• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

lacee13 said:
toldy said:
Dennerle CO2 Nano Set 80g - reduktor (ami csak patronra jó), egy patron, és egy patronhoz való talp. 26 ezer forint.
Nos Vik. :) Kérdésem lenne az ADA co2 szetröl, ami hasonló mint e dennerle. ez itt-- http://www.greenaqua.hu/ada-co2-szett-nano-feher.html Ez is olyan mint a dennerle, ugyan olyan rablás ?? Vagy ez tovább bírja?? És és az ha jobb akkor anyag minőségben, vagy csak egyszerűen hinni kell benne?? Látom ebben 6 grammal kevesebb a co2 :( és így is jól bírja?? (Tudom ez ADA de tényleg annyival jobb, hogy ez használható?(És 35 000- huf al többet is ér??? ).. De kérem őszintén a választ mert én is tervezek nagynyomás.co2... :) köszönöm ;) ;) ;)

Lehet félreérthető voltam. Nem az ADA szett mellett szónokoltam :)

A Dennerle valóban rablás. Miért? Mert esztétikus ugyan de csupa selejt cuccot veszel 40 ropiért. Nekem korábban Key mondta hogy ne vegyek mert gagyi. Neki is van. Akkoriban nem foglalkoztam vele (ismerős? ;) )...Úgyhogy most is itt porosodik a dobozban. Nála is. Így most mindketten nagynyomásuval toljuk....Szerintem a Dennerle egyszerűen sok más gyártóhoz hasonlóan le akarta másolni és olcsóbban adni az ADA szettet.... sikerül nekik olcsóbb lett, de semmi köze a nagytesóhoz.

Az ADA szettet azoknak ajánlom aki zsetonnal el van eresztve. Jó minőségű termékek vannak benne. ADA üvegek, szelepek a nyomáscsökkentő is profi. DE DRÁGA. És a patront itt is cserélned kell mint a Dennerlénél, igaz múltkor néztem talán OLCSÓBB a 3 darabos ADA patron mint a Dennerle ha jól rémlik és kapsz hozzá némi illatosított CO2-t az Amazonasz illatával...pfff :D Csak azoknak ajánlom ezt a szettet ahol a megjelenés számít és nem akarnak kerülgetni egy nagy palackot. Ez a cucc optikai cél miatt készült PRÉMIUM kategória. Ezért Dennerle mellett nem érdemes beszélni róla.

A következtetésem az volt hogy bár drágának mondjuk mindig a nagynyomású szetteket, főleg az ilyen esetekben jönnek elő hogy egyáltalán nem drága.
40 ezer környékén el tudsz indulni... És difi cserékkel 20 litertől több száz literig használhatod utána a rendszeredet.

MINDENKINEK nagynyomású rendes palackos szettet ajánlok. És kerüljétek a gyári szetteket. Aqua Medic és Dennerle szettem is van.... nem véletlenül inkább a legózást javasoljuk. Mindenből a legjobb vagy a legjobb amit még megengedhetsz magadnak. És itt tényleg érdemes kicsit számolni mert 1 éves távlatban már rendes összegeket kifizetsz patronokra ha azt az utat választod.

A geek-ek azért bátran próbálják ki az ADA nano co2 szettjét akár egy másodlagos dolognak.
De csak akkor ha nem számít néhány tízezer plusz. Mert patronból tolni kell bele az anyagot.
 
egyébként még egy dolgot hozzátennék. ez úgy általánosságban is igaz. és most pénz márkát, márka szeretetet, ellenszenvet, üzleti érdeket minden félretéve.

vannak gyártók akik a nagy tömegre gyártanak (JBL, Sera, Tetra, Dennerle stb) és vannak akik egy szűk rétegnek akik "minőségbuzik" (ADA, ELOS stb).
Már elnézést a kifejezésért. Összemosni azért sem érdemes egy ADA szettet és mondjuk a Dennerle Crystal nanóját mert a felhasznált anyagok, a strapabírás terén fényévekre vannak egymástól.

Műanyag, gépsoron gyártott darabok vs japán üveg mesterek kézi munkája minőségi üvegekből.
Műanyag fröccsöntöt szelepek vs pneumatikában is elfogadott nagy precizitású minőségű szelepek.
oxigén csövek vs co2 csövek
gagyi elzáró szellep vs profi elzáró szelep
bizonytalanul állítható és technológiailag hibás kiképzésű reduktor vs finombeállítású reaktor precíz nyomásbeállítással.

nem ugyanannak a vásárló rétegnek készül és a gyárak is így pozicionálják a termékeiket.
az egyik célközönség az amatőr hobbi akvarista a másik a jobb anyagi helyzetben lévő minőségre hajtó akvarista.
utóbbi réteg egész más elvárásokat támaszt egy termékkel szemben.

