugyutáknak is rá van írva, mint én, hogy open és close. :)
 
FishAir said:
Egyébként magán a co2 palackon is teljesen ki van tekerve, csak ott az olyan bugyutáknak is rá van írva, mint én, hogy open és close. :)
A palackon lévő szelep ugyanúgy működik, mint egy vízcsap, kifelé nyit és befelé zár.
 
Back
Oldal tetejére