74 gramm vagy 80 gramm? Őszintén tökmind1. Mivel mindkettő divat dolog a gáz az ami a legutolsó szempont ezeknél a szetteknél. Bár horror költség lesz hosszútávon.
 
Köszönöm a gyors választ :).. Akkor irány a hegesztőbolt, és akkor nekem marad a jelmondat (Nem minden ADA ami fénylik) De ha lessz felesleges pénzem, és nem tudom mire költeni..akkor veszek egy kis mini ADA co2-őt mert nagyon szép,,Nem is tagadom :oops: tetszik..csak olyan nagyon drága.. összességében akinek a külső is fontos Ada..aki spórolni akar Hegesszen :D Szemeket becsukni hegessztek.. És még 1* köszönöm..
 
Gondolom, hogy a sarkosítás végett írtad a hegesztő boltot. Hisz nem csak a két véglet van. Létezik az ár érték arányban, megbízhatóságban, esztétikában, minőségben megfelelő kategória is. És ott van a polcon az ADA mellett.
 
Tudnátok tippet adni, hogy a Papillon reduktora hogyan lehet csatlakoztatni a AM mágnesszelepet vmi átalakító segítségével? A Papillon fém átalakítója esélytelen?
 
saci said:
Tudnátok tippet adni, hogy a Papillon reduktora hogyan lehet csatlakoztatni a AM mágnesszelepet vmi átalakító segítségével? A Papillon fém átalakítója esélytelen?

Sima CO2 csővel. Erre ne vegyél külön darabot. FONTOS hogy CO2 cső legyen mert ezen a kis szakaszon nagy lesz a nyomás az esti órákban.
A levegő cső ereszteni fog.
Nem kell hosszú darab. 5-10 cm.
 
Sziasztok!
Ismeri valaki a Papillon CO2 készletet Alife reaktorral és PH 3000 kiegészítôvel?
Tervezem a vásárlását csak éppen még nem láttam és nem hallottam semmit sem a mûködésérôl, illetve a megbízhatóságáról.
Esteleg tudtok hasonló árfekvésben megbízható gyártót?

Köszönöm.
marci
 
Marci said:
Sziasztok!
Ismeri valaki a Papillon CO2 készletet Alife reaktorral és PH 3000 kiegészítôvel?
Tervezem a vásárlását csak éppen még nem láttam és nem hallottam semmit sem a mûködésérôl, illetve a megbízhatóságáról.
Esteleg tudtok hasonló árfekvésben megbízható gyártót?

Köszönöm.
marci

Miért nem legózod inkább össze az alkatrészeket? Szerintem jobban járnál, mint egy szettel aminek nem minden komponense jó.
Nekem Aqua Medic szettem volt ha akkor tudtam volna amit most tudok sosem veszem meg.

UI: a legózáshoz korábban csináltunk egy konfigurátort. Nagyjából látszik belőle hogy mi kell egy szetthez ha bizonytalan vagy a dolgodban:
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-co2- ... lhato.html
 
Marci said:
Sziasztok!
Ismeri valaki a Papillon CO2 készletet Alife reaktorral és PH 3000 kiegészítôvel?
Tervezem a vásárlását csak éppen még nem láttam és nem hallottam semmit sem a mûködésérôl, illetve a megbízhatóságáról.
Esteleg tudtok hasonló árfekvésben megbízható gyártót?

Köszönöm.
marci
Én ismerem, nekem is az van, bár pH vezérlés nélkül. A reduktor és a mágnesszelep jó. A reaktor - bár valóban mikro méretű bubikat állít elő - egyrészt ronda, másrészt műanyagból van, ami elrepedhet. Nálam ez történt. viewtopic.php?f=11&t=112&start=30#p2911

A pH vezérlésről itt olvashatsz bővebben, felesleges. viewtopic.php?f=15&t=70

A reduktoron és a mágnesszelepen kívül a szett többi része használhatatlan gagyi. Aminek látom értelmét, az a Papillon reduktor és a Papillon mágnesszelep közé szerelhető átalakító, bővebben itt: viewtopic.php?f=15&t=284&start=20#p6767
 
Szervusztok!
Na hogy én is beszálljak a véleménykikérésbe. :D Találtam az aukciós link moderálva-en egy számomra szimpatikuska tűnő német nyomáscsökkentő+mágnesszelep+tűszelep kombót.

Van valakinek tapasztalata ezekről a termékekről? Ha jól értelmezem a német leírást akkor standard co2 palackra csatlakoztatható kütyüről van szó. (für Standard CO2 Flaschen mit W21.8x1/14" Anschluß) Bár a W21.8x1/14"-es kód nem tudom pontosan mit jelenthet.
 
outro said:
Szervusztok!
Na hogy én is beszálljak a véleménykikérésbe. :D Találtam az aukciós link moderálva-en egy számomra szimpatikuska tűnő német nyomáscsökkentő+mágnesszelep+tűszelep kombót.

Van valakinek tapasztalata ezekről a termékekről? Ha jól értelmezem a német leírást akkor standard co2 palackra csatlakoztatható kütyüről van szó. (für Standard CO2 Flaschen mit W21.8x1/14" Anschluß) Bár a W21.8x1/14"-es kód nem tudom pontosan mit jelenthet.
Lehet, hogy jó a csatlakozó, illetve ha nem akkor úgy tűnik forgalmaznak átalakítókat is, de ha jól látom csak Németországba szállítanak.
 
Hümm valóbban. Azt nem is figyeltem. Ejj de kár. Pedig ez tetszett volna. Van valakinek német ismerőse esetleg ? :D :D :lol:
 
outro said:
Hümm valóbban. Azt nem is figyeltem. Ejj de kár. Pedig ez tetszett volna. Van valakinek német ismerőse esetleg ? :D :D :lol:

Találtam egy másik linket ahol ugyan azt a terméket már elhozzák az EU-ba is.
 
outro said:
Bár a W21.8x1/14"-es kód nem tudom pontosan mit jelenthet.

W - Whitworth menet, 21.8 - átmérő (mm), 1/14" - menetemelkedés (inch)

Ez az európai szabvány (is), úgyhogy jó az itthoni palackokhoz.
 
Hali!

Ne tűnjön reklámnak, de a (asszem)Ruwal amit említettem kb ennyibe kerül és sztem csinosabb.És azt itt is megkapod.
 
Sylar said:
outro said:
Bár a W21.8x1/14"-es kód nem tudom pontosan mit jelenthet.

W - Whitworth menet, 21.8 - átmérő (mm), 1/14" - menetemelkedés (inch)

Ez az európai szabvány (is), úgyhogy jó az itthoni palackokhoz.

Sylar kösz az infót. Ez szuper hír.
 
Miért nem legózod inkább össze az alkatrészeket? Szerintem jobban járnál, mint egy szettel aminek nem minden komponense jó.
Nekem Aqua Medic szettem volt ha akkor tudtam volna amit most tudok sosem veszem meg.

UI: a legózáshoz korábban csináltunk egy konfigurátort. Nagyjából látszik belőle hogy mi kell egy szetthez ha bizonytalan vagy a dolgodban:
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-co2- ... lhato.html[/quote]

Köszönöm.
A legozás jó, tetszik én is gondoltam rá csak attól tartottam, hogy a különféle gyártók miként passzolnak egymáshoz.
ADA vonzó. Ez lesz az elsô CO2 rendszerem és nem igazán tudom, hogy pl egy ADA palack mennyi ideig szolgál (az akvárium 360l - sok növény+kevés hal).
A Green Aqua is jó, csak nem találom az összes ADA terméket ami nekem majd kelleni fog.
marci
 
Marci: szerintem ne ADA-ban gondolkozz, ha a 72 vagy hány grammos palackra gondolsz az az akidban 5percig lesz elég.
A legózás , minden mindenhez passzol, ha van pénzed akkor vedd mindenből a legjobbat (DropChecker, diffúzor, bubiszámláló), de ha nincs akkor vedd meg az olcsóbb cuccokat és vegyél hegesztés technikai boltban Linde vagy Messer palackot, olcsóbban és 2 vagy 5 kilósast vegyél.

Marci said:
A Green Aqua is jó, csak nem találom az összes ADA terméket ami nekem majd kelleni fog.
Majd szeretném megnézni milyen lesz a full ADA szet remélem feltöltöd ;)
 
Marci mondanám, hogy minden passzol mindenhez. Mivel a legtöbbet nem szilárd kötésekkel oldják meg.

Egyedül a reduktor és a palack között van menet. Erre figyelj hogy a reduktorod alkalmas legyen a magyarországon kapható co2 palackokon való használatra. A Papillon ilyen. A többi berendezés CO2 csövel kapcsolódik egymáshoz. Így mind1 milyen visszafolyásgátlót, mágnesszelepet, bubiszámlálót és diffúzort választanál.

UI: A diffúzort az akváriumod méretéhez válaszd. Olvasd el a difik termékleírását milyen méretűá akváriumokhoz valók.

Palackot inkább a Dani által is ajánlottat vegyél.
 
Back
Oldal tetejére